Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
morelkaaa

Jak wygląda USG piersi???

Polecane posty

Gość bilianka
Dziewczyny, tu się nie ma czego wstydzić. Rak to już chyba choroba cywilizacyjna, atakuje jak grypa, coraz częściej i coraz młodsze kobiety. Więc nie ma co olewać, bać się, wstydzić, badanie u lekarza co pół roku, usg co rok w miarę możliwości, samobadanie w domu co miesiąc. Badacie się same regularnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga_łycz
Ewa190 mam nadzieję, że Cię nie urażę, ale moim zdaniem (jestem położną, pracuję w poradni K) powinnaś być pod stałą kontrolą USG (co 3 m-ce) a w domu polecam do badania Brastera. Masz w aplikacji historię swoich badań, co w przypadku e.w zmian jest bezcnene, bo lekarz konsultujący ma prównanie z miesiąca na miesiąc. Każde badanie Brasterem jest od razu analizowane i internetowane zarówno przez systemy komputerowe, jak i lekarzy i kobieta dostaje po 2 dniach gotowy wynik. Nie musisz się zastanawiać czy to co wyczułaś jest niebezpieczne, czy nie, bo dostajesz interpretację medyczną. Nie mam żadnych profitów ze sprzedaży tego urządzenia ale byłam na darmowym badaniu podczas WOSP i teraz staram się informować wybrane pacjentki o takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam robione USG piersi w klinice www.endomed.com.pl we Wrocławiu i nie jest to jakieś straszne badanie. Jeżeli musicie zrobić USG to polecam wam tę klinikę. Robią tam mają szeroką ofertę jeżeli chodzi o badania USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezproblemowo, zel i mala glowica. Robie je co roku razem z mammografia i od razu lekarz informuje mnie o wstepnym wyniku obu badan. Pisemny wynik mammografii otrzymuje po konsultacji drugiego radiologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CelinaCelina
Ja właśnie się wybieram na badanie usg, mam braster i to nim się badam co miesiąc ale ugs i tak robię tak dla uzupełnienia jednej metody drugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna7

Ja chodzę na kontrolę co pół roku we Wrocławiu do Pani Barbary Stolarskiej. Bardzo dokładnie badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salalmmaa

Profilaktyka raka piersi jest bardzo ważna. Ja co roku wykonuję badania w Wilmedzie na Wilanowie. U mnie w rodzinie były zachorowania na raka piersi, więc wolę się badać i mieć po prostu wszystko pod kontrolą . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fhj

Tydzień temu robiłam prywatnie USG piersi.Jest to badanie dość bolesne,nawet kilka godzin później odczuwałam ból piersi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia

Ja niedawno miałam usg w Sofimed w Krakowie i wszystko sprawnie i szybko poszło. Badanie nie trwało długo, lekarz wykonujący bardzo miły, także mogę zdecydowanie te placówkę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto znaleźć lekarza który sprawi że będziecie się czuły komfortowo podczas tego badania. Ja osobiście chodzę do pani doktor Barbary-Woźniak Stolarskiej w Jeleniej Górze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Badanie szybkie oraz bezbolesne. Ważne, abyś czuła się komfortowo u lekarza. Niektórzy preferują kobiety a inni tylko mężczyzn. Przede wszystkim, przed wizytą zapoznaj się z informacjami w sieci dotyczącymi opinii danego lekarza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie boli a bardzo dobrze obrazuje jakieś zmiany, ja jeszcze dodatkowo wspomagam się rękawicą do samobadania. Badam się co miesiąc w ten sam dzień cyklu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście z tym doświadczenia nie mam i ci nie podpowiem, natomiast jeśli zależy Ci na sprawdzonym miejscu, w którym robią USG, to polecam Multimed. Oni są w Warszawie i w kilku innych miejscowościach. Głównie chodzi o szybkość załatwienia sprawy i pracę na mega nowoczesnym sprzęcie. Nigdy wcześniej takiego nie widzieliśmy. Najważniejsze, że skończyło się pozytywnie. Tam na miejscu miała od razu konsultacje i ogólnie wszystko zostało załatwione w pełni profesjonalnie. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już pisałam na ten temat. W Multimedzie robią to bezboleśnie, nie ma żadnych problemów. Wszystko naprawdę dopracowane, widać zaangażowanie i moim zdaniem tak właśnie to powinno wyglądać. A warto robić to badanie systematycznie, bo można uniknąć wielu problemów. Nie ma się czego obawiać. Tam naprawdę się starają, żeby wszystko poszło bez komplikacji dla pacjenta i tak też to wygląda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowano przez Gorg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×