Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bambukooo

Bambus w doniczce?

Polecane posty

Gość Bambukooo

hej dziewczyny mające bambusy :) mój stoi w wazonie z wodą i rośnie jak szalony ma długie korzenie ale czy można wsadzić go w ziemie normalnie do doniczki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można i też będzie rósł jak szalony :)) a tak wogóle to nie jest bambus tylko dracena. Mój w doniczce wypuścił nowe pędy i niedługo będę miała niezły krzaczek :))) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambukooo
a to prawda ze mozna go dzielic? i wtedy z jednego zrobi sie kilka? w jaki sposob???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rosasita
Witam! A czy ta dracenie dobrze tak sie zyje w zwyczajnej czarnej ziemi????? Sadziłam że musi byc jakas specjalna. Moja tez rosnie jak szalona :) Gdzies słyszałam że jak listki tobią sie troche żółte a dracena ma wielki korzeń to jest pora na przesadzanie do ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rosasita
Witam! A czy ta dracenie dobrze tak sie zyje w zwyczajnej czarnej ziemi????? Sadziłam że musi byc jakas specjalna. Moja tez rosnie jak szalona :) Gdzies słyszałam że jak listki tobią sie troche żółte a dracena ma wielki korzeń to jest pora na przesadzanie do ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambusiaczkaP
Ja miałam 42 małych bambusów w ozodobnym podstawku i postanowilam go przesadzić... Ładnie rośnie i nic sie z nim nie dzieje... trzeba tylko wziąć dużą doniczkę ponieważ korzenie bambusa szybko rosną... Raz na kilka miesięcy podlewam go wodą naturalnie gazowaną(Muszynianką) wtedy liście rosną szybciej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiaciara
Witam!Najlepszy czas na przesadzenie bambusa do doniczki jest wtedy , gdy listki zaczynają żółknąć .Bambusa przesadzamy do dużej doniczki w średnich odstępach od siebie (jeśli jeśli jest więcej niż jeden).Bambus jest tak naprawdę szczepioną draceną.Po przesadzeniu do doniczki podlewamy raz na ok. tydzień(7 dni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strasznie irytuje mnie nazwa bambus- kto to wymyślił!!!! Ze zwykłej draceny robią niezwykłą roślinę;) Dracenę bardzo łatwo się dzieli- zwłaszcza tę, prowadzoną na pniu. otóż wystarczy, że wyrośnie 10-15 cm pęd z liśćmi... wystarczy go odciąć, oderwać dolne liście (na wysokość 5 cm), wsadzić tę sadzonkę do ziemi. Dracena łatwo i szybko się ukorzenia (co widać, gdy wloży sie ją do flakonu z wodą!). i takim oto prostym sposobem z "niezwykłej" rośliny otrzymujemy zwykłą dracenę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buka
Cześć :) jak szybko rośnie ta dracena i do jakich rozmiarów? Zastanawiam się czy sobie nie sprawić, ale ilość miejsca jest istotna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×