Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

stokrotka444

Jak brać magnez?

Polecane posty

Cześć wszystkim, właśnie biorę preparat z magnezem i witaminą B6. Mam pytanie kiedy powinno się go brać? Przed jedzenim, w tarkcie czy po? Coś słyszałam, że spowalnia metabolizm, więc lepiej po, ale nie wiem czy to prawda. Na opakowaniu nie ma nic na ten temat, ultoki nie było. Na razie biore go przed snem, ale nie wiem czy to dobrze. Jak długo mozna go brać? Napiszcie wszystko co na ten temat wiecie. No i podajcie który z odstępnych na rynku preparatów ma najwięcej w składzie magnezu i witaminy B6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co na to ginekolog
przeczytaj w ulotce, tam powinno być napisane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co na to ginekolog
idź do apteki albo skorzystaj z google :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystkie witaminy
i mikroelementy najlepiej brac rano po śniadaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmml
09:58 GretaBe Ten magnez który kupujemy w aptece jest kiepsko wchłanialny przez organizm. Trzeba kupić np.w anglii albo we włoszech... to jest taka różnica, że jednen to tlenek czy wodorek magnezu a drugi to mleczan magnezu. ... najlepiej się wchłania na polskim rynku Laktomag...ale trzeba go brać więcej niż napisane przy niedoborach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz łączyć z cynkiem i wit
C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaBurek
Ja biorę Chela Mag B6 ( magnez i potas) zawsze jak wstaję rano. Mam więcej energii jeśli wezmę z samego rana przed wyjściem do pracy itd. Na noc już nie biorę, jedna dziennie wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej kupic chlorek magnezu i zrobic oliwke magnezowa do smarowania skory - chlorek magnezu i woda przegotowana w rownych proporcjach, lub 1 lyzeczke rozpuscic w przegotowanej wodzie - 500 ml i pic. tabletek nie wolno lykac, magnez musi byc rozcienczony, bo jest zracy i jak sie taka tabletka niepogryziona przylepi do sluzowki zoladka, moze wyzrec dziure... weglan magnezu sie nie wchlania, musi byc chlorek lub cytrynian magnezu. oba produkty mozna kupic na kg za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tabletek magnezowych nie wolno łykać? Magnez żrący? Co za bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina Noir
Ja żadnych tabletek nie przyjmuje. Piję zamiast tego wodę z dużą zawartością magnezu (woda Donat http://woma.2204.eu/donat ) i po miesiącu kuracji mam magnez w normie. Myślę, że uzupełnianie witamin wartościową wodą jest dużo zdrowsze ale też skuteczniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka Eska
Najistotniejsze jest jaką formę magnezu się przyjmuje. Przekonałam się o tym kupując po kolei 3 preparaty i stosując je bez rezultatów. Skurcze łydek i drżenia powiek występowały u mnie pomimo przyjmowania suplementów z magnezem. Poszukałam info w internecie i trafiłam na Chela-mag b6. Z artykułów wynikało, że chelat jest najlepiej przyswajalną formą i faktycznie - bardzo mi pomógł. Wkurzające drżenie powiek minęło juz po 2 tygodniach stosowania a skurcze łydek odpuściły chwilę wcześniej nawet. Biorę do teraz i nie zdarzają mi się już takie dolegliwości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×