Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fuu

Małe dziecko i wyjazd za granicę?Zły czy bardzo zły pomysł?

Polecane posty

Witam forumowiczki! Za 3 lata kończę studia i na ten termin mam również zaplanowany kilkuletni wyjazd za granicę razem z mężem. Zastanawaima się jednak jak pogodzić z tym swoje plany macierzyńskie :( Od wielu lat mam problem z nieregularnym okresem, stwierdzono u mnie łągodną formę PCO. Lekarz zapewnia, że w ciaże zajść powinnam, ale należy się nastawić, że mogą się pojawić związane z tym problemy. Kraj do którego jadę jest STRASZLIWIE drogi jeśli chodzi o nawet najbardziej podstawową opiekę mędyczną, więc starania o ciążę tam na miejscu odpadają. Stąd moje pytanie i prośba o opinię. Jestem w dość komfortowej sytuacji materialnej, a studia zajmują mi nie więcej jak 20 godzin tygodniowo (studia humanistyczne, więc wiekszość pracy polega na czytaniu tekstów w domu)+drugi kierunek na zaocznych, tylko co drugi weekend i rodzice, na których mogę polegać. Więc nie miałabym problemu z urodzeniem i odchowaniem dzidziusia. Tylko pytanie, czy dziecko zniosłoby późniejszy wyjazd? Czy my dalibyśmy sobie z nim radę? Czy warto poczekać do jakiegoś wieku, kiedy dziecko jest łatwiejsze w wychowniu i nie stałaby mu się krzywda podczas takiego wyjazdu? Nie mam w tej kwesti żadnego doświadczenia, więc przepraszam jeśli moje pytania brzmią banalnie .... Czy moze lepiej odłożyć decyzję o dziecku na czas kiedy wrócimy do kraju? Ale kiedy wrócimy, będę miałą 28-29 lat, jeśli nie więcej i obawiam się, że będzie wtedy trudniej walczyć z możliwymi problemami. Dlatego proszę forumowiczki o opinię! Bo naprawdę nie wiem co myśleć :( mama i teściowa naciskają, abym została w karaju i spokojnie odchowała tu dizeci, ale to nie jest dla mnie alternatywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111111
moim zdaniem nie powinnas odkładać decyzji o dziecku tym bardziej,że możesz mieć kłopoty z zajściem w ciążę a im później zaczynasz starania tym mniej czasu na leczenie itp. co do wyjazdu z maluchem za granicę-chyba do buszu nie jedziesz,żebyś nie mogła sobie poradzić a mając tam pracę predzej sobie poradzisz niż w naszym zasranym kraju więcej odwagi w podejmowaniu trudnych decyzji-jak to mówią lepiej spróbować i żałować niż żałowac,że sie nie spróbowało ale myślę,ze nie bedziesz nigdy załowała i tego Ci zyczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111111
i nie bąż taka pewna,że wrócisz do kraju w zaplanowanym terminie-różnie może być,może postanowicie zostać dłużej za granicą ? a mając już przy sobie dziecko będziecie mogli spokojnie prowadzić życie rodzinne i tam i tu a nie stresować się myślą,ze jeszcze czegoś Wam do szczęscia brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że im mniejsze dziecko, tym wyjazd łatwiejszy. Potem będzie miało zbyt dużo do zostawienia - dziadków, kuzynow, kolegów w przedszkolu. A takie roczne dziecko jest jeszcze \"nieświadome\". Twoja choroba może się nasilić i po powrocie, w wieku 30 lat, może już byc za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małe dziecko
-mały kłopot, duże dziecko-każdy wie ;) Im mniejsze dziecko, tym łatwiej zniesie trudy podróży, bo po prostu przespi wiekszośc drogi :D Uważam, że nie mam sensu czekać, a potem żałować, że jest juz za pózno na ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwazam, że jeśli tylko maż możliwośc posiadania dziecka to nie ma problemu. Dziecko małe bardzo szybko się zaklimatyzuje, przebywając z nim w obcym kraju stanie się dwujęzyczne w naturalny sposób a to bardzo ważne, nie da mu tego najlepsza szkoła językowa. Poza tym dziecko cementuje związek-sprawia ,że stajemy się bardziej odpowiedzialni i zobaczysz,że z czasem sama będziesz wiedziec najlepiej co jest dla niego dobre i ważne. Jeśli w tym momęcie macie przy sobie pomoc w postaci rodziców to z pwenością tu i teraz będzie Ci łatwiej w początkowym okresie macierzyństwa czego Wam z całego serca życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wszystkim za te pozytywne odpowiedzi :D Dajecie mi dziewczyny dużó siły i motywacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wyjechalam z 9 miesiecznym synkiem, teraz drugie w drodze juz na obczyznie - zadnych przeciwwskazan nie widze! Musisz sie co prawda nastawic na ciezka prace, i na to ze bedziecie zdani wylacznie na siebie - pomoc ze strony babc i cioc odpada :( - czyli z dzieckiem siedzisz nopn stop Ty albo niania ktorej placisz slono - ale da sie! I na pewno warto! A co do drogiej opieki medycznej - musi byc jakas forma ubezpieczen, i mysle ze musisz ja i tak wkalkulowac w koszty..W dwoch najdrozszych krajach Europy (UK i Skandynawia) opieka w ciazy i nad dzieckiem do 16 roku zycia jes w ogolke za darmo, ale jesli tam gdzie jedziesz nie jest - musisz sie ubezpieczyc, zwlasczza z malym dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×