Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dfdf

CZY MIAL KTOŚ Z WAS HELICOBACTER PYLORI ?JAKIE OBJAWY DAJE TA BAKTERIA?

Polecane posty

Gość do lambadyyyyy
ale gastroskopia to tragedia:(:(jak mozna to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chce sie wtrącać
magijka i inne majce refluksa.. czy bolalo was przy jedzeniu? prosze napiszcie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjghjgh
magijka a często mialas zgagi?jestes królikiem jakims doswiadczalnym:)wszyscy cie pytają o wszystko ale prosze powiedz czy często mialas te zgagi jesli miałas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjghjgh
bo pisalo kiedys ze jak sie ma refluks to sie ma te zgagi nawet dwa razy w tygodniu nieraz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazamaata
magija moze i mialas okropne ale taka prawda ze napewno nei tak często jak ja mam ..jamam prawie co trzeci dzień niestety:( i lekazr mówi ze to wyjątkowo często jak na refluks:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam czesto ale nie az tak za to baaardzo nieprzyjemne ja non stop miala jak powiedzialam zabyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasldsljdsalkjdsak
Czy to wykrycia tej bakterii niezbędne jest badanie gastrologiczne czy wystarczą zwykłe madanie morfologiczne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasasdasdasdasdasd
Niby wystarczy morfologia, ale ja bym poradziła Ci zrobić gastroskopię. Ja ją miałam, było nieprzyjemnie ale jest wiele gorszych rzeczy :). I przy okazji wiem co i jak w moim bebechu :P Miałam tez pobierane wycinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawaii89
Przy wszelkich bólach żołądka NIE POWINNO pić się mleka... to najgorsze, co można zafundować żołądkowi ;/ miałam gastroskopię 2 lata temu, w wieku 18 lat zdiagnozowano u mnie ostre zapalenie błony śluzowej żołądka. Ze względu, że nie potrafię trzymać diety na suchym chlebie, wodzie gotowanej i gotowanym mięsie, nie wyleczyłam żołądka. Męczę się z nim już dwa lata. Zresztą nie sądze, żeby jakakolwiek dieta mi w tym momencie pomogła. Mam nadwrażliwą błonę żołądka. A diety zwyczajnie nie potrafię utrzymać. Jestem bardzo szczupła, ale jem za trzech. Pomaga mi manti i woda z cytryną. Na bóle związane z zapaleniem żołądka najlepsze są kwaśne potrawy. Sok pomarańczowy, woda z cytryną, herbata z cytryną. Nie powinno się słodzić herbaty, ani pić mleka ;/ jogurty też nie pomogą, mogą tylko zaszkodzić. generalnie kwaśna dieta bądź neutralna. W żołądku jest środowisko kwaśne i każda słodka potrawa zwyczajnie go przeciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annao12
a czy ktos slyszal o takich objawach jak wewnetrzne rozdraznienie,drzenie rak i wogole calego ciala.??kiedys tesz mialam te bakterie i tabl. pomogly.bralam omar.i mialam cos podobnego,tylko jeszcze okropne bole brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. od kilku miesiecy mam chore gardlo, mocno powiekszony jeden migdalek, jestem oslabiona i ospala. jak wypije kawe to koszmar. niskie cisnienie.brzuch nadety, czasami jak ciazowy. nie mam pojecia co moze byc przyczyna takiego samopoczucia. wlasciwie tylko po kawie jest az tak tragicznie.. i to gardlo, ktore rowniez mnie martwi i nie pomagaja na to ani leki na uczulenie , ani xitrocin, ani bactrim. czy to moze byc helicobacter? (dziwny smak w buzi tez mam, ale tylko czasmi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lil kate
witam, ja jestem dzis po gastroskopii. mialam podobne objawy o ktorych pisala magija. straszne bole w mostku (jak zawal serca). takie, ze lezalam na ziemi i wylam bolu. dopiero po wymiotach ustepowalo. bylo podejrzenie refluksu, bo to typowe objawy. niestety gastrokopia WYKLUCZYLA refluks :-/ potwerdzila tylko obecnosc HP. teraz dopiero zaczynam sie martwic. i co teraz sobie badac. kregoslup? serce? macie pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Riczi87
Tydzień temu poszedłem do lekarza rodzinnego po skierowanie do hilurga i przy okazji wytłumaczyłem lekarzowi mój problem...przy wzroście 175 wga 60 kg-brak możliwości przybrania na masie,częste bóle żołądka itp skierowała mnie na badania-morfologia,TSH i HB-i wykryto to ostanie-dzisiaj się dowiem co i jak... .Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toma12
U mnie tkże wykryto tę bakterię. W zasadzie to po przeczytaniu tegoforum sama zrobiłam sobie test i wyszedł pozytywnie. Poszłam do lekarza i dostałam jakieś 2 antybiotyki i jeszcze inny lek. Moje objawy to żólty język, wzdęty brzuch, takie dziwne bulgotania w brzuchu, bardzo się męczę. Jak wspominała annao12 również jestem rozdrażniona, mam takie jakby kołotanie w sercu, czasem właśnie drżą mi ręce. Mam nadzieję,że po zastosowaniu tych leków poczuję się lepiej, bo jestem zmęczonba tym wszystkim tak fizycznie jak i psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasii
Ja jakoś przez to przeszłam, przejdziesz i Ty ;) Mnie na początku leczyli na anoreksję ;/ chudłam strasznie, na sam zapach jedzenia wymiotowałam mimo chęci do jedzenia, ale baaaardzo rzadko je w ogóle miałam, moja mama zażyczyła sobie gastroskopii i wyszło, że to ta bakteria helicobacter pylori, a męczyli mnie miesiąc ;| dopiero po miesiącu zaczęli mnie normalnie leczyć, 3 tyg. i było wszystko w porządku. Bakteria wraca, 3 lata temu miałam tego znowu objawy, ale szybko skontaktowałam się z lekarzem, zaczęłam brać odpowiednie leki i było ok. Wy też sobie z tym na pewno poradzicie ;) Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellergot
jakie sa objawy??? czy biegunka i wymioty czeste to moze byc to? i czasem bol po lewej czesci zoladka? ale taki slaby bol raczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mellike
tak, ja wlasnie zrobilam test na ta bakteria i okzalao sie ze ja mam. Dostalam antybiotyk od lekarza oraz leki przeziw alergii i oslonowe na zoladek i jelit. Do tego mam Łojotokowe zapaleni skóry ( na głowie) które jest objawem tej bakterii. oczywiscie zoladek bolal mnie bo kazdym posilku nawet 24h/24 byla masakra. Teraz jem tylko serki oraz mieso gotowane, nie wolno jesc pomidorow pomaranczy miedzy innymi slodycze, rzeczy ostre odpadaja poniewaz w zoladku jest srodowisko kwasne a to powoduje zwiekszenie kwasowosd i jest to idealne srodowisko dla rozwoju bakteri ktora jak wiadomo uszkadza zoladek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Badanko
Witam Ja jestem już po Helico. antybiotyki brałem przez 10 dni dwa antybiotyki i udało się jest ok ... teraz dochodzę do siebie powoli moje pytanie brzmi ile będę dochodził do takiej formy jak przed nabyciem helicobactera ? miesiąc , rok ? nie miałem go długo , gdyż od razu szybko poszedłem do dobrego gastrologa i diagnoza była jedna i leczenie udało się ... nie mam na szczęście żadnych wrzodów na żołądku czy nadżerek ... więc myślę że długo do dobrej formy żołądkowej nie będę dochodził latami ? proszę o pomoc w tej kwestii ile trwało dochodzenie do formy u was jeśli można wiedzieć ... i czy łykanie jeszcze po helicobacterze np Lacidofil lub picie jogurtów czy kefirów przyśpieszy odbudować poprawną florę bakteryjną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W aptece
mozna kupić test do wykrywania tego swiństwa, cena ok 20-25zł.Miałam to cholerstwo, 2 miesiace kuracji i po bólu.Wymioty, bóle brzucha, biały nalot na języku, ciągłe pragnienie, powietrze w żołądku, odbijanie, zgaga.Leczcie to, bo to bardzo utrudnia życie, nie leczone prowadzi do choroby wrzodowej żoładka.Trzymam za was kciuki, nie poddajcie sie.Efekty leczenia nie są natychmiastowe, ale warto być cierpliwym.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Będzie_OK
O jej 2 miesiące aż ? ja 10 dni brania antybiotyku teraz dochodzę powoli do siebie i wiem że to szybko ta świetna forma nie nastąpi szybko :) ale jestem cierpliwym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leczy się
tez dłuzej.Nie wolno przerywac kuracji.Ta bakteria ma to do siebie,że lubi wracać, najczęsciej wiosną i jesieniż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Badanko
Mam pytanie dlaczego właśnie wiosną i jesienią może mi ktoś odpowiedzieć ? :) ja póki co łykam jeszcze controloc ....mam nadzieję że dziada wybiję raz na zawsze mam nadzieję że się nie mylę ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trudno odpowiedziec
dlaczego powraca wiosną i jesienią.Tak mi powiedział lekarz.Najważniejsze, to nie przerywać kuracji nawet, jak poczujemy się lepiej.Będzie dobrze, nie martw się.Umęczy cię ta bakteria jak cholera, ale póżniej będziesz się z tego śmiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Będzie_OK
Właśnie strasznie mnie męczyła i męczy trochę też znaczy ja kurację czyli leczenie nie przerywałem było kiepsko ale się nie poddałem lekarz mi dał 10 dni na kurację mam antybiotyki jeszcze ale na razie łykam ten controloc jak pisałem i zacznę łykać Lacidofil jeśli to coś pomoże oraz niebawem będę miał też wizytę u gastrologa dobrego więc zobaczymy co mi powie , doradzi może jakieś nowe leki przepisze by nie wrócił helicobacter ... jeszcze nie śmieję się z helicobactera bo nie do śmiechu mi ale wiem że jest normalne życie po nim jak się go wykończy kilka moich znajomych właśnie teraz już żyje normalnie po jego wyleczeniu :) jeśli możesz napisać mi jak ty długo walczyłeś/walczyłaś z tym paskudztwem i jak się teraz czujesz i jak długo już jesteś po wybiciu ? ....mnie nadal zastanawia czemu wraca wiosną i jesienią czyżby zmiany gwałtowe temperatur czy coś ? :o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak jak pisałam
leczyłam sie ponad 2 miesiace, brałam Zalanzo,Ospamox,Metronidalol i Lacidofil.W marcu dowiedziałam się,że mam ten syf w sobie.Było czasami tak, że niestrawione resztki pokarmu zwyczajnie zwracałam, bez żadnych wymiotów, tylko zwykła cofka.Teraz jest ok, moge juz wszystko jeść.Nie możliwa jest kuracja 10-dniowa, proponuję zmienić lekarza.Ja miałam 2 serie leków, wypisane na 1 wizycie.Pierwszą miałam brać przez miesiąc, drugą przez następny.Po miesiącu miałam robiony kontrolny test, który wyszedł ujemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Badanko
Ok czytałem ten artykuł już oczywiście ...hm nie byłem na gastroskopii teraz po tym leczeniu 10 dniowym moja znajoma po kuracji 10 dniowej też poszła na gastroskopię po kuracji i jeszcze miała helicobactera ... fakt ja czuję się lepiej niż wtedy może i mam jeszcze małe ślady helicobactera jak pójdę do mojego gastrologa to zapytam go o szczegóły ... lekarz chyba powinien wiedzieć co jest ok i czy 10 dni wystarczy 14 czy np 2 miesiące jak u ciebie ... zazwyczaj lekarze swoim pacjentom dają tak do 14 dni kuracji antybiotykami.Ja podczas swojego leczenia miałem Linex Forte , na czczo Gasec potem antybiotyki Amotaks i Taclar .Jeśli mogę wiedzieć po jakim czasie poczułaś się lepiej od leczenia ? po 2 tygodniach po miesiącu ? to fajnie że teraz możesz jeść wszystko ja jeszcze nie :( jelita moje jeszcze nie przyjmują wszystko to znaczy że mam jeszcze helicobactera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja nie miałam
gastroskopii po leczeniu, tylko test z krwi.Mnie lekarz powiedział, że leczenie bedzie trwało min 1 miesiąc.Twój moze chce sie ciebie pozbyc, albo niedoleczyc,żebys do niego wrócił:)Nie pamietam tak dokładnie, ale 3 tyg chyba jeszcze sie meczyłam zanim zaczeły te leki działac na dobre.Kup sobie test na helicobacter i sam mozesz w domu sprawdzic czy go masz:) Głowa do góry, będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Badanko
Rozumiem to chyba miałaś poważnego helicobactera ja w sumie po 3 dniu już się dobrze czułem wiadomo w miarę ok nie bolało już tak mocno i bardzo jak wcześniej jednak mimo wszystko brałem te 7 dni antybiotyki no właśnie chyba sobie zrobie ten test z apteki niby piszą jak czytałem że nie jest zbyt mocno taki test wiarygodny ale spróbuję i powiem mojemu lekarzowi że jak zrobię sobie ten test i wyjdzie nie daj boże ujemnie czyli będzie jeszcze źle to wtedy wezmę ponownie jakiś czas antybiotyki ... czy chce mnie podleczyć czy się mnie pozbyć nie wiem bynajmniej teraz mi już lepiej jest nie daje objawów jak wcześniej że mnie mdli itp tylko jak mówię nie mogę zjeść jeszcze wszystkiego i to mnie martwi to do końca życia nie będę mógł np zjeść pół grześka czy bułki z serem słodkiej :( to nie może tak być muszę to powiedzieć mojemu gastrologii jak pójdę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×