Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dfdf

CZY MIAL KTOŚ Z WAS HELICOBACTER PYLORI ?JAKIE OBJAWY DAJE TA BAKTERIA?

Polecane posty

Gość No to nie
jesteś do końca wyleczony, jeżeli nie wszystko mozesz jeść.To nie jest grypa,że leczy się tydzień.Ten test z apteki robi sie wtedy, jak juz nie bierzesz antybiotyków, bo wyjdzie niewiarygodny.Test jak wychodzi ujemny, to świadczy,że NIE MASZ bakterii w żołądku:) Po co amsz tracic kase na testy, poproś o skierowanie na badanie.To lekarza obowiązek takie ci dać.W leczeniu helicobakter potrzebne jest duuuużo cierpliwości, a ty sie nakręcasz, jesteś niecierpilwy, co oznacza, ze sie stresujesz:) Stres nie pomaga w walce z tym syfem, tylko potęguje go:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Będzie_OK
Rozumiem tak też myślałem dziś np zjadłem sobie piersi z kurczaka usmażone na oliwie i jest dobrze :) hm a czy on gdy udana jest kuracja pierwsza to można się go pozbyć raz na zawsze czy nie bardzo ? ja teraz łykam Lacidofil mam nadzieję że to też troche coś da w walce z HB staram się nie stresować póki co domyślam się że stres pomaga mu się rozwijać wiadomo nerwy to najgorsze lekarstwo dla człowieka ... ale będzie ok pytałem wczoraj sąsiada który również miał HB i on był leczony tylko miesiąc i 1 antybiotykiem + osłonowy na dzień :o) mało coś :/ teraz czuje się dobrze nie narzeka i też może wszystko jeść ... ja jak pisałem miałem krótko ale gwałtownie czyli dwa razy dziennie antybiotyki 10 dni i tyle :) jak pójdę do gastrologa o wszystko wypytam jak pisałem to nie może tak być że już nigdy nie zjem sobie jak kiedyś całego grześka czy chociażby pół bo jak na dzień dzisiejszy to niemożliwe :( hej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podobno HB
powraca, mam nadzieję,że o tym się nie przekonam:) Powoli, wszystko wróci do normy, będziesz mógł jeść do syta, nawet twoje ulubione Grzeski:)Każdy organizm inaczej walczy z tą bakterią.Jeden dłuzej, drugi krócej.Niemniej jednak bierz dotąd leki, aż lekarz powie stop, ty sam nie próbuj odstawiac, mimo,ze będziesz się czuł lepiej.Z tego co pamietam, to ja miałam przez 1 miesiac 2 antybiotyki 2 razy dziennie+ osłonowy-taka dawka uderzeniowa.Nastepny miesiąc leki osłonowe i zwalczajace nadkwasnosc żołądka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak wrócisz
od lekarza, to napisz co ci powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Będzie_OK
Hej byłem już u lekarza w tamtym tygodniu przepisał mi Linex Forte mam brać nadal ... w razie wzdęć Esputicon i Spasmolinę nie wiem jakie wy mieliście leki itp ... powiedział mi również iż mam uważać jeszcze tylko na cebulę i czosnek a pozostałe rzeczy już powoli próbować nie wielka ilość ale mała ...i tłuste też mam na razie nie jeść .... zapytałem czy już nigdy nie będę mógł jeść niektórych rzeczy to odpowiedział mi że będę mógł zjeść całego wafelka czy coś tylko muszę powoli przyzwyczajać żołądek i bedzie ok :) podobno jesienią i wiosną atakuje HB to fakt pytałem lekarz mi odpowiedział że tak się dzieje u 14 % wyleczonych z HB a gdyby nie daj boże wrócił do mnie to zastosujemy radykalną metodę i ostrą by nie wrócił już nigdy :) ale póki co zobaczymy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Będzie_OK
Acha jeszcze jedno kolejna wizyta u gastrologa niebawem w razie czego ale mój lekarz mówił że ja to nie jestem taki ostry przypadek opowiadałem też o moim sąsiedzie że miał kurację miesiąc i 1 antybiotykiem a lekarz mi odpowiedział że to kuracja nieskuteczna i raczej bardziej by się bał na jego miejscu czy nie wróci do niego jesienią zimą niż w moim ... ale zobaczymy jak to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Może dlatego
ja miałam taką dawkę uderzeniową, silną,żeby to szybko zniszczyć.Widzisz, ja zanim trafiłam do gastrologa, to podejrzewałam u siebie nerwice żołądka, więc moja HB musiała już być dorodna:).Zobaczymy co będzie około pażdziernika, listopada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Będzie_OK
Możliwe że tak miałaś u mnie szybko zdiagnozowano tego HB ja bym poszedł jeszcze wcześniej na gastroskopię ale nie chciałem bo myślałem sobie że przejdzie albo mi coś jedzenie zaszkodziło ale jednak się wkurzyłem zebrałem i wydało się ...ja przed HB przeszedłem jelitówkę i od tamtej pory się kiepsko czułem bo takto cały czas normalnie jadłem funkcjonowałem ... ale najważniejsze że wszystko dobrze jak pisałem wcześniej lekarz mówił że mój przypadek nie jest ciężki mieli gorsze stany jak np nadżerki czy coś podobne :) z mojego badania gastroskopowego widać ładny żołądek ;)jeśli można wiedzieć po jakim czasie stwierdzono że to jednak u ciebie to nie nerwica żołądka tylko HB ? hej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Będzie_OK
Witam Mam pytanie biorę Probiotyki nie ważne czy to jest Linex Forte czy np Lacidofil to mam momentami nudności ... czy to jest normalne że po antybiotykoterapii Helicobactera mam takie przypadłości czy tak nie powinno raczej być ? i czy ktoś tutaj z obecnych miał podobny problem jak ja obecnie ? :( proszę o odpowiedzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioolka
witam a ja piszę z takim kłopotliwym problemem :( mianowicie od około dwóch tygodni boli mnie brzuch to takie dziwne skurcze na początku były straszne aż nie mogłam oddychać, teraz słabsze około 2 razy na dzień ale ostatnio rano i zawsze ok 19 mam biegunkę :/ masakra ledwo mogę zdążyć do wc :/ później spokój .... do następnego ranka lub godz 19 :/ dodam że miałam ostatnio trochę stresów ale obawiam się również, iż może to być Helicobacter - raz już miałam badania w tym kierunki wtedy wynik był negatywny...... z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja przyjaciólka to ma w żółądku Musi pilnować wagi aby nieprzytyć Jak bakteria daje o sobie znać to zwija się z bólu po całej podłodze I modli się aby chociaż zwymiotować może ulży A i bez leków się nieobejdzie idź koniecznie do laryngologa i gastrologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Będzie_OK
anioolka Idź do dobrego gastrologa w twoim mieście ... radzę upewnij się zrób sobie gastroskopię jest najpewniejsza i nie przyjemna ale będzie już wszystko wiadomo co i jak .... Ja miałem chyba "łagodnego" HB nie wymiotowałem na szczęście i nie zwijałem się z bólu w porę go wykryli u mnie teraz jestem po kuracji jak pisałem dochodzę powoli do siebie i mam nadzieję że do mnie już nie wróci ...jeśli chodzi o biegunki to miałem czasem ale to rzadko najczęściej właśnie zaparcia :( ale wiadomo każdy inaczej chyba reaguje na HB ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioolka
Będzie_OK dzięki za radę :) w poniedziałek wybieram się do lekarza lepiej się upewnić co i jak ;) gastroskopia nieprzyjemna niestety wiem miałam dwie operacje i niestety doznałam już tego "przyjemnego" badania ;) pozdrawiam i zdrówka życzę :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mati89
Temat trochę stary,ale ja też całkiem niedawno się zaraziłem tym paskudztwem ;) u mnie bóle brzucha występują ale są raczej słabe bardziej mnie dwunastnica boli i nerki.Niedawno robiłem badania krwi i wyszło dodatnio.Lekarz mówił że jest HB ale nie wiele.Ja to powiem tak,że nie ma sensu się stresować gdyż bakteria to lubi i najlepiej się rozwija.Ja z natury jestem spokojny i nawet się tym nie przejąłem.Grunt że to leczę hehe :) a co do alkoholu.Mi tam pomagał browar :) jeden sobie łyknąłem i przynajmniej miałem spokój.Ale nie namawiam do tego bo każdy organizm może zareagować inaczej.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może ktoś wie
jak mozna sie tym zarazić? ja mam Hb i boje sie o rodzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupupo
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mati89
Na zarażenie się tym jest wiele sposobów.Najczęściej do zarażenia się dochodzi podczas jedzenia posiłków brudnymi rękoma.Ja się tak zaraziłem.Nie od razu bakteria atakuje ale z czasem :) Raczej nie przechodzi na innych ludzi.Gdzieś kiedyś tylko czytałem że HB jest również w ślinie jamy ustnej ale nie pamiętam gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola9999
miałam 2 razy helicobacter pylorii....a teraz czuję że chyba znowu powraca.czuję się taka przepełniona jakbym miała zwymiotować,a za chwile bardzo głodna,a jak zjem to mi niedobrze i tak w kółko.brzuch rano maly a potem większy.no i pojawia się od czasu do czasu ból.już się zastanawiałam czy to ciąża(ale biorę pigułki) czy to znowu to:(to taki specyficzny ból pomocy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo duży ból w okolicach żołądka skrecajacy i falowy ...nie ma go przez godzine by za chwile pojawił sie i wiercił dziure w zoładku przez pół godziny .... wystarczy zrobic badanie krwi by wykryc ta chorobe .... lekarz przepisze antybiotyk i po 7 dniach jest juz spokój Ta choroba lubi sie odzywac co jakis czas ( kilka lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze cie zmartwic ale nie masz Helicobacter Pylori By sie tego pozbyc antybiotyk jest jedynym lekarstwem na ta chorobe , to sa bakterie i głodowka ich nie zniwelujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mati89
Potwierdzam.Ja się głodzę i biorę tabletki osłonowe (omeprazol) i nic.Idę znowu do lekarza i tym razem karzę jej wypisać antybiotyk.Jest trochę lepiej ale samym tym jej się nie pozbędę :).Oczywiście choroba lubi powracać ale jeżeli się dba już o dietę i tego typu sprawy to szanse są małe na powrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mati89
Tak w ogóle to mam małe pytanko.Czy helicobacter ma coś wspólnego z zapaleniem wyrostka robaczkowego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mati89
A po co mi test skoro ja zadałem pytanie.Test mi nie odpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grANDVITARA
Ja robiłam badanie z krwi i wyszlo mi 180, pry normie 20 dostałam 2 antybiotyki i cos na zmniejsszenie kwasów, osłonówki nie :( boje się ze dost grzybicy pochwy :( Wcale nie miałam objawów, badanie zrobiłam bo dermatolog mi kazała ze wzgl na fatalna cerę ostanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Do grANDVITARA Powinnaś/Powinieneś iść do gastroenterologa jeżeli wyniki są podwyższone. A poza tym badania z krwi są nie miarodajne.Trzeba by było zrobić gastroskopię.Dopiero to badanie na 100% stwierdza czy ma się hp,czy nie. Badania z krwi pokazują,że są przeciwciała,czyli zakażenie hp, było lub jest.Ale nawet jak dostaniesz leki to nie masz pewności,ze się wyleczyłaś lub nie.Badania z krwi po leczeniu też mogą być wysokie (nawet do roku)a niekoniecznie ta bakterie masz. Może tak być,ze już jesteś wyleczony a badania w krwi nadal są dodatnie. Badani z krwi robi się w celu stwierdzenia czy bakteria była,nie można przy ich pomocy stwierdzić jaka jest duża i czy nie masz powikłań po tej bakterii np. wrzody. Dlatego zalecam gastroskopię.I leczeniem hp zajmuje się gastroenterolog lub gastrolog,a nie dermatolog.A możesz napisać co dokładnie działo się z cerą,że miałaś/eś wysunięte podejrzenie hp?Bo ja choruje na trądzik różowaty i dlatego dostałam skierowanie do gastroenterologa a potem na gastroskopię.Badań z krwi mi nie robiła bo stwierdziła,że są one niemiarodajne i nie wskazują jak duża jest ta bakteria i czy w ogóle jeszcze jest.Dlatego radzę udać się do gastroenterologa.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karomara
Wiekszosc objawow o ktorych piszecie, to pestka... Ja po zajsciu w ciaze myslalam, ze kiszki mi powykreca!!! Przeszywajacy bol, lzy, dreszcze i wymioty co dokladnie 7 min. I tak ok 14 godzin... Co 4 tygodnie. Zrobilam badanie gastroskopowe... (przez nos). Wykryto HELICOBACTER. Dostalam antybiotyk. Leczylam sie miesiac czasu. Minal rok. I znow wrocilo!!! Szczerze piszac MAM TEGO DOSC!!!!! To mi zabiera radosc zycia i najprawdopodobniej do konca zycia bede sie z tym zmagac, a mam tylko 23 lata :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karomara
Wiekszosc objawow o ktorych piszecie, to pestka... Ja po zajsciu w ciaze myslalam, ze kiszki mi powykreca!!! Przeszywajacy bol, lzy, dreszcze i wymioty co dokladnie 7 min. I tak ok 14 godzin... Co 4 tygodnie. Zrobilam badanie gastroskopowe... (przez nos). Wykryto HELICOBACTER. Dostalam antybiotyk. Leczylam sie miesiac czasu. Minal rok. I znow wrocilo!!! Szczerze piszac MAM TEGO DOSC!!!!! To mi zabiera radosc zycia i najprawdopodobniej do konca zycia bede sie z tym zmagac, a mam tylko 23 lata :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×