Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość napiszcie plisss

naturalne sposoby na hemoroidy?

Polecane posty

Gość gość
Zapraszam do szkoły medycznej Technik masażysta z fizjoterapią i rehabilitacją sportową ZA DARMO- dwa lata nauki w weekendy lub w tygodniu :) ! NOVA Centrum Edukacyjne w Bydgoszczy! tel. 790-400-178 www.facebook.pl/novacebydgoszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabrip - brzmi super! gdzie zamówiłaś te zioła? i w jaki sposób je przyjmujesz? robisz herbatki czy dodajesz do jedzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli problem często się powtarza to naturalne sposoby to już nic nie dadzą. Warto wybrać się gdzieś, gdzie zdiagnozują problem, a w razie czego - wyleczą. Warto skorzystać z usług kliniki http://www.euro-klinika.pl/ - mnie bardzo pomogli. Dzięki nim czuje się znakomicie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clarem, ja mogę napisać ze swojej perspektywy, bo też korzystam z tych ziół. Zazwyczaj dodaję do jedzenia (dobrze je przyprawiam, dlatego ziół w ogóle nie czuć), albo dodaję do herbatek np. do mięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balbutka
Nie wiem skąd się bierze takie przekonanie,że samemu się najlepiej leczyć - przecież to może bardziej zaszkodzić. Skoro już jest problem hemoroidów to powinno się wybrać do proktologa, który fachowo się nimi zajmie i wyznaczy kierunek leczenia. Też miałam takie problemy i to nic wstydliwego. Leczenie prowadziła u mnie doktor Kucharczyk z warszawskiego ośrodka proktologii w szpitalu św. Elżbiety i dzięki temu obeszło się bez zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja byłam u lekarza i chodzę do niego regularnie, a zioła piję profilaktycznie (oczywiście skonsultowałam to z moim lekarzem prowadzącym). Polecam, zwłaszcza jeżeli masz bolesne zaparcia, takie jakie ja miałam (aż się wzdrygam na samą myśl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość setka2
Hm może naturalny lek Ci pomoże? czasami właśnie takie niepozorne sposoby mogą szybko zażegnać Twoje dolegliwości. Spróbuj leku https://hemorend.pl/ stosowany wygodnie, bo doustnie. Szybko działa i sprawia, że człowiek czuje się znacznie lepiej. Próbowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pełna zgoda. Co tu leczyć samemu? Szkoda zdrowia, migiem do lekarza trzeba iść! Ja byłam w Mekmed http://mekmed.pl/ w Katowicach na Panewnickiej. Miałam zastosowaną metodę Hamoron, najmniej inwazyjną na szczęście, ale to już zależy od stopnia rozwoju choroby. Tak czy inaczej nie ma co zwlekać, bo samo się nie naprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiulek89
przede wszystkim dieta i ruch :) bo to najwazniejsze. Siedzacy tryb zycia podnosi ryzyko hemoroidów. Dodatkowo ja sie wspomagałam ziołam procto vitale i od razu różnica była. A i warto wspomniec ze procto vitale nie tylko na hemoroidy są dobre, bo mi nawet na paznokcie i włosy pomogły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto nie miał problemu z hemoroidami ten nie zrozumie, co znaczy piekło siedzenia :) No, teraz to się mogę pośmiać, ale jak planowałem leczenie to nie było za wesoło. Krew mi leciała często z o***tu. Straszna sprawa. Gdzie znalazłem pomoc? W https://www.proctomed.pl, Jelenia Góra. Warto kontakt zapisać i się skontaktować. Raz, że bez operacji można się leczyć poważnej i bez specjalnych przygotowań. Lekarz pod telefonem, mocno empatyczni ludzie i po ludzku podchodzą wiadomo do wstydliwej sprawy. Na pierwszej wizycie naprawdę grubo ponad 30 minut mi wyjaśniał lekarz pewne kwestie, których nie do końca rozumiałem. Bałem się wiadomo, ale ok, zrozumiałem i się uspokoiłem. Już później z górki wszystko. Nie wiem, czy jest o nich jakakolwiek negatywna opinia. Nie sądzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annika
Dnia 22.11.2018 o 13:43, Finodi napisał:

Gosiulek89 - gdzie kupiłaś te zioła?

 

ja uzywam te tych ziół - niestety kupisz je tylko przez internet :/ ale ja paczke dostałam mega szybko także wszystko bez problemowo ;) i działają super, to ci musze zapewnić ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliza
Dnia 6.12.2018 o 15:12, Gość Annika napisał:

 

ja uzywam te tych ziół - niestety kupisz je tylko przez internet :/ ale ja paczke dostałam mega szybko także wszystko bez problemowo ;) i działają super, to ci musze zapewnić ;P

 

 

ja jakos jestem sceptycznie nastawiona - czy one serio mają takie dobre działanie? Moje hemoroidy nie są jakoś bardzo zaawansowane ale nie chce wydać pieniążków na co, co nie zadziała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m39

Mężczyzna lat 39 opisze Wam moje zmagania z hemoroidem zewnętrznym niekrwawiącym.
Sporo czasu spędziłem w necie  znalazłem swoja drogę na uleczenie ale święta i Nowy Rok zepsute bo wciąż myślałem, przeżywałem i kombinowałem.
Podstawą leczenia jest zielona glinka - znajdziecie w necie. Robicie z niej (mieszając z wodą) papkę o konsystencji masła. Wkładacie w nią palec owiniętą w nierozłożony w worek śniadaniowy i nabieracie trochę papki (tak o wielkości truskawki) Przykładacie to razem z woreczkiem do hemoroida i tak idziecie spać. Worek jest po to by glinka nie zaschła i by nie pobrudziła bielizny , pościeli. Rano bierzecie cieplutki prysznic i delikatnie usuwacie worek. 90 % glinki będzie w niezmienionej formie ta na obrzeżach może lekko wyschnąć dlatego delikatnie z tym odklejaniem worka.
Glinka ma super właściwości ściągające i absorpcyjne poza tym jest bogata w pierwiastki, mikro i makroelementy.
Założę się że już po pierwszej nocy poczujecie że hemoroid lekko się zmniejszył.
Kora z dębu kupce w aptece taką w postaci lekko rozdrobnionej kory (nie gotowe nalewki). Przygotujcie napar wg opisu na opakowaniu i stosujcie wieczorem do płytkiej kąpieli w wannie.
Dodatkowo kupcie w aptece lek o nazwie Cyclo 3 Fort (jest bez recepty) i stosujcie wg załączonej ulotki. 
Pijcie często wodę ważne by regularnie (wówczas woda nie jest w jelitach odciągana z masy kałowej) bo organizm mam jej pod dostatkiem więc i stolec jest luźny.
Jedzcie dużo warzyw i owoców (dieta bogato resztkowa by było czym się wypróżniać)
Nie używajcie pikantnych przypraw. Prócz czosnku i imbiru bo te są zalecane przy hemoroidach.
Jeśli siedzicie w pracy kupcie poduszkę z pianki - pod tyłek z otworem na okolice bruzdy pośladkowej.
Zmieniajcie też co 20 min krzesło na inne by po kolejnych 20 min powrócić do starego. Zawsze trochę inne mięśnie pracują. Jeśli możecie kupcie dmuchana piłkę do siedzenia i ja traktujcie jako 3 krzesło na zmianę ;) Co najmniej raz w ciągu pracy idźcie na 20 min spacer.
Mi ogarnięcie tematu hemoroida zewnętrznego zajęło prawie 3 tygodnie jestem u końca zmagań. Dużo lęku mnie to kosztowało bo zdjęcia i opisy są straszne.
Na szczęście u mnie nie bolało (tylko troszkę na początku) za to swędziało.
Wracajcie do zdrowia Wasze organizmy są mądre tylko pozwólcie im się naprawiać i zapewnijcie choć ciut więcej spokoju niż normalnie.
A glinka zielona robi naprawdę świetną robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masc

jak wycisnac masc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mydło Aleppo Szamir jest super, naturalne lecznicze mydło. Pomaga na  trudno gojące się rany, działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo. Właśnie polecane przy hemoroidach, odleżynach, odparzeniach czy trądziku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.07.2020 o 22:50, sisii77 napisał:

Mydło Aleppo Szamir jest super, naturalne lecznicze mydło. Pomaga na  trudno gojące się rany, działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo. Właśnie polecane przy hemoroidach, odleżynach, odparzeniach czy trądziku

Na prawdę swietne jest to mydło i na hemoroidy i na trądzik, nawet jak czytałam na odleżyny, wszelkiego poparzenia. Pomogło mężowi bardzo. Ma własciwości antybakteryjne, przeciwzapalne. On stosował właśnie przy hemoroidach to mydełko Aleppo Szamir.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy również z hemoroidami, nawracają co jakiś czas... obawiam się oczywiście zabiegów, które mogłyby pomóc na dłużej. Od nie dawna stosuje nasiadówki z kory dębu, które można zakupić w sklepie zielarskim. Pomaga, zmniejsza swędzenie i zapobiega szybkim nawrotom. Więcej o domowych sposobach czytałam  tutaj  https://aptekapapaya.pl/blog/news/hemoroidy-przyczyny-objawy-i-leczenie jednak mi rumianek nie pomaga... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie doskonale sprawdził się Procto Zac spray. Po kilku dniach nie było już żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy hemoroidach polecam przemywanie mydłem leczniczym aleppo Szamir, można też mydło zetrzeć na tarce i rozpuścic w wodzie, takimi mydlinami płukać. Pomaga na rany, na krwawienie, ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×