Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość BakaliowaMięta

Żylaki odbytu.

Polecane posty

Gość gość
najlepiej będzie,jeżeli skonsultujesz się z lekarzem, nie ma co ryzykować z braniem leków na własną rękę,a domowe sposoby raczej nie są skuteczne na dłuższą metę. ja leczyłam się na żylaki w gabinecie www.chirurgiakrakow.com.pl możesz się tam wybrać,doktor na pewno zleci odpowiednie badania i będzie umiał pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tete1
Kilka lat temu napisałam, jak leczę swoje hemoroidy - patrz mój wpis z 2008 r. Dziś pomyślałam sobie, że znów napiszę, jaki jest skutek mojego leczenia. Wyobraźcie sobie, że hemoroidy do dziś nie wróciły!!! Przysięgam. Moją kurację opisaną tutaj w 2008 roku prowadziłam przez 5 lat. Do dziś hemoridy nie wróciły, ale od czsu do czasu kupuję w Leclercu "jarzębinę do mięsa" i "przypominam" mojemu układowi pokarmowemu, żeby się nie psuł. Zauważyłam też bardzo ciekawą rzecz. Mam ogromne kłopoty z pójściem do ubikacji, jak tylko jem mięso i słodycze. Kompletnie mnie "zatykają". Może i u Was to produkty powodują zaparcia i w efekcie hemoridy. Poobserwujcie. Dlatego też ograniczyłam jedzenie mięsa do 1 razu w tygodniu. W zamian jem ryby, jajka i inne białka np. strączkowe. Ze słodyczy pozwalam sobie w zasadzie tylko na gorzką czekoladę - no czasami zgrzeszę, ale na prawdę bardzo, bardzo rzadko. Codziennie na śniadanie - zamiast musli - jem kaszę (płatki, które szybciej się gotują) z jogurtem i bananem lub jabłkiem oraz czasm jakimiś ziarnami np. słonecznikiem. Kasze zmieniam, aby się nie znudziły - są to płatki owsiane, jęczmiene, czasem kasza manna. Mój żołądek jest mi wdzięczny, gdyż rano dostaje ciepłą strawę. Dopiero na drugie śniadanie jem kawałek pieczywa z dodatkiem sera, jajka na twardo, czasami z plasterkiem chudej wędliny i z sałatą, ogórkiem kiszonym, pomidorem itp. (w zależności od pory roku). Staram się też jeść dużo jabłek (2-3 dziennie). 1 raz w roku "zjadam" jedno opakowanie Colon C - 1 łyżeczka rano (przepis na opakowaniu) - do kupienia w aptece (cena w Warszawie ok. 26 zł). Dostarcza on pozytecznych bakterii i porządkuje florę w jelitach - to bardzo ważne. Pamiętajcie, że żelazna dyscyplina w zakresie żywienia i zdrowe życie może oszczędzić wiele nieprzyjemnych momentów, a także może uchronić przed operacją, która w końcu jest ingerencją w organizm i powinniśmy jej za wszelką cenę unikać, jeśli tylko się da. U mnie okazało się, że się da - przynajmniej do tej pory. Może uda mi się tak dalej - czego życzę wszystkim czytelnikom tego wątku. Tete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nalej do wanny letniej wody (do 40°C), dodaj wywar z kory dębu, rumianku albo nadmanganian potasu i usiądź z podkurczonymi nogami. Można też przygotować ziołową mieszankę: po łyżeczce ziela rdestu, szałwii, kory kasztanowca i dębu zalej 2 litrami zimnej wody i gotuj na wolnym ogniu 10 minut, przecedź i wlej do wanny. ja stosowałam nasiadówki z dodatkiem kilku kropli olejku o właściwościach przeciwzapalnych i uspokajających lawendowego, z jagód jałowca, rozmarynowego, łagodzą ból, wspomagają przepływ krwi, zmniejszając obrzęk. Czopki i maści też wypróbowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wszystko się da
Mam 24 lata, hemoroidy odwiedziły mnie po raz pierwszy ok 3 lata temu (3 stopnia), dostałem wtedy jakieś czopki, pochorowałem przez tydzień cały czas pracując na budowie i sobie przeszło (zostały na zmianę pojawiające się hemoroidy 1 i 2 stopnia), nadal nie zwracałem uwagi na dietę, piwkowałem sobie, fast-food, bardzo ostre jedzenie, przekąski typu orzeszki z wasabi itp... Wszystko to do momentu ostatniego wypadu na wycieczkę, gdzie oczywiście zamówiłem sobie baranka z sałatką, do tego papryczki chili w zielonym sosie tabasco, chyba ze 30 ich tam było, zjadłem całość, bo i całość była pyszna, na wieczór w domu 3 piwka i spać. Nazajutrz musiałem wziąć L4 z powodu biegunki, męczyła mnie cały dzień, następnego dnia zaczęła się męka, pojawiły się hemoroidy 4 stopnia, była to sobota, więc udałem się do apteki, dostałem maść i później niemalże cały dzień w aucie spędziłem, dużo na głowie miałem, przez kolejne dni nie piłem alkoholu i 0 ostrego jedzenia, nad czym ubolewam do dziś, niedzielę spędziłem leżąc na kanapie w każdej pozycji, byle nie na plecach i wiłem się z bólu. Nadszedł poniedziałek: Zadzwoniłem do pracy, przedstawiłem powierzchownie sytuację zdrowotną i oznajmiłem, że widzimy się najwcześniej za 2 tygodnie, wiedziałem już co mnie czeka ;) Do lekarza nie szedłem, tylko prosto do szpitala, lekarz w szpitalu tylko zobaczył, stwierdził, że to tragedia, dał mi morfinę na ból, następnie 2 kroplówki z elektrolitami i po 2h smacznie spałem w narkozie, po około 3 godzinach od operacji pojechałem sobie na chwilę do domu, odczuwałem dyskomfort - coś jakby uwierało, pobrudziłem sobie bieliznę i dresy itd. leków przeciwbólowych staram się nie brać i czuję się podobnie, jak przed pogorszeniem. Dla ciekawostki dodam, iż muszę nosić podpaski, tyle że od d**y strony, nadal nie jem ostrego, choć mnie korci, a ból odczuwam jedynie przy wypróżnieniu, przy czym jest on 3 razy słabszy, niż ból przy nic nie robieniu przed zabiegiem, jedyna dieta od lekarza to pod żadnym pozorem ostrych-pikantnych potraw, na imprezie ograniczyć się do 2 piw i tyle. Poza tym, czuję się świetnie! Od operacji minęły 4 dni i kilka godzin, ale ból pooperacyjny jest dużo słabszy od hemoroidów 4 stopnia, pomimo że wcześniej krwawiłem kropkami na papierze toaletowym, a teraz muszę podpaski zmieniać i myć się 6 razy dziennie. Wiem, wiem, to może wrócić, ale jeśli, to już ostatni raz i koniec męki, polecam operacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michaels
pieklo, po operacji z bolu az same lzy naplywaly, pierwsze wyproznienie z krwia, i tak przez 4dni-oczywiscie stopniowo mniej, bolesne wyproznianie przez 2tygodnie, pierwsze dni to pieklo, po kilka razy dziennie w mikro ilosciach, jak bnym wiedzial to bym diete stosowal zeby zapobiec zylakom, mniej stresu, wiecej ruchu, ogolnie po operacji jestem 3 miesiace. pozostal jeden problem, szwy nadal zostaly, nie zgnily!!!!!!!!!!! bylem u lekarza i mowili ze nie ma scisle okreslonego terminu kiedy to sie powinno stac, ze zsalezy od organizmu i uzytych nici, myslalem ze po miesiacu znikna , a to sie ciagnie juz 3, ... pomozcie... tez tak mieliscie? ktos? czemu tak dlugo sa w organizmie??? teraz chyba pojde od razu do chirurga na skarge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie szwy powinny byc uzyte do operacji zylakow o***tu? Wchlanialne , czy tez stosuja jakies stale-tzn takie , ktore po jakims czasie sam chirurg usuwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia368
ja od jakiegoś czasu stosuję napar z Catuaby i jest dużo lepiej. Piję 2 kubki dziennie. To naturalny specyfik, niedrogi, kora drzewa z ameryki południowej. Wzmacnia ścianki naczyń i poprawia ruch krwi, usuwa zastoje, przez które robią się żylaki i stany zapalne w nich. Polecam http://hh-life.pl/produkt/catuaba-100g-ekogram/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie szwy powinny byc uzyte do operacji zylakow o d by tu? Wchlanialne , czy tez stosuja jakies stale-tzn takie , ktore po jakims czasie sam chirurg usuwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie szwy powinny byc uzyte do operacji zylakow od bytu? Wchlanialne , czy tez stosuja jakies stale-tzn takie , ktore po jakims czasie sam chirurg usuwa? Jak bylo u was? Jakie zastosowano u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po chirurgicznej operacji tydzien konkretnego cierpienia, kolejny stopniowo mniej, a po miesiacu juz bylo prawie normalnie. tylko suplementy diety trzeba brac, oczywiscie dieta, duzo wody i blonnika to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam podobny ból gdy robię sobie tatuaż. Wtedy pomaga mi krem znieczulający z lidokainą kupiony tu: www.naporost.pl Kolezanka mi polecila i działa. Na plus jest brak rejestracji na tym portalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Laser jest najlepszy na takie sprawy, praktycznie niezawodny (o ile dzierży go wykwalifikowany lekarz). Jeśli nadal ktoś szuka specjalistów lub chce się czegoś więcej o tym dowiedzieć to chętnie odpowiem na pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytani, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego w tym i żylaki o***tu, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość654
Mi lekarz zalecił aby kupić korę dębu w aptece (chyba 2 zł kosztuje) i robienie nasiadówek - w garnku zagotować i siedzieć nad nim :D dodatkowo po takim "zabiegu" smarować maścią lioton1000. Po każdym posiłku jeszcze biorę cyklo3fort i działa. W kilka dni można się pozbyć żylaków. Nie mylić żylaków z hemoroidami. Też niestety tryb siedzący nie sprzyja ale u mnie to po siłowni się czasami dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja się panicznie boję operacji a mam tendencje do hemoroidów, wiem że hemoroidy i żylaki to różne sprawy ale myślę ze przyczyny podobne. ja używałam czopki, na noc, po kąpieli jak już kładłam się spać aplikowałam czopka, rano była ulga, mniej krwawiło, nie piekło. Cały dzień mogłam normalnie funkcjnować a wieczorem ten sam schemat z czopkami uniżelu. Po 4 dniach była duża różnica. Polecam, nie ma co zostawiać hemoroidów bo same nie znikną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno będziesz zadowolony z kuracji z zastosowaniem preparatu Proctolact. Wprawdzie efekty nie są natychmiastowe ale utrzymują się bardzo długo. Najlepiej poczytaj o właściwościach preparatu na stronie pod adresem www.proctolact.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja babacia męczyła się z żylakami o***tu. Dlatego kiedy jej lekarka wyjaśniła jej zagrożenia wynikające z ich posiadania, zgłosiłysmy się z babcią do kliniki dea salus w tychach, w budynku katowickiej strefy przemysłowej. Bardzo chwalimy to miejsce, konkretni i fachowi lekarze, a przede wszystkim posiadający dobry kontakt nie tylko z osobami starszymi, ale i dziećmi. Mój synek miał tam usuwane migdałki. Także miejsce sprawdzone. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam doktora Tomasza Kłosa, świetny specjalista!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onerda
Mi z żylakami o***tu pomógł dr Piotr Czerczuk - cudowny człowiek, jeszcze lepszy lekarz. Za każdym razem czułam się u niego bezpiecznie, bo wszystko mi wyjaśniał. Jeśli ktoś z was szuka proktologa na dolnym Śląsku, to bez wahania idźcie do dra Czerczuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszy proktolog z jakim miałam do czynienia do dr Szala z kliniki SKJ. Zero wstydu, podszedl do wszystkiego profesjonalnie. Polecam zabiegi laserem, bo są bezbolesne iskuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do osób które napisaly że lekarz nie leczy bo by nie zarobił. Weź człowieku ogarnij się inne wciskając ludziom farmazonow. Przez ciebie ktoś może mieć jakieś problemy. Idzie się do lekarza im wcześniej tym lepiej. Kombinowania na własną rękę źle może się skończyć. Myślałem że mam hemoroidy a okazała się szczelina. Nie probojcie leczyć się herbatkami i innymi domowymi sposobami. U mnie czekanie spowodowało nadczynność zwieraczy. Nie czytajcie tylko do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Samodzielne leczenie hemoroidów nie ma żadnego sensu - pd tego są lekarze! Wiadomo, problem wstydliwy, ale lekarze zajmują się nimi na co dzień, więc nie robi to na nich żadnego wrażenie. Dlaczego więc się do nich nie zgłosić i nie poprosić o pomoc? Ja, trafiłam do szpitala Św. Elżbiety pod opiekę docent Kołodziejczak, która dokładnie mnie zbadała i ułożyła plan leczenia (w moim przypadku wystarczyło przeprowadzić nieskomplikowany zabieg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wygrany
Moja historia jeden 2 na 3 stopnia bolacy krwawiacy od czasu do czasu wiek 30 lat Mezczyzna. 3 lata walki z hemoroidami, zmiana diety przedewszystkim sliwki i woda duzo warzyw i owocow. Najwazniejsze nie spozywac alkoholu nawet lampke wina czulem na drugi dzien. Alkohol rozluznia o***t i hemoroidy odrazu wypadaja dodatkowo rozszezaja sie naczynia momentalnie wypadal. Masc na zewnetrzne hemo a czopki na krwawiace hemo diosmina w czasie mocnego ataku nawet do 6000mg przyjmowalem. A najwazniejsze idzcie do lekarza nie wyjdziecie z tego bez jego pomocy. W moim przypadku hemoroid byl stabilny wypadal raz na rok 2 razy do roku krwawil dzieki diecie i ciaglemu pilnowaniu siebie nie dokuczal mi. Bylem u wybitnego lekarza jestem mu szalenie wdzieczny 15 min zabieg metoda barrona (zabiek bezbolesny) po zabiegu dyskomfort wieczorem lekki bol zeby zasnac 1 tabl pyralgin rano bez bolu i dyskomfortu zupelnie nic wrocilem do pracy jest super. Zaluje tylko ze tak pozno sie zdecydowalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgodzę się prawie ze wszystkim co pisaliście. Jednak nie zmienia to faktu, że zanim dojdzie do wyleczenia (jesli dojdzie) to jest to bardzo bolesny problem. Ja trochę sobie z tym problemem poradziłam w inny sposób, kupiałam poduszkę do siedzenia, taką okrągłą z wolną przestrzenią w środku, o tego typu https://www.e-poduszki.pl/sissel-sit-ring-poduszka-do-siedzenia-p37. Na prawdę odczulam ulgę, wreszcie nie musiałam przybierać dziwnych pozycji do siedzenia. Jeszcze z noworodkiem na rękach to już w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam problem z krwawieniami około o***tu i krępowałam się wizyty. Trafiłam na wyjątkowego lekarza www.proktolog-nowicki.pl, który był bardzo delikatny. Rozpoznał i wyleczył szybko chorobę. Dobrze, że zdecydowałam się na pójście. Bardzo dobry specjalista oraz życzliwy i sympatyczny człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam hemoroidy i zastanawiam się jakim żelem je usunąć. Słyszałem, że większość żeli istniejąca na rynku medycznym i łatwo dostępna dla ludzi jest taka sobie, ale ostatnio wszedł pewien specyfik nowy. Nazywa się on Varosin Forte Max. Znacie go? Mimo iż ma wyśmienite opinie, jest bardzo drogi, i nie chciałbym testować tego na sobie. Jakbyście byli ciekawi skąd go znam, to jest ta strona: http://abc-zylakow.pl/ Co powiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×