Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

Korespondentko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jesli jestes w drodze do kawiarni i mijasz nas__________zatrzymaj sie chwile u nas .Zapraszamy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pipilinda
Dziewczyny jesteście wyjątkowe Kingalo i Venesso jesteście wspaniałe! Ławeczka jest wyjątkowym miejscem Dzięki wielkie za piosenki, wiersze i żarty Dzięki za pamięć i zauważenie że tu jestem Przy Was w internecie poczułam się ważna Jeszcze raz dzięki Kocham ławeczkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sympatycznym paniom
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sympatycznym paniom
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kolorowo na ławeczce i nowych pań przybyło. Dziekuję za pamięć. Ja kuchta domowa powinnam mieć najwięcej czasu a ja go nie mam. Od rana kręcę się po mieszkaniu później wyjście na bazar a to zajmuje trochę czasu. Pogadać z jedną i drugą przekupką, potargować się i godzina a może i więcej ucieka. Wiesz kingalo byłam łasuchem poszperam w swoich wypróbowanych przepisach i postaram się jutro Ci podesłać. Nie tylko ja mam kłopoty ze zdrowiem ale to mnie nie cieszy myślę że każdy chce być zdrowy i szczęśliwy. Moje zdrowie trochę lepsze jestem na bardzo ścisłej diecie. Tak to prawda każdy dzień jest inny. Miło jest na ławeczce tyle czytania aż przestraszyłam się że nie wyrobię się dzisiaj z tym czytaniem. miłego dnia wszystkim ale to wszystkim paniom życzę szczególne podziękowania Vanessie i Kingali za pamięć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cala Laweczke!!!!!!!!!Jakie piekne kwiatki, poczulam ich zapach!!!!!!!!!!!!!!!Dzisiaj przywital mnie piekny sloneczny dzien i pospieszylam usias do Was na laweczke!!!Moj piesek sobie biega, a ja zadumalam sie????? ------- Mamy coraz dluzsze dni, styczen minol zaczyna sie luty,i tak powoli przywitamy piekna pore -----wiosne---- oj !! Troche sie rozmarzylam,ale to czasem dobrze....... Kocham: Ludzi, przyrode i zwierzeta........ Kochana laweczko zycze przyjemnego dnia i do pozniej,....caluski...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,,WITAJ LAWECZKO!!!! Witajcie DROGIE PANIE!____Kingalo,pipilindo,cocacola,aaakiciaaa!!!! W pierwszej kolejnosci pisze przepis dla Kingalii,weekend za pasem___a gdzie jeszcze skladniki? 1/Przekladaniec jablkowo__borowkowy Ciasto: 2 szklanki maki,1/3 szklanki cukru,1 opakowanie cukru waniliowego,szczypta soli,2/3 kostki schlodzonego masla,jajo Nadzienie___1kg niezbyt kwasnych jablek,sok z cytryny,5-7 lyzek cukru,10dkg suszonych borowek lub rodzynek sultanskich Do posmarowania\" zoltko,2 lyzki mleka ________Make przesiac,posiekac z zimnym maslem,wbic jajo,dodac pozostale skladniki i szybko zagniesc ciasto.Przykryc je i schlodzic w lodowce. Jablka obrac,pokroic na cwiartki,usunac gniazda nasienne,a miazsz pokroic w kostke,wlozyc do rondla.Dodac sok z cytryny,borowki lub rodzynki,doslodzic do samku i dusic razem 3-5 minut. Przelozyc mase na sito,wystudzic.Schlodzone ciasto podzielic na dwie czesci.Mniejsza wylepic dno natluszczonej tortownicy o srednicy 24cm,gesto ponakluwac widelcem,wstawic na srodkowa polke piekarnika rozgrzanego do 200\"C i podpiekac 10-15min. Nastepnie ciasto wystudzic w tortownicy.Pozostale surowe ciasto rozwlakowac na placek o srednicy ok.28 cm/najlepiej zrobic to,wkladajac je miedzy dwa spore kawalki pergaminu lub grubej folii/ Z rozwlakowanego placka wyciac krazek o srednicy 24 cm,przelozyc na plaski talerz,przykryc folia i wstawic do lodowki.Pozostale scinki ciasta zagniesc,uformowac w pasek szeroosci 3 cm i wylepic nim wewnetrzne boki tortownicy,tworzac rant. Na spodzie podpieczonego ciasta rzlozyc jablka wymieszane z borowkami lub rodzynkami.Przykryc krazkiem ciasta z lodowki,docisnac jego brzegi do rantu. Posmarowac ciasto zoltkiem rozkloconym z mlekiem.Piec ok.35 min. ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejne ciasto z jablkami____drozdzowe z jablkami/1/ Ciasto__2 szklanki maki,1/4 szklanki cukru,3dkg drozdzy,1/4 kostki masla,2/3 szklanki letniego mleka,jajo,zoltko,szczypta soli. Nadzienie: --3/4 kostki miekkiego masla,1/3 szklanki cukru pudru,1 opakowanie cukru waniliowego,2 lyzeczki zwyklego cukru,1,3 kg slodko--kwasnych jablek,kilka pokruszonych ciastek amaretto lub biszkoptow. cdn______________-przepis podaje w \"odcinkach\",poniewaz post ucieka mi w eter!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozdzowe z jablkami/2/ Drozdze rozetrzec z cukrem,rozprowadzic cieplym mlekiem,odstawic,by \"ruszyly\".Gotowy rozczyn wlac do przesianej maki,dodac sol,jajko,zoltko i roztopione letnie maslo,wymieszac skladniki,zagniesc ciasto/powinno byc dosc luzne/.Przykryc je sciereczka i na 1 godzine odstawic w cieple miejsce. Przygotowac nadzienie.Maslo starannie utrzec z cukrem pudrem i polowa cukru waniliowego.jablka obrac,pokroic na cwiartki i po usunieciu gniazd nasiennych pokroic w cienkie paski lub zetrzec na tarce o grubych oczkach. cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozdzowe z jablkami/3/ Wyrosniete ciasto wylozyc rowna warstwa na duzej /28x38/natluszczonej blasze lub w tortownicy,przykryc sciereczka i trzymac w cieple ok.30min.,po czym zrobic w nim zaglebienia___gesto,jeden obok drugiego/palcem/ Powkladac w nie maslo utarte z cukrem.Wierzch ciasta posypac pokruszonymi ciastkami i przykryc jablkami.Posypac cukrem wymieszanym z cukrem waniliowym. Piec ok.35 min.w temp.180\"C. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Pozniej podam przepis na tarta z jablkami i smietankowa polewa. A wszystko te czarne oczy,,,,,,Kingalo ,dziekuje za dedykacje,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TARTA Z JABLKAMI I SMIETANKOWA POLEWA/1/ Na kruche ciasto: mocno czubata szklanka maki,1/2 kostki masla,1 lyzka cukru,1 cukier waniliowy,skorka otarta z polowy wczesniej wyszorowanej cytryny. WIERZCH: 70dkg jablek/np jona gold/pojemniczek smietany/150g/,1/3 szklanki cukru,2 jaja,aromat waniliowy,2 lyzki domowej galaretki z pigwy lub jablek. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tarta z jablkami,,,/2/ Make przesiac do miski,posiekac z zimnym tluszczem,dodac pozostale skladniki ciasta,wymieszac je i szybko zagniesc ciasto. Przykryc je i schlodzic w lodowce.W tym czasie przygotowac nadzienie. Umyc jablka,obrac je i pokroic na cwiartki,wycinajac gniazda nasienne,a nastepnie pokroic na nieduze czastki. W kubeczku wymieszac smietane,cukier,jaja i aromat waniliowy.Schlodzone ciasto ulozyc miedzy dwoma sporymi kawalkami folii i rozwalkowac na placek o srednicy 34-35cm. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tarta z jablkami/3/ Rozwalkowane ciasto przelozyc do natluszczonej formy do pieczenia tart/o srednicy 30cm/. Z brzegow ciasta uformowac rant.Spod dosc gesto ponakluwac widelcem. Wstawic tarte do piekarnika rozgzrzanego do 180:C i lekko podpiec--ok.15-20 min.,po czym wyjac z piekarnika i pozostawic w formie,by wystyglo/piekarnika nie wylaczac/ Na podpieczonym spodzie ciasno ulozyc kawalki jablek,tak by jeden zachodzil na drugi/w dachowke/.Polac ciasto przygotowana polewa. Wstawic na srodkowa polke piekarnika i piec 40-50min. Po wyjeciu posmarowac wierzch tarty /jablka/ podgrzana galaretka. S M A C Z N E G O !!!!!!!!!!!!!!!! PS.Biegne do swoich obowiazkow.Do \"uslyszenia\" na laweczce! .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam podaję przepis na wilgotną szarlotkę musiałam tu zajrzeć panie pamiętacie o mnie to ja nie mogę zapomnieć o was Przepyszna szarlotka z kremem budyniowym. składniki 2 budynie o smaku waniliowym 3 szklanki mleka 1 kg jabłek 3 szklanki mąki 2 łyżki soku z cytryny 1 jajko 2 żółtka kostka margaryny lub masła 3/4 szklanki cukru pudru 2 łyżki śmietany łyżeczka proszku do pieczenia -- sposób przygotowania Z mąki, margaryny (masła), żółtek, jajka, cukru, śmietany i proszku zagnieść ciasto. Połowę schłodzić, drugą wyłożyć dno tortownicy (średniej). Budynie ugotować na mleku. Jabłka obrać, pokroić, skropić sokiem z cytryny, ulozyć na cieście, zalać budyniem. Na wierzch zetrzeć schłodzone ciasto. Piec 45 minut w temp. 200 st. no to teraz Kingal będzie miała problem którą upiec a może tak po kolei w każdm tygodniu inną jesteście naprawdę przemiłe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pipilindo!!!!!!!!!!!!!!! Jestes dla nas bardzo wazna.Dziekuje za cudowne slowa pod naszym adresem i laweczki!!!!!!!!!!!!!!! Cocacola!!!!!!!!!!!!!!!! Pamietamy,pamietamy!! Milo sie robi,kiedy widze Twoje posty! POLIKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czuje Ciebie!!!! Buziaczki! jotazet!!!!!!!!!!!!! Czy jestes w drodze na laweczke? Pasja!!!!!!!!!!!!!!! Czekamy na dalsze odcinki wspomonien o \"Pancernych\" Dalila!!!!!!!!!!!!!!!! Co dzisiaj w linkach? Kingalo!!!!!!!!!!!!!!! Dla Ciebie mocny uscisk !!! aaakiciaaa!!! Pewni na spacerku? Kobieta samotna? Czy masz dobre wiesci dla nas? Zabciaaa!!!!!!!!!! Znow Ciebie nie widze! Masz prezent od Kingalii!!! Przepraszam jesli jakas pania nie wymienilam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ..Pozdrawiam wszystkie panie bardzo serdecznie!! .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie panie! Rozciagacz w akcji!! To musi bolec!!!! hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam za powitanie i ciepłe słówka skierowane do mnie . Było mi smutno ....... ale jest ok. :)))) W naszym wieku dosyć często dopadają nas chandry i inne takie ...a i pogoda byle jaka :( Muszę poczytać aby lepiej Was poznać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,Gdyby Bog podarowal mi odrobine zycia,,,,,,,,,,,,,, \"Tylu rzeczy nauczylem sie od Was,ludzi. Nauczylem sie,ze wszyscy chca zyc na wierzcholku gory,zapominajac,ze prawdziwe szczescie kryje sie w sposobie wspinania sie na gore\". ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Gabriel garcia Marquez,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Alusiu! Naprawde jestes jeszcze bardzo mlodziutka osoba. Ciesze sie niezmiernie,ze dolaczylas do nas.Jestem przekonana,ze bedzie Ci odpowiadac nasza atmosfera.Pisz ,co Ci serce dyktuje. Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kingalo,moje szczescie! Uwazaj na siebie! Nie szalej za kierownica,bo jest niebezpiecznie.Milej \'pracki\".Pa,pa.Czekamy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jotazet
Cześć, to znowu ja. Czytam i czytam i tak sobie myślę, że od tego czytania to się nawet można uzależnić. Nie sądziłam, że to taka frajda znaleźć to swoje "jotazet" w Waszych zapiskach. To naprawdę miłe. Samotna kobieto, mam nadzieję że wszystko w porządku? Bo ja tu sobie o fryzurach i innych drobiażdżkach, a Tobie naprawdę przytrafiło się coś poważnego... Szczerze współczuję. Wenesso, z moją fryzurą już ok. Jestem nie za ciemną brunetką z lekko złocistymi przebłyskami. Ogólnie nieźle. Ale tak jak Ty - nie wyrzekam się dalszych eksperymentów. W końcu to jedna z nielicznych rzeczy, o których mogę decydować bez oglądania się na innych. No, może oprócz fryzjerki... Marquez to moja dawna fascynacja, aż mnie zatkało, gdy zobaczyłam ten cytat. Przyznać muszę ze wstydem, że przez długi czas byłam w posiadaniu skradzionego (nie przeze mnie) egzemplarza "Sto lat samotnośći". A że mi ktoś zwinął dowód przestepstwa z półki, to czuję się częściowo usprawiedliwiona. Teraz mam swoją własną książkę i pilnuję jej jak oka w głowie, ale jakoś czytać mi się nie chce...Pewnie przez to oko uzbrojone w +3. Kingalo! Dzięki z trafiony dowcip! Fakt, jestem w temacie. Pozdrawiam wszystkich! J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja raz jeszcze - ale muszę, bo mnie ścięło z lekka. Eksperymentalnie weszłam na inne tematy forum kafeterii. Paranoja jakaś! Co ci ludzie tam wypisują. Nie mam doświadczenia w internetowych dyskusjach, ale nie spodziewałam się...Chyba jednak mam szczęście, że reklama Ławeczki wskoczyła mi na gadu gadu - stąd tu jestem. I chyba gdzie indziej już się nie wybiorę. Jeszcze raz pozdrawiam, Hej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wenesso - sorry, poprzednie wpisałam - nie czytając. Dzięki za adresik- bardzo ładny jest. Będe tam zaglądać. J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana Jotazet! Ale jestes elegancka w tej czarnej sukni! Lezy jak ulal.Co za kroj!!!Alez pieknie wygladasz!!! Prosze Cie,otworz te stronke____tam jest dla Ciebie upominek. Za Twoje przecudne slowa cos Ci za chwile podrzuce!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×