Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

9/,,,,, Jan Gross kontra Polacy,, \"Tlumione powstanie w getcie warszawskim.Na trasie jednego z wyzszych budynkow Zoliborza,skad widac co sie dzieje za murem,gromadzi sie grupa zaciekawionych urzedniczek polskich. \"Krzycza radosnie w wiosennym powietrzu,wstrzasanym wybuchami i smierdzacym dymem:\"Chodzcie popatrzec,jak smaza kotlety z Zydow\". FANKLA GAERBEL,w ramach badan,prowadzonych na uniwersytecie amerykanskim w formie projektu Fortune of Archive wspomina: \"Poszlam/z getta do miasta/po jedzenie.Wtedy uslyszalam o powstaniu w gettcie.Mowilo sie o tym w autobusach,tramwajach. Nie wygladalam podejrzanie.Siedzialam naprzeciwko mlodej pary.On zapytal,czy ona wie,co sie dzieje.Odpowiedziala:\"Pala ich zywcem, przynajmniej wszy i pluskwy spala sie razem z nimi.\" Moglam ja wtedy zabic.Inne dziewczyny Polki mowily:\"Chodzcie zobaczyc,,,,,,\"/...../ W innym fragmencie Gross podaje,ze Polacy wiwatowali ,smiejac sie,gdy hitlerowcy dobijali Zydow,skaczacych z plonacych budynkow getta.. cdn cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka60
Czytam Venesso to co piszesz.I tak sobie myślę,co myślałaby moja babcia która miała na koncie uratowaną rodzinę swoich sąsiadów. I to gdy groziła jej i pięciorgu dzieciom kara smierci ? I gdy nie spała przez 2 lata,bo bała się że ktoś zauważył te 8 osób,bo jakoś w nocy wychodzili na teren posesji ? A musiała znosić wyrzuty dziadka,który lubił tych ludzi,ale bał się o swoje życie.. A tylko na ziemiach polskich była kara śmierci za ukrywanie Żydów.We Francji jej nie było,a mimo to sami obywatele pomogli w wywózce.Tylko nikt o tym nie mówi,a szkoda. W Polsce życie każdego uratowanego Żyda kosztowało ratujących bardzo wiele,często była to cena najwyższa. W obliczu takich publikacji uważam ,że była to cena stanowczo zbyt wygórowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczowy niku,chyba masz racje,,,! W jednym z amerykanskich domow handlowych przeprowadzono ciekawe doswiadczenie.,,,,, Na wystawie umieszczono duze lustro.Ukryta kamera zarejestrowala,,,,,,,,,ze PANOWIE przegladali sie w nim 5xrazy dluzej,,,,,,,,niz KOBIETY !!!!!!!!!!! Puszyli sie,,,,usmiechali,,,,prezyli torsy.,,,,,, ,,,,,,,,,A PANIE ?????? Przewaznie ogladaly \"worki\"pod oczami,zmarszczki w okolicach oczu i ust i,,,,,,,,,,,,,szybko biegly dalej!!!!!!!!!!!!! ,,,,,WNIOSEK ????? Moje DROGIE PANIE______________mezczyzni dostrzegaja u siebie glownie ZALETY,,,,,,,,,,,,,,a KOBIETY skupiaja sie na niedoskonalosciach. Spojrzmy na siebie oczami mezczyzn.!!!!Bierzmy z nich przyklad.! ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,JESTEM TAKA WSPANIALA!!!!!!! ,,,,,naprawde,jestem taaaaaaaka wspaniala!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dziewczyny !!!!! Od dzisiaj trening. OK,,,,,rozpoczynam !!!!!!! PS.Zatem opanowuje emocje,,,,patrze na wszystko z dystansu,,,, przygladam sie w lustrze,,,,,mowie sobie takie piekne rzeczy,,,,,, glosniej,,,,,,,,,,,,!!!!!!!! Bierzcie z zycia to,co najlepsze.Bedziemy miec mniej problemow. Pozdrawiam serdecznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,OLKA 60 !!! Pisze to, co napisal Jan Gross.To jest jego najnowasza ksiazka, ktorej jeszcze nie ma w POLSCE. Uwierz mi kochana,ze cholera mnie bierze,ze ten Gross mial odwage szkalowac Polakow.U Grossa nawet ci,co pomagali Zydom zasluguja na krytyke.Dlaczego? Juz dzis mozna byc pewnym,ze ta wersja historii w/g Grossa spowoduje,iz ten,kto w Polsce nie jest jeszcze antysemita,z pewnoscia szybko nim zostanie.,,,,moze nie ? Zostawiam komentarz na koncu,,,,,,, Dodam,ze ksiazka ta ukazala sie w wesji amerykanskiej,nakladem znanego noworojskiego wydawnictwa Random House.Polska wersja,nieco uszczuplona,ma ukazac sie w przyszlym roku,w oficynie Znak.Liczy 300 str. Znam rodziny polskie,ktore uratowaly Zydow,,,,,wiem takze o ich wielkiej wdziecznosci,,,,,,jak ten Gross tak moze ????? Pozdrawiam Ciebie serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzie jestescie-juz lulu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! Mam wolna chwilke,wiec usiadlam na laweczce.Czytam o Grossie i tak sobie mysle,ze biedne to nasze pokolenie.Musimy czytac oszczerstwa o Polakach.Tyle polskich rodzin narazalo wlasne zycie pomagajac Zydom.Dobrze,ze Venesso zapoznajesz nas z tymi publlikacjami.Naszym skromnym zdaniem ,nie powinnas przemilczac wypowiedzi swiadkow.Powinny byc cytowane doslownie. Pozdrawiam panie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,WITAJ LAWECZKO! Jestem,,,,,,jestem,,,,, Juz po weekendzie,,,,,,zabieram sie do pracy!!!! Do nastepnego!!!!!!!!!!! Droga Pasjo!! Sluszna uwaga,,,,kazdy wolalby miec cale wypowiedzi,,,,,,,,,ale uwierz mi,ze one sa tak drastyczne,,,,,!!!! Zastanawialam sie na tym bardzo powaznie,,,,,,,,wybralam mniejsze zlo,,,,,,,i tak przeciez nie brakuje gorzkich,obrazliwych slow. Wezme pod uwage,,,,,,,,,,,,,,!!!!! Laweczki na czasie,,,,,,,,,,,wspaniale oddaja nastroj otaczajacej nas ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,JESIENI i zblizajacego sie swieta Halloween,,, Pozdrawiam serdecznie wszystkie Panie!!!!!!!!!!!!!! PS.Dolaczcie do mnie,,,,,,,wygladam WAS !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10/,,,,,,,,,,,,,,,,Jan Gross kontra Polacy \"Gdy 19 kwietnia 1943r wybuchlo powstanie w gettcie___pisze ironicznie Gross____\"rozpoczal sie spektakl w wykonaniu wspolczesnych widzow,ktorzy otaczali oddzialy SS strzelajace do Zydow z aryjskiej strony muru. Powolujac sie na \"Dziennik\" Adolfa Rudnickiego,dodaje: \"Przy ulicy Krasinskich i Bonifraterskiej,hitlerowscy artylerzysci ladowali i strzelali przy aprobacie tlumu.Dzieci poklepywaly zolnierzy po rekawach.Kobiece spojrzenia podazaly za SS-manami,podbiegajacymi do muru.A niektorzy polscy chlopcy,na ochotnika,sluzyli Niemcom pomoca w ,,,wyszukiwaniach celow po zydowskiej stronie.\" \"Rozjuszona tluszcza polska wyciaga Zydow z pociagow i morduje wprost na stacjach kolejowych. Scene na stacji Ludwikow opisuje Brunon Piatek:\"__Kiedy z Elzanowskim probowalismy powstrzymac osoby atakujace Zydow,tlum wrzeszczal:\"Wy zydowskie pacholki ! Zydzi zamordowali nasze dzieci,a wy smiecie ich bronic?\" cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11/ Jan Gross kontra Polacy,,,,,, Posypaly sie kamienie.Piatek:\"Moja sytuacja ulegla pogorszeniu,kiedy jeden z Zydow,ktorego zabijali,mlody i silny mezczyzna zorientowal sie,ze chcemy im pomoc.I juz lezac na ziemi zlapal mnie z calych sil za kolana.Oprawcy odciagali Zyda za nogi.Myslalem juz,ze nie ustoje.Gdybym wtedy upadl,mnie tez by wykonczyli.Ten Zyd mocno krwawil z glowy i jego uscisk slabl.Dwoch mordercow odciagnelo go o kilka krokow.Wtedy podlecial trzeci,uklakl kolo ofiary i ciezkim zelazem systematycznie masakrowal mu glowe.Mezczyzna,ktory wykonczyl ofiare byl wzglednie mlody i slaby.Uderzajac ciezkim zelazem nisko pochylal sie nad mordowanym czlowiekiem.Kiedy sie wyprostowal,zobaczylem jego twarz,pokryta krwawa miazga z rozwalonej glowy ofiary. Musial poczuc wilgoc na swej twarzy i na ustach,bo odruchowo wytarl je reka i oblizal wargi.Nigdy nie zapomne tego odrazajacego widoku\". cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12/ Jan Gross kontra Polacy,,,,, \"Gromiono Zydow jadacych w pociagu z Czestochowy do Kielc. We Wloszczowej pociag ten stanal obok jadacego w przeciwnym kierunku.Wiesc o chrzescijanskich dzieciach mordowanych Przez Zydow rozeszla sie blyskawicznie.Z pociagu z Czestochowy zaczeto wywlekac ofiary. \"Widzialem na wlasne oczy,jak stara Zydowka sprzedajaca oranzade zostala zabita ,gdy podczas ucieczki ze stacji tlum dopadl ja i i ukamienowal na polu zyta___mowi niejaki Nowak.__Zolnierze otworzyli okna w pociagu i ustawili sie strzelajac do probujacych ucieczki Zydow.Mlody chlopak zydowski upadl na peron.Kolejarz upuscil ma kawal szyny na glowe,ktora zostala rozplatana. Po 15 minutach masakry pociagi ruszyly w swoja droge. Gross rzuca te wstrzasajace fragmenty na szersze tlo polityczne. Przypomina o podobnych,choc znacznie mniej tragicznych pogromach w Krakowie/1945/,,Radomiu,Miechowie,Rabce,Chrzanowie.,,,, cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13/ Jan Gross kontra Polacy,,,,,,,, Gross przytacza innych dokumentalistow,,,,, W filmie \"Swiadkowie\'Marcela Lozinskiego/1998/ jedna z kobiet,bedaca swiadkiem pogromu,opowiada do kamery.,,,,,Gdy po pogromie,niektorzy Zydzi wrocili do swoich domow po resztki wlasnosci,a potem ostatecznie wyjechali,pozostawili za soba m.in.zapasy jedzenia.Polacy rozkradli lup.Kobieta do kamery:\"Ludzie brali mace.Ja tez,bo jest dobra\" Asystent Lozinskiego,prowadzacy wywiad,rzuca pytanie:\"I nie przeszkadzala pani krew chrzescijanskich dzieci,ktorej Zydzi uzywali do robienia macy? Pani usmiechnela sie ponownie________pisze Gross___wzruszyla ramionami i odpowiedziala chichotem. Gross sugeruje,ze Polacy lepiej odnosili sie do hitlerowcow,niz do Zydow. Na Bialostozczyznie \"Niemcy byli witani jako wyzwoliciele\" pisze za anonimowym oficerem Armii Krajowej,ktory mial tam przejezdzac we wrzesniu 1941r.Polacy nie przepuszczali jednak Zydom. W okolicach Czyzewa____pisze Gross___nie bylo ani jednego. \"Zydzi gdzies po prostu wsiakli\". W \"Strachu\" czesciej powtarza sie teza o niedopowiedzianej wyraznie kooperacji hitlerowsko--polskiej w przesladowaniu Zydow. cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14/ Jan Gross kontra Polacy,,,, Przykladem____wlasnie pogrom kielecki\",najwieksza tego typu tragedia w Europie,w czasach pokoju\". Ale nie tylko ciemny motloch byl winnym pogromom.Przymykaly na nie oko___Kosciol katolicki i wladze polityczne.Nie bylo tez w Polsce problemu zydokomuny. W/g Grossa,o ile juz Zydzi wstepowali w szeregi komunistow,to tez z winy Polakow.Otoz wskutek antysemizmu,nie mogli,,,,odnalezc sie w polskim spoleczenstwie. No to jak w takim razie robili kariere w aparacie kierowniczym panstwa ? Aby zachowac pozory obiektywizmu,w ksiazce zawarto skapy rozdzial \"Zydzi w aparacie represji\". Nawet z danych przytoczonych przez Grossa wynika jednak,ze od 30__50 % najwyzszych stanowisk w centralnym aparacie bezpieczenstwa zajmowali Zydzi. A 200.000 repatriantow zydowskich z Rosji tez nie budzilo u Polakow entuzjazmu. _Pol wieku pozniej,z niedowierzaniem zadajemy sobie pytanie,jak mogl istniec antysemityzm wlasnie w Polsce,po Oswiecimiu ?_______zadaje drastyczne pytanie Gross.I jego odpowiedz___ze chodzi o strach Polakow przed oddaniem Zydom zagrobionych im majatkow_______od poduszek i kolder,po domy.Nie wstrzymuje krytyki.Tak bylo w wielu przypadkach,ale dalej nie daje nam to odpowiedzi na pytanie, DLACZEGO ???????? cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,DROGIE PANIE,,,,!!!!! Dedykuje Wam wiersz \"PIEKNA JEST ZIEMIA\"____ks,dr Jan Gawronski z tomu \"Bog Honor Ojczyzna\" Piekna jest ziemia moja ojczysta. Zdobia ja pola pociete w kraty, Bogate domy i biale chaty, I ciemne bory i modra Wisla. Ziemia ta Bogu sklada poklony, Poszumem zboza,graniem konika, Kwileniem ptaszat,szmerem strumyka.... I calym pieknem ojczystej strony. Rozglosnie bija koscielne dzwony, Przepiorka w prosie skocznie tu strzyka, Won cudna daja kwiatow zagony. Wesolo dzwieczy swojska muzyka Moj swiat rodzinny piekny,bogaty W nim niebo ziemi naszej dotyka. Z mysla o moich bliskich !!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,WITAJ DROGA KINGALO !!!!! Najwazniejsze,ze dotarlas !!!!!! Najwyrazniej praca Ciebie pokochala,musisz sie jej zrewanzowac,,, ,,,,,nieprawdaz? A gdzie sa nasze PANIE ???? Pozdrawiam serdecznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15/ Jan Gross kontra Polacy,,,,,,,,,,,,, I w tym wlasnie tkwi slabosc \"Strachu\". Gross,wybierajac imponujaca faktografie,posluguje sie nia sprawnie lecz wybiorczo,nie docierajc do sedna problemu. Czy smierc 1.500___2.500 Zydow,ktorzy rzekomo zgineli w polskich pogromach,to wina antysemityzmu Polakow,wyssanego z mlekiem matki ? Dlaczego w ciagu prawie 1000 lat spedzonych na ziemiach polskich nie zintregowali sie kulturowo,spolecznie i obyczajowo? Dlaczego nadal podkreslali swa odrebnosc,izolowali sie od calego spoleczenstwa,prowadzili rownolegla egzystencje? Nic nie usprawiedliwia zbrodniarzy,lecz wlasnie ta rozbieznosc byla powodem,ze dla przecietnego Polaka Zyd byl obcy. Bardziej wnikliwi od Grossa badacze wskazuja,ze o ile Zydzi korzystali w Polsce z szerokich mozliwosci biznesowych i ekonomicznych,o tyle nie dazyli do integracji na innych szczeblach. Nawet w okresie okupacji,nieliczne byly grupy partyzantow zydowskich. Budzilo to rozgoryczenie i poczucie obcosci u tych,ktorzy czuli sie wykorzystywani finansowo,za czym nie szla chec blizszych kontaktow spolecznych na bazie wspolnego losu narodowego. Zydzi przez caly czas pozostawali w Polsce obcy. Czy tylko za sprawa antysemityzmu polskiego ? Powstaje pytanie___CZEMU MA SLUZYC SIANIE \"Strachu\" ???? cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16/Jan Gross kontra Polacy,,,,, ____Czemu ma sluzyc sianie \"Strachu\" ????? Na pewno nie pojednaniu.Pogrom kielecki zostal juz___lepiej lub gorzej,ale jednak ___osadzony przez historie i wladze. Gross rozdrapuje jednak stare rany,czym z pewnoscia wznieci kolejna fale,tym razem wspolczesnego antysemityzmu. A moze o to wlasnie chodzi ?? O to,by mlodemu pokoleniu polskich gojow przypomniec zbrodnie rodzicow,wytworzyc w mlodych poczucie winy i nadal grac antysemicka karta? Zabieg ryzykowny i ___jak pokazuje przyklad wspolczesnych Niemiec____nieskuteczny. Poza tym,z historycznego punktu widzenia,po prostu falszywy. Paradoksalnie.Gross po raz kolejny wpisuje sie w scenariusz zacierania winy. U Grossa,hitlerowcy jezeli juz wystepuja,to na dalszym planie. A przeciez to oni,a nie Polacy realizowali systematyczny Holocaust. Podobnie bylo u Romana Polanskiego w \"Pianiscie,,,,,,, cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17/ Jan Gross kontra Polacy,,,, W \"Pianiscie\" dobry oficer Wehrmachtu bronil Zyda przed okropienstwami wojny,w tym zdradzieckimi Polakami. To w \"Liscie Schindlera\" Stevena Spielberga szlachetny nazista ratuje Zydow. To w ksiazce Grossa \"Sasiedzi\" o tragedii w Jedwabnem/400___1.600 ofiar/,Polacy sa nawet gorsi od hitlerowcow,ktorzy jedynie przygladaja sie masakrze. To w filmie Mariana Marzynskiego \"Shtetl,,,,, cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18/ Jan Gross kontra Polacy,,, \"Shtetl\" opowiada o zagladzie tytulowego miasteczka zydowskiego,polscy sasiedzi morduja starszych braci w wierze. Na marginesi__byc moze dobrym tematem na film czy ksiazke bylaby historia samego rezysera.___Zyda opuszczonego w nawale hitlerowskiej przez zdesperowana matke,a z narazeniem zycia uratowanego przez,,,,katolickiego,polskiego ksiedza?. JAN GROSS___wykladowca historii na Uniwersytecie Princeton w USA,juz nawet nie stawia znaku rownosci pomiedzy hitlerowcami a Polakami.Gorzej___o ile Niemcy u niego to bezwzgledna ale racjonalna maszyna do \"rozwiazywania problemu zydowskiego,funkcjonujaca gdzies w nieokreslonym tle,o tyle Polacy pozostaja namacalna,dzika,antysemicka holota,czerpiaca niewytlumaczalna satysfakcje z mordowania bezbronnych Zydow. Niestety,z takich przekazow mlodzi ludzie,w tym Amerykanie,uczyc sie beda historii.Nie wrozy to najlepiej dialogowi polsko_zydowskiemu. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19/ Jan Gross kontra Polacy,,,,, \"STRACH\" zebral juz entuzjastyczne recenzje,ktorymi__w celach reklamowych,bo historia historia,ale kasa musi sie zgadzac___opatrzono nawet tylna okladke ksiazki. ___To wspaniala,odwazna ksiazka o Polakach i Zydach jest w najwyzszym stopniu niepokojaca:powinna stac sie obowiazkowa lektura dla wszystkich zainteresowanych przeszloscia Europy__i nasza wspolna przyszloscia___Tony Judt z New York University. ___To arcydzielo,ktore stanie sie klasykiem___Magdalen College,Oxford. ___Dlaczego nie bylo miejsca dla Zydow??? Skad ta straszna nienawisc ? Skad te \"strach\" ?? Gross analizuje polskie podejscie do tematu z otwartym umyslem i pewna reka./..../ Norman Neimark.Stanford University. ___Kazdy,kto czyta te przerazajaca relacje zda sobie sprawe z intensywnosci i trwalosci antyzydowskich nastrojow w powojennym spoleczenstwie polskim__Omer Bartyov,Brown University. __Deborah E.Lipstadt z tygodnika literackiego Publishers Weekly pisze,ze dotad sprzeciwiala sie powszechnej opinii Zydow o Polakach,ktorzy byli tak samo zli albo nawet gorsi,niz Niemcy. Po przeczytaniu ksiazki Grossa zapewnia,ze teraz bedzie milczec,slyszac takie opinie. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20/Jan Gross kontra Polacy,,,, Za \"Sasiadow\",Gross otrzymal PRESTIZOWE NAGRODY LITERACKIE w tym panstwowa w ,,,antysemickiej Polsce. Nawiasem mowiac,jakos nie slyszelismy o nagrodzie literackiej dla Araba,opisujacego izraelskie zbrodnie na terenach palestynskich,okupowanych przez Izrael. Aleksander Kwasniewski przepraszal za Jedwabne. Lech Kaczynski przepraszal za Kielce. Wywolywanie poczucia winy narodowej dziala. ,,,,,,,,CO DALEJ ??????? Mamy nadzieje,ze Gross na tym nie poprzestanie. Czego jak czego,ale antysemityzmu w historii nie brakuje. Ciekawa bylaby np. ksiazka o losach Zydow europejskich,ktorzy calymi statkami byli odsylani z wybrzezy USA do nazistowskiej Europy,na pozarcie hitlerowcom. I to przez te sama Ameryke do ktorej tak chetnie__jak twierdzil Gross___uciekali Zydzi z antysemickiej Polski. Albo o wspolpracy amerykanskiego,zdominowanego przez Zydow biznesu,z przemyslem niemieckim,rozkrecajacym hitlerowska machine. Podobno nawet Cyklon B powstal w wyniku tej interesujacej kooperacji. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21/ Jan Gross kontra Polacy,,,,,, W ramach rozliczania przede wszystkim wlasnej historii,warto byloby tez zainteresowac sie dokonaniami 1.671 zolnierzy i oficerow zydowskich,w tym 20 generalow/!/ sluzacych w armii samego Adolfa Hitlera /ksiazka \"Hitler\"s Jewish Soldiers\" Briana Marka Rigga/. Tenze socjolog amerykanski i rowniez Zyd,jako pierwszy,w opracowaniu naukowym podal,ze Zydzi o roznym stopniu przynaleznosci rasowej,sluzyli nawet w SS.Ile ofiar zydowskich i polskich maja na sumieniu ???? Odpowiedz na to pytanie na pewno nie padnie ze strony Grossa.Znacznie latwiej rozliczac prymitywna tluszcze rozszalalych polskich gojow,niz uderzyc sie we wlasne,udekorowane piersi. Dlaczego u Grossa nawet ci,co pomagali Zydom zasluguja na krytyke? Bo z obawy przed zemsta swych antysemickich rodakow,trzymaja te fakty w tajemnicy. W spoleczenstwie polskich szubrawcow nie ma jasniejszych punktow. w mniejszym lub wiekszym stopniu winni sa wszyscy,a nie tylko 12 oskarzonych glownych sprawcow masakry,z ktorych 9 skazano na smierc. Czy wersja historii w/g Grossa spowoduje.iz ten,kto w Polsce nie jest jeszcze antysemita,moze nim zostac,,,???????? ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ___A.Wasewicz-\"Kontrowersje\" ======================================================== PS.Przepraszam za moje bledy; lierowki___przestawione lub brakujace litery,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka60
vENESSO,masz rację i to wielką. Ja osobiście nie podpisywałam się pod przeprosinami.Nie poczuwam się do niczego złego,ani ja ,ani moja rodzina .Wręcz przeciwnie.Ja nie wiem,czy by mnie byłoby stac na to ,co zrobiła moja babcia.Jasne,to chodziło nie tylko o sąsiadów,ale i przyjaciół.Ale babcia miała pięcioro dzieci! Jak czytam takie kawałki,to budzi się we mnie złość.Na Żydów własnie.I może o to chodzi w tych publikacjach ?Zapominam kto napisał "kwiaty polskie ",a przypomina mi się witanie kwiatami hord bolszewickich,wkraczających do kraju w 1920 r.Czyżby moja rodzina o tym nie pamiętała ? Wątpie.Tylko nie przenosiła odpowiedzialności ogółu renegatów,obojętnych na los ojczyzny,która dała im chleb - na nikomu winne jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka60
a wogóle pan Gross niech sobie da odpowiedź,czemu ten naród był wiecznie wyganiany z własnej ziemi i nie tylko.Nie wspomnę o Egipcie.Tak.Egipt to miał mądrych faraonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nasze zycie
jest bezcenne,ale i krotkie.Dlatego wykorzystajmy je wlasciwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka60
a odpowiedź jest.W każdym pokoleniu żydowskim był jakiś Gross,który skutecznie potrafił wzbudzić nienawiść do ogółu narodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta prpoaganda
jest wlasnie po to prowadzona aby wbudzic ten antysemityzm ktorego nie bylo. Wtedy beda mieli podstawe do oskarzania i wysysania pieniedzy. Toc to jest jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×