Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pogódka

mam 17 lat ! bede mamą!

Polecane posty

Gość widzę że więcej tu takich
których jedynym życiowym celem jest urodzić dziecko będąc nastolatką... Gratuluję priorytetów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pogódka
Ale mimo problemów jakie miałam z zajściem w ciążę .....no widzisz a jednak i dlatego moja ciaza jest zaplanowana od 10lat w domu moim nie mowiło sie o niczym innym tylko o tym ze moja babcia nie ma zadnego prawnuka A rodzice i i wujostwo nie sa dziadkami Czujesz o czym mowie i czego sie bałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pogódka
wybierajac sytuacje moich siostr bierz pod uwage aktualne załamanie nerwowe po poronieniu na nic jej te szkoły Bo fakt iz nie moze donosic zadnej ciazy powoduje ze jej zycie to wielki głab płaczu i rozgoryczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pogódka
a wy macie dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie wyobrażam sobie jak by to było gdybym mając 17 lat zaszła w ciążę, bo po prosty wtegy nie byłam na to gotowa. Jednak nie mogę się zgodzić z tym co piszeće w odpowiedzi dla autorki. Gdyby pytała o to czy zajść w ciążęw wieku 17 lat to wszystkie przytoczone wyżej argumenty były by trafione, ale jest już po fakcie. Ona już jest w ciąży więc po co jej pisać że mogła by się jeszcze wyszaleć? W sytuacji w jakiej się znajduje już nie ma wyboru. Nie rozumiem tylko jednego w waszych wypowiedziach, zdaje się że jesteście nowoczesnymi kobietami ale teksty o tym że po urodzeniu dziecka trzeba się zająć tylko domem i dzieckiem i nic innego już jej nie czeka są niemal średniowieczne. Przecież mając dziecko można się uczyć,pracować, robić karierę, rozwijać pasje. Z pewnością na początku nie jest łatwo ale kto obiecywał że tak właśnie będzie? Autorce życzę szczęścia i zdrowej dzidzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widzę że więcej tu takich
skoro jednak jesteś w tej ciąży, to prawdopodobnie byłabyś też w niej za 10 lat też.Szkoda, że nie próbowałaś już od 10 roku życia, że jesteś lepsza od sióstr... I co - cała rodzina popędzała cię, abyś jak najszybciej się sprawdziła???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobrze było by wstyd ale cóż ona teraz ma innego robić, chyba lepiej że się cieszy niż miała by szukać dobrej klinikia borcyjnej, albo wpaść w depresję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tej radosnej wiedzy o ciąży
jak widzę poszłaś na wagary. Bo o tej porze chyba w szkole powinnaś być? A skoro rodzina tak czekała wnuka,to czemu mówisz,że rodzice i siostry będą źli? Pewnie będą skakać z radości, że pojawi się dziecko w rodzinie wreszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego ludzie sądzą innych przez swój pryzmat? Czasem bardzo głupi. Ludzie są różni, jedni do 30 są dziecinni a inni przed 20 bardzo dorośli. Mam sporo koleżanek, które wcześnie rodziły i radzą sobie całkiem nieźle, nawet powiem, że lepiej niż te, które rodziły późno. Mają w sobie tą świeżość, bo bycie młodym rodzicem powoduje, że chce się robić wiele rzeczy naraz i robi się!!!! A nie zamyka w kręgu zachwytów nad dzieckiem i sobą jako matką. A i dzieci są inne-bystre i samodzielne. Trzeba mieć tylko samozaparcie. Jedna z moich koleżanek zaszłą w ciążę jak miała 16 lat, nie przeszkodziło jej to skończyć najlepszego w mieście liceum i zdać matury na samych piątkach. Następnie studiować na studiach dziennych różwnież na samych piątkach a potem skończyć drugi fakultet zaocznie. I nikt jej specjalnie nie pomagał, rodzice umyli ręce, jak ona była w szkole to dzieckiem zajmowała się babcia, a po powrocie ze szkoły ona robiła wszystko sama! I znajdowała czas żeby ugotować dla całej rodziny obiad, zrobić zakupy i uczyć się świetnie! Dzisiaj jest panią redaktor i oglądam ją w telewizji w reportażach, które prowadzi. I to nie jest wcale odosobniony przypadek. A jej córka i mój brat chodzili razem do przedszkola :D Młode mamy! Nie przejmujcie się! Na pewno sobie poradzicie, trzeba tylko chcieć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pogódka
Papierowe_Nozyczki powiedz to mojej starsze siostre ktora skonczyła z wyroznieniem biologie Ma wszystko!!!!! Oprócz szczęscia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moimzdaniem
17 to fatalny wiek na ciąże i nikt mi nie powie, że jest inaczej. Na utrzymaniu rodziców(przeważnie), z niedokończoną szkołą średnią, bez mieszkania...Nie ma się z czego cieszyć. Sama urodziłam w wieku 17 lat i wiem co mówie. U mnie była wpadka przy stosowaniu tabletek anty. Wiem, ze to moja wina, bo wiedzac o klopotach żałądkowych nie zabezpieczyłam się dodatkowo. Na początku był szok, chciałam usunąć ciąże, ale na szczescie się nie odważyłam. Mam wspaniałych rodzicow, dali mi wybór. Powiedzieli, ze jesli będe chciala urodzic to pomogą mi. Ojciec dziecka jest starszy o 10 lat i loży na córkę, bo nie chciałam, aby rodzice utrzymywali moje dziecko, choc mogliby bo ich sytuacja materialna jest całkiem niezła. Chodze do szkoły wieczorowej i biore korepetycje z przedmiotów, które będą na maturze, gdyz bardzo chcialabym iść na studia. Oczywiscie baaardzo kocham swoją coreczkę, jest całym moim światem, ale 17 czy nawet 18 to jednak za wczesnie. Sama będe namawiała córkę, aby najpierw skończyła szkołe i usamodzielniła się, a potem zakładała rodzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaadralka
pogodka jest tak jak juz ktos napisał... jak zaszlaś w ciaze teraz za pare lat tez bys pewnie zaszła, niestety ciąza w wieku 17 lat to nie jest cudowne osiagniecie na które tylko Ciebie stać... a takie tłumaczenie sobie że dobrze sie stało ze teraz jestes w ciązy i szukanie samych plusów to znane mechanizmy psychologiczne które maja na celu poprawe Twojego samopoczucia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara babcia po 30-tce
wiesz, a ja ci gratuluje i życzę powodzenia.... przecież dziecko to nie koniec świata, może dopiero jego początek :) mam nadzieję że sobie z tym wszystkim poradzisz i odnajdziesz się w nowej roli, i że wszystko co dobre dopieroprzed tobą.... przecież masz dopiero 17 lat i caaaaałe życie przed sobą.... POWODZENIA !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi siostrami to faktycznie przegięcie, nie wiem co jej daje taką satysfakcję to ciągłe wytykanie im bezpłodności. Autorko to że ty się cieszysz swoim szczęściem nie upoważnia cię do twierdzenia że tylko ty jesteś szczęśliwa, może one w jakiś sposób też odnajdą szczęście i spełnienie w życiu . może w inny sposób,może w starszym wieku. ale ty się nie wywyższaj bo nie wiesz jak tobie dalej potoczy się życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satine...
Kobitko całkiem okrągła, może czas sie odchudzać a nie siedzieć przed kompem i sie kompromitować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pogódka
Kocham moje siostry i ani mi na mysl nie przyszło wywyzszanie sie Moze za 10lat tez mogłabym byc w ciazy ale czekac 10 lat w niepewnosci nie chce Zegnam bo mam za 30min lekcje Sama nawarzyłam tego piwa i sam je chetnie wypije A wy gadajcie co chcecie Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia 19
Z całego serca serdecznie gratuluje!!! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaczka
Ja Cię podziwiam i życzę powodzenia i nie uważam wcale, że Ci się nie uda.Nawet jeśli z Twoim facetem coś się nie ułoży to będziesz już miała na zawsze swój mały-wielki skarb:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko mysli ze wszystko sie uda, bedzie pieknie kolorowo, a dlaczego? bo zycia nie zna, przyjda problemy mieszkaniowe, brak pieniedzy i zobaczysz czy bedziesz taka szczesliwa, dziewczyna jest zbyt mloda by to zrozumiec ze zycie to nie bajka i nie polega na samych przyjemnosciach i zalozeniu ze wszystko sie uda i bedzie super, nieodpowiedzialnosc straszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z najgorsze tłumaczenie
To te że nie chce czekac 10 lat w niepewności jak siostry :-o porażka. Zresztą nawet jak bedzie ciezko, to ona sie nie przyzna, bo powiedziała już CIESZĘ SIĘ !!! To dobrze, ze sie cieszysz dziewczyno, ale dziecko to ogromna odpowiedzialność, nie wiem, czy dasz rade z takim myśleniem. Jak widac nie martwi cię, za co kupisz dziecku wyprawkę, za co je będziesz karmiła ... pewnie - rodzice dadzą !!!! Coż za lekkodusznosć !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogódko--twoje siosrtry napewno nie przez studia są bezplodne :P a kobieta okrągła waży 50 kg przy 164cm wzrostu --czytałam jej post na dietach i twierdz, ze pzy tej wadze jest okrągła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
problemy mieszkaniowe można w każdym wieku mieć dziecko mobilizuje ja miałam 22 lata i swoje mieszkanie za własne pieniądze a znam wielu 30 latków na garnuszku mamusi razem z ich dziecmi w wieku 17 lat to nie wstyd, przypadki chodzą po ludziach. Ale w wieku 30 to katastrofa. I co im pomoże ta niby mądrośc z wiekiem związana, jak zaradni nie są? :D Czepiacie się, ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja doradzę ja
rafinka kto jest na tym zdjęciu na samym dole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W wieku 30 lat to katastrofa ???? :O nie lepiej jak sie ma 17 tak ??? Fajne myślenie, nie zazdroszczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni 76 -
jestem w szoku czemu sie czepiacie dziewczyny same macie dzieci i córki ktore beda w jej wieku i tez wam moga sprawic miła taka niespodzianke:) i co wygnacie ?pozwolicie zeby jakies kobiety z radja maryja lub telewizji TRWAM!!! tak obrazała wasze dziecko dziewczyna z tego co pisze to chciała byc w ciąży no to jest a co was obchodzi jej macica lub wykształcenie powiem kródko jak sobie poscieli tak sie wyspi!!! wiec dajcie jej spokój !!Pogodko dbaj o siebie i bierz kwas foliowy napewno sobie poradzicie najwazniejsze ze sie kochacie no i nie zapomnij o nauce :)pozdrawiam wszystkie mamy :)te młode i te ćiut starsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni 76 -
aha rafinka sama mam 30 lat ibede mama po raz 3 i jestem bardzo szczesliwa:) i sie nie przejmuje co pomysla ludzie 3 dziecko szok ale dla nich a nie dla mnie!!!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zdjęciu jest moja córka urodzona w nieodpowiedzialnym wieku 22 lat :) katastrofą jest mieć 30 lat i siedzieć na garnuszku rodziców. Przynajmniej dla mnie. Bo u 17-latki to nic dziwnego, ale u 30-latki owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni 76 -
ja tez zle zrozumiałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×