Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
przenoszę

Czy ktoś miał przeprowadzoną laserową korekcję oczu?

Polecane posty

Czy ktoś miał przeprowadzoną laserową korekcję oczu? [17.09] 17:22 megadno mam wadę -4,5 na obu oczach wybieram sie na korekcję boję sie prosze o poradę jak to jest i jak sie czuje? [17.09] 17:44 Pariss Właśnie. Napiszcie coś bo moja kumpela z pracy chce iść i powiedziała, że miesiąc bedzie na zwolnieniu!!!!! Aż mi się wierzyc nie chce,. W końcu to laser , żadnych blizn itp. Rozumiem 2 tyg ale miesiąc!!!! [17.09] 22:18 megadno refresh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój kumpel miał laserową
korektę oczu, a miał zajebiście dużą wadę, bo na jednym oku -9, a na drugim -11 i z tego co wiem wreszcie poczuł co to znaczy WIDZIEĆ naprawdę:) przez jakiś czas po operacji wzrok miał idealny, ale wiem, że wzrok trochę pogorszył mu sie znowu jednak bardzo nieznacznie. Nic mi nie wiadomo na temat tego by ktoś musiał iść na miesięczne zwolnienie po takiej operacji natomiast pamiętam, że nie mógł pić alkoholu przez spory okres przed i po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam duże wątpliwości
co do tej metody choć nie ukrywam że bardzo chciałabym pozbyć się okularów. Jednak 1% błędów jakie powstają podczas tego typu zabiegów u mnie dyskwalifikuje tego typu metodę. I choć 1% to niewiele to z uwagi na skutek (TRWAŁA WADA NIE DO WYLECZENIA!!!! np. podwójne widzenie, rozmazany obraz, itp, itd) sprawia że n ie bedę tak ryzykować. Trudno, nie chciałabym do końca życia borykać sie z taką przypadłością bo skąd mam pewność, że w tym 1% osób u których zabieg się nie powiódł nie będę :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ile kosztuje taka operacja
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój kumpel miał laserową
z tego co mnie wiadomo, to cena uzależniona jest od wady wzroku w przyszłym tygodniu moja kumpela będzie miała ten zabieg i wiem, że zapłaci 4.800zł za jedno i drugie oko, a wadę ma coś około -4 i -5, ale w jej wypadku nie pamiętam dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam bardzo zainteresowana laserowa krekcja wzroku 2 miesiace temu i duzo czytalam w internecie. narazie stwierdzilam ze poczekam jakis rok albo 2. choc szkla kontaktowe i okulary mnie denerwuja strasznie. na stronach pisze roznie od 1% do 0,5 % powiklan z czego powazych to nie wiele. wiec metoda jest calkiem bezpieczna co do powrotu do wady to sie nazywa regresja i wiem ze w niektorych klinkach jesli wystapi a lekarze dawali gwarancje na poprawny wzrok zabiek korekcyjny jest bezplatny. zazwyczaj jest niewielka i wystepuje u osob z wiekszymi wadami i z cieka soczewka. cena zalezy glownie od metody sa rozne jedne mniej bolesne inne bardziej kolezanka z pracy prawdopowbnie iedzie na ta bardziej inwazyjna kiedy czas gojenia jest znacznie dluzszy. jesli chcecie moge wam wkleic linki do stron z informacjami na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wklej chętnie poczytam na ten
temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz miałam iść na badania
ale okazało się, że w czasie porodu wada moze wrócic do tej sprzed operacji, zatem, czy warto ryzykować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powikłania
nie są poważne???A podwójne widzenie do końca życia to nie jest poważne? Tak to prawda, że procent jest niewielki (do 1%), ale mnie to i tak zniechęca. Polecam do przeglądnięcia strony amerykańcskie (w tej chwili nie pamietam jakie bo buszowałam po nich dosć dawno), które symujują właśnie takie powikłania które dotknęły pacjentów. Przerażajace. Chyba że ktoś lubi ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.mavit.com.pl/index.php?strona=lkw http://www.intermedica.pl/10,6,,.html http://www.nowywzrok.pl/page/lasik.html narazie tyle pronuje wpisac w google laserowa korekcja wzroku a wyskoczy mnostwo stron. ale nie moge znalesc strony witkowic wiec chyba nie maja ja bylam zainteresowana zabiegiem wlasnie tam bo klinika ma duza renome. wiec jesli ktos wiec cos na ten temat to byla bym wdzieczna za wypoiwiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko zauwazylam ze powazna to tylko 0,1 dla mnie tylko. mowilam poczytac dokladnie podwojne widzenie to akurat rzadki przypadek. czesciej wystepuje pogorszenie widzenia w nocy w stosunku do dnia. niedokorekcja czy nadkorekcja. haze powiklania zwiazane z platkiem rogowki jest tego wiele ale kazdy zostaje o nich poinformowany podczas badania kontrolnego. nie wiem czy wiecie ale ciaza u osob z krotkowzrocznoscia ogolnie moze spowodowac ogromne pogorszenie wzroku. poczytajcie strony tam jest wszystko napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam klinikę prof gierkowej
w katowicach - klinika okulistyczna - przeprowadzają tam operacje laserowe oczu - badanie bezpłatne, a koszt zabiegu jest najniższy w kraju - 1 oko od 750 zł. tu macie nr do kliniki - informacja na okulistyce, jak wyjasnicie sprawe, podadzą wam konkrety - (32) 358 12 46.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne
"normalnie" za oko biorę 2000-2500 a tam 750???Podejrzane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam klinikę prof gierkowej
nic niepodejrzane, tylko oni po prostu nie są kliniką komercyjną, tylko państwową - a koszty idą na spłatę sprzętu - za inne rzeczy sie nie płaci, np za badania. rany, od razu podejrzane, no wiecie co, bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alosia
Czy ktoś miał robioną taką korektę w klinice pr. Gierkowej? Wybieram się do nich na ten zabieg i chciałabym wiedzieć, czy za niższą ceną( Lasik 1750zł, Lasek 750zł) nie kryje się niższa jakość zabiegu lub sprzętu. Będę wdzięczna za wszelkie uwagi na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kolezanka miała takowa operacje. Wzieła z 2 tyg wolnego (na operacja jechała z 200km), na poczatku musimy przeprowadzić badania czy w ogóle sie nadajemy. w przypadku kumpeli wyszło pozytywnie, 4 znajome moga zapomnieć o operacji. akurat w tej klinice koszt badań 200zł. pamietam, iz trzeba się przygotować, chyba z 2 tyg nie malować sie, tzn oczu, z miesiac albo dwa (nie pamietam) zaniechać noszenia soczewek, na parę dni przed operacja nie pić alkoholu, wyspać sie dobrze. kumpela mówiła, że trzeba przyjść z osoba znajomą, gdyz po operacji ledwo widzisz na oczy, tzn. bardzo rozmazany obraz ja operacja która miała kosztować ok 5 tys, wyszła ok 6. Trzeba doliczyć dojazd, nocleg, potem musiała kupić 3 rodzaje kropel, które aplikujesz sobie po operacji i cos jeszcze nie pamietam. tez sie zastanawiam nad taka korekta wzroku. nosze soczewki przez 6 lat, podobno właśnie osoby noszace długo soczewki, maja zanieczyszczone bardziej dno oka więc nieraz nie przechodza tych badań. Ale prawda, strach jest przed taka operacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pudel
miałam korektę wady wzroku w słynnej klinice Gierkowej ,jestem mieiąc po zabiegu i dalej nie widzę prawidłowo,z wady + , zrobili - ,na każdej kontroli słyszę tylko że trzeba czasua tak naprawdę nic się nie robi w kieruku dalszego leczenia,przed zabiegiem obiecywano iż po 3 tygodniach wrócę do pracy- i co!guzik prawda. teraz na własną rękę szukam konsultacji w innej klinice -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No przeciez
Bo po co zaczynasz z klinikami??teraz masz,oni tylko kase robia nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No przeciez
a co to za wda wzroku???moze nie trzeba operowac????hmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meluzyno
a Salety powikłania po przeszczepie też raz na tysiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Ty kaganek
no ale Ty Meluzyno nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merlinn
Nie polecam tego zabiegu, bo mozesz miec juz cale zycie problemy z widzeniem, jak na przyklad zle widzenie wieczorem lub zamazany obraz. Wbrew temu co sie mowi, sporo zabiegow nie jest do konca udanych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No jak to
no ale po co wam te zabiegi???przeciez sa skuteczne i bezpieczne okulary "oczy pszczoły"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikolas
Byłem ostatnio na badaniu wstępnym do tego zabiegu we Wrocławiu lekarka powiedziała ze mam za dużo źrenicę ol 7mm op 7,1 mm i mogę mieć efekty nocą (poświaty i niezła dyskoteka). Ponieważ laser ma zasięg do 6,7 ew do 6,8 mm i zostaje kilka dziesiątych mm nie laserowanych . W nocy przy powiększaniusie źrenicy , źrenica wychodzi poza zakres laserowany. Tak bynajmniej zrozumiałem. Wiec czy to kwestia urządzenia czy mojej wady wzroku mam ol-5,5 op-5,5 i drobny astygmatyzm. Prosze też zainteresowanych którą klinike by polecili we Wrocku EYELASER czy WCO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikolas
Widzę że na ten temat juz nikomu sie nie chce pisać .Ale jakby ktoś znał choć troche odpowiedzi to prosze zostawić ślad jakiś na tym forum bedę ogromnie wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszadzse
ja amm wade wzroku i na innym forum naczytalam sie tyle o powiklaniach ze nigdy przenigdy nie zaryzykuje, podobno w USA szykuje sie fala pozwow z powodu zepsutego wzroku wlasnie laserem. kiedys chcialam ale po wypowidziach osob ktore maja klopoty nigdy nie zaryzykuje, za to robie sobie cwiczenia na oczy i calkiem za darmo sa i dzialaja! no i sa stuprocentowo bezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka1771
Po tym czego się naczytałam to również mam wątpliwości.Może wypowiedziałby się jakiś lekarz okulista,ciekawa jestem opinii specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikolas
Ja bym sie nie pytał ale koleżanka miała dużo wadę i skorygowali jej do zera w eyecenter mówi że nie maz zadnego hala a już napewno nie wieksze niz przed zabiegiem troche ja bolało i cos tam miała jakiś dyskomfort ale jak narazie wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×