Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
przenoszę

Czy ktoś miał przeprowadzoną laserową korekcję oczu?

Polecane posty

Gość polinella
ja jestem po badaniach kwalifikacyjnych. Mam dość niewielką wadę bo -2,5 na jednym i -2,75 na drugim, ale zakwalifikowałam się. Z tego co wcześniej czytałam na stronie kliniki to wadę można korygować już od -10 do +6 D, a robia i tak małe wady jak -1,5. Kwestia przejścia tych badań bo nie u wszystkich można wykonać tę zabieg. Proponuję iśc do lekarza. Pewnie jak wada jest bardzo duża to do zera nie można zejść, ale przy 5 czy 6 można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolekSS
Ja mam -3 i też się nad tym poważnie zastanawiam, to może ułatwia życie, jednak trochę się boje . Czy są jakieś przeciwskazania? Każdy może iść? Mieszkam w Warszawie, gdzie mam się zgłosić? Jaki koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burgunda
Sama musisz wybrać miejsce, jakąś klinikę, prywatną przychodnie, bo niestety NFZ nie refunduje. Niestety nie każdy może sobie zrobić, z takich podstawowych kryteriów to wiek (od 20-21lat), dobry stan zdrowia i stała wada. Później robią Ci już specjalistyczne badania czy Twoje oko nadaje się do operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burgunda
Ps. przepraszam za 'Sama" nie zauważyłam, że to męski nick ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolekSS
Spoko nie obraziłem się:) Szkoda że NFZ nie refunduje, no to muszę zrobić rozeznanie, chyba że może mi ktoś doradzi, a jak cenowo to wygląda, może gdzieś jest taniej, choć nie wiem czy wtedy zrobią to dobrze, chyba chodzi o sprzęt i specjalistów, sam już nie wiem. A moze się to nie udać? Wtedy zwracają koszty czy jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cena zależy
od metody jaką wybierzesz. Metody znów różnią się np. tym czy będziesz miał opatrunek na oku czy nie, jak szybko się będzie goić itp. Wydaje mi się, że cenowo to kliniki nie różnią się od siebie zbytnio. - jak w jednej jest tańszy zabieg to pewnie wizyta jest droższa. Najlepiej sprawdzać po lekarzach, ich opiniach w sieci i nie tylko. Sprzęt też tak jak piszesz jest bardzo ważny, warto sobie porównać czym dana klinika dysponuje. Tak jak wszystko może się nie udać, wyrwanie zęba też :). Jednak mało się o takich zabiegach nieudanych słyszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolekSS
No miejmy nadzieję, że pójdzie dobrze i nie będzie żadnych komplikacji, muszę poszukać trochę na forach, gdzie warto, słyszałem np. o klinice Szaflika, podobno tam jest sporo dobrych lekarzy, ale zrobię jeszcze rozeznanie, dzięki za rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaa
prof. Ziemniak klinika w krakowie. dwa lata po zabiegu. efekt 100% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvuu
Przed rokiem 2006 zabiegi były refundowane przez NfZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junjun
Były ale już nie są i pewnie nie będą. Niestety. Dla nich to zabieg zbędny, porównywalny do powiększania biustu.. Nie rozumieją, że komuś dobry wzrok potrzebny jest do pracy, a duża wada potrafi mocno utrudnić życie. Ja miałam zabieg w Wawie u kliniki tego Szaflika ale on jest tylko szefem, nadzorującym i guru jednocześnie ;) tylko od ciężkich przypadków, konsultacji i skomplikowanych zabiegów. Mi zabieg robiła dr Gadomska, baardzo polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katka1983
Podobno jakaś jedna klinika w Polsce - chyba w kaliszu robi bezpłatnie laserową korekcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolekSS
No co ty bezpłatnie, to może daj znac jaka, aż dziwne... ja własnie słyszałem o tym Szafliku i pewnie tam się zapisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junjun
Za darmo? chyba jakieś złe informacje. Może konkurs mieli albo coś :). W tym kraju nie ma nic za darmo ;). Ale zaraz jak będzie za darmo, lekarze nie dostaną kasy to i o efekt korekcji bym się obawiała. Ale nie, żeby oceniać trzeba mieć więcej info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karotka86
Wiele osob pisze, ze po zabiegu mialo jakies komplikacje... ja po zabiegu jako takich powazniejszych nie mialam :) wiec teraz moje okulary zostaly juz tylko wspomnieniem i widze nie tylko to co chce widziec:) jestem zadowolona z efektow i uwazam ze to byly najlepiej zainwestowane pieniadze jak do tej pory:) Jezeli ktos jest ciekawy to odsylam do Nowego Wroku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mluutka
A czy ceny w klinikach się różnią? Jak dobrze wybrać odpowiednie miejsce na taka korekcję? Z tego co się orientalizowałam to takich klinik jest już sporo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karotka86
Ja pierwszy raz o centrum Nowego Wzroku dowiedziałam się od kumpeli, ktora tez tam poszła żeby poprawić wzrok:) Była zadowolona i polecała się tam wybrać. Potem w ruch poszedł Internet i znalazłam też ich stronę http://www.nowywzrok.pl/services/laserowa-korekcja-wzroku/ a do tego kilka opini i w końcu się zdecydowałam. Wiesz jak jest najlepiej działa tak zwana przeze mnie metoda polecenia:) ktoś komuś, ktoś tobie i tak wczesniej i dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piggii
Ja będę miała zabieg w CMO Laser, na Grzybowskiej w Warszawie. Badania już miałam ale zabieg robię po urlopie. Ale teraz dzień i noc czytam o zabiegu co i jak ;). Ceny różnią się ale bardzo nieznacznie, nie patrzyłabym na nie tylko na opinie lekarzy czy całej kliniki :). Ja taż trafiłam do Lasera z polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mąz miał laserową korekcję oczu 2 lata temu (w UK) pytajcie jakby co to odpowiem, szczegółów mogę nie pamiętać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rawka
A w Anglii miał z wyboru czy po prostu tam był więc tam zrobił? Jakimi metodami mieliście korekcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rawka
Dzięki za link ale myślałam, że może tam robią lepiej czy coś takiego, dlatego pojechaliście tam:). Ale jeśli i u Nas są dobrzy lekarze to zostanę w kraju :). Jaką mąż miał wadę? I ile mu zostało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To_tylko_jaaa
ja miałam korekcję laserową 6 lat temu. Pamiętam, że przez rok zbierałam pieniądze na ten zabieg i były to najlepiej wydane pieniądze w moim życiu. Miałam wadę w obu oczach -6, tak naprawdę dostałam nowe życie, tak to odbieram. Choć minęło już tyle lat wzrok nadal mam sokoli :) Polecam każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mąż miał -6 i -2 oraz astygmatyzm.Nie zostało mu nic z tej wady, widzi idealnie. A co do okulistów w Polsce to nie ma zbyt dobrej opinii, przez wiele lat nie wykryli mu astygmatyzmu, dopiero tutaj. Byl u wielu okulistów, zarówno prywatnie jak i państwowo. Dziwne to, babka tutaj powiedziała że często sie im zdarza że ktoś z Polski przyjedzie z niewykrytym astygmatyzmem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justysiex
Wybieram się do Nowego Wzroku na badanie kwalifikacyjne -czytałam mase pozytywnych opinii na temat tej kliniki. Zastanawia mnie tylko, że są odrobinę tańsi niż inne placówki więc nie wiem czy nie ma żadnych ukrytych kosztów zabiegu. I powiedzcie mi kto wybiera metodę - czy LASIK czy EpiLASIk - ja czy lekarz? Bo w przypadku wzroku koszty nie grają roli - ma być zrobione najlepiej jak się da, ale czy najdroższa metoda będzie najlepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżingga
Coś mi tu nie pasuje - raz się pytasz o koszty a zaraz piszesz to nie ważne... Ważne, bo nikt przepłacać nie chce, ale znów szukać okazji czy promocji na zabieg na oczy.. nie bardzo. Ja płaciłam w Laserze 2,4tys. za oko, plus badania kwalifikacyjne, żadnych innych kosztów nie miałam. Recepta jeszcze, ale to już koszt ponoszony w aptece ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolekss
Ja zdecydowałem się też na klinikę Laser i jestem już po, na razie się dobrze goi, jestem już dobrej myśli dam znać za jakiś czas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda, ze po zabiegu człowiek czuje sie tak, jakby dostał nowe, inne życie. To uczucie trudno opisać, ale niewątpliwie jest to wielka radość. Jestem po lasiku już rok. Zabieg wykonywałam w Nowym Wzroku. Poczytałam trochę opinii, później sie okazało, ze znajomy znajomego korygował tam wzrok - wiec i ja sie zdecydowałam. Przyszłam do kliniki z masa pytań a (przyznam ze tez sie trochę bałam) wyszłam z ustalonym terminem zabiegu. Doktor Gołębiowski cierpliwie mi wszystko wytłumaczył. Teraz uzbrojona w nowe oczy i z większą wiedza moge wam powiedzieć jedno. Nie bójcie sie pytać. To trochę taki strach przed nieznanym. Im więcej wiesz, tym mniej się boisz. Dzis gdybym miała sie poddać temu zabiegowi - zrobiłabym to bez wahania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarbina
Nie wiem czy ktoś już pytał o to ale ile trwa taki zabieg, czy jest bolesny? I przede wszystkim czy jest trwały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaWamPokaże
Zabieg trwa kilka minut, cała wizyta w klinice ze dwie godziny. Czy trwały? Laserową korekcję wykonuje się w Polsce od kilkunastu lat, można się natknąć na tysiące opinii zadowolonych pacjentów, niezadowolonych jakoś mało (była chyba jakaś próba pozwu zbiorowego przeciw jednej klinice, ale nie wiem, czy doszła do skutku). Gdyby zabieg nie dawał TRWAŁEGO efektu, byłoby o tym głośno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×