Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość napiszcie coś

Aparat ortodontyczny.Ile kosztuje,muszę wyrywac zeby?

Polecane posty

Gość njiuhhfgsbnklsos.ds
Ekspandery, rotatory i wszystkie łuki podniebienne są bardzo uciążliwe, sprawiają trudności w mówieniu, jedzeniu, piciu, połykaniu śliny, rania język. Ale są do wytrzymania i przyzwyczajeniew. Ja nosze mój już 4 miesiące:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natt
Ja mam krzywe dwójki wystają mi jak nie wiem. Mówią na mnie wampir. :( Zbieram na aparat bo mam cieńsko z kasą. To moje największe marzenie. :( Chciałam sie zapytać gdzie można założyć za 500 zł lub chociaż 1000zł. Proszę pomocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kloriana
hej chcialabym nosic aparat staly na zeby ale jak patrze na jego ceny to po prostu szok!!!!!!!!moze wiecie czy jak mam 2 krzywe zęby na dole i 2 krzywe na górze to sie jakoś inaczej płaci i wgl???mniej czy cos?prosze o rady czy sa jakies aparaty do 500zl?no i z wizytami zeby do 1200 najwyzej wyszlo?da sie tak? gory dzięki;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość braces
jesli bedziesz miala staly aparat to raczej sie nei da. Najtanszy aparat metalowy kosztuje okolo 1200zl w gore za 1 luk. Wiec trzeba uzbierac troche kasy. Do tego dolicz sobie wizyty ktore do tanich tez nie naleza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdf
czy zakładanie aparatu na stałe boli ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaaaaan
mozesz zalozyc aparat damon3mx bez wyrywania zebow ale jeden łuk kosztuje 2200zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdf
ale takie zalozenie taniego aparatu to boli czy nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie Wy zakładacie aparaty za 600 zł?? Ja zakładam po wakacjach, za jeden łuk 2200 plus wizyta co miesiąc 150 zł, a krzywe mam dwójki na górze, takie wampirki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehem./
mam lekka szpare pomiędzy trzonowcami ile bedzie kosztował aparat ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość when
czasy gdzie aparaty kosztowały 500 zł bezpowrotnie minęły. obecnie koszt pierwszej wizyty to ok. 100-150 zł, plus dochodzą zdjęcia a to koszt jakiś 50 zł za sztukę. aparat to koszty rzędu 1200- 2000, zależy czy ktoś chce porcelanowy czy stalowy, w sensie kogo na co stać. a jak już aparat zostanie założony to na ok. 2 lat. co do wyrywania no to wszystko zależy od układu zębów. najlepiej zapytać się osób co chodzą do tego ortodonty, na pewno nie dajcie sobie wyrwać połowy zębów. trzeba też rozważyć aparat który ma poszerzyć szczękę, bo słyszałam że to strata pieniędzy a miłe panie i panowie naciągają pacjentów i mało to daje. ale tak jak mówię o wszystko najlepiej zapytać się innych pacjentów, co sądzą itd. napewno trzeba odłożyć kilka tysięcy, na początek ze 2 tysiące, trzeba też pamietać że aby założyć aparat trzeba najpierw wybrać się do dentysty:P ale piękne proste ząbki bezcenne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość when
oczywiście piszę o kosztach jednego łuku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_22
Hej. Mam aparat stały około 9-ciu miesięcy. Za dolny łuk zapłaciłam 1600 zł, podobnie za górny, aparat zwykły metalowy. Wszystko zależy od wady jaką się ma, trzeba porobić zdjęcia panoramiczne zębów, które dokładnie pokazują jak należy dalej działać. Akurat ja musiałam usunąć górną piątkę , mam za małą szczękę a za dużo ząbków, ale to już indywidualnie od potrzeby. Nie ma reguły, ale więcej niż dwóch zębów nie dałabym usunąć. Głowa do góry, nic się nie bój, bo aparat to świetna sprawa. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xmala
Kurcze.. Ja bede miała zakładany pod koniec stycznia.. Ale przed tym musze wyrwać dwa zęby;/ Dwie czwórki.. No i mam takie pytanie do tych co to przechodzili: Bardzo bedzie bolało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siko
witam mam trojki gorne poza łukiem nachodza lekko na 2 przez co 2 sa lekko cofniete do tyłu chciała bym załozyc aparat dodam iz nie mam juz dwoch gornych 6 czy bede musiała jakies zeby jeszcze wyrywac ??? prosze o odp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siko
witam mam trojki gorne poza łukiem nachodza lekko na 2 przez co 2 sa lekko cofniete do tyłu chciała bym załozyc aparat dodam iz nie mam juz dwoch gornych 6 czy bede musiała jakies zeby jeszcze wyrywac ??? prosze o odp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabinnaaaaa
aparat metalowy kosztuje ok.1500zł za łuk, estetyczne ok.2-3tys. Na wąskie szczęki zakłada się expandery, hyraxe i inne, koszt różny od 200zł do 800zł. zapraszam na forum www.stalyparat.fora.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dentysta
Musisz sie skonsultowac z doświadczonym ortodontą .Szczególnie przed usunieciem zębów bo te jak wiadomo nie odrastają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siko
dziekuje za odp a jak długo nosi sie taki aparat stały w przypadku takiej wady jak ja mam 3 poza łukiem wyrosły nad 2-3 ;/ jaka jest cena aparatu porcelanowego przezroczystego kosmetycznego ??z gory dziekuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsjsjsjsj
tak ja, bo bede musiala usunac 4 osemki i 2 szostki, zeby zdrowe bez ubytkow - TRAGEDIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abra*****
Witam, mam pytanie, czy może ktos mi podac adres dobrego ortodonty w krakowie, i mniej wiecej ceny, żeby bylo tanio, chodzi mi o górny łuk wampirki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rah_digga
siemano ;] Za dwa tygodnie czeka mnie założenie EXPANDERA zanim zainstaluje sobię łuk na górną szczękę. Oczytałam się na forach i zaczynam niestety powątpiewać .. najbardziej obawiam się jednej rzeczy- seplenienia.. Obawiam się że będe niewyaraźnie mówic... a niestety nie mogę sobię na to pozwolić gdyż w pracy mam ciągły kontakt z klientem. Bardzo proszę kogoś doświadczoego o odpwoiedź jak to wygląda.. i jesli niewyrazna wymowa wystepuje czy przechodzi? Jesli tak po jakim czasie?? Czekam na odpwoiedz, pozdrooo ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greencherries
Hej, ja składałam długo pieniądze na aparat, jak już odłożyłam to ceny tak podskoczyły, że szok. ;/ Szczególnie wizyt u ortodonty. A aparaty zwykłe metalowe zostały już wyparte przez te signature, inspire i Damon 3. Te ostatnie zdają się być świetne, ale cena.. Chciałabym zmieścić się w 4 tysiącach razem z leczeniem. Dolne zęby mam tylko trochę skrzywione i ich wogóle nie widac, ale usłyszałam, że musze założyć drugi łuk, żeby się nie skrzywiły bardziej. więc dochodzą koszty.. Na górze mam tylko w sumie jeden ząb skrzywiony, kiełek taki. Po drugiej strony też, ale prawie niewidocznie. Powinnam zmieścić się w jendym roku z leczeniem. Ciekawą ofertę mają oni: http://www.dentalmed.net.pl/en.php5/Prices Ktoś może zakładał tam aparat? Ktoś może polecić coś sprawdzonego, ale i taniego w Warszawie? Obojętnie która dzielnica. Będę wdzieczna! Buziaki i szybkiego, pięknego usmiechu zycze wszystkim 'aparatkom' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yoda79
Czy możliwa jest konieczność wyrwania dolnego zęba żeby założyć aparat na górne zęby? Takie coś dzisiaj u ortodonty usłyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaliiinkaaa
DO LAURA DIAZ:ja musialam usunac 5 zabkow ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochani Mam 20 lat i studiuje matematykę. nigdy nie miałam rewelacyjnych zębów i od zawsze marzyłam o aparacie ale zawsze mówiono mi że jest mi niepotrzebny do środowej wizyty u dentysty. Dowiedziałam się że będę nosić aparat ortodontyczny ale zanim to nastąpi muszę najpierw wyleczysz 8 ząbków. Jest jest jest wreszcie :D Najgorsze jest to że za każdą wizytę u dentysty płace 180 zł jak robię jednego zęba. A na aparat muszę sobie sama uzbierać i już mi dentysta powiedział że pewnie będę mieć stały (zresztą nigdy nie chciałam mieć ruchomego). Boje się tylko jednego... nie bólu ani ran na jeżyku itp tylko tego że będę miała problem z mówieniem, i bez aparatu mówię niewyraźnie głoskę "cz". Czy możecie mi powiedzieć jak długo się utrzymuje taki stan niewyraźnego mówienia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza27
mam k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doriskaxd
hej mam na imię Dorota mam 17 lat we wrześniu od lat mam krzywe zęby nigdy nie miałam odwagi iść do ortodonty tak na serio mam żółty jeden ząb i to jedynkę jedynka i dwojka są krzywe i jedynka żółta a reszta białe wiem że muszę nosić aparat ale boję się bólu i tego że będę musiała wyrwać jedynkę a tego się boję bo nie wiem czy da się zatąpić tego zęba inaczej np. przesunąć 2 bo nie chce byc bez jedynki jak to będzie wyglądać i czy zakladanie aparatu stalego boli pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaKRY
:-( mi orto kazał wyrwać 7 ZĘBÓW :-( ZAŁAMKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona1818
@Doriska - nie możesz bać się iść do ortodonty... przecież to jest kwestia estetyczna + dodatkowo bardzo ważna jeżeli chodzi o zwyczajną pewność siebie i komfort. Nie wiem skąd jesteś ale jeżeli z Warszawy to polecam - http://vita-medica.pl . Moja siostrzenica założyła tam aparat metalowy kilka dni temu 1400zł za łuk. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×