Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Gość Ewka_TOR
Witam! Jestem dopiero gdzieś na 29 stronie czytania wszystkich wypowiedzi, a już mam wiele pytań..... Ale elegancko najpierw o sobie:) Jestem z Torunia, mam 27 lat, jestem niepłodna. Moja siostra, moja przyjaciółka z pracy też.... Koleżanka już się leczy, moja siostra zaczyna, ja jeszcze się zastanawiam.... Wszyscy pytają o cenę, o lekarzy, o leki... A ja chciałam się dowiedzieć jak dajecie sobie radę psychicznie? Dla mnie sama wiadomość, że nie mogę mieć dzieci pozbawiła życia na dobre kilka tygodni... Jak sobie radzić z tym ciężarem?? Boję się leczenia i tego jak zareaguję kiedy nie będzie efektów.... Macie jakiś "złoty środek"? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka_TOR-a na jakiej pods. stwierzono u Ciebie nieplodnosc? Czy to ostateczna diagnoza? Jesli chodzi o mnie to nie uslyszalam jasnej diagnozy, nie znam feleru ani u siebie ani u meza. Nie wiemy co jest nie tak. Za bardzo nie drzaylismy tematu. Po prostu kilka badan, droznosc, hormonki i niby OK, ale dzidzio o 4 lat nie ma. Wiec nie ma jasnej diagnozy, wiec nadzieja jest. A jak sobie radzimy? Ano roznie. Ja zyje nadzieja, cudem.. Tak latwiej. Taki mam charakter. le my juz wybralismy droge do nazsego rodzicielstwa i jestemy w trakcie formalnosci adopcyjnych. Ale to jzu inna historia. Nie dam Ci rady jak sobie radzic, bo nie ma recepty. Na pewno ciezko z tym zyc. Ale sa i dobre skutki: po piersze uswiadamy sobie, ze nie wszytsko od nas zalezy a dziecko jest naprawde darem bozym a nie czyms, co sie nam nalzey kiedy chcemy i jak chcemy. Ja tak to odbieram. Zycze Ci nadziei i optymizmu. Nigdy nie wiadomo jak nas zaskoczy dzien w ktorym zobaczymy II :) Powodzenia!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam Wlasnie wczoraj dostalam od siostr list z paskiem sw.Dominika. Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i zycze milego dnia. Ale dzis znow slicznie i cieplo na dworku,jakby powoli zblizala sie wiosna,ale podobno jeszcze ma byc zima,ale lepiej zeby juz jej nie bylo i bylo cieplo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka_TOR
Przeszłam badania i wyszło, że feler jest u mnie.... Byłam u 3 różnych lekarzy, ciągle jakieś badania na hormony i co tylko można.....a wyrok ten sam. Nadwiślanka - masz jednak rację, że ta świadomość wiele zmienia... U mnie sprawdził się mężczyzna (zwany również ochraniaczem ;) ), który mimo złych wiadomości nawet na chwilę nie pomyślał o rozstaniu... Cały czas jest ze mną i podtrzymuje na duchu. Leczenie, czy in vitro jest szalenie drogie: nie wiem cz kiedyś będę mogła sobie pozwolić na taką próbę... Z drugiej strony boję się też formalności i biurokracji, która by nas czekała w związku z adopcją... Póki co - nadal się nie poddaję. W końcu cuda się zdarzają, prawda? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monari, jak wczorajsza wizyta? napisz jak sie miewasz i jak maleństwo:) ostatnio pisałaś ze róznie z samopoczuciem, nastrojami, sennością i zachciankami> napisz coś wiecej:) Pysza, byłaś już w N? pisałaś ze wiyzyta przypadłaby 14-16.01. trzymam kciuki zeby wszystko było dobrze. fajnie byłoby razem przez to przechodzić... Tym razem nam się uda! ja dziś mam wizytę w N. byłam już na pobraniu krwi (E2) i bardzo bym chciała żeby wszystko było jak należy i żebym mogła w tym cyklu mieć criotransfer. proszę, trzymajcie kciuki. ana, kiedy startujesz z przygotowaniami? Pozdrowienia dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicola 6
Wiosno! Pewnie że trzymam za Ciebie kciuki, ale myślę ,że to niepotrzebne bo tym razem na pewno się uda !!!!!!!!! Napisz jak po wizycie. Aniu! A co tam u Ciebie? Czy masz już wyznaczony termin podejścia? MonaRi! Jak się czujesz? Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Przepraszam, że nie zaglądam zbyt często, ale ostatnio mój mąż korzysta z mojego komputera, bo wysłał swój do naprawy. Poza tym mąż nie pozwala mi zbyt długo przebywać przy komputerze :-( Zupełnie nie wiem dlaczego, przecież to nie jest szkodliwe w takim stopniu jak mu się wydaje. Oj, faceci... Ana, Pytałaś mnie o nacięcie otoczki, ale Wiosna wyczerpująco już odpowiedziała. My nie mieliśmy nacięcia za względu na wiek. Mój mąż ma 30 lat, teraz skończył w styczniu czyli podczas zabiegu miał jeszcze 29. Poza tym to nie wiek decyduje o tym czy jest robione AH czy nie, tylko tak jak pisała Wiosna grubość otoczki. Ana, kiedy zaczynasz przygotowania? Jestem po kolejnym usg, widziałam maleńką główkę, pupę, rączki i nóżki. No i oczywiście bijące serduszko. Maleństwo ma już 15 mm długości i rośnie jak na drożdżach. Beta ponad 88 tys. i już mam nie robić więcej, bo teraz będzie ona spadała. Nadal będę kontrolować natomiast progesteron i dochodzi morfologia, glukoza, białko i mocz. Następna wizyta powinna być za 2-3 tygodnie, ale będzie już 25-go, bo moja p. dr wybiera się na długi urlop. Nie korzystam ze zwolnienia, chodzę do pracy. Nie mam nudności więc funkcjonuję prawie normalnie (poza przesypianiem każdej wolnej chwili). Jem ostatnio ogromne ilości 9wszystko oprócz słodyczy i ciast). Na razie nie tyję więc sobie pozwalam, ale jak waga zacznie szleć będę się ograniczać. Wiosna, Pysza Jak Wasze wizyty? Piszcie kiedy startujecie. Pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny !!! Jestem już po wizycie.Jestem nawet zadowolona ,chociaż znowu mam bakterie i transfer będę miała prawdopodobnie w osłonie antybiotykowej ale taka już podobno \"moja uroda\" że te bakterie nie dają mi spokoju,niby nic mnie nie swędzi a one są.Od jutra zaczynam brać tabletki no i pierwsze USG między 11-12 dniem cyklu. Pani Dr. powiedziała nam o akupunkturze w novum.Bardzo mnie to zainteresowało bo jeśli mogę chociaż trochę pomóc w tym aby się udało to jestem gotowa poddać się temu.Od niedawna w novum jest pani która zajmuje się akupunkturą.Ustaliłyśmy z Panią Dr. że będę miała akupunkturę 20 minut przed zabiegiem i 20 min po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicola 6
MonaRi! Cieszę się, że dobrze się czujesz. Mąż ma rację nie powinnaś długo przesiadywać przy komputerze, ale od czasu do czasu zaglądaj tu do nas. Sama widzisz, że wszystkie jesteśmy ciekawe co u Ciebie. Trochę zmartwiłam się tą wiadomością o dr Starosławskiej. Kiedy i na jak długo idzie na urlop? Co ja mam teraz zrobić i z kim się konsultować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicola - dzięki:) Monari, cieszę sie że maluszek rośnie jak na drożdżach!:) fajnie ze dobrze sie czujesz i że wszystko w porządku. pisz, od czasu do czasu i donoś co u Ciebie. Pysza, u mnie też po wizycie wszystko ok !:) endo ładne, Estradiol też. dr nie zwiększyła mi leków bo na razie nie trzeba. następna wizyta w poniedziałek. jeśli wtedy edno będzie miało 10 mm to mógłby być już transfer!:) myślę że w następnym tyg (najpóźniej w piątek) będę miała podane moje zarodki! a wiesz ze moja pani dr też wspomniała mi o akupunkturze?:) z tego co czytam to dużo dziewczyn (również z N) korzysta z akup. dr powiedziała że na pewno nie zaszkodzi a moze pomóc. ale dała mi namiary na dr poza N . mysle że warto to wziąć pod uwagę... jak czytam to dużo jej pacjentek korzysta z takiego wspomagania. Pysza, jakie bierzesz leki? crio bedziesz miała na naturalnym czy sztucznym cyklu? mam przeczucie że sie nam tym razem uda!!! Pozdrowienia dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Odliczam dni do wizyty w Novum... jakaś pełna niepokoju jestem, o to co będzie, o moją torbiel, o to czy wogólne sie nadaje na jakiekolwiek leczenie? Z informacji jakie posiadam jestem umówiona na wizytę u dr Starosławskiej 24 stycznia, w następnym tygodniu wiem, że Pani dr ma być na urlopie ( nie wiem jak długo)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limako, ja bym na Twoim miejscu zadzwoniła do N i spytała czy dr Starosławska ma urlop w najbliższym czasie a jeśli tak od kiedy do kiedy i bedziesz wszystko wiedzieć. jeśli chcesz na 1 wizytę iść do niej no przełóż albo pójdź awaryjnie do kogoś inengo. słyszałam ze dr taszycka i zygler są fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosna6 jak się umawiałam na wizytę do dr Starosławskiej na 24 stycznia, to kobieta z rejestracji powiedziała mi, że dr Starosławska jest od 28 stycznia na urlopie i napewno jej nie bedzie w ostatnim tygodniu stycznia. Kazała mi równiez zadzwonić we wtorek 22 stycznia i koniecznie potwierdzic, czy przyjade w czwartek 24 stycznia... Ciekawa jestem tej pierwszej wizyty, moj mąz zastanawiał się nawet czy juz podczas pierwszej wizyty moga nam powiedzieć, czy in vitro to jedyny ratunek dla nas...?? Ja jestem troche dziwnym przypadkiem i tak naprawde to niewiele wiem na temat szczegółów in - vitro, do tego jeszcze ta torbiel? Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limako, skoro tak to Twoja wizyta na pewno jest aktualna:) a 22.01 poproszono Cię o telefon ponieważ dosyć często zdaża sie że pacjentki zapisują sie a w końcu nie przychodzą na tę pierwszą wizytę a sama wiesz ze długo na tę 1 się czeka i szkoda zeby zmarnowała się wolna godzina. 24.01 to już za tydzień:) myślę że najpierw dr zleci Wam obojgu różne badania i może po przeanalizowaniu wyników dr powie że in vitro to jedyna szansa. znam jedną dziewczynę która po wykonaniu badań (miesiac, dwa od 1 wiz) dowiedziała sie że nei ma innej rady ale to raczej chyba zadko się zdarza. co do torbieli - długo ją masz? jak duża? czy lekarz próbował roozbić ją lekami? torbieli na pewno dr każe ci się pozbyć nawet przed naturalnymi próbami. przynajmnie tak było u mnie - 3-4 razy pauzowałam bo cierpliwie czekałam cykl aż torbiel sama sie wchłonie, raz musiałam mieć laparo. ale bądź dobrej myśli. in vitro to ostateczność i wcale nie musi byc Twoim udziałem:) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosna6 KOchana jestes! Tak jak pisałam wcześniej, moja torbiel 2 tygodnie temu (bo wtedy miałam robione ostatnie USG) miała 25 mm, była w strukturze jajnika, który miał wymiar 41 mm. Oczywiście pojawiła się po raz kolejny, miałamm wczesniej robioną i laparoskopie i laparotomię. Aż się boje co mnie teraz czeka... NIgdy w życiu moj gin nie próbował zlikwidować jej farmakologicznie... Co do badan to pełna teczkę ich posiadam... Przypuszczam, że nie są już aktualne ... wyniki męża są z przed 1,5 roku, ale o to się nie martwie... wówczas w wieku 36 lat miał tak dobry wynik, że nie jeden dwudziestolatek mógłby mu pozazdrościc:) Aktualne (listopad 2007) mam chyba HSG - jajowdoy drożne! Moj problem to nie pekające pecherzyki i te głupie torbiele pojawiające się na prawym jajniku... poza tym ok @ regularnie co 29 dni... tylko efektu nie ma...:( Dam radę, wierzę że będzie dobrze ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicola 6
Cześć dziewczyny!!!! Dzwoniłam do N i dowiedziałam się, że naszej pani doktor nie będzie 2 tyg. Wiosno! Jestem z tobą całym sercem. Jestem pewna,że Ci się uda!!!!!! Doradź co robić ze sobą. Po każdym monitorowaniu miałam kontaktować się z panią dr. Najprawdopodabniej te dni wypadną właśnie w urlop. Co mam robić? Nie chciałabym konsultować z kimś innym. A jak w ogóle jest z tą inseminacją? Kto ją przeprowadza? W 12 dniu cyklu mam iść na USG. Następnie mam zadzwonić i co dalej ? Ten pregnyl mam wziąć u siebie i na drugi dzień jechać do Novum? Czytałam,że skuteczność tej metody zależy również od przeprowadzenia "zabiegu" w odpowiednim momencie. Więc kiedy jest ten moment? Jak to wyglądało u Ciebie? Pozdrawiam!!!! Limako, pysza!! Trzymam za was mocno kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nicola 6 o której dr piszesz? ja jestem umówiona z dr starosławska na 24.01 podobno ma jej nie byc od 28.01 zgłupiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicola 6
Limako! Ja właśnie piszę o niej. Od 28 stycznia wybiera się na dwutygodniowy urlop. A tak na marginesie- ja też mam problem z niepekającymi pęcherzykami i pani doktor zaproponowała mi inseminację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicola-pozwol, ze pwiem jak to jest z ins. w Novum, bo mialam. mnie prowadzila doktor Zygler, a ins robila inna pani. Bo mojej nie bylo w tym dniu w pracy. Tak tez sie zdarza.. Niekoniecznie ins robi prowadzacy. To naturalne, ze lekarz nie jest 24/24 a pzreciez kazda z pacjantek ma wlasnie wtedy a nie kiedy indziej owu i trzeba to zrobic wtedy a nie wczesniej czy pozniej. Wiec wszytsko zalezykiedy ci wypadnie. jak na dyzurze twojej gin to super, a jak nie to musisz wtedy z innym ginem sie umawiac. Ale wiosna moze cos wiecej powie, bo ona miala wiecej ins. niz ja. Wiosna-kiedy przyjdziesz do nas :) Za oknem prawie wiosennie....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limako, nadwiślanka dużo juz napisała. ja tylko dodam, ze miałam 3 insemin i wszystkie przebiegały podobnie. miedzy 10 a 14 dc chodzisz 2-3 razy na usg żeby sparwdzić jak rośnie pęcherzyk i endometrium. gdy jedno i drugi osiągnie właściwą wielkość dostajesz receptę na pregnyl. jeśli dobrze pamiętam, to jakieś 16-18 h po zastzryku przychodzisz n usg. jeśli pęcherzyk pękł - mąż oddaje nasienie i godzinę później pokazują wam nasienie pod mikroskopem i jest inseminacja. najlepiej jest zrobić na pękniętym ale nie zawsze się tak da. wiem ze każda z nas przywiązuje sie do jednego dr ale jeśli Twojego ma nie być to a juz zapisałabym sie od innego na wizyty w 12 dc-14 dc żeby zaklepać wizyty. oni na pewno i bez terminu by cię pzryjęli ale po co masz czekać \"miedzy pacjentami\'? jeśli Twojej dr nie bedzie to moze zadzwon do niej i spytaj co masz zrobic albo sama zdecyduj do kogo (w zastępstwie) pójdziesz. tak na pocieszenie powiem ci że akurat tuż przy insem nie ma żadnego znaczenia do kogo pójdziesz bo dr musi tylko ocenic wielkość pęcherzyka i endo i zdecydopwać keidy pregnyl. a podanie nasienia.... to już wogóle nie ma znaczenia kto to zrobi. oni wszyscy to potrafią - nie musisz sie bać że coś pójdzie nie tak jak nie bedzie akurat twojego lekarza. pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicola 6
Wiosno! Ta odpowiedz to chyba była do mnie, bo ja oto pytałam. Dzięki!!! U mnie jest trochę inaczej, bo ja usg mam zrobić u siebie w Skarżysku. To trochę daleko,żeby jeździć co drugi dzień do W-wy (ja mam tu na miejscu spoko ginekologa). Dlatego pani dr mówiła mi, że mamy się konsultować telefonicznie. Ale masz rację w przyszłym tygodniu zadzwonię do niej i zapytam co mam zrobić. A czy przy podejściach pęcherzyki Ci pękały?Ja się obawiam że u mnie może być z tym problem. Serdecznie Cię pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicola 6
Wiosno! Zapomniałabym! Napisz kiedy wybierasz sie po zarodki. Mówiłaś coś o przyszłym piątku? Mocno trzymam kciuki! Powodzonka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nicola, oczywiscie że to było do ciebie:) odnośnie pęcherzykó - ja mam też ten problem. będę szczera - średnio co 4 cykl nie pękały. ale trzeba wierzyć ze będzie dobrze. najpierw pewnie dr da ci jedną dawkę pregnylu. ja przy pierwszej ins miałam 1 dawkę a potem kolejno 1,5 i 2. przy 1,5 - nie pękł. w poniedziałek mam wizytę w N - jeśli endo będzie miało 10 mm ( a jest chyba szansa bo 16.01 w środę miało 7,3) to moze 22 stycznia we wtorek byłby już transfer...tak czy inaczej powinien być do piątku przy odrobinie szczęscia. w pon będę miała 13 dc a w piątek 17 dc... trzymaj proszę za mnie kciuki...i za zarodki,żeby pzreżyły rozmrożenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosna nie wiem na ile mam się przygotowac finansowo na wstępną wizytę do dr Starosławskiej? ile kosztuje wizyta ? w N płaci sie osobno zw wizyte i osobno za USG? czy jakośc inaczej ? jak wyglada sprawa płatności jesli trzeba byc kilka razy w cyklu na USG? Dzięki p.s. zarodki przezyją :) Zobaczysz uda się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limako, wizyta wstępna kosztuje 140 zł, a każda kolejna - 80 zł. w ramch wizyty jest już usg. nie płacisz za nie dodatkowo. płaci się osobno za każdą wizyte - po niej. trzeba podejść do rejestracji, wydrukują ci kartkę do lekarza i na niej dre zapisze co zrobił i za ile. normalnie zapłacisz za wizytę, chybaże weźmie ci np posiew to wtedy 80 zł za wizytę (140 za wstępną) plus koszt posiewu lub innych badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicola 6
Wiosno! Zarodeczki na pewno żyją i czekają żeby osiedlić się we właściwym miejscu w którym mają zostać 9 miesięcy!!!!!!!!!! Jestem z Tobą cały czas. Trzymam kciuki za cały przyszły tydzień!!!!! Czy to znaczy, że w ciągu jednego dnia można dostać zastrzyk kilkakrotnie? A do której godziny Novum jest czynne? co będzie jak ten dzień wypadnie w sobotę lub w niedzielę? Sory, że Cię tak męczę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×