Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

igrek-ja mam do W- wy bardzo blizko . Czasami jestem w tygodniu 2 razy . Wszystkie zakupy typu ubrań robię w W- wie . Ale mieszkałam i pracowałam w W-wie ponad 13 lat . Takrze znam W- we bardzo dobrze . Łazienki Królewskie , Zoo to mam obcykane w jednym paluszku . A pozatym mojego M cała rodzinka mieszka w W-wie . Co wcześniej pisałam nawet mojego M kuzynka pracuję przy Novum w Kia . Raz mnie zobaczyła to pózniej pytała się . Ja mam brata w W-wie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lato76 - ano masz rację ! Pamiętam, jak o tej kuzynce pisałaś.:/ A jak dziewczyny sobie radzicie z tym wszystkim finansowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igrek -powiem że troszeczkę ciężko jest jeżeli chodzi o sprawy finansowe . Bo tyle kasy zostawiłam w Novum że strach pomyśleć . Teraz niemożemy sobie pozwolić na jakiś wyjazd . Bo stale jest potrzebna kasa i jeszcze raz kasa . Nawet sobie kuchni nieurządzami , tylko mamy taką przez 13 już by przydało się zmienić . Ja jak będę robić to na zamówienie , masz blat kuchenny równy i ładnie to wygłąda . A jeszcze jak się samemu zaprojektuje , to już wogóle jest super . Mojej kolezanki mąż jest stolarzem , kiedyś pracował w W-wie , ale od 2 lat założył sam firme i prowadzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lato76 - wiem doskonale, co to znaczy ! Czasami no to sobie tak myślę, że nigdy mi się nie uda zrobić tak do końca tego remontu mieszkania i tej działalności gospodarczej.:/Że prędzej umrę, bo mnie starość dosięgnie.;-(Myślałam,że jak się uda naturalnie zajść,to zrobię sobie w końcu kuchnię za te pieniądze,ale niestety...naturalnie już mi się nigdy nie uda !!! A ile już kasy w Novum zostawiliście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, strasznie seeno dziś Dziewczyny czy podczas badn do invitro jest takie badanie sprawdzające czy nasienie nie ma wad genetycznych i czy w ogóle robią jakieś badanie stwierdzające że plemniki są zdolne do zapłaodnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak lato - jutro już do pracy.:/Niestety!Ależ mi się nie chce...przy takich problemach no to wolałabym się schować w domu i nigdzie nie wychodzić jednak.:(Nie wiem, jak ja będę tam funkcjonować, jak nic mi się nie chce robić !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka26 - witaj ! Chyba nie ma takiego badania.:/Zresztą--nie wiem.:-(Trzeba by się lekarza zapytać.Mój M oddał nasienie do zamrożenia do dawstwa,ale wcześniej robił tylko badanie ogólne nasienia testem MAR,posiew nasienia,Chlamydia,określenie grupy krwi,Hiv,VDRL,anty HCV,anty HBs,anty Hbc total i test Friberga.;P A czemu pytasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igrek - tak nie liczyłam , bo same invitro nas wyniosło 15tyś . A do tego 6 inseminacji , HSG , dwa razy usówanie polipów , i jedno podejscie do invitro na własnym cyklu , a leki i td . Jak to wszystko podliczyc to niezł sumka by wyszła . Ja i tak powiem troszeczkę jestem w lepszej sytuacji bo mam do Novum blizko . A co mówić jak nie które z Was mają po 200km i więcej , a paliwo czas i td . Wiem bo sama ze swoim M mamy po 1 aucie . I palą jak smoki , tylko wleje troche benzyny a tu już zapala się kontrolka . Mam klaustrofobie i dlatego mój M kupił mi większe autko . Kiedyś przejechałam się w maluchu nie dobzre mi było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka - Witaj !!!!! Ja czegoś takiego nie mniałam .Piersze słysze o takim badaniu ? A może jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igrek - spółczuje ci , że jutro masz iść do pracy . A co dzisiaj robiłaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki mam pytanko ; Czy któraś z Was kupowała przez alegro torebkę ?' bo ja sobie jedną upatrzyłam drogawa jest , ale mam alergije na ładne torebki i buty . To dwie rzeczy na jakie zwracam największą uwage .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki Iza Też zazdroszczę, super taki wyjazd. Michaline Szczęśliwego powrotu Ewuś Ciasto super. Trochę mi odpadło ale w smaku lux.Może do drożdżowego nie powinno się w trakcie zaglądać co? Ja dałam szklankę cukru i powidła śliwkowe-mniam.Mąż mi je wyrobił bo silny facet i wypłynęło błyskawicznie. Igrek Ja już pisałam że wydałam bardzo dużo kasy. Teraz trudno mi powiedzieć czy to aż 50 parę tysięcy czy tylko za taki cud. Pewnie że wolałabym mieć te pieniądze i ale cóż, takie życie. Monka Z tego co ja pamietam to u nas takich badań nie robili.Nie wiem czy novum wykonuje takie badania. Nam nic o tym nie mówiono a w sumie chyba mąż powinien mieć takie wykonane skoro ma problemy z nasieniem.Wiem, że w innych klinikach takie badania są. Mąż mojej koleżanki miał je robione i mimo prawidłowej ilości nasienia okazało się, że więcej niż 50 % plemniczków uszkodzonych. Lekarz powiedział, że przy takiej wadzie jest duże ryzyko urodzenia chorego dziecka. Nadal nie wiem skarbie jak wyglądasz:( Ja dzisiaj ładuje akumulatory, bo niedziela to jedyny czas kiedy mogę odsapnąć. Tata zajmuje się córką a ja się obijam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mena - Witaj ! Dobrze że mimo swoich obowiazków i td ,jeszcze dla nas masz czas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy u Was też takie duże wiatrzysko ? Bo umnie strasznie wieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igrek - to tak jak Ja . Przygotowuje się psychicznie na jutrzejszą wizyte ,oby było wszysko ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lato - o której masz wizytę jutro?? Co do kosztów to zgadzam sie z Wami ze to jakis koszmar to leczenie nieplodnosci! pieniązki od razu w tysiace idą... my na razie bierzemy z pieniedzy przezbaczonych na wyszykowanie mieszkania, juz wiem ze sobie pewnych rzeczy nie zrobie które chciałam... no ale co zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narazie dziewczynki , bo za chwilę przyjdzie do mnie sasiadka . Dzwoniła do mnie czy może wpaść ? To narazie !! Jakoś dzisiaj wszystkie laseczki zajęte ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was w ten paskudny dzień brrrrry mena27 cieszę się że Ci smakuje,to stary babciny przepis, ciężkie drożdżowe ciasto ma taki specyficzny smak,a tak na prawdę nie wiem czy opadło bo zajżałaś, może...ale dobre jest to że nie zrobi się w nim zakalec a wielkość ciasta zależy też od wielkości blaszki i ilości dodatków... iza to zrobiłaś nam niespodziankę,super szybka decyzja ze zgraną paczką,baw się dobrze i wyślij nam duuużo słońca nawet na fotkach...:) igrek jak minęła Ci dzisiejsza nocka po gościach spałaś troszkę lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewuś74 - może ciut lepiej mi się śpi, ale jeszcze nie do końca.:/Zobaczymy, jak będzie jutro, bo do pracy rano muszę wstać ! Jedziemy z moim M na godzinkę 18.00 do Kościółka--za Was wszystkie jak zwykle też się pomodlę.;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! pytałyście o moją historię, jest smutna.. zastrzyki o ktorych pisałam że mam do odsprzedania pozostały mi po in vitro, nie doszło do transferu , zarodek sie nie nadawał :(, minęło troche czasu a mi nadal jest smutno, nie mam z kim pogadać, usiaść i sie wypłakać bo nie opowiadam o naszych problemach . Byłam w Novum, okropnie daleko bo jestesmy z Podkarpacia ale jak zdobęde pieniądze to pewnie zdecyduje sie na kolejny zabieg in vitro. Byliśmy u lekarki Lilia Obuchowska , co o niej sadzicie? puki co mam liste badan do wykonania . pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martina zawsze możesz z nami porozmawiać. My wszystkie jesteśmy w takiej sytuacji w jakiej ty się znalazłaś. Po to jest to forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwi dziekuję , pewnie porozmawiam, ale też nie chcę się nakręcać, łudzić bo kto wie czy kiedyś bedę upragnioną mamą? , a może organizujecie też spotkania face to face? :) jeszcze bardziej bym sie ucieszyła, jestem z małego miasteczka i nikomu sie nie zwierzam bo boje sie że ktoś wygada a tego nie zniosę! wystarczy że sasiadki interesuja sie aż za bardzo tym że jeszcze dzieci nie mamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, my niedawno do domu wrocilismy. Caly dzien sprzatania w mieszkaniu, rak i nog nie czuje. Poprzedni najemcy chyba ani razu tam nie sprzatali. Z tego wszystkiego zapomnielismy ze mamy dzisiaj pierwsza rocznice slubu. Michaline- mam nadzieje ze wyjazd sie udal :) bezpiecznego powrotu do domu. lato76 - trzymam kciuki za jutrzejsza wizytę. Trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok. Dawaj znac po :) rene74 - trzymam kciuki za Ciebie zeby Wam sie udalo!!!!!! igrek - u nas tez wszystkie pieniadze ida na konto novum. koszmar jakis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka26-wiesz co ja już dokładnie nie pamiętam jak takie badanie fachowo się nazywa ale ja z M. miałam takie robione ,pobierano nam jakies próbki w wzrszawie i wysyłano do badania w Krakowie bo podobno w Polsce tam są robione i na nie czekaliśmy ok. 3tyg. a płaciliśmy za nie ok 2,5tys. i mieliśmy robione takie badania cytogenetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martina28 - my wszystkie jestesmy w podobnej sytuacji. Nikt nam nie dal gwarancji ze sie uda, ale wierzymy ze na kazda z nas przyjdzie pora i sie doczeka upragnionego dzieciaczka. Napisz nam cos wiecej o sobie. Jaki problem jest u was? Ile sie staracie? W jakim wieku jestescie? Na nas zawsze mozesz liczyc :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martina28 - Zawsze możesz napisać co ci na sercu leży , My się wspieramy na wzajem , bo po to jest forum Kochana . Nie poddawaj się i bądz dobrej myśli , jezeli masz jakieś pytanie to tylko napisz . Każda z Nas postara się ci odpowiedzieć . Obuchowska jest moją dr prowadzącą ,jestem z niej zadowolona .Zresztą w Novum mają wszystkich lekarzy dobrych . Ale wybór zależy od ciebie do jakiego pójść .A mamusią bedziesz tylko nietrać wiary .Tu są dziewczyny jak zauważyłaś z różnymi problemami , i też lekarze znajdują jakieś wyjście .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×