Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

dzidziek trzymam kciuki za pęcherzyk:)jeśli teraz nie bedziesz miała IUI to w przyszłym miesiącu bedziemy podchodzić razem jeśli mi znów cos na drodze nie stanie hehehe monka26 trzymam za Ciebie kciuki szkoda tylko że sie tak męczysz candy2203 witaj:)ja byłam raz na wizycie u dr Taszyckiej miła kobieta bardzo delikatna zrobiła na mnie dobre wrażenie moka74 kciuki za bete!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julcia - najważniejsze,że maluszek ma się dobrze.Leż, odpoczywaj i nic nie rób dopóki sytuacja się nie ustabilizuje. Dlaczego się robią te okropne krwiaki?Staraj się nie martwić bo to nie pomaga.Za 2 tyg znowu zobaczysz swoje maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bauli, ja miałam tylko jeden. Wcześniej były trzy ale jeden wyprzedził pozostałe intymne do niczego sie nie nadawały. Ale wystarczył :-) Lena, jak jest za duzo pecherzykow, to jest ryzyko ciazy mnogiej, więc robią przy 2 Max. Ktoś pisal, ze na innych forum dziewczyna sama sie stymulowala, zaszła w ciaze z trojaczkami. Nie poszła na monitoring. A tak ciaza jest zagrożona zawsze. Nie wiem jak teraz ciaza sie rozwija. Chyba Karina o tym pisała? Julciaa, najważniejsze, ze dzidzia zdrowa:-) To priorytet. Odpoczywaj. Ja tez dziś pierwszy dzień na wolnym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julcia super cieszę sie bardzo. bauli nie robi sie bo istnieje ryzyko ciąży mnogiej, tak mi przynajmniej dr mówiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie michaline z ust mi to wyjęłaś heheh jade teraz na zakuoy odezwe sie później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaline - zazdroszczę tego wolnego.To super czas-korzystaj :) Dlaczego w takim razie przy IUI się nie "ryzykuje" z mnoga ciążą, a przy INV już tak? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam bardzo kochane. Chyba nie wytrzymam i betę zrobię w środę - 11 dpt, ale nie wiem, bo mam pietra, zwłaszcza po tym prawie upadku. Bafiorek czuję się dobrze, normalnie to nawet nie zwróciłabym na to potknięcie uwagi, ale kiedy uważa się na każdy krok, żeby czegoś ciężkiego nie podnieść, to trochę podłamuje, że może się nie udać i dzieciaczki, nawet nie chcę myśleć. Nie wiem czy nie lepiej byłoby się wywalić, bo tak naprężyłam ręce którymi się oparłam o podłogę, że aż mnie potem bolał brzuch i zrobiło mi się gorąco. Ale może to lepsze niż gwałtowny wstrząs. Mam coraz czarniejsze myśli, zwłaszcza, że na dodatek pojawiły mi się krosty, które pojawiały mi się zawsze przed @ ale kiedy byłam nastolatką. Julaciaaa, super, ze maleństwo rośnie, a te niedogodności to żebyś na siebie uważała. Lato76, Monka26 trzymajcie dalej kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidziekk: a co zażywałaś na podwyższoną prolaktynę? w takim razie muszę iść skontrolować poziom prolaktyny, bo kiedyś robiłam i miałam podwyższoną i cały czas jestem na bromergonie..w sumie lekarka mnie powtórnie na to badanie nie skierowała..ale chyba warto to sprawdzić. a czy powtórne badanie prolaktyny robi się też z obciążeniem? Trzymam kciuki za Twój pęcherzyk :) moka74: jak Ty się czujesz po tym wczorajszym wydarzeniu? trzymam kciuki zeby wszystko było dobrze. lena66: dzięki za informację, a teraz u jakiego lekarza się leczysz? A Wy dziewczyny u kogo się leczycie w Novum? kogo polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To były czworaczki :) Dlatego lepiej samej się nie stymulować tylko pod kontrolą lekarza. Dwojaczki to ciąża zagrożona, a co dopiero powiedzieć czworaczki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bauli, jak są dwa pecherzyki to tez robią IUI. Tak jak przy IVF Karina, a jak wyglada terazcsytuacja tej dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
candy2203 witaj :) nareszcie jest tu ktos z mojego miasta :) U kogo sie tutaj leczylas? Nie myslalas o Macierzynstwie? Mnie ostatnio lekarz siostry namawial by przyjsc do Niego ale na razie bede sie trzymac Novum. Ja tez mam podwyzszona prolaktyne i biore bromergon od kwietnia w dawce 1/2 tabl dziennie, bede powtarzac teraz badania bo chce sprawdzic czy cos sie ruszyło w doł. Ja dzis przez pomylke zazylam druga tabletke eutyroxu zamiast co innego :( Mam nadzieje ze mi nie zaszkodzi ;) Wczoraj bardzo zle sie czulam, myslalam ze dlatego ze w sobote duzo sie naschylalam w ogrodzie ale juz teraz wiem na 100% ze mialam owulke, brzuch i jajniki mnie bolały, jutro jade do lekarza sprawdzic co sie tam dzieje, ile bylo pecherzykow i czy peklo by sie nie okazalo ze jakas torbiel sie robi (tfu tfu) Wezme tez skierowania na badania, mam nadzieje z e mi wypisze bez problemow. Ja na opryszczke stosuje antivir albo erazaban- to jest taki nowy lek na opryszczke uwazam ze bardzo dobry. Trzymam kciuki za wszystkie betki, za wszystkie mamuski by ich dzicie ładnie rosły, za wszystkie stymylki by duzo jajeczek sie wyprodukowało i by sie ładnie pozpładniały :) I przesyłam kazdej z Was osobno i wszytskim razem gorace całuski. Nie bede wszytskie wymieniac bo nas coraz wiecej ostanio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaline A Ty jak dałaś w pracy zwolnienie to coś jeszcze musiałaś w tym kierunku załatwiać? Czy tylko dalaś i już w domku siedzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina wystarczy ze dasz zwolnenie :), wczesniej mozesz powiadomic o L4 pracodawce np telefonicznie. Ja zawsze robie xero zwolnienia tak na w razie czego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co Karina :) Sprawdz jeszcze czy na L4 na pewno masz zanzaczone ze to ciaza bo w innym wypadku potraca Ci z pensji i zamiast 100% dostaniesz 80%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina, Wyslalam do kadr, zrobiłam sobie ksero i mój dyrektor wiedział już od dłuższego czasu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudzia_krk: leczę się u dr Ludwin, jestem z niej zadowolona, to ona poleciła mi Novum i dr Taszycką. Słyszałam złe opinie o krakowskich klinikach...w sumie to zdecydowaliśmy sie na Novum przede wszystkim dlatego, że z polecenia. Z naszych znajomych nikt nie miał takich problemów jak my więc też nie mieliśmy kogo się doradzić. Pojechaliśmy do Novum i jakoś im zaufałam wkońcu komuś trzeba. A Ty u kogo się leczysz w krk? Dlaczego wybraliście Novum? Jak radzisz sobie z dojazdami do Warszawy, często tam jeździsz, czy część rzeczy tj monitoring itd wykonujesz w krk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Candy ja leczyłam sie u dr Kostyka. Niestety powiedzial ze zrobil juz wszystko co mogł i wiecej nam nie pomoze i wlasnie on nas skierowal do Warszawy do Novum. Powiedzial ze z krakowskich klinik to nie poleca zadnej bo sa daleko w tyle . Moja siostra chodzi do Szaranca i on mnie kiedys namawial bym przyszla do jego kliniki ale bede probowac dalej w Warszawie. Dojazdy niestety sa masakryczne i bardzo meczace dlatego tym razem zamierzam cos wynajac by tyle nie jezdzic. Ja jezdzilam na wizyte wstepna, potem na startowac w 3dc, 6dc, 8dc, 10 dc a potem na punkcje i na transfer. Wolalam jezdzic tam na monitoring mimo odleglosci bo lekarz przynajmniej widizal co sie dzieje, na bierzaco kupowalam przepisane leki do stymulacji a po ostatnie badanie mialam w cenie a tu musialabym dodatkowo płacic wiec mimo kosztow podrozy i tak wychodzilo cenowo taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudzia: ja tez jestem tego zdania, zeby już trzymać się jednego miejsca podczas leczenia. Te dojazdy mnie przerażają, no ale czego się nie robi żeby wkońcu spełnić swoje marzenie. A czy w Novum wypisują L4? Rudzia a jaki jest u Was problem z zajściem w ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaline no to faktycznie najpiękniejszy czas dla Ciebie odpoczynek i cieszenie sie z ciąży super tylko pozazdrościć:) candy 2203 je sie lecze u dr Obuchowskiej ale 1 IUI robił mi dr Zamora, a jesli chodzi o prolaktynę to ja miałam w miare dobry wynik wyjsciowy ale po obciążeniu 9,5 raza wiekszy w novum mi powiedzieli że dla nich liczy sie tylko wynik wyjściowy ja i tak brałam bromergon ale minimalne dawki i w ciągu miesiaca brania wynik spadł mi do 3,6 i przestałam brać bauli dlaczego sie nie ryzykuje to ja Ci nie odpowiem nie wiem takie maja podejście tzn wiesz jak sa 2 pecherzyki to zroba a przeciez z tego też może być ciąża mnoga (widzę że michaline tez już to napisała dzisiaj wszystko po niej powtarzam heheh) rudzia nie martw sie o ta tabletkę nie zaszkodzi mnie sie juz tez pare razy tak zdarzyło albo że zapomniałam w ogóle wziąść a jak tam odchudzanie u mnie średnio heheh narazie można powiedzieć, że pieczywa nie jem bo słodycze mi sie zdarzyło:) igrek , malwi a Wy jak sie czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
candy mi wypisali L4 bez problemu ze wzgledu na prace. W sumie mialam 20 dni. Teraz zaluje ze nie wzielam jeszcze wczesniej podczas stymulacji bo tak to na przemian W-wa - praca kursowłam i juz ledwie zyłam. U nas problem jest głownie z jajowodami bo oba niedrozne, do tego niskie AMH, a po drodze to sie przyplatała za wysoka prolaktyna i troche za wysokie TSH. Zreszta poczytaj wiecej jak klikniesz w moja nazwe tutaj. ja lecze sie u dr Wojewodzkiego ale Taszycka znam bo robila mi transfer. lena66 musze bardziej sie pilnowac z tymi tabletmai bo ostatnio albo zapomne albo wezme za pozno albo jak dzis wezme nie te co trzeba ;) Z odchudzaiem nawet spoko, dalej pilnuje sie i nie jem słodyczy, chleba, ziemniakow, jem duzo nabialu, staram sie codziennie pic mleko. Natomiast na silownie jeszcze nie dotarlam ale za to zaliczylam kopanie ogrodka w sobote i mysle ze to mi na razie wystarczy w zastepstwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Candy a w jakim jestescie wieku? I czemu podejscie dopiero we wrzesniu? My bedziemy podchodzic w sierpniu. Szkoda ze sie nie zgramy czasowo bo wspolna podroz byłaby przyjemniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie dziewczyny tak widzę że wiekszość z Was miała sprawdzane AMH a ja nie a jakie jest wskazanie do tego badania wiem że jest droższe i długo sie na wynik czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena badanie AMH u mnie w Diagnostyce kosztowalo 150 zł, czeka sie na wynik ok. 2 tyg. To jest badanie na rezerwe jajnikowa. Ja moim wynikiem bylam zszokowana bo wyszło duzo ponizej normy. O to badanie od razu na pierwszej wizycie pytali mnie w N i na tej podstawie głownie dobierano leki do stymulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ! Ja na razie specjalnie odpuściłam forum.Za dużo jak dla mnie tego wszystkiego.Czytam Was i będę,ale na razie nie chcę się udzielać. Można do mnie pisać na e-maila,gg,nk czy face...zawsze odpiszę.Tak piszę z niektórymi dziewczynami,ale nie będę wymieniać z kim. Moja beta dziś 0,1.:/ Szykujemy się do 2 transferu,ale tym razem chcemy być z tym sami-bez żadnego forum,bez żadnego opisywania wszystkiego krok po kroku.Zawsze wychodziłam z założenia,że jak się dużo mówi,to się zapeszy. Powiem Wam tylko tyle,że dzwoniłam do dr Dobek już dzisiaj-odstawiam wszystkie leki-czyli Lutelinę,Duphaston,Progynovę i Systen oraz Fraxiperine.Czekam na @ i znów biorę leki czyli Progynovę,robię w 7 dc. usg i Estradiol,dzwonię i jak endo będzie znowu 8, to mnie zgłasza do dawstwa !! A jak nie no to za kilka dni znów usg, czyli procedura ta sama co wcześniej.Tylko zaczynam teraz nie od 3 tylko od 4 tabletek Progynovy,a potem będę brała nie 0,3 a 04 Fraxiparine. To tyle dziewczynki-trzymajcie się cieplutko.Życzę Wam wszystkim dzieciaczków,bo zasługujemy za nie jak nikt inny !!! Powodzenia i pozdrawiam gorąco.:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a wskazania ja nie mialam zadnego, lekarz po prostu skierował mnie na wszystkie mozliwe bo stwierdzil ze szkoda czasu na powolne dochodzenie co mi dolega wiec dostalam cala litanie badań. Natomiast troche poczytalam i wiedzialam ze w klinikach nieplodnosci to badanie jest wymagane w pierwszej kolejnosci. Ja jak przyszlam do N to mialam cała teczke badan wiec robilam tylko nowe FSH , PRG i posiewy. lekarz byl miło zaskocozny ze mam wszystko juz porobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×