Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

marla - napisałem co mogło być jeszcze do sprawdzenia. Ale o tym dowiedziałem się później - czy nawracające stany zapalne nie są problemem? Czy lekarz doświadczony w tej materii nie powinien się zapytać i zainteresować tego typu rzeczami? Sama powiedziałaś, że to ty musiałaś lekarzom podpowiadać. My o tych rzeczach wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy więc nie idę do specjalisty, aby mu podpowiadać tylko z nadzieją, że idę do człowieka mądrzejszego ode mnie w tej przynajmniej dziedzinie. Jak odprowadzasz do mechanika samochód to też mu mówisz, gdzie leży przyczyna awarii auta czy poprostu chcesz, żeby to on wiedział czemu auto nie "odpala"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawiedziony - jedni się cieszą jak dostają kolejne badania do zrobienia, inni wkurzają bo to dodatkowa kasa... I uważają, że lekarze naciągają. Wydaje mi się, że Novum taki przyjęło sposób, zamiast szukac latami przyczyn, woli szybsze rozwiązanie, dla nich sprawdzone. To tylko lekarze, dla nich jestesmy kolejnym pacjentem. Po drugie jedni wolą latami szukać i próbować naturalnie, inni mieć efekt szybciej i decydują się na in vitro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam, że Novum nie jest nieomylne i nie można słuchać ich z klapkami na oczach. Trzeba samemu czytać i szukać. A zwykli lekarze są często do dupy. Takich to omijam z daleka. A do Novum mimo wszystko chodzę, tylko jedni lekarze mi tam pasują, innych omijam szerokim łukiem. Jak juz napisałam, jak nie Novum, to kto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie Panie zadam Wam jeszcze jedno pytanie - może dlatego , że jestem facetem więc stąd różnica w widzeniu pewnych rzeczy (może to ja czegoś nie widzę lub nie rozumiem). Czy zdarzyło się Wam oddać kiedyś auto do naprawy i serwisant po nie naprawieniu auta i stwierdzeniu że nie wie co mu jest zażadał od Was zapłaty? Mi nigdy - i nigdy nie słyszałem o takim przypadku. Owszem, były przypadki kiedy podjeżdżałem z autem do jakiegoś mechanika i ten po przysłowiowym "podrapaniu sie po głowę" powiedział, żeby jechał do specjalistycznego serwisu bo on nie ma pojęcia gdzie szukać usterki. Ale za taką poradę nigdy nic nie płaciłem. A za poradę u lekarza, który mówi, że nie wiem co jest ale niech pan postawi (przepraszam za porównanie) swoją żonę na kanał zobaczymy, może się uda naprawić. A jak nie to co? To zapłaci pan tam w kasie rachunek a my wypchniemy nienaprawione auto (żone) na parking. Skoro idę do specjalisty to niech powie: Panie, jest to i to. Widzę tyle i tyle procent szans. Albo: Panie, nie wiem co to jest. Niech spróbuje Pan u innego specjalisty. To jest uczciwe. Ktoś powie: "człowiek to nie maszyna", ale ucziwość podchodzenia lekarza do pacjenta powinna być taka sama jak mechanika do klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! włączając się do dyskusji chciałam zauważyć że Klinika Novum głównie specializuje się w zapłodnieniach Invitro i inseminacjach i trafiają do niej ludzie którzy próbowali leczenia już gdzie indziej a nie osiągneli oczekiwanego efektu, a więc Panie Zawiedziony kierując swoje kroki do Novum zasięgneliście napewno języka że Klinika Novum głównie zajmuje się zapłodnieniami pozaustrojowymi i inseminacjami. A-ha dziewczątka u mnie beta przez 5 dni wzrosła do 7301,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawiedziony- myślę że przesadzasz. Kobieta to nie silnik który można rozłożyć na cześci i zobaczyć co nawala. Chyba że się pokroi człowieka na sekcji zwłok... Skoro badania wyszły ok, to lekarz powiedział, że nie znalazł przyczyny. Mogł po prostu zlecić kolejne kosztowne badania. Może sprawdzić jajowody? Ale można sprawdzić wszystko i też z tego nic nie wyniknie. W samochodzie część możesz zamienić na nową, a kobiecie nie wymienisz jajnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I zgadzam się, Novum zajmuje się in vitro i inseminacją, tym się specjalizuje, proponuje, bo ma sprzęt, ludzi do tego, tak zarabia, takie widzi rozwiązanie, ale siłą nikogo do in vitro nie zmusza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po drugie, trudno się wypowiadać po 2 wizytach... Czasem ten lekarz nie ma pomysłu, to idzie się do innego. Jedni lekarze są lepsi w stymulowaniu, inni w in vitro. Jedni sympatyczni, inni nie. Jedni gadatliwi, inni mruki. U mnie Novum popełniło kilka błędów, ale jak trzeba bylo to 2 razy pomogło mi w dostaniu się na operację m. in na kauteryzację do szpitala państwowego za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj -tak Panie Zawiedziony organizm ludzki to nie elektronika ani mechanika,obiawy innych chorób też często nie są rozpoznawalne i nie wiadomo o co chodzi i po prostu nic na to nie poradzimy. Ja z mężem przez długie lata korzystaliśmy z usług wielu lekarzy którzy po różnych badaniach rozkładali ręce i nie widzieli przyczyny naszej bezpłodności, a w klinice Novum po trzech latach wreszcie jestem w upragnionym stanie,więc życzę cierpliwości>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Człowiek nie maszyna" - mówiłem, że tego argumentu użyjecie. Ale mi chodziło o uczciwe podejście do pacjenta-klienta. Szukając informacji o klinikach czytam: "Klinika leczenia bezpłodności" Drogie Panie - czy nazwa leczenie ma jakieś w ogóle znaczenie czy nie? W pierwszym jak i drugim komentarzu pisałęm - powinno być w takim razie ze wzgędu na charaketr nazywana: "klinika zabiegów in vitro".Uczciwe. Nie, nie miałem pojęcia, że nie idę do kliniki "leczenia". Powiem tak, chetnie porozmawiałbym z Waszymi mężami czy potwierdzają Wasze zdanie czy moje - pokażcie mi faceta, który uważa, że uczciwe jest płacenie za mżonki - i to płacenie naprawdę cięzkich, bardzo realnych pieniędzy za mało realne efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz zawiedziony, ja nie miałam in vitro, a dziecko mam. Także nie mogę novum nazwać typowo kliniką in vitro. Teraz ponad rok chodzę i monitoruję cykle, do in vitro się nie szykuje i nikt nie mówi, że mnie nie przyjmie, bo oni takimi jak ja się nie zajmuje. A kauteryzację robił mi pr Jakimiuk, który teraz pracuje dla Novum, Novum mi go poleciło, pomogło i dziecko mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po drugie jak wejdziesz na stronę invimedu, to też będzie napisane klinika leczenia niepłodności( nie bezpłodności, bo bezpłodności się nie leczy), a już w samej nazwie mają "invi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Panie Zawiedziony, tu głównie z powodu nieprawidłowej budowie lub ilości męskich plemików poddawane jesteśmy tym metodom zapładniania. A to jest właśnie metoda leczenia bo efektem tego jest właśnie ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest efktem albo i nie - w większoci przypadków nie ma tych efektów, ale pieniążki są baaaardzo realne. Poza tym u mnie lekarz też nie stwierdził żadnych anomalii więc już chyba jednak lepsza "szklana kula". Taki sam efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawiedziony- od narzekania dzieci nie będzie... Badania i tak były wam potrzebne. A wizyty majątku nie kosztowały. A umowy z Novum nie podpisaleś, nie jesteś zobowiązany tam chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale nie napisałes czy zmieliscie w koncu klinike na inna albo czy poszliscie do innego lekarza, czy juz zupełnie odpusciliscie temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was wszystkie serdecznie!!! Oczywiście nie wytrzymaliśmy i pojechaliśmy do Novum zrobić HCG i progesteron .Oczekiwanie na wynik to chyba najdłuższe dwie godziny w moim życiu.Jak podeszliśmy do sekretariatu to babeczka musiała iść do labolatorium po wynik jak przyniosła pyta mnie czy z konsultacją a ja do niej ze zależy jaka beta a ona do mnie HCG 185 W 11 DPT A progesteron 387.Tak jak pisałyście w Novum sezon urlopowy i trafiłam na konsultację do dr Lewickiej ,mloda przyjemna kobietka ,wypisała lutinus i kazała w środę zrobić hcg i jesli podwoi sie to ciaża prawidłowo sie rozwija A teraz mam być jak księżniczka...zero dźwigania,sprzątania itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kate1974 gratulacje w takim razie:) niech betka pieknie rosnie a Ty sie oszczedzaj ksiezniczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kate-super wiadomość,trzymam kciuki za podwojenie bety!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawiedziony74 - w Novum też się zbierają lekarze i przedyskutowują temat danego pacjenta ( tak samo jak w szpitalu ). A czemu trzymają tego dr-to ja nie wiem i nie tylko ja się chyba tutaj nad tym zastanawiam.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawiedziony74 - aby się zakwalifikować do in vitro no to nie jest takie proste jak się wydaje.Musisz przejść szereg różnych badań i wcale nie musisz ich robić w Novum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igrek - wszyscy się zastanawiają ale jakoś nikt nie ma odwagi się zapytac albo jest tak ze mają go dla nowych co to jeszcze nie wiedzą z kim mają do czynienia. Nie wiem, moze to moja subiektywna ocena ale jednak same Panie mówicie, że większość niezadowolona z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczęta - zgadzam się z Julciaaa.Nie czarujmy się, jak ktoś nie ma większego problemu, no to zwykły gin Im pomorze i nie chodzą do Novum ,dlatego takie parcie w tej Klinice na IUI i IVF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawiedzony-niezłe porównanie z tym autem.Możesz sobie pogadać z moim M na ten temat.Jak Mu czytam teraz to forum to On mi tu wyjeżdża z porównaniami kupowania ciastek w cukierni.:) hehe Wiesz--lekarze też nie są Bogami, ale zwykłymi ludźmi, a rzeczywiście jest tak,że często badania są ok a ciąży brak i to jest niepłodność pierwotna ( czyli nie ma przyczyny ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też dr Zamora pomógł, że w ciągu dosłownie kilku dni miałam laparo w Pułtusku.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzicie to zależy też od lekarza.Ja do dr Dobek też się zraziłam, bo jak Ona w ogóle mogła mnie dopuścić do transferu przy popuszczającym endo.:/?Zła jestem na nią o to i na siebie również,że tylko cicho myślałam.Pamiętacie przecież,jak już zrezygnowałam z tego cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×