Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Gość dandm
Lillalu, wiedzialam, ze lada chwila dostaniesz, ja bede podchodzic nie w tym cyklu tylko nastepnym do transweru, czyli przelom lutego i marca, bo w lutym tez wyjezdzamy ,w gory na narty , a rozmawialas moze z Zamora , mowil cos? mam nadzieje , ze kolejne podejscie bedzie bardziej szczesliwe, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to razem :) jak dobrze pójdzie oczywiście... nie rozmawiałam. Mam wizytę w poniedziałek. Czyli rozumiem, że my 2, Aneta i Sylwia83... fajnie, że razem! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karina - ja się z toba zgadzam ze porod sn jest dla matki i dziecka, przy braku wskazan do cc podkreślam, dużo bardziej korzystny a mam porównanie bo pierwsze dziecko rodziłam przez cc a dugie sn. Przy porodzie sn duzo szybciej dochodzi sie do pełnej sprawności, łatwiej jest z pokarmem i dziecko sie dużo lepiej rozwija. jak będę miec trzecie to tez będę chciała rodzic naturalnie. Jednake nie krytykuje cesarek na życzenie bo jak kobieta jest negatywnie nastawiona do porodu sn to nic z tego nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Julcia za poparcie i to w sumie Twój głos ważniejszy, bo masz porównanie. Wszystko rozumiem, także strach przed porodem i jeszcze jak słucha się w mediach o takich wiadomościach jak śmierć dzieci itp. Tak jak wyżej napisałam ważne jest nastawienie żeby poradzić sobie z bólem i ze wszystkim przy porodzie. Ja też się bałam, jak każda z nas, ale byłam nieświadoma tego co mnie czeka, bo to pierwsze dziecko i chyba to mi pomogło opanować nerwy na tyle abym wytrwała. Planujesz trzecie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo bym chciala trzecie dziecko ale nie wiem na dzien dzisiejszy czy damy radę finansowo głównie. Za jakieś 3 lata podejmiemy z mężem ostateczna decyzję w tej sprawie. Co do porodu sn to wiadomo ze boli ale dla mnie wazne bylo w tamtej chwili wsparcie męża i położnej i położne. Dla mnie moment wyjecia dziecka i położenia go na brzuchu to najpiękniejsza chwilą w życiu. Właśnie też dlatego że okupiona bólem i wysiłkiem. I potem ta radość że się dało radę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dandm, Lillalu super wiadomości :-) najpierw sie zrelaksujecie, a potem pełne optymizmu, sił podejdziecie do kolejnej próby. Bardzo kibicuje całej marcowej ekipie :-) Monis - niczego jeszcze nie kupowałam, na razie dużo przydatnych rzeczy oglądam na internecie. Nie znam jeszcze płci dzieci, jak myślicie w 14-15 tyg. będzie już coś widać? Od wczoraj czuję takie powietrze przemieszczające się w brzuchu, myślicie, że to mogą być ruchy czy wzdecia:-)? Pozdrawiam wszystkie. Anjaw, Lenasz-co u Was? Wszystko w porządku? E!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam .juz trzymam kciuki za marcowe staranka ,moze do was dołacze ale jeszcze niewiem zobacze co zproponuje Dubrawski moze dołozy jakies leki cos o neupogenie wspomniał ,po niedzieli dam znac,dzis miałam okropny dzien popsuł mi sie samochód czekałam na mrozie aż przyjedzie mój mąz imne sciagnie do mechanika, strasznie zmarzłam mam nadzieje ze tego nie odchoruje. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 84
E mi w 15-16 jeszcze nic nie powiedzial. W 19 tyg uslyszalam ze to bedzie Boy:).Dziewczyny ciesze sie ze powracacie do walki. Dobrze ze wyjezdzacie wczesniej.Chwila relaksu nie zaszkodzi. Ja wlasnie jestem na glukozie. Da sie przezyc ale jest Mega slodkie. Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dandm
Aniu, Kretowicz mowi juz na przełomie 11- 12 tygodnia ciazy jaka plec i wszystkim ktore znam urodzilo sie to co powiedzial wlasnie w tych tygodniach ciazy. musze przyznac ze czytac usg to on potrafi , pozdrawiam przyszle mamusie i starajace sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam możliwośc wyboru. Sn czy CC i za rada mojego lekarza zdecydowałam sie na CC. Potem zalowalam, ale ostatnio inny gin powiedział, ze z dzieckiem 4230g miałabym problem i tylko mnie utwierdził w przekonaniu, ze tamta decyzja była słuszna. A Milka rozwija sie swietnie, problemu z pokarmem nie było, choć bol wstanie z łóżka po CC duzy. Teraz to juz zapomniałam. Przy blizniakach zdecydowalabym sie na CC. Większość sn przy ciążach Blizniaczych kończy sie CC... Ale jak ktos chce próbować to czemu nie ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, Ja jeszcze nie urodziłam, termin mam na 14 lutego. Za tydzień mam wizytę to może na czwartek dostanę skierowanie do szpitala na wywoływany poród bo mam trochę za dużo wód płodowych. Dzięki Karina, że pytasz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniren Tak mi świtało, że przełom stycznia i lutego. A jak się czujesz? Pewnie już ciężko. Jak Staś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Karina, Druga ciaza jest zupelnie inna i trudniejsza. Teraz to juz caly czas cos mnie boli. Brzuch jest jeszcze wiekszy niz poprzednio ale dlatego ze jest troche za duzo wod plodowych i mimo ze aleksander wazy 3300 to wyrabia takie akrobacje ze zastanawiam sie czy to juz skurcze bo bolesne to bardzo. Stas tak nie robil:) A Stas ma juz prawie 16 miesiecy, chodzi, naśladuje dorozlych, jest kochany. A jak córeczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenasz88
Hej! U nas ok. oprócz tego,że mam bakterie w moczu...i prawdopodobnie dostanę antybiotyk. boli mnie dół brzucha ale lekarz uspokaja że to od pęcherza. A w brzuszku mam córeczkę :). No i zaczęłam przybierać na wadze. 18 tydzień +1kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Charakterny chłopak ;) To pewnie rodzina C***omaga, bo przy takim żywym łobuziaku jest co robić, wiem co mówię, bo przecież Staś i moja córa prawie w tym samym czasie są urodzeni. Chyba często tak jest, że ciąże różnią się miedzy sobą, tak samo jak i dzieci. Dużo zdrówka i siły Ci życzę i odezwij się jak urodzisz :) U mnie to samo mogę powiedzieć co Ty, wszędzie jej pełno, wyrabia sobie charakterek i zaczyna rządzić, jest coraz fajniejsza i coraz więcej rozumie co mnie cieszy, że w końcu dogadujemy się ;) A z tych mniej przyjemnych to nieprzesypianie nocy przez ząbkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam do Was pytanie - Ile w Novum kosztuje inseminacja? Dziękuję bardzo za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 84
Lenasz88-ja jak bylam na wizycie w 20tyg to mialam 4,5kg wiecej. Bardzo malo C**przybylo:). Jestem po glukozie-wynik dobry takze ulga jest:). We wtorek mam wizyte. Ciekawe jak tam Moje Malenstwo rosnie. Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny mam takie pytanie czy np w 24 tc czułyście jakieś kłucia w macicy, bo mnie czasami coś zakłuje i zaboli i nie wiem czy panikować z tego powodu. Gość 84 to chyba nie duzo przytyłaś, ja jak się ważyłam jakieś 2 tyg temu na wizytę to już 8 więcej miałam. Pozdr Moniś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 84
Monis tez jestem zadowolona bo u mnie siostra rodzona pierwsza ciaza ponad 20a druga18. zobacze we wtorek bo w domu wagi nie kontroluje. No ty kochana musisz podzielic to na dwoje:).Co do Twoich objawow to nie mam pokecia ale pewnie warto wspomniec lekarzowi. Pozdr Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenasz88
Bardzo się cieszę, że mało oby tak pozostało, bo moja mama całą ciąże wymiotowała i z moim bratem przytyła 30.. Ja mam bóle w podbrzuszu i nie wiem od czego... zrobiłam dziś posiew i zobaczymy może to pęcherz... Wczoraj byłam na wizycie i p. doktor powiedziała że to może macica się rozrasta i ciągnie i boli, bo z bobasem wszystko ok, szyjka też ok. Ale ból jest dziwny bo jakby mnie rozrywało... i boli jak naciskam :/ trochę się martwię a na posiew trzeba czekać 3-7 dni roboczych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja pojechałam jednak na izbę przyjęć, żeby sprawdzić co i jak, na szczęście wszystko ok, dzieciaczki spoko no i szyjka zamknięta. Pozdrawiam Monis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGREK zastrzyki doszły dziekuj***ardzo ,ale niestety beda czekały do nastepnej próby .pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik1111
Czy którejś z Was udała się inseminacja w Novum za pierwszym razem??? Jaki jest koszt takiego zabiegu??? Pomijam oczywiście szereg badań które trzeba wcześniej przejść... chodzi mi o sam zabieg. Dzięki za info :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inseminację miała Michaline w 2012r. i udaną za pierwszym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc84
Lenasz88-na tym samym mniejwiecej etapie co Ty mialam zapalenie pecherza. Ja bardziej odczuwalam uklucia -bralam urofuraginum i przeszlo. Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenassz88
U mnie to chyba jednak nie zapalenie pęcherza. Powtorzyłam mocz i jest ok. Ale boli mnie w dole brzucha przy dotyku...i w nocy przy przekrecaniu sie z boku na bok. I jak przyciągnę nogi to też boli. Zaczynam panikowac. Byłam w piątek u lekarZa i było ok wszystko... Ehh już sama nie wiem może to macica się rozrasta? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze właśnie to jest najgorsze, że każdy dzień jest wielką niewiadomą, w ciąży się non stop martwisz czy wszystko ok, a po urodzeniu również będą zmartwienia. Ja już bym chciała być po, żeby móc przytulić dzieciaczki.pozdrawiam Monis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasik111, Ja miałam inseminacje. Udała sie za pierwszym razem. Płacilam wtedy 800zl. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 84
Lenasz88- a moze poprostu.boli Cie spojenie lonowe. jesli tak to mnie tez boli szczegolnie wieczorami,przy schodzeniu z lozka,jak np. zakladam spodnie i biore noge do gory,mnie nie boli przy dotyku. Ja juz pytalam lekarza i to normalne bo wszstko sie rozrasta i przygotowuje. Monis masz racje ciagle vos sie dzieje i czasem juz czlowiek nie wie czy to normalne czy cos nie tak ale wiekszosci to ciagle nerwy. Ja teraz cierpie na bezsennosc-jakas tragedia bardzo mi to dokucza. Dzis na szczescie po 3nocach nie przespanych spalam:). Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×