Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Gość nicola1982
misia dzięki, bo ja zawsze myślałam że w 15 tyś się zamknie a dr. Wolski powiedział że na 18 tyś musimy być przygotowani ... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paga
Misiu, a powiedz jak wyglądała twoja rozmowa tel. z dr L. Mam do niego zadzwonić jak dostane @. Podobno trudno się do niego dodzwonić i rozmawiać trzeba szybko i konkretnie. I jak byś jeszcze mogła to napisz na kiedy mniej więcej przewidywana jest twoja punkcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość am29
misia a to byla twoja pierwsza wizyta od chwile podjecia decyzji o zaplodnieniu in vitro chcialabym moc to jakos rozplanowac z praca swoja i meza , czy jest to wogóle mozliwe? nam zamora mowil ze 7 tys. plus leki to ciekawe na ile musimy sie przygotowac zeby potem nie bylo zadnego problemu. napiszcie mi jeszcze co wykonywane jest podczas punkcji ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paga
Am, to jest tak że jak już się zdecydujesz to idziesz do lek. i dostajesz tabl. antykonsc. i stos badan. Potem miedzy 18 a 20 dniem brania tabletek idziesz do swojego lek i on już kieruje cie do dr L. i daje recepte na wyciszacze. Dalej to nie wiem, bo jutro robie pierwszy zastrzyk wyciszacza (wrrr boje się strasznie). Jak dostane @ to mam zadzwonić do dr L i umówić się na wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość am29
paga recepte na tabletki anty juz mi wypisal mam tylko do nieg zadzwonic i ma mi powiedziec kiedy zaczac brac po niedzieli biore sie za te wsztstki badania bo pewnie troche z tym zejdzie. zobacze jek to u ciebie bedzie wygladac z tym wizytami to moze jakos to zorganizuje jak sie nie da to wezme zwolnienie od lekarza rodzinnego w pracy powiem ze mnie znowu kregoslup boli i bede miala spokoj w tamtym roku bylam 2 miesiace na zwolnieniu.nie chce sie tlumaczyc po co na co mi urlop po co maja wiedziec wole zeby nikt nie wiedzial za duzo pytan. a tabletki anty zaczyna sie brac w pierwszy dzien okresu??czy tu jest jakos inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia11
paga, po wizycie startowej, którą miałam u dr Zamory od 21 dc miałam zacząć przyjmować decapeptyl 0,1, a w pierwszych dniach jak pojawi się miesiączka to dzwonić do dr L. Najpierw trzeba zadzwonić na recepcję i tam powiedzą, o której godzinie dr L będzie miał dyżur telefoniczny - musisz zadzwonić ok. 13 i wtedy powiedzą Ci dokładnie, o której dr L ma dyżur - bo zazwyczaj jest to 17.45 - 18.15, ale może być przesunięcie o kilka minut do przodu lub do tyłu. Jeżeli chodzi o rozmowę telefoniczną z dr L, to musisz podać dokładny dzień cyklu i dzień przyjmowania wyciszacza - czyli np. Decapeptyl (jak było u mnie) - a rozmowa była krótka i rzeczowa, dr wtedy umawia się z Tobą na konkretny dzień wizyty stymulacyjnej - ale to bardzo miły i ciepły człowiek. Ja nie miałam problemu z dodzwonieniem się. Jeżeli chodzi o termin punkcji to jeszcze go nie znam, w środę mam wizytę u dr L, a potem jeszcze zapisał mnie na piątek - i może wtedy po wykonaniu badań hormonów i usg jak wszystko będzie przebiegało prawidłowo to się dowiem kiedy - doktor powiedział, że w ciącu 2 tyg. powinno się wszystko zakończyć:) Ale wiesz, różnie to bywa... am29 nie to nie była moja pierwsza wizyta, bo była jeszcze przed tym wizyta startowa do ivf. Czas trwania tego wszystkiego jest zależny od protokołu jaki będziesz miała i jak będziesz reagowała na leki. Trudno jest to wszystko tak dokładnie zaplanować i umieścić w kalendarzyku. Podczas punkcji jesteś usypiana na jakieś 20 minut i wtedy pobierają Ci z jajników pęcherzyki razem z płynem. Antyki zaczynasz w 1dc - czyli jak dostaniesz @ Pozdrawiam :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paga
Am, tak tabletki w pierwszy dzień okresu. Ja też się zastanawiam co powiedzieć w pracy. Urlopu na pewno nie dostane bo teraz u mnie akurat jest sezon. W sumie to planuje wziac tylko pare dni zwolnienia od punkcji do transferu i troche po. Dziewczyny piszą, że wzieły na 2 tyg. po transferze, ale ja nie jestem pewna czy chce siedzieć w domu i czekać. A tak poza tym to chce się pochwalić, że całkiem spokojnie zrobiłam sobie dziś pierwszy zastrzyk Decapeptylu! I w sumie to więcej było strachy przed niż w trakcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia11
Paga no widzisz, strach ma tylko wielkie oczy... Gratuluję:):):) A ja już dzisiaj zaczęłam nowy wkład Puregonu (3 dzień) i jakoś poszło... Samopoczucie ok :):):) W środę wizyta w Novum i zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paga
Dziewczynki, to ja już wiem o co chodzi z tymi 2 litrami wody podczas stymulacji. To dopiero drugi zastrzyk a ja mam cały dzień tak piekielnie sucho w ustach jak nie miałam nawet podczas najgorszego kaca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
KU PRZESTRODZE!!! Dziewczyny,ja zakończyłam moje kontakty z Novum z sukcesem - jestem w 17 tyg ciąży po udanej inseminacji:), więc w gruncie rzeczy jestem wdzięczna dr L i jego załodze. Chciałabym jednak wyczulić Was na bardzo ważny problem. Kilka miesięcy temu, zanim zaszłam w ciążę, przygotowując się do hcg, zrobiłam w Novum badanie grupy krwi. Byłam zszokowana, kiedy na początku ciąży zrobiłam ponowne badanie i wynik był zupełnie inny! Dla pewności zrobiłam kolejne badania w Centrum Krwiodawstwa, co potwierdziło,że Novum dało mi zły wynik, narażając oczywiści moje życie. Klinika współpracuje z laboratorium o nazwie Diagnostyka. Zostałam przeproszona i na tym się skończyło. Zastanawiam się co z tym zrobić, ale przede wszystkim chciałabym żebyście opowiadały o tym przypadku i nie ufały bezwzględnie temu laboratorium, bo to są zbyt poważne sprawy i błędy, które nie mają prawa się pojawić! Trzymam za Was i Wasze starania kciuki. Cuda się zdarzają:) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pasiflorka
GUSIN - bakterię mam i będę ją miała do końca życia. Nie wyleczyłam jej bo nie da się tego wyleczyć. Ale najlepsze jest to, że jestem w ciązy i to nie dzieki Novum. Tak jak żona Worka poszłam do innego lekarza. Postawiono prawidłową diagnozę (PCO) i po 3 miesiecznej kuracji zaszłam w ciąże. Własnie skonczyłam 5 miesiąc. Moja Pani dr ma cały czas na uwadze moją bakterię. Będę miec dodatkowe badania ok 36 t.c. Co do objawów to nie miałam żadnych, ani upławy ani świąd - nic. Chyba przypadkowo przy jakims posiewie przygotowującym do hcg wyszła. Radze zmienić lekarza i nie ufac ślepo Novum. Kasiunia dzięi za info. I ja i mój mąż badaliśmy grupe krwi w Novum. W tej sytuacji chyba trzeba będzie powtórzyć badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) ja podekscytowana bardzooooooooooo :) i też się troche boje ale to raczej normalka... mocno wierze, że się uda !!! kurna MUSI !!! musze zadzwonić dziś jeszcze do kliniki ile mam kasy szykować na to in vitro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paga
Moluś, cieszę się bardzo że masz dawczynię. Trzymam kciuki za rozwój wydarzeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość am29
ja tez mocno trzymam kciuki na pewno się uda musiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darkowa pielęgniarkowa
Dla uspokojenia waszych nerwów co do złego oznaczenia grupy krwi to jeśli by zaszła potrzeba przetaczania krwi w razie jakiejs nagłej sytuacj zawsze wczesniej wykonuje sie probe krzyżową tzn jest bad wasza krew i krew do przetoczenia czy nie ma jakiś nieprawidłowości niezgodności a w tym momencie wychodzi każda nieprawidłowość grupy itd.badanie wykonuje sie bezposrednio przed przetoczeniem.Wszystkim Wam Zyczę Powodzenia w obecnych staraniach i trzymam kciuki za każdą.!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GUSIN
Dziękuje PASIFLORKO za informację i oczywiście gratuluję ślicznego i oczekiwanego brzuszka.Co do novum to zrobiłam sobie chwilową przerwę w celu zebrania kasiorki i poukładania życia jak należy.Moja bakteria nie jest głownym powodem,moj partner ma słabe parametry nasienia,wię myśle że inny lekarz nie wiele zdziała,chyba in vitro jest ostatnią nadzieją ...wiem że cuda istnieja(nawet znam takie dwa)ale u mnie czas bardzo nagli.Serdecznie cie pozdrawiam i twoje maleństwo,no i oczywiście wszystkie starające się o bijace malutkie serduszko.Dobrej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dzwoniłam dziś do Novum - pytałam o cene. 1 tys zaliczki, 5 tys w dniu transferu i kolejne 2 tys jak będzie ciąża. Pani powiedziła, że cena zależy od ilości podania zarodków i czy jajko od 1 dawczyni. No i chyba dziś się zaczne nastrajać na rozmowe ze szwagrem. W ogóle to się zastanawiam nad tym. Bo p. doktor powiedział, że jak teraz będe na wizycie to będe mieć usg i kazał godz. przed wziasc estradiol. Ciekawe po co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki:) 🌻 Pasiflorka:) GrAtUlUjE ciąży🌻 jak się czujesz? Molus:) ja Ci nie pomogę,bo nie wiem,a nie pytałaś się lekarza na co masz brać te tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molus zobacz w wyszukiwarce internetowej,jest sporo na pisane do czego służy ten lek,trzymam kciuki i życzę powodzenia🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość am29
dziewczyny a wy bierzecie folik czy to juz jest zbędne w tym przypadku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej... mam już pieniążki na in vitro - łatwo i szybko poszło :D jupiiiii kwas foliowy to podstawa !!! ja jeszcze biore 3x dziennie biosteron, żelazo i witaminy dla kobiet... :) piękny dzień się zapowiada !!! jutro robie grila... mniam :D buziaki 👄 laseczki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molus:) to życzę Ci powodzenia,super ze już zdobyłaś pieniążki na in vitro,a co do folika to trzeba go brać?,ja nic o tym nie wiedziałam,ginka mi nic nie mówiła,a Ty co bierzesz?,może tez zacznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tam mój doktorek na samym początku o foliku mówił. Te witaminy dla kobiet to Vita femin Działanie Korzystnie wpływa na funkcjonowanie kobiecego układu hormonalnego (Dong Quai), Poprawia kondycję i podnosi witalność organizmu (Dong Quai), Redukuje stres i uczucie zmęczenia (magnez, wit. B6), Uzupełnia comiesięczne ubytki witamin i soli mineralnych (kwas foliowy, żelazo, magnez, witaminy zgrupy B), Poprawia pamięć i koncentrację (cholina, magnez, cynk), Chroni przed nadmierną aktywnością wolnych rodników (wit. A, C, E, PABA, bioflawonoidy cytrusowe, selen) Skład 1 tabletka zawiera:Wapń (węglan wapnia i fosforan diwapniowy) 250mg, Magnez (tlenek magnezu), 125mg, Żeń-szeń Dong Quai 50mg, Witamina C (kwas L-askorbinowy) 30mg, L-cysteina 25mg, Cholina 15mg, Fosfor (fosforan diwapniowy) 15mg, Inozytol 15mg, PABA (kwas paraaminobenzoesowy) 15mg, Potas (chlorek potasu) 15mg, Witamina PP (amid kwasu nikotynowego) 15mg, Bioflawonoidy cytrusowe 12,5 mg, Witamina E (octan DL-alfa- tokoferylu) 10mg, Cynk (tlenek cynku) 7,5mg, Żelazo (fumaran żelazawy) 7,5mg, Kwas pantotenowy (D-pantotenian wapnia) 6mg,Mangan (siarczan manganu)2,5 mg, Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny) 2mg, Witamina B2 (ryboflawina) 1,6mg, Witamina B1 (chlorowodorek tiaminy) 1,4mg, Witamina A (octan retinylu) 750µg, Miedź (siarczan miedzi) 250µg, Kwas foliowy 200µg, Jod (jodek potasu) 75µg, Biotyna 15µg, Chrom (chlorek chromu) 12,5µg, Molibden (molibdenian sodu) 12,5µg, Selen (selenian sodu) 12,5µg, Witamina D3 (cholekalcyferol) 5µg, Witamina B12 (cyjanokobalamina) 1µg; Biosteron Opis produktu: Preparat dodaje energii i poprawia jakość życia. Stabilizuje rozchwianą gospodarkę hormonalną. U kobiet łagodzi dokuczliwe objawy menopauzy, m.in. drażliwość, uderzenia gorąca i uporczywe bóle głowy. U mężczyzn łagodzi objawy andropauzy i poprawia potencję. Poprawia kondycję fizyczną i intelektualną (zapamiętywanie, koncentrację). Poprawia libido i leczy zaburzenia erekcji u mężczyzn oraz zwiększa intensywność doznań seksualnych u kobiet. Zwiększa też pożądanie seksualne i satysfakcję ze współżycia (tak u mężczyzn, jak i kobiet). Poprawia funkcjonowanie całej sfery płciowej człowieka. Pozytywnie wpływa na emocje, doznania i przeżycia związane z seksem. Skutecznie zapobiega depresji i leczy objawy z nią związane. Wygładza zmarszczki i odmładza cerę. KWAS FOLIOWY Zmniejsza ryzyko wad wrodzonych Kwas Foliowy marki Puritan’s Pride to jedyny preparat na rynku w dużym ekonomicznym opakowaniu, które wystarcza aż na 8 miesięcy stosowania! Kwas foliowy stanowi ostatnio przedmiot wielu badań i budzi coraz większe zainteresowanie ze względu na jego szerokie zastosowanie. Niestety zdanych spożycia polskiej populacji wynika, że dieta nie zaspokaja naszego dziennego zapotrzebowania na ten składnik. Są również takie okresy życia, kiedy szczególnie ważne jest dostarczenie kwasu foliowego w odpowiedniej ilości. Mamy tu na myśli przede wszystkim kobiety planujące jak i będące w ciąży. Zespół Ekspertów powołanych przez Ministerstwo Zdrowia zaleca stosowanie przez tę grupę 0,4 mg kwasu foliowego dziennie w celu zaspobiegania wadom wrodzonym cewy nerwowej. Grupą narażoną na powazne konsekwencje zpowodu niedoboru kwasu foliowego są także kobiety stosujące środki antykoncepcyjne. Od kilku też lat wiele miejsca poświęca się roli kwasu foliowego w prewencji schorzeń sercowo-naczyniowych ze względu na obniżanie poziomu homocysteiny – jednego z czynników miażdzycy. Kwas foliowy jest również bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Tak wielokierunkowe działanie kwasu foliowego powoduje, że musimy szczególnie zadbać o dostarczanie kwasu foliowego w odpowiedniej ilości. Wskazania: * Kobiety w okresie prekoncepcyjnym * Kobiety w okresie ciąży i karmienia * Kobiety stosujące doustną antykoncepcję * Pomocniczo w diecie przeciwmiażdżycowej * W celu zmniejszenia ryzyka anemii wynikającej z niedoczynności szpiku Działanie preparatu: Preparat zawiera w składzie kwas foliowy, który: * Pomaga zmniejszyć ryzyko wad rozwojowych płodu * Pozytywny wpływ na wagę i rozwój noworodków * Wpływa pozytywnie na samopoczucie i funkcjonowanie systemu nerwowego * Pobudza procesy krwiotwórcze * Obniża poziom homocysteiny (czynnik patogenezy miażdżycy) tak to wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość am29
dzieki Moluś za wyyczerpujaca odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×