Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Julciaaa to super, wynika z tego ze najtrudniejszą prace macie już za sobą. Takie zakupi typu karnisze firanki itd to już kosmetyka:-) my jakoś po pół roku dopiero powieśiliśmy. A pokoiki dla dzieci zaprojektowane?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julciaaa to super, wynika z tego ze najtrudniejszą prace macie już za sobą. Takie zakupi typu karnisze firanki itd to już kosmetyka:-) my jakoś po pół roku dopiero powieśiliśmy. A pokoiki dla dzieci zaprojektowane?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maggi - pokoiki na razie pomalowane, meble wybrane dla synka a tego druiego pokoiku na razie nie bede urzadzac bo maluch bedzie spał w naszej sypialni bo wiem z doswiadczenia ze to najwygodniejsze...u kogo byłas na usg? chyba dobry sprzet skoro juz na prenatalnym powiedzieli ze raczej dziewczynka. Ja byłam w Novum ale jestem kompletnie niezadowolona z tego badania, juz wiecej do nich nie pojde:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudzia_krk bardzo mi przykro z powodu Twojej siostry :( Strasznie nie lubię czytać takich informacji bo zaraz mi się płakać chce :( Będę mocno trzymać kciuki żeby donosiła ciążę i żeby z dzieciątkiem było wszystko ok. A propos moja mama jak była w ciąży z moja młodsza siostra to w ogóle nie miała wód płodowych od samego początku (ponieważ była 3 raz w ciąży pod rząd) całe dziecko było widać prze skórę, lekarze mówili że ma się modlić żeby skończyło się tylko na braku ręki i nóżek, o ile w ogóle przeżyje, a tu proszę siostrzyczka przyszła na świat kompletna, zdrowa i dostała 10 pkt!!! :O Myślę, że dużo będzie w rękach Twojej siostry żeby się nie dręczyła i nie myślała że będzie źle. Od dłuższego czasu jestem zwolenniczką pozytywnego myślenia (książka Secret) wierzę że przyciągamy do siebie to co złe bojąc się że tak właśnie będzie, i dokładnie dzieje się to czego się obawiamy! Więc jestem dobrej myśli :) Byłam już na badaniach e2 przed 18 będę znała wyniki Buziaczki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julciaaa my tez łóżeczko dla maluszka planujemy wstawić do sypialni, wygoda zwłaszcza dla mamy. A wogole to brakuje nam jednego pokoiku :-) dla maluszka tez w przyszłości będziemy musieli pomyśleć o czymś większym. Ja właściwie to miałam dwa usg bo jedno robiła moja dr prowadząca dr Debska przy okazji wizyty i ona wspominała o dziewczynce a na drugie umówiłam się jeszcze do Multimedu do dr Jaczyńskiej ( super lekarz o wszystkim mówi, bardzo dokładna) i ona tez nieśmiało wspomniała o dziewczynce :-). A Ty u kogo byłaś w novum? To na połówkowe pewnie już do dr M pójdziesz? :-) A Wy macie jakieś preferencje jeżeli chodzi o płeć (wiadomo najważniejsze żeby zdrowe było).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapisałam sie do dr Garwolisniekigo na prenatalne ale usg robiła jego astystentka - mruk, niekontaktowa i niedelikatna! oczywiscie w jego obecnosci.Jak zapytałam o płec delikatnie to mnie prawie ze spiorunowała wzrokiem co ja sobie wyobrazam wiec nie drążyłam tematu. Nigdy wiecej na takie cos bym sie nie zgodziła, na szczescie wszystkie wyniki mamy dobre i z tego sie ciesze najbardziej:)... a jesli chodzi o płec to ja coraz czesciej myslę ze bedzie drugi chłopczyk, jakos mi tak serce podpowiada nie wiem czemu i w sumie zawsze chyba miałam wizje siebie jako jedynej kobiety w rodzinie:)połowkowe oczywiscie u dr M zrobie tym bardziej ze juz sie przeniosłam na Łucka:) my tezz wstawiamy łozeczko do sypialni, a ten pokoik poczeka na urzadzenie, na razie pomalowany jest w neutralnym brzoskwiniowym leciutko kolorze zeby pasował dla chłopca i dziewczynki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggie, ja tez byłam na polowkowym u Jaczynskiej. Potwierdzam, ze świetna z niej babka. Non stop mówi co robi, dokładnie pokazuje. Ona mnie przyjmowała w novum. Na Usg w 30 tyg tez do niej pójdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do spania, to paln jest taki, zeby Mila spała w swoim pokoju.. Czas pokaże czy sie uda... Jak nie bedzie mi sie chciało chodzić tomoczywiscie przeniesiemy Łóżeczko do sypialni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julciaaa najważniejsze ze z maleństwem wszystko dobrze, ale komfort badania tez bardzo ważny. Ja osobiście lepiej się czuje jak lekarz mówi co bada i czy jest ok a nie w nerwach czekać do końca badania. Taka właśnie jest dr Jaczyńska i dr Makowski- sprawdzeni po pierwszej ciąży :-). Wiesz ja tez od samego początku miałam przeczucia ze będzie dziewczynka i czuje ze tak zostanie, powtarzałam mojemu mężowi ze już mu współczuje:-), poza tym mam wszystkie rzeczy dla dziewczynki to maleństwo urodzi się prawie tak samo jak Zuza tylko 4 lata później. A u Was jaka będzie różnica, 6 lat dobrze myśle? Michalina ciekawe jak to się u Was sprawdzi od razu w oddzielnym pokoiku, my przenieśliśmy małą jak miała 6 miesięcy a ja karmiłam piersią do roku, nabiegałam się do niej w nocy :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy pijecie kawę w ciąży? Ja jakoś do tej pory nie miałam ochoty ale ostatnio nabierać. Za to nie potrafię odmówić sobie coli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maggi - ja nie pije kawy od transferu i nie zamierzam, w sumie juz moj organizm sie do tego przyzwyczaił i nie ciagnie mnie nawet:P podobnie podczas karmienia zamierzam robić, coli tez nie pije ale to głownie ze wzgledu na puste kalorie bo wiem jak potem sie trudno kazdy kg zrzuca...pije tylko wode gazowana za to bo taka mi tylko w ciazy wchodzi w duzych ilosciach a tez lepsza by niegazowana była no ale nie moge jej w siebie wmuszac jakos:O U nas bedzie 5,5 roku róznicy a rocznikowo 6:) tylko ze syn sie latem rodził a to dziecko drugie bedzie zimowe. Mąz bedzie miał prezent na urodziny bo on tez styczniowy:) Ja tez karmiłam piersia do roku i wiem juz ze nie bedzie mi sie chciało latac do innego pokoju, zwłaszcza ze one nie sa sasiednie nawet:P takze od razu biore łozeczko do sypialni a po roku bedziemy myslec co dalej. generalnie wiem ze nie warto zbyt wiele zakładac bo potem sie plany zmieniają w trakcie;) michaline - a Wy macie w planach dalszych drugie dziecko? jesli mozna spytac oczywiscie... Dzis znowu szturchnięcia od środka czuję:) zapomniałam juz przez te5 lat jakie to cudne uczucie❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane, dziekuje Wam za słowa wsparcia i pociechy. To jest naprawde bardzo ciezki czas dla nas. Przezywam teraz bardziej niz moje niepowodzenie w in vitro. Dzis bylismy znowu na badaniach i dowiedzielismy sie ze to bedzie chłopczyk. W sumie to jakos od poczatku czułam ze to bedzie chłopak wiec moje przeczucia sie tylko potwierdzily. Na razie trzeba po prostu czekac a 20-go siostra idzie znowu do szpitala. Teraz najwazniejsze by wykształciły sie płucka Małego co przy braku wod nie jest takie proste :( teraz musi lezec, nie stresowac sie, nie złapac infekcji, goraczki itp Dobre nastawienie wiadomo ze pomaga ale jak tu sie nie martwic przy takiej diagnozie :( Ja caly czas wierze i mam nadzieje ze bedzie dobrze ale jedyne co na razie mozmey zrobic to czekac i modlic sie. A w szpitalu to napatrzylam sie na takie przypadki ze nieraz wychodzilam z placzem. Do tego warunki szpitalne, podejscie niektorych lekarzy, pielegniarek czy salowych to masakra, noz mi sie w kieszeni nieraz otwierał...no duzo by na ten temat opowiadac. Nikomu nie zycze takich przejsc wiec dbajcie o siebie i swoje maluszki w brzuszkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki!!! Rudzia bardzo mi przykro z powodu twojej siostry będę się bardzo gorąco za nią i za maluszka modlić :(. Nawet nie chce sobie wyobrażać co przeżywa.... Życzę wszystkim miłego weekendu i pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) julcia wiem że jeśli chodzi o wróżki to trzeba to wszystko brać na 2 razy tylko wiesz co jest ważne napisałam do 2 różnych i napisały mi to samo i nie ważne jak będzie ale ważne że dały mi nadzieje może teraz właśnie to było mi potrzebne i jeśli dzięki temu przez kilka miesiecy moge żyć spokojnie to zaryzykuje nawet jeśli miałabym się sparzyć. a z mieszkankiem super sprawa fajnie sobie tak wszystko kompletować:) Jeśli chodzi o Twoja koleżankę to wróżba się sprawdziła powiedziała że zajdziesz w ciągu 1,5 roku a zaszałaś po 2 miesiącach więc w jej czasie sie zmieściłaś:) maggi34 trzymam kciuki żeby wszystko sie unormowało i było lepiej:) rudzia Kochana bardzo mi przykro nawet nie wiadomo co w takiej sytuacji pisać, mam nadzieje że wszystko pójdzie w dobrą stronę i synkiem siostry bedzie wszystko w porzadku, dużo siły dla siostry!..będe sie modlić... lato ja tez mam nadzieje że coś niecoś sie sprawdzi byłoby dobrze") malwakami to ja poproszę lekcje pozytywnego myślenia przyda mi się:) miłego dnia życzę:) mena27 ja przy tym paraliżu też byłam bliska zawału z reszta moja psycholog uważa że to wszystko ma podłoże emocjonalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenka - musisz robic co Ci serce podpowiada, ja do wrózbiarstwa z duzym przymrózeniem oka podchodzę po prostu;) michaline - wow 3 dzieci to jeszcze troszke przed Tobą tych ciąż:D maggi - jak tam sie czujesz? u mnie sluzik zupelnie biały od kilku dni ale nie mam siły izycznej na nic znowu... poza tym odczuwam braxtony juz i to wiecej niz 10 na dobe wiec tez mnie to troche z kolei martwi...musze chyba po prostu bardzo uwazac na siebie:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julciaaa super ze u Ciebie plamienia ustąpiły, już wystarczy. Kochana u mnie średnio niby mało tych plamień ale są i wiem ze ten krwiak tam jest a do tego fatalne samopoczucie, psychika mi wysiada, cały czas jestem poddenerwowana. Podobnie jak Ty fizycznie też kiepsko nie mam wogóle siły. Marzę wyjść na zewnątrz na spacer. Kochana trzymaj się ja wierze, ze u Ciebie będzie już dobrze, swoje już się wyleżałaś. Michalina, jeżeli chodzi o dr Jaczyńską to polecam Ci zrobić u niej również usg3D, robi takie ładne ujęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maggi - ech przeraza mnie ze jeszcze tyle tej ciazy zostało a tyle przygód juz za nami. No to szkoda ze ja do tej dr Jaczyńskiej nie poszłam bo ja własnie lubie takich kontaktowych lekarzy ale MICHALINE u niej była na połowkowym i ja zna bo pisała mi nawet. Witamin nie biore, musze brac tylko magnez bo mi macica sie stawia... nawet folik mi dr HS kazała odstawic, zreszta podobnie dr T mi kazała w pierwszej ciązy... a Ty cos bierzesz? wiem jak Ci ciezko ale musisz wierzyc ze ten trudny okres minie a potem po wolutku wrócisz do lepszej kondycji🌼 byle do przodu pamietaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Rzadko tu zaglądam ale wiem, że jesteśmy wsparciem dla siebie bo możemy podzielić się tym co nas spotkało i co przeżyłyśmy, to jest naprawdę super i bardzo ważne przynajmniej dla mnie, ale pewnie dla każdej z nas. Nie każdy potrafi mówić otwarcie o swoich problemach a tu jest nam na pewno łatwiej. Czasami też myślę coby iść do wróżki8, ale trochę się boję tego co powie, może czasami lepiej nie wiedzieć co będzie i mieć nadal nadzieję ze wszystko się ułoży. Przykro mi jak czytam niektóre posty np rudzii a inne posty cieszą mnie gdy u dziewczyn w ciąży wszystko dobrze, oby tak dalej. Trzymam krzciuki za wszystkie staraczki i zaciężone :) Ja dziś dostałam okres i zaczynam procedurę in vtro, od jutra gonal-f. Stąd moje pytanie do dziewczyn, które to już przeszły jak to wygląda dalej, ile razy muszę być na wizycie zaczynam 6 dnia i co dalej? Chcę to wszystko jakoś pogodzić z pracą, mam nadzieję, że mi się to jakoś uda a mieszkam ok 200 km od Warszawy, więc będzie trudno. Pozdrawiam wszystkie staraczki i te już zaciążone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, szczególnie Kate i Malwi napiszcie mi proszę jakie leki brałyście? ja mam krótki protokół ze wzg na cukrzycę, więc nie miałam fazy wyciszania. Może któraś z Was też była na krótkim protokole i opowie mi jak to było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julciaaa mnie tez to przeraża, a najgorsze ze starsze dzieci ( u Ciebie pewnie tez tak jest) też oczekują ciepła, przytulania. Moja mała cały czas pyta kiedy przestanie mnie boleć brzuszek, wiesz ja jej nawet nie mówiłam ze mama ma dzidzę w brzuszku. A Ty też cały czas leżysz, czy jak plamienia ustąpiły to troszkę zaczęłaś wstawać? Wiesz ja to nawet boje się myć włosy, obecnie leżę z takimi 4-dniowymi :-). Masakra. Ja biorę witaminy z jodem bo badanie Tsh wyszło mi tak na granicy normy i dr zaleciła. A Ty robiłaś te hormony tarczycy? Swoją drogą to ciekawe dlaczego dr kazała Ci odstawić kwas foliowy? Teraz jest o tyle fajnie ze mamy mnóstwo sezonowych owoców i warzyw i naturalne witaminy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maggi - ja tez po tydzien głowy nie myłam jak duzo plamiłam i nawet siku bałam sie wstawac zby tam wszystko nie popłyneło:( wiec Cie rozumiem doskonale. Jak juz nie plamie to moge wstawac i chodzic ale jeszcze przez kilka tygodni musze bardzo na siebie uwazac. Dopiero na połowkowym sie okaze czy to łozysko (oby!) poszło do góry i czy zagrozenie krwawieniem mineło! Wiesz my od razu w 6tc powiedzielismy synkowi dlaczego musze lezec, powiedziałam mu prawde ze mam maleńką dzidzie, ze niestety zrobił sie przy dzidzi pecherzyk wypełniony krwią i ze musze lezec zeby dzidzi nic nie było. Powiedzielismy mu tez ze zrobimy wszystko zeby dzidzia w brzuszku chciała zostac ale ze czasem sie to nie udaje zeby nie był rozczarowany jak sie cos wydarzy... on ma 5 lat ale wiem ze gorzej martwiłby sie gdyby widział ze 5tygodni z niewiadomego powodu leze w łozku co nigdy mi sie wczesniej dkad mnie zna nie zdarzało. Mi dr w szpitalu powiedziała ze utrata ciazy po 13t zdarza sie rzadko i teg sie trzymaj MAGI. Trzeba uwazac ale tez kazy tydzien to córcia w brzusiu jest silniejsza i zobaczysz skopie tego krwiaka az pojdzie sobie precz! Na temat kwasu sa dwie szkoły, jedna brac do konca ciazy a druga ze jego branie po I trymestrze ciazy niczemu nie słuzy. tak samo z witaminami jedni zalecaja suplementy w tabletkach a inni kaza zdrowo sie odzywiac, komus trzeba zaufac, dr HS powiedziała ze po witaminki to mam chodzic na bazarek, zwłaszcza teraz latem kiedy jest taki wybór owoców i warzyw. Z synem tez tak mi zalecono a urodził sie zdrowy jak rybka wiec teraz tez sie słucham takich rad:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa - ja tez byłam na krótkim protokole, chodziłam do dr L co 2 dni (3 razy bylam u niego) on Ci dobiera odpowiednio leki, dodaje kolejne dawki, włacza inne lub utrzymuje dana dawke, wszystko zalezy jak Ci beda pecherzyki rosly...potem juz od dnia punkcji mozesz poprosic o zwolnienie. Ja sie zawsze umawiałam w okolicy godz 17tej zebym troche sie tylko z pracy zwalniac musiała ale ja jestem z Warszawy. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) Alfa ja błam na długim protokole wiec w kwestii krótkiego nie pomogę , ale widzę , ze ci już Julciaa napisała co i jak.... Maggi ja biorę witaminki dla cieżarnych mnie osobiście doktor zalecił , ale nie mówił konkretnie jakie i ja akurat łykam centrum materna. Wczoraj miałam echo serca dzieciaczków i na szczęście jest wszystko ok:D No i okazał się , że mamy 2 łobuzów :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do problemów w ciąży to u mnie jest zastój moczu w obydwu nerkach i boli jedna niestety jak cholera. Jutro mam wizytę i zobaczymy co się da z tym zrobić, więc julciaa i maggi nie jesteście same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwi - gratuluję pomyslnego wyniku badania i dwóch syneczków:):) ja tam nie mam nic przeciwko miec drugiego synka, nawet z mezem gadałam ze jakos tak obojgu nam sie wydaje ze bedzie drugi chłopiec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×