Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

bauli - może masz i rację z tym dobieraniem tego leku, bo ja zanim zmieniłam dr z Dobek na Zamorę no to Ona mi dała dodatkowo Duphaston oprócz Lutki jak plamiłam.:/ Monka - a ilu komórkowe miałaś podane te zarodki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janko - nie ma sensu robić TSH co miesiąc ! Nie denerwuj się.Mi dr tak tłumaczył kiedyś, że jak się zaczyna brać lek ( Euthyrox ) no to organizm musi się przyzwyczaić do niego zanim to się unormuje i dlatego może skakać, dlatego bez sensu jest tak często i trzeba odczekać z 3-4 miesiące i dopiero powtórzyć to badanie. Jak miałaś 2 i coś, za miesiąc 10 i coś i pójdziesz do dr i Ci zmieni dawkę, bo zobaczy, że za dużo.:(I po co ?Skoro jakbyś brała cały czas tą samą i zrobiła za 2 miesiące chociaż, no to założę się, że będzie już ok.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos euthyroxu - mi endokrynolog mówił,że ważne jest,żeby brać go 40min-1h przed pierwszym posiłkiem i popijać PRZEGOTOWANĄ wodą - nie mineralną, ponieważ to może zaburzać wchłanianie tego leku.Nie wiem czy to naprawdę ma znaczenie ale na pewno nie zaszkodzi.Ja tak robię i po miesiącu brania leku wszystko jest oki. Dziewczyny - a jakie wy macie doświadczenia duphaston vs luteina? Monka - ja też mam nadzieję,że za tydzień będziemy unosić się 10 cm nad ziemią ze szczęścia :) Tego życzę Tobie i sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Trzymam mocno kciuki za testujace. A ja właśnie w szpitalu. Po weekendzie zaczęły sie plamienia. Jakimiuk kazał przyjechać. No i kazał mi zostać dwa dni. Jestem załamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka , Bauli ja wam tego życzę z całego serca żebyście się unosiły nad tą ziemią ze szczęścia. Bauli ja duphastonu nie brałam nigdy mam co prawda wykupione jedno opakowanie w razie gdybym plamiła jak dr był na urlopie , ale na szczęście okazał się zbędny. Brałam tylko Lutke zawsze i tą dowcipną i podjęzykową. Od tej dowcipnej w dużych dawkach po transferze pierwszym dostałam swędzenia i potem brałam tylko tą pod język. Ale teraz muszę brać na noc 2 tabletki dowcipnej na szyjkę macicy i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leokadia75
Hej dziewczny, Jestem 3dobe po transferze u dr Lewandowskiego, dzis bardzo boli mnie glowa, od transferu kluje mnie w dole brzucha. Napiszcie prosze, jakie Wy mialyscie objawy, dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaline - najważniejsze,że jesteś w dobrych rękach.Lepiej dmuchać na zimne.Jak się czuje Mila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leokadia - wiem,że to trudne ale nie szukaj objawów bo zwariujesz - u każdego jest inaczej.Poczekaj na czas testowania.Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, mam do Was pytanie, czy któraś z Was miała nakłuwaną torbiel? dzwoniłam do mojej dr na konsultacje i powiedziała mi żebym jeszcze w tym cyklu wzięła leki antykoncepcyjne, a jeśli torbiel dalej nie zejdzie to będziemy ją nakłuwać. Troszkę się przeraziłam, bo nie wiem czy to jest konieczne, jest to mój zdrowy jajnik, jeden już mam po zabiegu, więc sama nie wiem co o tym myśleć. czy jest sens osłabiać zdrowy jajnik zabegiem? proszę pomóżcie. monka26, bauli: trzymam za Was mocno kciuki i życzę Wam szybkiego i owocnego testowania, wypoczywajcie i dbajcie o siebie :) bauli: regularnie brałam duphaston przez 2 lata , teraz musiałam przerwać na czas przygotowań do ivf, ale brałam zawsze od 15 do 25 dc na regularne miesiączki, nic mi się po nim nie działo. lena66: cieszę się, że masz lepsze wyniki, teraz to już będzie z górki. malwkami: bardzo mi przykro, zostałaś strasznie potraktowana, jak to możliwe, że lekarz Cię niepoinformowował - to strasznie mało profesjonalne, ja na Twoim miejscu zmieniłabym klinikę/lekarza. Współczuję...nawet sobie nie wyobrażam co musisz teraz przeżywać. malwi: fajne imiona dla chłopaków, Maksymilian zrobił się ostatnimi czasy bardzo popularnym imieniem :) Leokadia: witaj, ja niestety Ci nie pomogę, bo nie jestem na tym etapie, ale napewno dziewczyny dadzą Ci znać. Powodzenia. Michalina: wszystko będzie dobrze, nie martw się, Ty i Mila jesteście w dobrych rękach. Pozdrawiam wszystkie forumowiczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaline - trzymam kciuki, by było wszystko dobrze.;D Leokadia - poprzedniczka ma rację...nie szukaj żadnych objawów, a czekaj na betę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
candy - ciężko coś radzić.Najlepiej porozmawiaj z lekarzem.Zapytaj jakie ryzyko wiąże się z takim zabiegiem.Może to nie jest ryzykowne - wydaje się,że skoro chodzi o przekłucie torbieli to jajnik powinien zostać nienaruszony. Kto jest twoim lekarzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b_ubu
monka26,bauli - okropne z Was niecierpliwce;)U mnie dr kilka razy zapowiadał,że wynik przed 11 dpt może być mylny więc zaciśnijcie zęby i poczekajcie jeszcze troszkę.Nie ma co się zamartwiac na zaś,czasami nie ma drugiej krechy w 9 dpt a pojawia sie dopiero w 12 - wszystko za sprawą ilości hCG.Sztuka pozytywnego myślenia może zdziałac cuda wiec pamietajcie że od dnia transferu jestescie w ciazy.Czekam na Wasze pozytywne wyniki,bo przecież ktos musi zaczac ten wrzesien tlusciutką betą i podbudować te dziewczyny, które są jeszcze w pół drogi. Leokadia - ja po 1szym transferze praktycznie nic nie czułam,miałam delikatne bóle brzucha, nabrzmiałe piersi,czułam się ok i niestety nic z tego nie wyszło.Za 2gim razem wszystko mnie bolalo,czułam sie jakbym przez krzyz batem dostała - łupało mnie w kosci ogonowej i zaczełam plamic juz w 2gim dpt a w 9 oplakiwalam kolejna porazke.Ale to nic nie oznacza.Sa dziewczyny u ktorych podobne objawy oznaczaja ciaze.U mnie niestety nie oznaczały,ale stoje przed kolejna szansa i postaram sie ja wykorzystac.Kazdy przypadek jest inny,trzeba czekac,a wiem doskonale jak to sie dłuży... Dziewczyny,odebrałam dzis wyniki hormonów i dr zezwolil na przyjmowanie leków i zastrzykow tak wiec machina ruszyła:)Mój M biedak z grymasem nieszczescia zaaplikowal mi Gonapeptyl (dobrze,ze to nie on musi przez to przechodzic,bo bysmy byli z gory skazani na bezdzietnosc tak sie boi igly),jutro dolacze Menopur i Gonal.Kochane komóreczki - rosnijcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janko , mi dr kazała zrobić tsh po 6 tygodniach brania leku (Euthyrox). Wcześniej miałam przepisaną mniejszą dawkę , ale wynik wręcz przeciwnie był wyższy niż przed braniem leku . I dr zwiększyła mi dawkę , zobaczymy co teraz wyjdzie . Ale u Ciebie tsh strasznie wysokie . Mi dr endokrynolog kazała robić tsh co 6 tygodni . Teraz znów mam powtórzyć . Michaline - wieże , że wszystko będzie dobrze , trzymam kciuki za Ciebie i Milę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
candy , ja nic Ci nie podpowiem , bo nic takiego nie miałam . Miałam torbiele , ale po lekach wchłonęły się . Leokadia 75 , każdy przypadek jest inny . Ale nie szukaj objawów , tylko bądz dobrej myśli , bo każdy organizm jest inny . Trzymam mocno kciuki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :)) Michaline ma nadzieję że jak najszybciej krwawienie ustanie i wrocisz z Milą do domu, czego Ci z całego serca życzę. Bądź dobrej mysli. Igrek miałam zarodki: 12 komórkowy i chyba 10-komorkowy ten był troszkę nierowny. No cóż zobaczymy za tydzień. Candy mam nadzieję że Twoja torbiel wchłonie się bez tego nakłuwania. JankoMuzykant, może powtórz badanie? Leokadia, miałyśmy w tym samum dniu transfer :) i rownież Bauli miała w tym samym czasie owulację super jesteśmy we 3 :), mnie w niedzileę strasznie bolała głowa, a wponiedziałek już czułam się normalnie, nic specjalnego nie czuję, tylko tak troszeczke prawy jajnik i nic pozatym. Miłego dnia Dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Zrobiła mi się przepuklina kresy białej, dość duża bo na 10 cm. Czy któraś coś o tym słyszała? Wiem, tylko na razie tyle, że po ciąży trzeba to operować. A co z porodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b_ubu - wiem,że masz rację i może lepiej byłoby poczekać dłużej, ale lekarz kazał mi zrobić test 10 września, a ja się słucham lekarzy ;) Owulkę miałam pomiędzy 29-30 sierpnia więc 10.09 będzie 12-13 dzień po owu.To chyba dobry czas na test,jak sądzicie dziewczyny?Co wam podpowiada doświadczenie?Miesiączkę miałam 14.08 więc może powinnam poczekać dłużej? b_ubu - Kiedy masz wizytę monitorującą rośnięcie jajek?Niech twoje jajniki dadzą z siebie wszystko :) Monka,Leokadia - Mam nadzieję dziewczyny,że nam się tym razem uda i za jakiś czas będziemy się wspierać w ciążowych problemach :) Pozdrawiam wszystkich - tych w brzuszkach także :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniren - niestety nic nie wiem na ten temat ale tak się zastanawiam czy to nie będzie wskazaniem do cc.Co mówi lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniren , ja niestety nic ci nie podpowiem . Mam nadzieje , że wszystko będzie dobrze u Ciebie . Monka , bauli , leokadia , Trzymam mocno kciuki za Was . Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bauli, ginekologa mam dopiero w srode, ta przepukline potwierdzila mi znajoma radiolog jak bylam na usg nerki. Martwie sie, bo nie chcialam miec cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniren - nawet jeśli okaże się,że będziesz miał cc to uwierz mi,że to nic strasznego.Ja miałam cc i to naprawdę da się przeżyć.Trzy dni będziesz trochę obolała, a potem będzie już dobrze.Nie przejmuj się - najważniejsze,żeby było bezpiecznie dla maluszka i dla ciebie.Reszta jest drugorzędna.Nie zawsze jest taka możliwość,żeby rodzić sn.Ja po 6 godzinach porodu musiałam mieć cc.Ty przynajmniej będziesz mogła się psychicznie nastawić :) Ale to naprawdę nic strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniren.. Trzymam kciuki za naturalny ale jak sie nie uda to przynajmniej sie nie wymeczysz:-) bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ! Lena, Cyndi - e-maile Wam zostawiłam. A ja trochę krwawię od wczoraj.:-/Dzisiaj dopiero 20 dc.Lipa zapewne z transferu.:(O godzinie 15.00 dzwonię do dr Zamory.Niech to szlag trafi !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniren-ja w sprawie przepukliny nie pomogę.:/Na kiedy masz termin porodu ? Michaline-jak się czujecie z małą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×