Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Gość b_ubu
Lena 66 - myślałam już o wizycie u psychoterapeuty.Dostałam ostatnio nawet wizytówkę od koleżanki - ale nie wiedziałam,że będę szła krótkim protokołem i sądziałam,że rozłożę sobie opłaty za ivf na wrzesień i październik,a tu mmuszę wszytko opłacić we wrześniu więc obawiam się,że nie będzie mnie teraz na to stać żeby jeszcze iść na wizytę do psychoterapeuty:( Trudno - trzeba sobie jakoś poradzić bez,dobrze,że mam Was.W pracy nikt nie wie,że przystępuję do ivf - po co robić szum,same wiecie jak jest,wolę nie prowokować niepotrzebnych komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b_ubu ale ja chodzę na NFZ na prywatne też nie byłoby mnie stać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b_ubu - a ja AbOvo w Lublinie i Profesor Lechosław Putowski ! Wcale nie będę ukrywać ani tej nazwy ani tego naziwska.:/Straciłam kilka lat na naturalne starania tam.:-( Lena--zostawiłam Tobie i Cyndi dzisiaj w tej sprawie właśnie e - maila.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniren - u mnie w rodzinie jest podejrzenie padaczki u psiaka.:/A racej psiura, bo to jest bernardyn kilkuletni ( około 4 - 5 lat ).:-(Miał już kilka napadów-trzęsie się, leżąc przy tym i wijąc się, piana z ust, czerwone oczy ( biała cały czas ).:-//Szkoda zwierzęcia. Weterynarz mówił, by go na badani krwi przywieść, ale on nie wsiądzie do auta.:/Zagryzłby chyba wtedy wszystkich wokół.Oni na wsi mieszkają.Lekarz często do krów jeździ, więc może wtedy mógłby pobrać. Chcę zapytać, jak pomóc, jak ma atak. ? Jakie leki dawać ( podobno dla ludzi te same ) ?? I czy jakaś dieta ??? I w ogóle jakieś informacje poproszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igrek Na codzien podaje sie luminal w dawce 2 razy po 100 mg co 12 godzin, raczej juz do konca zycia psiaka. W czasie ataku mozna podawac diazepanum (relanium) we wlewkach doodbytniczych. Krew warto pobrac i zobaczyc enzymy watrobowe, przy leczeniu musza byc pod kontrola, luminal obciaza watrobe. Dieta pieska normalna, weterynarz moze namawiac na rezonatns, ale wydaje mi sie ze nie ma to sensu. Nawet jak wyjdzie ze piesek ma guza to i tak w polsce jest to nieoperacyjne. Warto zapisywac kiedy piesek ma ataki, zeby wiedziec ile jest ich w miesiacu i kontrolowac leczenie. Luminal nie jest bardzo drogi 10 tabletek kosztuje cos ponad 6 zl. Wszystkie te leki przepisze weterynarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczyny, Obudziłam się dziś i bardzo żałowałam,że to nie kolejny poniedziałek.Chciałabym,żeby przez ten tydzień @ nie przyszła. Wiecie może jaka jest różnica między luteiną a duphastonem?Czy to jest to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) B_ubu witaj na forum :) Bubu masz rację to ja wychodziłam z mężem ok 13 od PZ, Ty mnie widziałaś ja Ciebie pewnie też a gdzie siedziałaś? Fajnie że razem się będziemy testować, będzie nam raźniej, a Ty miałaś inseminację? Ja mam przyjmować luteinę dopochwowo 10 tabl, dziennie, Czujesz coś bo ja nic Rene jak ten czas leci, już 3 mies super :) Lena66 dobrze że tsh spada oby tak dalej :) Igrek, Janko mam nadzieję że ten miesiąć zakończy się sukcesem!!!! Agniren Karinka, już niedługo porod super mam nadzieję że wszystko przebiegnie pomyślnie :) Lato kiedy wybierasz się endykrynologa, tsh spadło?? Julka, Michaline, Malwi, co u WAS? Dziewczyny wczoraj strasznie bolała mnie głowa, robiłam okłady, przez 5 godz nic to nie dawało, wzięłam ćwiartkę proszka przeciwbólowego bo już nie dawalam rady byłam cała rozpalona, nie wiem co to mogło być dziś już czuję się dobrze, mam nadizeję że nie zaszkodziłam Maluchom :/ Bubu jaj też bym chciała żeby to była już kolejny poniedziałek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubu ja miałam 4 inseminacje i za każdym razem dostawałam dupathson, a po invitro dawali już tylko luteinę. napewno jest to podobne działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Monka26, bauli oczywiście kciukasy zaciśnięte, wierzę że będzie dobrze tzn. będą 2 krech i beta będzie rosła :) u mnie natomiast znów kicha :( dr powiedział że przynajmniej jedna komóreczka się zapłodniła i zagnieździła, tylko że trofoblast się nie chciał rozwijać (czy coś w tym rodzaju) w dodatku moje endo w 2 dc to 15,5mm a w dzień iui 12,5mm. Dostałam oscytoksynę żeby się obkurczyła macica i miałam sikać do sitka i wyłapać "meduzę" i przywieźć ją na histopatologię, jak nic nie znajdę to prawdopodobnie muszę mieć skrobankę żeby przygotować macicę :( Przyjaciółka powiedziała że powinnam chyba zmienić lekarza, bo już 6 miesięcy w tej klinice i totalnie nic się nie dowiedziałam nowego. W ciąży nie byłam bo beta nie kłamie, więc nic się nie zagnieździło. Myślałam że jestem stymulowana do ivf a okazało się że dr ma swój plan i stymulował mnie do iui. Nie wiem co o tym myśleć. 5.09 pójdę u siebie na usg żeby zobaczyć co z tym endo a 14.09 mam wizytę decyzyjną - stwierdziliśmy z M, że dajemy ostatnią szansę, wylejemy kawę na ławę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich b_ubu , nie możesz tak załamywać się . Ja również tak podchodziłam , ale wiesz mi póki lekarze dają szanse trzeba o nią walczyć . Jesteś dopiero na początkowej drodze ,więc głowa do góry . Michaline , malwi , zuzia , co u Was ? rene , super , że u Ciebie wszystko ok . Ciesze się , że wreszcie po długiej walce marzenie Twoje spełniło się . Życzę Tobie szczęśliwych 9 m -cy . Janko , co tam u Ciebie ? lena66 , no to super , że TSH ci spadło . Ja teraz muszę właśnie po raz kolejny zrobić . I zobaczymy . kamilama , moja koleżanka również usunęła ciążę . Bo już ma trójkę dzieci i więcej nie zamierza mieć . Ja zareagowałam na ta wiadomość okropnie , trochę z nią nawet posprzeczałam się . ( ale cóż jak było już po fakcie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwkami, bardzo mi przykro nie tak miało być :( Trzymaj się Kochana, oby teraz wszystko przebiegło pomyslnie, wiem że słowa tu nic nie zmienią i wiem jak boli kolejna porażka, ale nic nam nie pozostaje tylko walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka26 , ja również w piątek byłam u dr Z . Miałam wizytę przed południem . No widzisz kurcze znów my nie spotkały się . co za jakiś pech. malwkami , a do jakiej Ty kliniki chodzisz ? Ja bym na Twoim miejscu zmieniłam klinikę . Jak tak dr przygotowuję Cię , a Ty nie wiesz . Dla mnie coś takiego nie do przyjęcia . Mam nadzieje, że trafisz na dobrą klinikę i dr . Życzę powodzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Monka u nas wszystko w porządku maluchy w brzuszku rozrabiają jak zaczną oba na raz to brzuch skacze. Są strasznymi wiercipiętami , ale ja to uwielbiam jak tak robią to przyjemne uczucie. Urządzamy im teraz z m pokoik i jestem w swoim żywiole :D Co do transferu twojego to może być tak , że nic nie będziesz czuć , albo np ból brzucha jak na @. Tym się nie przejmuj. Gadaj do brzucha jak to mówiła Zuzia i wypoczywaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lato teraz jak bedę jechała do Novum dam znać, to może w koncu uda nam się spotkać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka , mam nadzieje , że będziesz czuła się już lepiej . Ja również pierwsze dni po crio-t , wszystko mi bolało . Ale pózniej było ok . Będzie dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwi cieszę sie ze wszystko dobrze :) macie już wybrane imiona?? malwi może zadam głupie pytanie, ale chciałam się zapytać w jakich odstępach czasowych przyjmowałaś luteinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka zastanawiamy sie mąż koniecznie chce Maksymiliana , a drugi synuś albo Aleksander , Aleks lub Nikodem :D Jak zobaczę te małe buziulki to zdecydujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka- miałam stymulację owulacji.Ponieważ nasienie OK, póki co próbujemy "naturalnie". Siedziałam vis a vis gabinetu dr Cz. Czuję się zupełnie normalnie.Nie ma żadnych fajerwerków.Jak byłam w ciąży z synkiem to też nic nie czułam-test zrobiłam tak sobie i bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie dwie, jaśniuteńkie krechy :) Liczę na to,że tak będzie też tym razem. W ciąży przeciwbólowo można stosować tylko paracetamol.Podobno nie jest szkodliwy.Ale to już jak naprawdę trzeba.Kiedy testujesz?Ja jeśli wytrzymam to w poniedziałek ;) malwkami - moim zdaniem szkoda czasu.Jeśli nie czujesz progresu to zmieniaj klinikę.Może wcześniej porozmawiaj o swoich wątpliwościach z aktualnym lekarzem.Musisz czuć,że jesteś w dobrych rękach i podejmujesz świadome decyzje.Lekarz każdy plan powinien konsultować z tobą.Może coś sugerować/doradzać, uświadomić za i przeciw ale ostateczna decyzja zawsze musi należeć do ciebie. malwi - super,że maluchy mają się dobrze.Imiona wybraliście cudne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bauli ja myślałam o wtorku lub srodzie, nie wiem czy wytrzymam tak długo ale spróbuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczęta ! A ja n urlopie jeszcze.:D Niby do pracy w przyszły wtorek, ale nie wiem, czy pójdę.:-/Raczej myślę, że nie, bo dr Zamora mi mówił prze telefon, że na pewno będę miała komórki w tym cyklu.:P bauli - różnica między tymi lekami, to po 1 różnica cenowa, a po 2 Duphaston jest lekiem nowszej generacji i tyle.;p To zależy od lekarzy, co preferują.:-)W Novum wolą Lutkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka - a kiedy dr Zamora mówił Ci, by zrobiła betę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - a ja pytałam się już jakiś czas temu dr Zamorę o to używanie balsamów bezzapachowych tylko i jakiś specjalnych środków do higieny intymnej po transferze i uśmiechną się tylko i mi powiedział, że to jest indywidualna sprawa każdej kobiety i że nie ma żadnych zastrzeżeń i można używać, co kto woli.;D Pamiętacie--była tutaj taka rozmowa na ten temat kiedyś.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igrek, właściwie to nie mowił kiedy zrobić betę, ale myślę że 11 dni po (nie licząc dnia trnaferu) to już powinnam coś wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka - ja chyba tak długo nie wytrzymam.Spróbuję w pn :) Z natury jestem raczej niecierpliwa. Lubię sobie wyobrażać jaka będę szczęśliwa jak się uda :) Drugiej opcji nie rozważam :) igrek - ja leczę się w novum i dostałam duphaston. Myślę,że to jakoś indywidualnie jest dobierane przez lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZEŚĆ DZIEWCZYNKI IGREK- w piątek robiłam tsh i się wkurzyłam - miesiąc temu też robiłam mi wynik miałam 2,10 a jak odebrałam w piątek to mi wyszło 10,23 . Wydaje mi się że to jest nie możliwe ponieważ biorę cały czas lekarstwa . Mam nadzieję że się pomylili , dzisiaj powtażam wynik -odbiór o 16,00 . Jk się okaże że się pomylili to ja się za nich tam wezmę . Co o tym wyślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bauli ja też jestem niecierpliwa i może tak być że też nie wytrzymam tak długo, co ma być to będzie, też staram sie nie dopuszczać żadnej innej opcji jak pozytywny wynik, mam nadzieję że ten przyszły tydzień będzie dla nas szczęśliwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×