Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość asjjaaaa
Wedle kanonu Ptolemeusza (najbardziej podstawowego źródła chronologii babilońskiej okresu zburzenia Świątyni jerozolimskiej), gdy liczymy wstecz od Nabonida to też dochodzimy do roku 586 jako daty zburzenia Jeruzalem, a nie do roku 607. Przyznaje to anglojęzyczne Przebudźcie się! z 8 maja 1972, które na str. 28 podaje: „The 586 B.C.E. date is based primarily on what is known as >>Ptolemy's Canon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Nie sa. Jako jedna z nielcznych wyznan nie jestescie uznani jako kosciol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
The 586 B.C.E. date is based primarily on what is known as >>Ptolemy's Canon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
which assigns a total of 87 years to the Babylonian dynasty beginning with Nabopolassar and ending with Nabonidus at the fall of Babylon in 539 B.C.E. According to this Canon, the five kings that ruled during this period were Nabopolassar (21 years), Nebuchadnezzar (43 years), Evil-merodach (2 years), Neriglissar (4 years) and Nabonidus (17 years). In line with the number of years thus assigned to each ruler, Jerusalem's desolation in Nebuchadnezzar's eighteenth year (nineteenth year if counting from his "accession year") would fall in 586 B.C.E.-2 Ki. 25:8; Jer. 52:29.” Cos sie knoci nie da sie wkelic calosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Tylko poczytajcie to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha,wciaz tylko slysze,:mam kolezanke,mam sasiadke itd. Eh w takim razie Assajo coz,pozostalo mi tylko powiedziec: Szkoda,ze schodzisz na inne tory ...myslalam,ze pogadamy na podstawie biblii,i na inne tematy no coz... Ja mam sasiadow zielonoswiatkowcow i baptystow i tez kolorowo nie jest.Bylam naocznym swiadkiem pewnych sytuacji,ale nie bede brala i przedstawiala tego jako argument,poniewaz uwazam,ze taka dyskusja,bylaby obrzucaniem przeciwnych wyznan blotem.Ja nie potrzebuje sie zaslaniac wygarninaniem bledow wyznawcow innych religii.Wrecz odwrotnie,bardzo podoba mi sie jak sa wychowane dzieci baptystow,sa grzecze ,kulturalne. Spotykaja sie wspolnie,z rodzinami ze swojego kosciola,robia ogniska,zapraszaja dzieci sasiadow,na rozne gry i zabawy w ogrodzie. Bardzo mi sie to podoba. Podobnie jak w religii Sj,dokladnie tak samo sa organizowane,rozne spotkania towarzyskie,sa ogniska,obozy,tez jest wesolo. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alez madralko
napisane tez jest by nie wyrywac chwastow gdyz mozna uszkodzic dobry klos. Przyjdzie zniwiarz i oddzieli. WY to chyba uwacie sie za tych zniwirzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Ja nie obrzucam nikogo blotem! Przestancie wmaiwac to. Ja podziwiam w SJ duze zgranei w tym ze jak macie jakiz zjazd to macie zjazjd i jedizecie konretnie i wszyscy. Albo duza znajomosc cytoatow wraz z miejscem w biblii. To jest dobre szkoda tylko ze czasami wyrwane z kontekstu :( Nie chce nic juz chyba mowic bo ciagle tylko dostaje ochrzan ze obrzucam was blotem. Bog was kocha i zawsze mozecie do Nieg przysc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
WERSET: Biblia Świadków Jehowy:\ 2 Sam 8:17. Achimelek to syn Abiatara. Peshitta: Abiatar to syn Achimeleka (Insight..., vol. 1, str. 18) 2 Sam 15:7 „Po upływie 40 lat....” Peshitta: Po upływie 4 lat (Insight...., vol. 1, str. 33) 2 Krn 28:1 Achaz zaczął panować gdy miał 20 lat Peshitta: Gdy miał 25 lat (Insight...., vol. 1, str. 61) Sam 6:19 50 tysięcy mężów Peshitta: 5 tysięcy (Insight..., vol. 1, str. 167) h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assaja ja nie powiedzialam ze obrzucasz ty,a zrozumialam,ze masx pretensje,ze to my was obrzucamy blotem Moze zle zrozumialam.nie podniecaj sie i pisz o co ci chodzi,tylko powoli,bo zaczelas juz tyle watkow,ze zastanawiam sie w tym momencie,ile masz stronek anty pootwieranych i co jeszcze tu za nowinki wrzucisz ,hehe Widac masz natlok pytan,ale my niestety alfaomega nie jestesmy,wiec pisz po kolei,jakie masz pytania. Albo nie piszwcale,jak wolisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Podniecaj? Jaki tekst... Nie mam pytan bo jestem cieakwa tylko mampytania zebyscie sobie na nie odpiwedziali sprawdzajac zrodla historyczne co do roku 607. A co do Darów to sie chyba nie dogadamy raczej... a czy czasem wy mozecie ze mna rozmaiwac skoro zlorzecze Panu mówiac na jezykach? Moze mowie za duzo rzecyz na raz ale widzie tyle niedogodnosci ze az mnei trzesie zeby wszysztko pisac. Sorry jak za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black,milosc to cos,czego mi jeszcze brakuje:-) Jesli mowa o takiej milosci. To przejawy: madrosci,dobra,zrozumienia,wyrozumialosc,bezinteresowanosc iwszystkie cechy,ktore przedstawiaja Jezusa.Taka milosc pragnelabym miec w sobie,modle sie o nia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli miłość to (+) to czy wy jesteście tu na (+)? Czy jesteście tu żeby się połączyć, czy żeby dzielić (-)? SJ przestańcie gadać głupoty. Asjaaa jest fajna, 🌼.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Ide spac bo chyba jako jedna z niewielu na forum chodze do szkoly :) Bo wy to jestescie juz duzo starsi. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Dzieki :) nie wiem czemu ale dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety,dziwnie sie z toba rozmawia. Ostatnio bylas sympatyczniejsza.Nie oczekuje poparcia przez ciebie,mojegowyznania. Jesli mozesz to powiedz wtakim razie o co sie modlisz ,w tym nieznanym ci jezyku,i czy modlisz sie sama czy w zborze,i czy ktos to ewentualnie tlumaczy? Jesli ty nie masz tego daru,tonapisz o tych co znasz.Chyba ze to potajemne i nie wolnowam o tym mowic,to trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"A nei widzialm ki mjest dreamer bo niektorzy katolicy mowia tak samo jak on\" No ba, ja różnie mówię - czasem jaki jedni, czasem jak inni - akurat to mnie nie ogranicza - staram się raczej kierować najważniejszymi słowami Buddy, choć buddysta to też ze mnie żaden. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc Assajo. Black tak masz racje,ja tez uwazam,ze Assaja jest fajna .Mloda,a sie interesuje bogiem,to sie ceni,inni w jej wieku maja inne zainteresowania. Szkoda tylko,ze znow to ktos kolejny,kto chce cos udowadniac. Ale kto wie,moze cos udowodni,jak nie nam to sobie.:-) A ja jestem tu na (+),dla siebie,bowzmacnia mnie to co tutaj czytam.Wiec to na plus mojej sily i wiary. :-) Pozdro black 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
No i dlatego nie wiedzialam kim jestes :) Juz rozumiem a ja mysle jestem tak samo sypmatyczna jak wczesniej ;) Dar mowienia jezykami polega na tym ze modlsiz sie w jezykach ktorych nie rozumiesz. Jest nawet fragment moze uda mi sie go znalesc zewtedy kosciol nie rozumiei usiwecasz siebie. Ale jest trez dar wykadania jezykow i wtedy budujesz kosciol bo wszyscy rozumieja :) zaraz poszukam fragentu. Ja przezywal dar mowienia jezykami:) i jestem z tego strasznie zadowolona. Niestety co do wykadania widocznie mam za mala wiare zeby wykadac i za malo sie o to modle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Nie nie! Ja nie chce nic udowadniac :) naprawde poprostu ot jest forum i sobie gadamy. Jezeli ktos cos odebral ze porboje udowdnic i narzucic sowje myslene to przeprszam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
No napewno duzo :) ja ma16 az teog co czytlaam to glownie 30 tu sa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Black - ja mam więcej kffiatkóff niż Ty - całą łąkę: 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 I są ładniejsze, najładniejsze. ;) Proszę, proszę - dla wszystkich starczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Znalzazlam fragmet o tym :) 1Kor 14 od 1 dalej :D Jupii szybko poszlo :D DOBRANOC wszystkim i do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×