Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość mądralka

Prosze o poważne potraktowanie tego tematu, mogę dla kogoś kto jest zaiteresowany odpowiedziec na pytania dotyczące Boga. Niezainteresowanych proszę o obojętne potraktowanie tego topiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. dlaczego biblia jest wybiorcza i sklada sie tylko z niektorych ksiag wybranych, uznanych jako jedynie sluszne? 2. kto decyduje w czysccu wg bibilii, ze ten to pojdzie do \"nieba\", a ten do \"piekla\" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiona swiatem
Czy wiecie, ze w Biblii pojawiaja sie rowniez imiona innych Bogow? A to dlatego, ze owczesni autorzy wierzyli w istnienie wielu Bogow, ale wiernosc obiecywali temu jedynemu. "Nie bedziesz mial Bogow cudzych przede mna..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak mamy wierzyc w czysciec
skoro papiez i kardynalownie sami sie zastanawiaja czy on faktycznie istnieje czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiona swiatem
Akurat na temat czysca nie ma nic w Biblii, to jest wymysl Kosciola. A jablko zjedzone przez Ewe najprawdopodobniej wcale nie bylo jablkiem... Natomiast slowo "odkupiciel" (emanuel) bylo slowem, ktore oznaczalo czlonka rodziny wykupujacego twe dlugi gdy z powodu dlugow popadles w niewole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
ja nie pytam ja odpowiadam. więc tylko niektóre księgi są natchnione przez Boga i te są prawdziewe. Nie ma czyśca ani nieba ani piekła, przeczytaj Objawienie 21:4 zastanów sie nad tym i nie chce Ci niczego sugerować więc nie podpwiem jaki ma znaczenie. Piekła oczywiście nie ma bo "Bóg jest miłoścą" nie chce naszego cierpienia i tego byśmy wieczność się smarzyli w piekle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piwonia40
ja to możliwe/?? dusza "A "jest w niebie, jej przyjaciel lub członek rodziny "B" jest w piekle. Z definicji w niebie jest się szczęśliwym. Jak "A" może być szczęśliwy wiedząc, że "B" smaży sie w piekle. Jeżeli "A" to nie przeszkadza to chyba nie ...zasługuje na niebo???? Chyba, że "A" nic nie wie. Czy znaczy to, że nie można być szczęśliwym i świadomym jednocześnie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Nie bedziesz miał bogów cudzych przede mną oznacza, ze Bog jest JEDEN nie chce byśmy wielbili co innego poza Nim np. pieniądze czy krzyżyk na scianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiona swiatem
Biblia jest zbiorem faktow historycznych pomieszanych z legendami... Nie mozna zapominac, ze spisywali ja ludzie zyjacy w innych czasach, w innej rzeczywistosci, o calkiem odmiennym swiatopogladzie. A niektorych ich slow nie da sie przetlumaczyc doslownie, poniewaz nie istnieja w naszym jezyku ich odpowiedniki. Dlatego interpretacja Biblii moze byc tak dowolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
powtarzam ze nie ma ani nieba ani piekła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko...
Chyba nie wierzycie, ze piekło to rożen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ODNOŚNIE CZYŚĆCA Jezus Chrystus powiedział: \" kto we mnie wierzy choćby i umarł żyć będzie\"......i....\" kto wierzy we mnie nie umrze na wieki\" uwierz w Niego a On da ci Zycie wieczne....i nigdy nie umrzesz..... powodzenia i odwagi mój drogi, Bóg dobry jest i kocha Ciebie. \" ALBOWIEM TAK BÓG UMIŁOWAŁ ŚWIAT ŻE SYNA SWEGO JEDNORODZONEGO DAŁ ABY KAŻDY NIE ZGINĄŁ ALE MIAŁ ŻYCIE WIECZNE\" EWANG jANA 3. 16 (niebo) czyli kto nie wierzy w Jezusa ten zginie..(piekło) jest albo niebo albo piekło nie ma czyścca, to wymysł katolickich kościelnych władz ludzie czytajcie Biblię, Bóg was kocha zbliżcie się do Niego Biblia to list od samego Stwórcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piwonia40
"smażenie" zostało użyte symbolicznie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiona swiatem
madralka: tak to sobie teraz ludzie tlumacza, starozytni mieli na mysli calkiem cos innego, oni mieli na mysli Bogow innych narodow, w ktorych tez wierzyli, ale ich nie czcili. Zreszta ich imiona przewijaja sie w starym Testamencie, jest to Lewiatan i cos tam jeszcze, teraz juz dokladnie nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
po to jest wiele ksiag aby wiazac je ze soba i interpretowac własciwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madralka poczytaj se dokładnie to moze się dowiesz nowych rzeczy wogóle wszystkim polecam - ciekawa stronka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Kamelia posłuchaj, jest napisane w biblii ze tylko 144 tysiące natchnionych dostąpi zycia w niebie w pobliżu Boga. Reszta bedzie zyła wiecznie na Ziemii oczywiscie ta reszta która na to zasłuży przytocze werset z Objawienia: Otrze z ich oczu wszelką łzę bólu juz nuie bedzie ani żałości" Oznacza to ze Bog otzrze łzy ludzi tu na ziemi a nie w niebie gdzie łez nigdy nie było rozumiesz co mam na mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
To świadkowi Jehowy opanowali nawet internet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawiona swiatem
Dokladnie, zgadzam sie z Kamelia, ludzie, ktorzy szukaja Boga powinni czytac Nowy Testament i tam szukac odpowiedzi (jesli wierza w Chrystusa). Jezus przemawial na lakach i polanach do prostych ludzi, prostymi slowami, tak aby mogli go zrozumiec bez pomocy teologow i uczonych ksiag. Niewazne bylo miejsce, liczylo sie SLOWO. A co nam daje Kosciol? Hierarchie duchownych i rozbudowane msze, na ktorych ile slyszymy PRAWDY, czyli slowa Chrystusa? 10 minut? Chyba nawet nie. To slowo ginie pod przepychem kosciolow, pod waznoscia koscielnych stanowisk... Jezus uczyl nas przede wszystkim milowac ludzi. Bez wzgledu na pochodzenie, zawod, grzechy. Milowal i Samarytanow i nierzadnice. I nie przemawial do kaplanow, kontaktowal sie z ludzmi! A cala ta otoczka, miejsce, pozywienie, byly niewazne. Gdy ludzie byli glodni podczas sluchania jego nauk, rozdawal im chleb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Niestety nie jestem Swiadkiem Jehowy tylko czytam uważnie Pismo Święte, to powiedz mi np. dlaczego Katolicy mówią że Jezus Chrystus jest Bogiem a nie synem Boga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
Naprawdę tak mówią?Chyba udają katolików:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mądralka jesteś Swiatkiem Jehowy..hmmmm......twoja Organizacja nie należy wg mnie do tych które są dla mnie autorytetem a Strażnica dyktuje wam interpretacje Bibli więc nie powołuj się na Nią skoro służysz Organizacji a nie bOżemu Słowu znam waszą historię i wasze doktryny, nie chcę się sprzeczać z tobą. ale powiem jeszcze jedno Bóg kocha każdego i dla każdego przygotował Niebo i nową ziemię i nowe życie. on nie ogranicza się do ilości 144 bzdury piszesz poprostu i nie mam tu ludzi takimi herezjami plissss, ALBOWIEM TAK BÓG UMIŁOWAŁ ŚWIAT ZE POSŁAŁ SWOJEGO SYNA NA ŚMIERĆ ABY Każdy!!!!!!! NIE ZGINĄŁ ALE MIAŁ ŻYCIE WIECZNE\" to są słowa Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
a co do Lewniatana radze przeczytac Izajasza tam jest opisane jak Bóg go zabije, Lewiatan był Krokodylem chyba. Tak mówią i nawet nie potrafisz mi powiedziec dlaczego a ja potrafie odpowiedziec dlaczego tak nie jest opierając sie na pismie swiętym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
pewnie to są słowa Boga nikogo nie mami chce odpowiedziec na wątpliwości opierając sie tylko i wyłącznie na piśmie Swiętym. Okaze sie jak trafisz do nieba, za kogo Ty masz Boga za sadyste który bedzie sie nad tobą znęcał za grzechy a za dobro Cię wybawi prosze Cie nie gadaj bzdur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos Wam sie chyba zaczyna pitolic. \"bog jest sedzia sprawiedliwym ,ktory za dobre wynagradza, a za zle karze\". i bog jest miloscia? to chyba nie takiej milosci oczekuja katolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mądralka to jakiego jesteś wyznania skoro piszesz o 144??? nie Świadek Jehowy? twój nick madralka nie świadczy bynajmniej o chrześcijańskiej skromności i braku pychy o przemądrzałości nie wspomnę:):):) mimo wszystko Ciebie Bóg też kocha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
zgadzam się z Tobą to prawda, a moze mi ktoś przytoczyć psalm72:16 jak ma w poblizu Biblie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
Miałaś odpowiadać na pytania,a jak na razie się mądlalkujesz i sama pytasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×