Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość warto przeczytać
„Gdy byliśmy u was, nakazaliśmy wam tak: Kto nie chce pracować, niech też nie je. Słyszymy bowiem, że niektórzy wśród was postępują wbrew porządkowi: wcale nie pracują, lecz zajmują się rzeczami niepotrzebnymi.” (2 Tes 3, 10-11).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie pranie to nie jest zły pomysł, zwlasza gdy umarli nakladą do głowy co dobre co złe, miłość do bozi i zabijanie etc. itd. co to jest new age?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Jak mnie tu daawno nie było. :) malutka widzę, że jesteś wytrwała ;P Pozdrawiam serdecznie Poczytam trochę, co by w temacie być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia iksińska
Jeśli w kosmosie nic nie ginie, to co dzieje się ze świadomościa po śmierci? Skoro istnienie roślin ma sens, to jaki sens ma nasze życie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piękny wiersz....:) a ja myślę:):):) witaj :):):):) pozdrawiam Cię serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myślę ❤️ stopka :classic_cool: też on \"Miłość mistrz brawurowej jazdy a nie logicznego uzasadnienia Uzasadnienie szuka korzyści Miłóść nie daje się zbić z tropu przychodzi na silnych samozjadających się nogach zainteresowanie sobą umiera Miłość ryzukuje wszystko nie prosi o nic przegrywa boskie dary w kasynie Bez przyczyny Bóg obdarzył cię życiem bez powodu oddaj je z powrotem Przegrywanie siebie przekracza wszystkie religie Religia szuka łaski i przychylności Ale Ci którzy zgrywają się w kasynie życia są ulubieńcami Boga ponieważ ani nie wystawiają Pana na próbę ani nie pukają w drzwi zysków i strat\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solansz, ja nie odeszłem od Boga. Wyznaję dualny system, prymitywny materializm, marksistów, jest moim zdaniem głupawy, i odbiegający od człowieczeństwa. Ale jest to Bóg inny, niż chrześcijan. Bóg chrześcijan, odzwierciedla patrialchalny system plemienia monatów, od którego chrześcijaństwo przejęło swoje zasady wiary. Bardzo dziwaczna jest wśród chrześcijan idea Trójcy Przenajświętszej, Bóg-Ojciec, Syn Boży i Duch św, odzwierciedlająca, patrialchalne społeczeństwo. Odrzucam ten system, kaleczny, nie uwzględniający , kobiety, i tym samym niepełny. Bardzo dziwne a zarazem niezrozumiałe, przykazanie: Nie pożądaj żony bliźniego swego, i konsekwencje tego przykazania, to żonie wolno pożądać, męża innej kobiety. Odrzucam chrześcijaństwo z tego względu, że nie traktuje kobiety i męzczyzny na równi tylko szerzy archaiczne nieżyciowe poglądy. Co prawda, aby zachować pozory równowagi w niektórych odłamach chrześcijaństwa, panuje kult maryjny, co i tak jest tylko taką namiastką. Dla mnie Bóg jest całkiem inny, to nie Jahwe, czy Jehowa, którego nawet imienia nie znamy. Może używany przez niektórych tetragram JHWH byłby najbliższy prawdzie Bożego imienia. Choć prawdę powiedziawszy jest to jedno z dzięwięciu Bożych imion, gdyż, prawdziwe przekazywane przez arcykapłana na ucho swojemu następcy, niewiadomo jakie jest, gdyż podczas zamieszek arcykapłan zginął nie przekazawszy imienia Bożego następcy. Dla mnie Bóg Izraelitów jest tylko Boża emanacją pierwiastka męskiego, a Izyda emanacją żeńską, dopiero relacja między pierwiaskiem męskim i żeńskim tworzy trzeci element Bożej Trójedni. I dopiero wtedy jest to co się nazywa Boską Istotą, Trójednią. Podobne jest to trochę do poglądów new age, ale uważam ten hippisowski ruch za dziwczny i skierowany na komercyjne jakieś zyski. New age, poplątanie z pomieszaniem przenajróżniejszych wierzeń, tworzy nieudolną przeciwwagę do chrześcijaństwa tak samo jak chrześcijaństwo koślawe i niepełne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagadka swiata
solansz najlepiej wszystko wrzucić do worka z New Age i nie ma kłopotu z dochodzeniem do PRAWDY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hohoho pomarańczu jakiś
odważny, na orange napisałeś, no gratulacje i jeszcze smiesz uwagi wypisywać hohohohoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro tak poetycko sie zrobilo: Tylko Bóg może dać wiarę; jednak ty możesz dać świadectwo. Tylko Bóg może dać nadzieję; jednak ty możesz pogłębić wiarę w sercach swoich braci. Tylko Bóg może dać miłość; jednak ty możesz uczyć innych jak kochać. Tylko Bóg może dać pokój; jednak ty możesz zasiewać zgodę. Tylko Bóg może dać siłę; jednak ty możesz pocieszyć kogoś wątpiącego. Tylko Bóg może dać życie; jednak ty możesz go uczyć innych. Tylko Bóg może dać światło; jednak ty możesz sprawić, by zajaśniało w czyichś oczach. Tylko Bóg jest życiem; jednak ty możesz wzbudzić w innych pragnienie. Tylko Bóg może uczynić coś, co zdaje się niemożliwe; jednak ty możesz uczynić to, co możliwe. Bóg jest samowystarczalny; podoba mu się jednak, gdy może na ciebie liczyć. brazylijska pieśń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po urlopie ( polskie góry są piękne ) dawno mnie tu nie było i bardzo cieszy mnie spokój na topiku ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krateczka
blondyn chyba za dużo przecinków używasz i nie można zbyt dużo zrozumiec tego co piszesz dualny czyli rozumiem , że przemienny ? w jakim sensie ? bo nie rozumiem a co do przykazania - to często w Biblii dany cytat dotyczy jednej z płci ale dotyczy obu Trójednia ? a co to ? Jezus ezoteryczny - a to co? a no tak teraz doczytałam dlaczego nie rozumiem , bo wg Twoich słów jestem za głupia uważaj na przecinki blondynku bo narobiłes tylko bałaganu w swoich wpisach , a jeśli są prawidłowo wstawione to nie znasz podstawowych zasad polskiej gramatyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krateczka
dany cytat mówi o jednej z płci a dotyczy obu *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..zauważ droga Janiu , że Ciebie w owym czasie też tutaj nie było moderatorka usuwając mój podszyw dopisała imię tego podszywu nie rozumiem o co Tobie chodzi Janiu to chyba ostatnia dyskusja z Tobą , bo to do niczego pozytywnego nie prowadzi .......... miłego dnia i dużo usmiechu Janiu .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krateczko, nie jestem polonistą, więc może trochę nieskładnie piszę, i wybacz, ale nie napisałem nigdzie, że jesteś za głupia. Zadałaś tyle pytań, że musiałbym zrobić wykład z ezoteryki, a topik jest o biblii, a nie o okultyźmie. Napisałem dualny, i wydaje mi się, że zrozumiale, dualizm czyli przyjmowanie tego, że istnieje materia i duch, skąd u ciebie, pomysł, dualny, czyli przemienny. Zakładam, że czytający zna ezoterykę w stopniu minimalnym i dlatego pomijam wyjaśnianie pojęć Jezus ezoteryczny, gdyż należy to do chrześcijańtwa ezotercznego, a Ty zapewne jesteś przedstawicielem, chrześcijaństwa egzoterycznego, czyli zintucjonalizowanego, ze swoimi kapłanami, biskupami itd. Zainteresuj się ezoteryką tam znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. A powracając do Biblii. Moja daleka krewna, nieżyjąca już, starsza, zacna pani, nie uznawała, Starego Testamentu. Miała tylko Nowy Testament, a na pytanie odpowiadała. Urodziła się przed wojną w mieście Łodzi, i młodość tam spędziła. A to miasto w połowie a może w większości należało do Żydów, tak, więc, Stary Testament należał do innego wyznania, i przez Polaków był nieakceptowany. Tak samo Nowy Testament, był dla prawowiernych Żydów gojskim wymysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każdy, ma coś wspólnego z ezoteryką, np czytając z ciekawości horoskop.........nie samym chlebem człowiek żyje......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krateczka
nie interesuje mnie ezoteryka i nie bede sprawdzac dlatego pytam Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13.08.2008] 17:58 bardzo miły blondyn każdy, ma coś wspólnego z ezoteryką, np czytając z ciekawości horoskop......... a skad wniosek ze KAZDY? Ja nie czytam horoskopów i znam wielu takich którzy nie czytają horoskopów. Kpł 19:31 Bw \"Nie będziecie się zwracać do wywoływaczy duchów ani do wróżbitów. Nie wypytujcie ich, bo staniecie się przez nich nieczystymi; Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.\" Kpł 20:6 Bw \"Kto zaś zwróci się do wywoływaczy duchów i do wróżbitów, by naśladować ich w cudzołóstwie, to zwrócę swoje oblicze przeciwko takiemu i wytracę go spośród jego ludu.\" 2Krn 33:6 Bw \"On nawet swoich synów oddał na spalenie w Dolinie Syna Chinnomowego, oddawał się wróżbiarstwu, czarom i gusłom, ustanowił wywoływaczy duchów i wróżbitów, wiele złego czynił w oczach Pana, drażniąc go.\" Iz 8:19 Bw \"A gdy wam będą mówić: Radźcie się wywoływaczy duchów i czarowników, którzy szepcą i mruczą, to powiedzcie: Czy lud nie ma się radzić swojego Boga?Czy ma się radzić umarłych w sprawie żywych?\" i o tych którzy co miesiąc radzą sie gwiazd ( piszą horoskopy): „Utrudziłaś się mnóstwem swoich zamysłów. Niech wystąpią i niech ci pomogą badacze firmamentu niebieskiego, oglądacze gwiazd, którzy co miesiąc ogłaszają, co ma cię spotkać. Patrzcie, są oni jak ściernie, które pochłania ogień, nie potrafią uratować swojego życia z płomieni... każdy zatacza się w swoją stronę, tobie zaś nikt nie pomoże.” IZAJ. 47,13-15 (BW). W czasach współczesnych, podobnie jak w czasach starożytnego Babilonu, coraz więcej ludzi korzysta z porad astrologów. W księdze Daniela, opisane jest pewne zdarzenie z życia Nebukadnezara, króla Babilonu. Przyśnił mu się sen, który go bardzo zaniepokoił, i którego znaczenie pragnął zrozumieć. W DAN. 2,2 (BW) mówi nam, że „...kazał król zwołać wróżbitów i magów, czarowników i Chaldejczyków, aby królowi opowiedzieli jego sen...” Astrolodzy, znani również jako „Chaldejczycy”, ludzie z otoczenia króla, to tak zwani „mędrcy”, którzy praktykowali wróżbiarstwo. W języku hebrajskim astrologia dosłownie oznacza „wróżenie z niebios”. Wróżbiarstwo jest sztuką przepowiadania przyszłości i odkrywania „wiedzy tajemnej” za pomocą różnych „magicznych” praktyk, np. tarota (wykładanie kart), chiromancji (wróżenia z rąk), kryształomancji (posługiwanie się kryształami lub kryształową kulą) czy numerologii (badanie zależności liczb). Bóg zabrania takich praktyk. Biblia mówi: „...nie będziecie wróżyć ani czarować.” 3 MOJŻ. 19,26 (BW). Wśród starożytnych narodów pogańskich wróżbiarstwo było powszechne. Kiedy Izraelici mieli wejść do ziemi obiecanej — Kanaanu, Bóg ostrzegał ich, aby nie uprawiali czarów i wróżbiarstwa. Biblia mówi: „Gdy tedy wejdziesz do ziemi, którą Pan, Bóg twój, ci daje, nie naucz się czynić obrzydliwości tych ludów... gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą... gdyż te narody, które ty wypędzasz, słuchają wieszczbiarzy i wróżbitów, a na to Pan tobie nie pozwolił.” 5 MOJŻ. 18,9.12.14 (BW). Wróżbiarstwo jest grzechem wymienianym pośród innych ciężkich grzechów. Biblia mówi: „Bo opór jest jak grzech wróżbiarstwa, a krnąbrność jak złość bałwochwalstwa...” 1 SAM. 15,23 (BT). Z ciekawości i dla zabawy, miliony normalnych obywateli czyta codziennie horoskopy publikowane w gazetach codziennych. Czy takie „przypadkowe” zainteresowanie astrologią „dla zabawy” może być szkodliwe? Co Biblia mówi na ten temat? W 1 TES. 5,22 (BW), Bóg stanowczo oświadcza: „Od wszelkiego rodzaju zła z dala się trzymajcie.” Kiedy król Nebukadnezar miał proroczy sen, zawołał wszystkich magów, wróżbitów i czarowników, aby powiedzieli mu o czym ten sen był. Jaka była ich odpowiedź na tą prośbę? Biblia mówi: „Wtedy Chaldejczycy odpowiedzieli królowi, mówiąc: Nie ma na ziemi człowieka, który by mógł spełnić żądanie króla; jak też w ogóle żaden wielki i potężny król nie stawiał takiego żądania wobec wróżbity, maga i Chaldejczyka.” DAN. 2,10 (BW). Astrolodzy Babilonu nie byli w stanie pomóc królowi w rozwiązaniu zagadki jego snu. Natomiast Bóg sprawił to, co wydawało się niemożliwe. Pobłogosławił darem Ducha Świętego swojego proroka Daniela, który dzięki temu mógł wyłożyć proroczy sen króla. Biblia mówi: „Daniel odpowiedział królowi tymi słowy: Tajemnicy, o którą pyta król, nie mogą wyjawić królowi ani magowie, ani wróżbici, ani czarownicy, ani astrolodzy. Jest jednak Bóg na niebie, który objawia tajemnice i wyjawia królowi Nebukadnezarowi, co się stanie w przyszłych dniach. A twój sen i twoje widzenie, które ci przeszły przez głowę, są takie..” DAN. 2,27-28 (BW). Daniel mógł opisać i wyjaśnić proroczy sen króla tylko dzięki Duchowi Świętem, którego otrzymał od Boga. Jeżeli zaistnieje potrzeba zrozumienia skomplikowanej sytuacji w naszym życiu, trzeba być na tyle mądrym, aby wystrzegać się błędów i zła wróżb i astrologii, lepiej pamiętać, że „Jest jednak Bóg na niebie, który objawia tajemnice”. Ja w modlitwie - podobnie jak Daniejl zwracam sie bezzpośrednio do Boga. W Biblii zawsze znajdę Jego nauki, które są najlepszą radą. :):):) Pan jest moim najlepszym Doradcą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w całym tym bardzo wyczerpującym wywodzie zapomiałaś Kamelio o starotestametowym Józefie tłumaczącym sny faraona. Czyżby ten Józef nie czynił obrzydliwości w oczach twojego przygłupiego Jahwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Komu sie to dzieje
blandas--uwazaj co mowisz.Ostrzegam cie.Obrazasz uczucia religijne osob wierzacych.Robisz to nie po raz pierwszy.Mimo twoich obelg.Momo takiego twojego zachowania,osoby wierzace ciebie nie obrazaja.Ostrzegam cie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Komu sie to dzieje
*blondas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel i Józef byli ludzmi wypełnionymi Duchem Bozym. Nie mieli związku z astrologią ani kontaktami z demonami ( wróżbiarstwo). Byli ludzmi Bozymi. Sen faraona wyjaśnił Józef mocą Bożą. Sen Nebukadnezara wyjaśnił Daniel mocą Bożą. Sen faraona był snem proroczym. Bóg oznajmia przyszłość, a poprzez swoich wiernych sług czyni możliwym wyjaśnienie tego snu. Obrzydliwością jest wróżbiarstwo, kontakty z demonami, zdrada Boga, ufność we wróźbitów, ufność w układy gwiazd. A nie ufnośc pokładana w Panu- Bogu znającym dokładnie przyszłość Widzimy parę razy w Pierwszej Księdze Mojżeszowej, że Bóg przemawiał do ludzi przez sny. Widzimy w dwudziestym rozdziale, że Pan przemawiał we śnie do Abimelecha o żonie Abrahama (1 Moj. 20,6) Potem mieliśmy przykład Jakuba, który uciekł ze swojego domu, położył się i zasnął Kiedy spał śnił, że aniołowie Boży schodzili i wchodzili na drabinie wtedy Pan odnowił z nim przymierze Abrahama i Izaaka (1 Moj. 28, 10-17). Jakub też miał sen o łaciatych krowach (1 Moj, 31,10-11). Józef miał swoje ciekawe sny i jego bracia nienawidzili go z tego powodu (1 Moj. 37,1-10). Po wydarzeniu u Potyfara Józef znalazł się w więzieniu. Tam Józef wykładał sny dla współwięźniów (1 Moj. 40) i to przeżycie doprowadziło do spotkania z Faraonem, który też miał sen (1 Mój 41). Bóg spowodował to, aby wypełnić swój plan wobec Izraela. Józef był przekonany o tym, że Bóg współdziałał w nim i przez niego. Wróżbici i magowi próbowali pomóc zarówno Faraonowi jak i Nebukadnesarowi Ci mędrcy króla nie pomagali królowi, wróżbici nie pomagali królowi, prosty chłop z więzienia pomógł. ( jak również inny mąż Boży - Daniel) Dlaczego? Szary człowiek który zna Boga jest lepszy od wszystkich zawodowych mędrców i bałwochwalców. Czemu Król, który rządzi, nie ma Bożej Mądrości, ponieważ on jest otoczony tymi, którzy nie znają Boga. Ten fakt, że widzimy młodego chłopaka radzącego królowi, jest arcyciekawy. Józef powiedział mu„ Bóg oznajmiał to Faraonowi co zamierza uczynić,\" czyli Pan ma pewien plan do wykonania. Od trzeciego rozdziału 1 Księgi Mojżeszowej, widzimy, że Bóg ma pewien plan zbawienia człowieka. Bóg nie przewiduje, co się stanie na ziemi. Bóg realizuje swoje plany, które przygotował jeszcze przez założeniem świata. „Najwyższy ma moc nad królestwem ludzkim; daje je, komu chce, może nad nim ustanowić najuniżeńszego z ludzi.\" Dan. 4,14 „Najwyższy ma władzę nad królestwem ludzkim i że daje temu komu chce.\" Dan. 4,22 „Rzecz ta jest u Bóg postanowiona i Bóg niezwłocznie ją wykona\" D41,32 Jeszcze raz Józef podkreśla Bóg oznajmił to Faraonowi co zamierzył uczynić w. 28…. Przez opowiedzenie snu Faraona widzimy, różne aspekty suwerenności Bożej. Widzimy, że Pan suwerenie działa w życiu człowieka, widzimy, że Pan suwerenie działa w wydarzeniach narodów i że Najwyższy panuje nad wydarzeniami które dzieją sie w jego zamierzonym planie. Jak więc widać Jóżef był męzem który słuchał głosu Boga, opowiadał rzeczzy które Bg zaplanował, był wiedziony Duchem Bozym, nie parał się tym co jest obrzydliwe w Bozych oczach, był Bogu posłuszny dlatego został obdarowany mocą która pochodzi z wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możliwe, że przesadziłem, z nazwaniem niemiło Jahwe, ale dla mnie taki jest. Obrażam uczucia religijne, a co to takiego? Wolna interpretacja Biblii jest obrażaniem uczuć, a ty pomarańczo obrażasz mnie grożąc mi, czym się różnisz od wściekłego taliba, użynającego głowę na rynku w Kabulu, chrześcijaninowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Komu sie to dzieje
blondas.Ty chyba masz cos nie tak z glowa,skoro tak odpowiadasz na moje slowa.Obrazasz uczucia religijne.Ja wierze w Boga i Go kocham.Kazde zle slowo o Nim jest da mnie bolesne.Chcialbys,zeby ktos wypowiadal sie w podobny sposob,jak ty sie wypowiadasz o Bogu- o twoim ojcu,czy matce?A o ilez wazniejszy jest Bog.Ja ciebie ponadto nie strasze,ale ostrzegam.Takie zachowanie jest karalne.Skoro sam jestes za malo inteligentny,by nie dopuszczac sie takich czynow,ja tobie o czyms przypominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×