Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

do dolores ok. got the message za glupia musze byc zeby cos zrozumiec, co to jest prawdziwa religia i tak dalej prawda ? prawdziwa-inne nieprawdziwe no chyba ze za glupia jestem zeby pojac wtf sorki juz uciekam zostawiam was w waszej wlasnej wojnie 30letniej za glupia na to jestem :O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dolores
i jeszcze jedno bardzo ważne to Twoja opinia o Kamelii bo ona sama za taką sie nie uważa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dolores
he he wiedziałam samanto , że nie potrafisz odpowiedziec tylko zwiejesz jak tchórz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dolores
jak brak argumentów to podszywy - uwielbiam was gdy się podszywacie ❤️ to takie typowe dla katolików ..... achhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dolores
samanto zadałam pierwsza pytanie - nie potrafisz odpowiedziec ok lepiej nic nie pisz anizeli miałabyc pisac bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo chyba nie usilujesz mi wmowic ze pytanie dolores mialo na celu wylacznie okreslenie zasad i regul ktorymi powinien sie kierowac czlowiek wierzacy w "prawdziwa religie" i nie bylo w nim zadnego podtekstu w stylu moja wiara lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
> 12:30 do dolores jak brak argumentów to podszywy - uwielbiam was gdy się podszywacie to takie typowe dla katolików ..... achhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh] nie dla mnie :P po co odpowiadasz watcherowi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"tobie samanto chyba bardzo trudno bedzie to zrozumiec , przeczytaj jeszcze raz pytanie dolores " to nazywasz pytaniem ??? to jest osobista wycieczka pomaranczo nie udawaj :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dolores
dobra samanto nie odpowiadaj bo nie potrafisz uciekasz od pytania 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dolores
to było moje pytanie ( nawet czytac ze zrozumienim nie potrafi ) : wypowiedz sie samanto jaka wg Ciebie powinna byc prawdziwa religia ? teraz uciekam do obowiązków 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepotrzebne to orange :O nie uciekam (no moze troszke ;) ) po prostu nie wiem, nie mam szklanej kuli nie wiem jak odpowiedziec dokladnie tak zebys sie poczula usatysfakcjonowana odpowiedzia (to mozliwe ?) moja wiara jest niezbyt silna w porownaniu z wami, wierze ze Chrystus byl Synem Bozym ale przekonam sie czy to prawda dopiero po smierci. wierze ze prawdziwa religia to przestrzeganie wszystkich nakazow i zakazow tej religii ale czy to mozliwe w 100% ? moim zdaniem nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dolores
Prawdziwa religia jest wieczną cechą duszy, która nie może być zmieniona. Jest to związek duszy z Bogiem. Jesteś wieczną indywidualną cząstką Boga, wiecznym Jego sługą, i twoim przeznaczeniem jest być zaangażowanym w miłosną służbę dla Niego. Religia oznacza miłosną służbę dla Boga - miłość do Boga. Jezus Chrystus zaznaczył to jako swoje pierwsze i najważniejsze przykazanie: „Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie.” Ewangelia wg. św. Mateusza 22:37-38.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dolores
ok samanto przepraszam jesli było za ostro ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dolores
kazdy grzeszy , nie ma 100 % ale stanowczo lepiej 90 % aniżeli 5 % , prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dolores
dolores czekam na odpowiedzi , na przedniej stronie zadałam pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę,że wywołałam nie złą dyskusję.I dobrze,bo z takich dyskusji można się czegoś nauczyc.Poza tym jak widzę ,w naszych \'\'rozważaniach\'\'biorą udział wyznawcy różnych religii.To też dobrze.Bo przynajmniej można się odwołac do księgi,która powinna byc znana i bliska każdemu kto się przyznaje do tego,ze jest chrześcijaninem.Ponieważ,znowu muszę wyskoczyc z domku na parę godzin,więc spróbuję odpowiedziec na pytanie odnośnie PRZECINKA.A gdzie postawiłabyś przecinek Ty? W oryginałach nie ma przecinków i innych tego typu znaków.Ponieważ tzw.interpunkcja i zasady jakiejś tam pisowni wprowadzono (nie pamiętam) w którymś wieku po Chrystusie.Ale Poloniści tego się uczą więc może NAS ktoś doinformuje.Ale wrócmy do tej wypowiedzi Jezusa,którą skierował do umierającego obok złoczyńcy.Zadam Ci pytanie :a dokąd poszedł Jezus po śmierci? Do raju czy do grobu? Po trzech dniach wszak zmartchwywstał i pamiętasz jak długo jeszcze chodził po ziemi udzielając ostatnich wskazówek swoim uczniom? Do NIEBA odszedł ...dopiero po jakimś czasie.Np.w religii rzymskokatolickiej jest takie wyznanie wiary,zacytuję tylko fragment \'...umęczon pod Ponckim Piłatem,ukrzyżowan,umarł i pogrzebion;ZSTĄPIŁ DO PIEKIEŁ,trzeciego dnia zmartchwywstał,wstąpił na niebiosa...\'\'Skoro wstąpił do \'piekieł\'\'nie móglł zabrac współukrzyżowanego do raju,bo sam tam nie poszedł \'\'...dziś...\'.Jak sięgniesz do dawniejszej pisowni będziesz wiedziała,że określeń typu \'dzień,rok -tak szybko przeminął ten DZIEŃ mego życia powiedziała staruszka mając 98 lat-używano też w innym znaczeniu.\'\'Rzekł Bóg do Adama : w dniu w którym z niego zjesz,umrzesz...\'\'Czy Adam umarł tego samego dnia w ktorym zgrzeszył/ Nie,bo z Bożego punktu widzenia dzień Adama miał się skończyc z chwilą jego śmierci.Gdybyś stała nad przepascią głęboką np.100 000 000 mln km jak długo Byś spadała? Może 2,3 dni ,może tydzień(ja też nie wiem ile by to zajęło bo to przykład) ale co jest tu istotne :napewno spadając Byś żyła ale dla widzącego to Byłabyś martwa.Myślę,że rozumiesz o co mi chodzi.Z kontekstu wypowiedzi Jezusa wynika,że mówił do niego \'dziś\'tzn TERAZ.Powiadam Ci dzisiaj,że napewno to i to sie kiedys wydarzy.Jezus \'wstąpił do \'piekieł \'a więc pochowano go w grobie i nie rzył przez te 3 dni bo potem z martwych powstał.Po za tym,gdzie był RAJ ,który stworzył Bóg na początku? Czy nie na ziemi? 2.Spytałaś o Tysiąclatkę i inne Biblie gdzie niby zamieniono imię Jezus na imię Jego Ojca.Podaj przykład a porozmawiamy i na ten temat. 1.Na to pytanie odpowiem potem.Ale sama stwierdziłas,że \'\'w większości encyklopedii\'\'a więc nie we wszystkich.Byłaś w muzeum LUWR w Paryżu? Ja byłam,i jest tam osobna częśc poświęcona pamiątkom z czasów biblijnych.W wielu źródlach historycznych jest podawany rok 607pne.Ale to wyjasnię innym razem. A jeśli chodzi o tę wrzutę dotyczącą wyznawanej jakiejś innej religii to poznaj moje zdanie na ten temat:\'\'Po tym poznają że jesteście uczniami moimi ,że będziecie się na wzajem miłowac\'\'EW.Jana 13:35 Jeśli ktoś zle traktuje innego Chrześcijanina-nawe Świadka Jehowy-to czy według tycz słów Jezusa jest sam CHRZEŚCIJANINEM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Samanta lisiczka-nie pytałam o gorsze czy lepsze TYLKO o to jak rozpoznac tę jedną prawdziwą!!! Jakimi cechami powinna odznaczac się prawdziwa religia.A własciwie ludzie wyznający tę prawdziwa religie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dolores
co do Biblii to nie wiem jak było z oryginałem , nie znam szczegółów i bardzo żałuje ale poszukam i sprawdzę co do daty zburzenia Jerozolimy to pytam skąd świadkowie Jehowy wzięli tą datę z jakiego źródła a gdzie ja postawiłabym przecinek ? jestem pewna że jest on tutaj : powiadam ci dzisiaj , będziesz ze mną w Raju jest to dla mnie jak najbardziej zgadzajace się z Biblią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dolores
bardzo proszę o wyjasnienia daty zburzenia Jerozolimy jeśli mozesz , bo ta data często zarzucana jest jako kłamstwo dziękuję za odpowiedzi , jesli jakies będę miała to zadam na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dolores
myślę , że katolicyzm tak opanował Polskę , że wszystkiego mozna się spodziewać święta obchodzone wg katolików , dni wolne bo katolicy , wszystko w okól jedego wyznania ... ach..smutne ale prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za duzo napisaliscie i nie nadazym to moze na poczatek o swietych Mysle, ze swietym jest ten, kto oddal swoje zycie Bogu. Swiety znaczy \"oddzielony\" - oddzielony od reszty swiata dla Boga, przeznaczony Bogu. \"Niebiosa wysławiają, o Panie, Twe cuda, a zgromadzenie świętych - Twoją wierność\" Ps 89:6 - zgromadzenie swietych to ludzie, ktorzy oddaja czesc Bogu. Swiety to ktos odkupiony drogocenna krwia Jezusa \"Będą ich nazywać \'Ludem świętym\' i \'Odkupionym przez Pana\'. Ty imię otrzymasz \'Poszukiwanej\' oraz \'Miasta nie opuszczonego\" Iz 62:12 Pawel czesto nazywal swietymi chrzescijan swoich braci i siostry w Chrystusie: \"A teraz już polecam was Bogu i słowu Jego łaski, która ma moc umocnić was i zapewnić wam dziedzictwo ze wszystkimi świętymi.\" Dz 20:32 \"Kiedy Piotr odwiedzał wszystkich, przyszedł też do świętych, którzy mieszkali w Liddzie.\" Dz 9:32 \"Uczyniłem to też w Jerozolimie i wziąwszy upoważnienie od arcykapłanów, wtrąciłem do więzienia wielu świętych, głosowałem przeciwko nim, gdy ich skazywano na śmierć,\" Dz 26:10 \"abyś otworzył im oczy i odwrócił od ciemności do światła, od władzy szatana do Boga. Aby przez wiarę we Mnie otrzymali odpuszczenie grzechów i dziedzictwo ze świętymi.\" Dz 26:18 tych fragmentow jest mnostwo. Wynika tu jasno, ze swietym jest kazdy, kto jest dzieckiem Bozym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"I zobaczyłem umarłych, wielkich i małych, którzy stali przed tronem. Otwarto księgi. Potem otwarto inną księgę, księgę życia. I zostali osądzeni umarli według ich uczynków, które są zapisane w księgach." Ap 20:12 - tu jest zapisana Kamelia :) jej imie jest w tej ksiedze :D czy Wasze tez? Samanto --> wierze ze prawdziwa religia to przestrzeganie wszystkich nakazow i zakazow tej religii -moim zdaniem nie masz rycji, nie z uczynkow bedziemy zbawieni co do religi prawdziwej to byla taka broszurka Swiadkow Jehowy wiecej tu ze wspanialym komentarzem Iwki http://iwkas.blox.pl/2006/12/Swiadkowie-Jehowy-religia-prawdziwa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do belaizy
skad wiesz , że świadkowie Jehowy sa w błędzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo znam Slowo Boze i wiele sie nie zgadza, pozatym Swiadkowie wiele razy sie do bledu przyznali. A skad wiesz, ze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do belaizy
nie mówię że nie są w błędzie wiem , że równiez mylą sie katolicy ale nie chetnie przyznaja sie błedów nie znam dokładniej innych religii bu porównac błędy itp a śj z tego co wiem to potrafią sie przyznac i wiem ze są badaczami Pism

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do belaizy
no ok mylą sie wg Ciebie śj , ktoś jeszcze sie myli ? pewnie pozostałe wyznania do których Ty nie należysz jednym słowem tylko Baptyści mają rację i są nieomylni --- eee chyba nie na tym to polega pytanie do Ciebie z innej beczki ----> czy Biblia - oryginał - był pisany bez znaków interpunkcyjnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×