Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

gdybyście się dobrze wsłuchali, to zauważycie, ze ani belaiza ani ja nigdy nie mówiłyśmy o swoich wyznaniach, ze sa jedyną prawdziwą religią, która prowadzi do zycia wiecznego. Otóż protestanci ( ani baptysci ani zielonoswiątkowi, ani bracia z innych denominacji) nigdy tak nie powiedzą z prostego powodu, bo to nie jest prawda. Otóż zadna religia nie prowadzi do zycia wiecznego, bo prowadzi do niego tylko Chrystus, który jest ponad wyznaniowy i ponad wszystkimi religiami. On przez swoją krew zbawia tych wszystkich którzy chcą przyjść do Niego ,obmyć się i stać sie nowymi stworzeniami w Nim, obmyci ,odkupieni i wpisani do Księgo Żywota Baranka. Tworza w ten sposób duchową budowlę, duchowy dom, który jest ciałem chrystusa czyli Jego Kościołem. Prawdziwy Kościół skałada się zatem z dusz tych które są dziećmi Bozymi przez wiarę w odkupieńczą ofiarę Jezusa Chrystusa. Wszystkie te religie, które głoszą, ze są jedynymi, prawdziwymi i że przez nie prowadzi droga do zycia wiecznego są już z gruntu skazane na porażklę, bo nie są zgodne sze Słowem Boga. I tak się nieszczęśnie składa zarówno dla katolików jak i Świadków Jehowy, ze obie te religie tak właśnie o sobie mówią- ze są jedyne prawdziwe i ze one prowadzą do zbawienia. 1P 2:5 Bw Przystąpcie do niego, do kamienia żywego, przez ludzi wprawdzie odrzuconego, lecz przez Boga wybranego jako kosztowny. I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa. (6) Dlatego to powiedziane jest w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, kosztowny, A kto weń wierzy, nie zawiedzie się\" Kol 1:18 Bw (17) On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane, On także jest Głową Ciała, Kościoła\" J 3:36 Bw \"Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim.\" J 14:6 Bw \"Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amigagdynia
o boshe wszedz jehowi... masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiscie masakra jak wszystko co inne od katolickiego bierze sie za jehowe :( Co do omylnosci to ja jestem np. omylna. Dzis pomylilam sie dwa razy :( A Kosciol jest tylko niedoskonalym Cialem z Doskonalym Umyslem, wiec i omylny jest. Oby jak najmniej. I tak jak wyzej napisala kamelia--> zbawienie nie przychodzi przez omylny kosciol, tylko przez Nieomylnego Chrystusa. Jesli Bog Cie posyla bys byl (byla) w takim a takim kosciele badz i trwaj, musisz byc tylko pewna, ze taka jest wola Boza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wiecie ze jehowi to sekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na jakiej podstawie
belaizo uwazasz ze śj to sekta ? myslałam że jestes troche mądrzejsza a tu prosze niespodzianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na jakiej podstawie - a Ty na jakiej podstawie oceniasz, że Belaiza nie jest \"trochę mądrzejsza\" (zresztą od kogo, od Ciebie?) Oceniasz czyjąś mądrość na podstawie jednego stwierdzenia? Oczywiście na zasadzie - \"ja uważam inaczej, więc Ty nie jesteś mądry / mądra\" Bardzo mądrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do belaizy
nie oceniam na podstawie jednej wypowiedzi ale oskarżenie jakiegos wyznania ,że jest sektą jest poważną sprawą - jak dla mnie żaden to dowód iż śj są wpisani do " rejestru sekt " sektą mozna nazwac prawie ( piszę prawie bo nie znam wszystkich ) religie czy wyznanie ja byłabym bardzo ostrożna używając takiego " języka " np w twoich wypowiedziach czy kamelii dopatruje sie pychy - co też jest nieładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do belaizy
------Oceniasz czyjąś mądrość na podstawie jednego stwierdzenia? Oczywiście na zasadzie - "ja uważam inaczej, więc Ty nie jesteś mądry / mądra" Bardzo mądrze ----- i nie chodzi o to czy ktoś myśli inaczej - każdy ma prawo do własnego zdania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DEKALOG
DEKALOG w Księdze Wyjścia (Exodus) (1) Wtedy mówił Bóg (Elohim) wszystkie te słowa: (2) Ja jestem JHWH, twój Elohim, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (3) Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! (4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! (5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja JHWH, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. (7) Nie będziesz wzywał imienia JHWH, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż JHWH nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy. (8) Pamiętaj o dniu szabatu (soboty), aby go uświęcić. (9) Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci JHWH, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. (11) W sześciu dniach bowiem uczynił JHWH niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił JHWH dzień szabatu (soboty) i uznał go za święty. (12) Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą JHWH, Bóg twój, da tobie. (13) Nie będziesz zabijać. (14) Nie będziesz cudzołożyć. (15) Nie będziesz kraść. (16) Nie będziesz mówić przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek. (17) Nie będziesz pożądać domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądać żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego. (18) Wtedy cały lud, słysząc grzmoty i błyskawice oraz głos trąby i widząc górę dymiącą, przeląkł się i drżał, i stał z daleka. (19) I mówili do Mojżesza: -- Mów ty z nami, a my będziemy cię słuchać! Ale Bóg niech nie przemawia do nas, abyśmy nie pomarli! (20) Mojżesz rzekł do ludu: Nie bójcie się! Bóg przybył po to, aby was doświadczyć i pobudzić do bojaźni przed sobą, żebyście nie grzeszyli. (21) Lud stał ciągle z daleka, a Mojżesz zbliżył się do ciemnego obłoku, w którym był Bóg. (22) Rzekł nadto JHWH do Mojżesza: -- Tak powiesz Izraelitom: Wy sami widzieliście, że z nieba do was przemawiałem. (23) Nie będziecie sporządzać obok Mnie bożków ze srebra ani bożków ze złota nie będziecie sobie czynić. (24) Uczynisz Mi ołtarz z ziemi i będziesz składał na nim twoje całopalenia, twoje ofiary biesiadne z twojej trzody i z bydła na każdym miejscu, gdzie każę ci wspominać moje imię. Przyjdę do ciebie i będę ci błogosławił. (25) A jeśli uczynisz Mi ołtarz z kamieni, to nie buduj go z kamieni ciosanych, bo zbezcześcisz go, gdy przyłożysz do niego swoje dłuto. (26) Nie będziesz wstępował po stopniach do mojego ołtarza, żeby się nie odkryła nagość twoja. (Ks. Wyjścia, Exodus, 20:1-26, Biblia Tysiąclecia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz ja bym tez tak lekko nie oceniala ale skoro jakas religia jest na takowej liscie to daje chyba do myslenia. Tak ot nie wpisuje sie tam religi, ktore sie nie podobaja autorom listy. Znam tez osobe, ktora odeszla od SJ bardzo pokaleczona, choc byla tak krotko. Czytalam tez kilka blogow bylych swiadkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tu się z Tobą Belaizo nie zgodzę - że jeśli coś jest na jakiejś liście, to takim właśnie jest (tzn. napisałaś dale do myślenia). (Chociaż akurat czy ŚJ to sekta akurat jest mi wielce obojętne) A kto układa tą listę? Czy na liście sekt stworzonej przez ŚJ będzie tak samo? Co jak na czyjejś takowej liście będzie Twoje wyznanie - będziesz patrzeć na nie inaczej (czy jak je znajdziesz tam, to też będzie Ci to dawało do myślenia)? Przecież wiadomo, że takie listy układają ci \"z innej strony\" - jedni takie, drudzy owakie. Prawdopodobnie po to, żeby potwierdzić sobie, jak to oni mają bardzo rację, a inni nie. Pomijam jakieś organizacje dążące do zbiorowych samobójstw, niewolące fizycznie czy psychicznie itp. Ale jeśli ktoś, nie robi krzywdy innym, to jego sprawa, co wyznaje. (Podejrzewam, że u nas lista sekt jest tworzona przede wszystkim w oparciu o Katolicyzm, bo to wyznanie dominujące niewątpliwie w naszym kraju - a i o Kościele Rzymskokatolickim można równie dobrze powiedzieć, że jest sektą, jak o innych Źródło marne, ale pierwsze z brzegu - wikipedia: Sektę, według definicji encyklopedycznej, charakteryzuje zespół wybranych cech, które często uznawane są za negatywne przez oficjalne instytucje państwowe lub religijne, m. in. autorytarne sprawowanie władzy przez przywódcę sekty [papież jest nawet nieomylny ponoć], traktowanie członków sekty w sposób instrumentalny przez jej kierownictwo, łączenie celów politycznych i ekonomicznych (czerpanie korzyści materialnych z działalności sekty przez wybrane osoby lub grupy osób) [np. Rydzyk, biznesy Jankowskiego] z celami religijnymi lub parareligijnymi, brak samokrytycyzmu, dążenie do uniezależnienia się od uznawanych przez społeczeństwo czynników kontroli (np. rodzina lub media)[ reakcja na sprawę Paetza, Wielgusa, lustrację księży])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do belaizy
świadkowie Jehowy nie są religią a organizacją chrześcijańską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczkaaa
Kamelio pytałam czy w oryginale biblia była napisana bez znaków interpunkcyjnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak bez znakow
byla napisana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomozcie mi
nie kocham swojego meza, zdradzam go z człowiekiem , ktorego baaardzo kocham. Czy Bóg pozwoli mi zawrzec kolejny zwiazek małżeński z innym mężczyznom, czy Bóg mi wybaczy rozwód??? Jestem załamana swoim postępowamiem ale nie żałuję zadnej minuty w jego ramionach. Po prostu spotkalismy się za poźno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem znawcą starożytnych języków, w których była pisana Biblia, ani hebrajskiego, ani aramejskiego, ani greki. Z tego co wyczytałam, w hebrajskim i aramejskim nie było znaków inerpunkcyjnych. Jesli chodzi o grekę, w której zapisano Nowy Testament: Początkowo pismo greckie zapisywano od prawej do lewej, jak pisma semickie. Następnie rozpowszechnił się system zwany bustrofedonem (gr. βουστροφηδόν, \"jak wół orze bruzdy\") w którym pisano przemiennie od prawej do lewej i od lewej do prawej – najpóźniejsze znane zastosowania tego systemu pochodzą z Gortyny na Krecie (V w. p.n.e.), w Atenach już od ok. 550 p.n.e. pisano od lewej do prawej. Początkowo grecy pisali wszystkie litery, wyrazy i zdania jednym ciągiem – nie znali minuskuły, odstępów między wyrazami, znaków diakrytycznych ani interpunkcyjnych. W związku z faktem, że lektura tekstu pisanego jednym ciągiem jest trudna, dla rozdzielenia niektórych wyrazów w inskrypcjach używano czasem pionowej kreski lub pionowego rzędu trzech kropek. z nieco późniejszego okresu: Interpunkcja grecka W języku greckim od okresu hellenistycznego stosuje się cztery znaki interpunkcyjne: . – kropka pełni te same funkcje co w pisowni polskiej, , – przecinek pełni te same funkcje, co w pisowni polskiej, znak · pełni funkcję średnika i dwukropka, wyglądający identycznie jak średnik znak ; pełni funkcję znaku zapytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomozcie mi
Kamelio czy mozesz odpowiedziec na moje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomozcie mi
prosze nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczkaaaa
dziekuję kamelio i belaizo zastanawiają mnie słowa które brzmią inaczej po przestawieniu przecinka o których była już mowa a nawet wklejony link dotyczący świadków jehowy a mianowicie : powiadam ci dzisiaj , będziesz ze mną w raju lub powiadam ci , dzisiaj będziesz ze mną w raju czy istnieje gdziekolwiek stu procentowa gwarancja , że znajdował sie w oryginale przecinek ? jesli tak to w którym miejscu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomóżcie mi, myślę, że musisz sobie zadać pytanie, czy Słowo Jezusa traktujesz serio, czy Jezus jest dla Ciebie autorytetem? Czy idziesz za Bogiem? Czy chcesz iść za Bogiem? Czy wierzysz Bogu i czy uważasz ze dobrze jest żyć trzymając się Jego? A potem już sama będziesz wiedziała , po rozmowie z Nim co jest dla Ciebie dobre. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę Ci, zeby Duch Swięty dał Ci rozeznanie, mądrość, a naważniejsze spokój, pewność i poznanie dróg które prowadzą do szczęścia ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczkaaa
kamelio ja nie chce jakichs oskarżeń świadków jehowy z internetu - to mogli pisac przeciwnicy tej organizacji , dla mnie to żaden argument , szukam faktów , nikt ich nie zna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczkaaa
i nie lubie pytan na pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×