Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Królu Salomonie ❤️ :) maalutka. Myślę ze twoje porównania w wypowiedziach na temat Biblii i chrześcijaństwa są grubo niestosowne. Biblię porówniujesz do Main Kampf Ziemie obiecaną dla Ludu Bozego do strefy aryjskiej za czasów Hitlera A pokazanie wersetów bibilijnych odośnie szyderców do podpalania na stosie za zczasów swiętej Inkwizycji To co piszesz swiadczy ze nie znasz chrześcijan, ludzi odrodzonych z Ducha, naśladowców Pana i tych którzy należą do Jezusa, którzy deklarując się iść za żywym Bogiem- życiem swoim naśladują swojego Pana. Ja pod nikim nie podpalam stosu, jedynie zwracam uwagę na to co Bóg w swoim Słowie mówi na temat kpiarzy i szyderców. Cytując Biblię mogę powiedzieć co Bóg mówi na temat cudzołóstwa, na temat morderstwa, na temat szyderstwa...ale to nie zwalnia mnie od miłości do cudzołoznika, mordercy, szydercy. To jest Boża wola, Boże zdanie, Boza decyzja.... Ja jako chrześcijanka mogę jedynie przedstawić Bożą wolę zawartą w Jego Słowie, co czynię ...nie mając już wpływu na dalszy los szydercy, złodzieja, mordercy, cudzołożnika.... Za czasów Swiętej Inkwizycji wyglądało to raczej inaczej...nie uważasz? Poza tym nie reprezentuję wyznania odpowiadajacego za koszmar Inkwizyji- ty dobrze o tym wiesz, ze nie należę do Krk wręcz przeciwnie to protestanci min. również ginęli na stosie, więc nie wiem dlaczego pod moim adresem piszesz zarzut inkwizycyjenego posunięcia. Bóg jasno wyraża się o tych którzy szydzą z Niego i z Jego Słowa...i podanie przeze mnie tych wersetów było apelem i ostrzezeniem dla tych którzy nie zdają sobie sprawy z tego co tak na prawdę robią. Ga 6:7 Bw \"Nie błądźcie, Bóg się nie da z siebie naśmiewać; albowiem co człowiek sieje, to i żąć będzie.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maalutka, tak działała Inkwizycja, pomyśl następnym razem jak użyjesz jakichkolwiek porównań....bardzo proszę.... Kary wobec heretyków Pierwszym, który stracił życie za panowania Marii, był John Rogers. To on dokonał kompilacji tak zwanej Matthew\'s Bible, będącej podstawą Biblii króla Jakuba. Po wygłoszeniu antykatolickiego kazania, w którym ostrzegł przed „zgubnym papizmem, bałwochwalstwem i zabobonami\", został na rok osadzony w więzieniu, a w lutym 1555 roku spalony za głoszenie herezji. John Hooper, biskup Gloucesteru i Worcesteru, też został uznany za heretyka. Oświadczył on, że duchowni mają prawo zawierać małżeństwa i że dopuszczalny jest rozwód z powodu cudzołóstwa. Zaprzeczył także, jakoby podczas mszy Chrystus był obecny fizycznie. Hoopera dosłownie upieczono żywcem - umierał w mękach prawie trzy kwadranse. Kiedy przyszła kolej na to, by śmierć w płomieniach poniósł 70-letni kaznodzieja protestancki Hugh Latimer, pokrzepił on współreformatora i towarzysza na stosie Nicholasa Ridleya: „Bądź dobrej myśli, mistrzu Ridleyu, i zachowuj się po męsku. Ufam, że z łaski Bożej zapalimy dzisiaj w Anglii świecę, która nigdy nie zgaśnie\". Za herezję skazano również Tomasza Cranmera, pierwszego protestanckiego arcybiskupa Canterbury, który sprawował swój urząd za panowania Henryka i Edwarda. Chociaż Cranmer początkowo wyparł się swych protestanckich wierzeń, w ostatniej chwili publicznie się z tego wycofał - potępił papieża jako wroga Chrystusa i włożył w ogień prawą rękę, aby ją pierwszą spalić, gdyż to nią podpisał akt wyrzeczenia się swej religii. Ponad 800 zamożnych protestantów poszukało schronienia za granicą, ale i tak w ciągu następnych trzech lat i dziewięciu miesięcy, aż do śmierci Marii, w Anglii spalono na stosie co najmniej 277 osób. Ofiarami byli często prości ludzie, którzy zupełnie stracili orientację, w co powinni wierzyć. Młodzi, gdy dorastali, słyszeli oskarżenia przeciwko papieżowi, a teraz karano ich za niepochlebne wypowiedzi pod jego adresem. Inni nauczyli się sami czytać Biblię i ukształtowali własne poglądy religijne. Powolna, okrutna śmierć mężczyzn, kobiet i dzieci, palonych na stosie przerażała wielu ludzi. Historyk Carolly Erickson opisuje charakterystyczną scenę: „Bardzo często drewno było surowe, a sitowie zbyt rozmokłe, aby się mogło szybko zająć ogniem. Torebki z prochem przywiązane do ofiar w celu skrócenia agonii nie chciały wybuchać albo tylko okaleczały, nie pozbawiając życia\". Skazańców nie kneblowano, toteż „ich krzyki i modlitwy słychać było aż do chwili zgonu\". Coraz więcej osób zaczynało mieć wątpliwości co do religii, której wyznawcy palili ludzi na stosach, żeby narzucać swe nauki......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsgd
15:42 Czepiasz się dsgd Wszystko zależy od kierunku, czyli zwrotu wektora czasu. Jeśli jegozwrot zmienisz, czyli bieg odwrócisz, mówiąc prosto, zaczniesz w czasie się cofać, to najpierw napotkasz Paracelsusa, a dopiero ok 1500 lat później, Jezusa z Nazaretu. Maalutka ma zatem rację A zwrot wektora czasu jest funkcją przekonań, zmiennych stochastycznie w czasie. Wzoru empirycznego nie będę podawał, bowiem jego udowodnienie wymaga czasu o stałym zwrocie, co przecież z definicji nie istnieje. Konkludując, Maalutka ma zawsze rację. W czasie ha ha ha ale sie ubawiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co tu takie pustki
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czepiasz się dsgd
Jest mi niezmiernie miło, że mogłem Cię rozbawić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezimienny hmmm :) czas to złudzenie, fakt «Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM». Porwali więc kamienie, aby rzucić na Niego. ... dsg w trzech odsłonach pomyliłam nazwiska i co w zwiazku z tym? nie zmienisz faktu, że ajurweda ma ponad 5 tys. lat :) ubawiłam się nie mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielonoswiątkowcy
to protestanci, miły blondynie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możliwe, nie zagłębiałem się w działalność sekt w chrześcijaństwie. USA słynie z kościołów przenajróżniejszych począwszy od mormonów, skończywszy na czcicielach ognia, i czort wie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alez oczywiście
blondynie zieloni powiedzmy, że są odłamem protestanckim, ale tylko "powiedzmy" Protestanci mają ogromną liczbe odłamów, dlatego tyle sekt własnie wśród nich sie rozpowszechniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochanamarika
wogole wszystkie religie sa bezsensowne niczym sie nie roznia tylko jakimis durnymi zasadami cie wierza w jezusa tamci nie ci w maryje a tamici w trojce a tak naprawde nie ma zadnego boga i nigdy nie bylo a ci ludzie co chodza do kosciola czy gdzies tam to tylko szukajua podswiadomie jakiegos wsparcia i wytlumaczenia na zeczy ktore sie dzieja w naszm swiecie a ktorych nie moga zrozumiec a najbardziej zalosna jest pseudo wiara katolikow oni to przechaodza ludzkie pojecie co tydzien do kosciola a po kosciele same kurwy i szmaty a pozniej wytumaczenie bo przecierz tak mowia im w kosciele za karzdy ma prawo do grzechu bo sa tylko ludzmi wiekszosc moich znajomych przedstawia sie jako katolicy a kosciola nie widzieli od pierwszej komuni a przecierz jest napisaane gdzies tam ze trzeba chodzic parodia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochanamarika
zwykli oszusci te wszystkie religie przyklad w pismie swietym pisze ze nie wolno trzcic bogow zadnych figurek krzyzykow itd a kosciol trzebie przecierz taka kase za to ze szok te wszystkie wody z lichenia i td pamiatki a na pielgrzymkach to juz wogole to jedna wielka mafia i to nie tylko katolicy inne wiary tez tylko ze nie na taka skale jak oni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ależ oczywiście
oooooo a ty jehhowa rozumiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie wspomniani
wyzej zielonoswiatkowcy tez sa przeciwni czceniu figurek - jesli sie nie myle - a juz na pewno ewangelicy augsburscy sa temu przeciwni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ależ oczywiście
o kurnnnnnnnnna ewangelicy augsburscy , no nie nie zapamiętam tych odłamów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie wspomniani
ewangelicy augsburscy (czyli ci od m. lutra :) ) to juz calkowity mainstream - w odczuciu wielu ludzi "protestanci" == "ewangelicy augsburscy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie wspomniani
więc jak "tego odlamu" nie kojarzysz t w zasadzie tak jakbys pierwszy raz slyszala slowo protestant :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ależ oczywiście
czy ewangelicy augsburscy , tak jak zielonoświątkowcy - umniejszają rolę Jezusa nad Ducha Świętego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochanamarika
tylko mnie wku*****a jak ktos twierdzi ze wierzy a robi zupelnie co innego po co sie tak oszukiwac nie stosuje sie do tych przykazan wiec nie jestem katoliczka nie oznacza to ze sie ku****e czy nie wiadomo co ludzie sie boja przyznac mialam isc do bierzmowania kiedy pytam sie kolezanek po co ida odpowiedz jedna bo wstyd bo slub pozniej jezeli sie wierzy w boga to mozna mu przysiegac ale pozniej w tym trwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochanamarika
nie cierpie fauszu a te religie to fausz za to szanuje ludzi ktozy wieza i sie tego trzymaja ale tych to mozna na palcach zliczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie wspomniani
a ja to sie na tym tak nei znam - kto komu przypisuje wiecej zaslug. :). o ile sie nie myle to luteranie wierza Świętą Trójcę. a co do zielonoswiatkowców to kompletnie nei wiem w co wierza - ale chyba jakos podobnie - bo jesli sie nie myle to ich oficjalna nazwa to tez kosciol ewangelicki-"jakistam" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie wspomniani
a jednak si epomylilem - zieloswiatkowcy nie maja zadnej nazwy ze slowem "ewangelicki" po prostu kosciol zielonoswiatkowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyznanie wiary kosciola Zielonoswiatkowego w Polsce: * Wierzymy, że Pismo Święte - Biblia - jest Słowem Bożym, nieomylnym i natchnionym przez Ducha Świętego, i stanowi jedyną normę wiary i życia. * Wierzymy w Boga w Trójcy Świętej jedynego, w osobach Ojca i Syna, i Ducha Świętego. * Wierzymy w Synostwo Boże Jezusa Chrystusa, poczętego z Ducha Świętego, narodzonego z Marii Dziewicy; w Jego śmierć na krzyżu za grzech świata i Jego zmartwychwstanie w ciele; w Jego wniebowstąpienie i powtórne przyjście w chwale. * Wierzymy w pojednanie z Bogiem przez opamiętanie i wiarę w ewangelię, w chrzest i Wieczerzę Pańską. * Wierzymy w chrzest Duchem Świętym, przeżywanie pełni Ducha i Jego darów. * Wierzymy w jeden Kościół, święty, powszechny i apostolski. * Wierzymy w uzdrowienie chorych jako znak łaski i mocy Bożej. * Wierzymy w zmartwychwstanie i życie wieczne. zaczerpnelam ze strony http://www.kz.pl/index.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A wiecie
W chrześcijańskim Credo są między innymi słowa: ...ciała zmartwychwstanie. Ciekaw jestem, co one oznaczają. Jak to się ma do kremacji zwłok i faktu całkowitego rozpadu ciała pod wpływem różnego robactwa i bakterii.Słyszałem, że ksiądz pytał rodzinę, która zamierzała skremować swego zmarłego, czy ów nie wierzył w ciała zmartwychwstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Może Kamelia
coś wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katolicy o mentalności talibów jak ta ograniczona pomarańcz, która uważa, że obrażam religijne swoim głosem w dyskusji, jest przekonana, że Biblia była od zawsze czyli od stworzenia świata. Prawda jest niestety prozaiczna i przyziemna. Aktualna postać Biblii powstała na polecenie cesarz Konstantyna. Na skutek obżarstwa wieczornego przyśnił mu sie koszmar o krzyżu na niebie i głosie proroczym " Pod tym znakiem zwyciężysz". Oczywiście można to między bajki włożyć, jako slogan reklamowy bogobojnych chrzścijan. Konstanty stwierdził, że zaraza zwana chrześcijaństwem tak się rozpanoszyła, że nie sposób już z nią walczyć, więc trzeba ją zaakceptować i okiełznać. W tym celu zebrał synod sześcu biskupów i nakazał ustalenie kanonu ksiąg. Tylko od widzimisie i humoru cesarza zależał kształt i zawartość Biblii. Biskupi pracowali w pośpiechu i pod presją humorzastego cesarza, więc nie ustrzegli się od popełnienia niedoróbek i knotów w tekscie Biblii. Znając prace polskiego sejmu i ilość bubli wypuszczonych przez to czcigodne grono, można powiedzieć, że Biblia wypada nienajgorzej. Dzięki niedoróbkom biskupów , uczeni w piśmie mieli przez całe wieki okazję do wymądrzania sie i znajdowanie bzdurnych wytłumaczeń. I tak największe dzieło chrześcijańskie powstało na zlecenie człowieka, który miał tyle wspólniego z chrzescijaństwem co współczesny nam zdychający bandyta i terrorysta Osama biladen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoolek
napisaane gdzies tam ze trzeba chodzic parodia ----------------------------------------------------------------------------------------- wlasnie nie ma nigdzie napisane !! jest tylko pamietaj abys dzien swiety swiecił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoolek
zakochanamarika zwykli oszusci te wszystkie religie przyklad w pismie swietym pisze ze nie wolno trzcic bogow zadnych figurek krzyzykow itd ----------------------------------------------------------------------------------------- Ty mnie bawisz - chciej poznac choc ta religie jak i wiare wtedy byc moze nie bedziesz sie osmieszac tym co piszesz i wskaz mi to miejsce w Bibli jak i .... odsylam do dekalogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej. \" Autor: Richard Dawkins, Bóg Urojony, s. 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×