Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość chora

Jak zyc z depresja?

Polecane posty

Gość widzę słońce
Najwazniejsze to zrozumieć dlaczego jesteśmy w takim stanie i co należy zrobic aby z niego wyjsć. Na swoim blogu depresja-inaczej.pl opisuję psychoterapię na którą uczesczalam i pomogła mi. Minął rok zanim się zdecydowałam ją podjąć. Ciezko mi było zaakceptować fakt, że jestem chora. Nic nie reklamuję i nic nie sprzedaję na blogu, ktoś pomógł mńie i Ty moze skorzystasz. Jesli ktos ma pytania to odpowiem w miarę mozliwosci. Zdrówka wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_Madzia
Ja już od dłuższego czasu borykam się z depresją. Leki to już jakoś nic nie pomagają - ciągle wciskają mi coś nowego, a i tak nie ma lepiej. Ostatnio znalazłam artykuł https://arturtopolski.pl/pierzga-pszczela-wlasciwosci/ gdzie piszą o tym, że pierzga pszczela wspomaga leczenie depresji - myślicie, że to faktycznie działa? Próbował ktoś może takiej lub innej naturalnej metody walki z depresją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość giggi8
Trzeba jak najszybciej w takich przypadkach zgłosić się do specjalistycznego ośrodka. Bardzo dobra placówka jest w Turawie - Mental Relax House.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma co zwlekać i czekać aż problem się pogłębi tylko trzeba od razu interweniować. Sama żałuję że tak późno poszłam na terapię a psycholog Maślankowska naprawdę potrafi pomóc, po kilku spotkaniach poczułam poprawę i uwierzyłam że sobie z tym poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim to trzeba wyrzucić z głowy założenie ‘Jak żyć z depresją’ tylko wytworzyć sobie ‘Jak żyć bez depresji”. Żeby tak było nieunikniona jest wizyta u psychologa i psychiatry albo samego psychiatry. Grunt żeby wybrać naprawdę prawdziwego specjalistę bo inaczej można sobie zrobić jeszcze większą krzywdę. Ja jestem z Bydgoszczy i przychodzę do Centrum Medycznego Awimed www.awimed.pl gdzie leczę się u psychiatry. Depresję miałam ciężką bo już z myślami samobójczymi a teraz naprawdę potrafię docenić że ten świat nie jest taki zły a nawet jest całkiem fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delicja789
Nie żyć z nią, tylko pozbyć się jej. Najlepiej przy pomocy profesjonalisty, czyli dobrego psychologa. Ja szukałam długo, w końcu znalazłam gabinet okrzyknięty najlepszym we Wrocławiu i jakoś poszło-terapia na początku ciężko, później dała owoce i wspaniałe efekty. Moje życie zmieniło się na lepsze. Nie daj się depresji, powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Delicja jakie leki brałas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama walczę z depresja od wielu lat; bardzo mi pomaga psychoterapia, jednak trzeba miec troche cierpliwości i czasu zeby trafic na dobrego psychoterapeutę. Oprócz tego, bardzo ważne jest wykluczenie chorób tarczycy bo one maja bardzo podobne objawy co depresja. Codziennie biorę wit. d, l-tryptofan, gdzieś czytałam ze bardzo dobre efekty daje suplementacja wit. B complex. Biorę tez extraspasime na noc. Oprócz tego, byłam tez u bioenergoterapeutki z Poznania która oczyściła mi aurę i po tym odczulam ulgę. Po moich doświadczeniach myślę, ze bardzo wazna jest porządna psychoterapia po to aby moc zmienic sposob myslenia. Osoby w depresji czesto maja bardzo niskie poczucie wlasnej wartosci, najczesciej w dziecinstwie nie czuły sie kochane lub czegoś im brakowalo. Pozniej, w efekcie takich doznan, ida w swiat pograzone w smutku przez ktory nie potrafia dostrzec swoich zalet i sukcesow. Sama mialam ciezkie dziecinstwo, moj ojciec jest alkoholikiem a mamy zawsze sie balam bo krzyczala na mnie za byle co. W domu brakowało pieniedzy, wylaczali nam prad i ja jako male dziecko, dorastalam w przekonaniu ze zycie jest pełne strachu, biedy i braku radosci i nadziei, dlatego uważam, ze leki na depresje sa dobre ale nie spowodują ze jak je odstawimy to będziemy inaczej myśleć. Bardzo ważne jest tez rozpoznanie tego co nam służy a co nie, odcięcie sie od toksycznych relacji, od złych energii a wszystko po to aby siebie ratować i zacząć zyc bez depresji bo zycie z depresja.. to nie zycie. Kiedy jest sie w depresji ważne sa nawet takie detale jak nie oglądanie i nie czytanie złych informacji, nie oglądanie dramatów, katastrof. Bardzo fajnie na ten temat pisze Dorota Gromnicka"Depresja. Jak sobie pomoc".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WARTO PRZECZYTAĆ ! :) http://www.zlotemysli.pl/new,ebookstime,http:www.zlotemysli.plnew,ebookstime,1prod13462depresja-niewidzialny-wrog-joanna-jankiewicz.html/prod/13462/depresja-niewidzialny-wrog-joanna-jankiewicz.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry. Nazywam się Natalia Broda. Jestem studentką V roku Psychologii (specjalność: psychologia kliniczna) na Uniwersytecie SWPS. Pisze pracę magisterską pt. "Rodzaje przywiązania a radzenie sobie z rodzicielstwem u osób leczących depresje". Celem badania jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie czy sposób budowania relacji z osobami bliskimi ma wpływ na radzenie sobie z rolą rodzicielską przez osoby leczące depresje. Dane osobowe są całkowicie poufne. Ankieta składa się z trzech kwestionariuszy. Badanie przeznaczone jest dla kobiet i mężczyzn leczących się z powodu depresji, posiadających co najmniej jedno dziecko. Jeżeli mają Państwo ochotę- bardzo proszę o wypełnienie testów. Będę bardzo wdzięczna. Z góry dziękuję! docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfterC9h27TvqsHbewLJLJr2Ri6Q1l2iBnutmYsqA33dk6NpA/viewform?c=0&w=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam depresję lecz nie umiem o niej mówić. Próbuję opowiadać o sobie poprzez filmy, wyrażać to co czuję, może to mnie uwolni. Czy rozumiecie ten film? Jest mój https://youtu.be/GHceysoQ0pM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój kolega jest profesorem na wydziale ekonomii :) Namówiłem go, żeby pojechał ze mną na cykl dyskusyjny mistrza duchowego z oferty www.hippocomos.pl . Już wcześniej byłem i otworzyłem się wewnętrznie na kwestie duchowe. Ten mój kolega to nigdy nie potrafił się zrelaksować. Umysł logiczny, wysoce racjonalny. Po trzech dniach pobytu z mistrzem już zaczął nadawać na innych falach :) Niesamowita jest obserwacja przemiany duchowej człowieka na bazie prawdziwej wiedzy płynącej z oświecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bardzo dobrze się zacząłem czuć jak piję anty depresyjne zioła tybetańskie. Drogie ale bardzo skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leczyłam się fluoksetyną ale też innymi antydepresantami (oczywiście pod okiem lekarza no i nie brałam ich na raz :P tylko zmieniałam leki w poszukiwaniu ideału) i też myślałam, że będe musiała się nauczyć żyć z depresją ale to nie była prawda! Jako prawdziwy weteran mogę Ci powiedzieć, że jest światełko w tunelu, nie wolno się tylko poddawać. W moim przypadku pomogł dobry psychiatra, który miał bardzo konkretne, nowoczesne podejście i zaproponował mi lek, który niestety nie jest refundowany ale nie jest drogi a za takie cuda jakie dla mnie zdziałał to oddałabym całą pensję! Dodatkowo dobry psycholog i terapia, obgadanie problemów. Lekarz mówi, że po zimie zaczniemy go odstawiać i bede już całkiem zdrowa! Nie sądze, że odpowiedzialnym będzie podawać tu nazwę leku, dla każdego działa co innego, każda sytuacja jest inna, występują inne objawy, czy to przy depresji czy nerwicy. Mogę jedynie powiedzieć, że jeśli chodzi o Bydgoszcz to świetni specjaliści przyjmują w przychodni http://www.awimed.pl/gabinety/poradnia-psychologiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LucynaRysiak
Ciężko jest żyć z depresją....miałam kiedyś wiec wiem co to znaczy!Na całe szczęście w pore skontaktowałam się z panią Jolantą Szczepaniak!Świetna pani psycholog!Terapia u niej przywróciła mi chęć do życia i dziś depresja to tylko złe wspomnienia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrwinaIrwi
Podstawą jest zrozumienie tematu oraz terapia, bez dwóch zdań. Jeżeli chodzi o Warszawę (bo często widzę pytania są o dobrego psychologa) to mogę polecić Centrum Psych http://centrum-psych.pl/ najlepiej moim zdaniem zadzwonić i umówić się na wizytę. Miejsce naprawdę przyjemne, duży wybór specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zioła tybetańskie piję od miesiąca. Dla mnie działanie tych ziół bardzo dobre, jak w opisie. Na prawdę odżyłem psychicznie, wszyscy w domu to zauważyli. Wysyłka szybka bo po 2 dniach miałem zamówienie w domu. Polecam warto, Marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłemsmutny
jedna podstawowa uwaga, czym innym są problemy a czym innym depresja. Też myślałem, że jestem "zły" nie nadaję się do życia. Wspaniała żona, dzieci, dobrze funkcjonująca firma a ja w lęku, smutny z poczuciem winy. Pomogli przyjaciele, znaleźli psychiatrę, dziś jestem zadowolony, ze tak słabo się opierałem. A jakże, nie dopuszczałem takiej możliwości, ze jestem chory. pomogli mi w Medoxie http://medox.org.pl/ . Jeżeli czujecie smutek, lęk, przez kilka tygodni walcie do lekarza. Życie jest piękne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Depresja to nie wyrok i nie trzeba uczyć się z nią żyć, a jedynie postarać się ją zwalczyć. Jeśli nie chcesz z nią żyć, polecam udać się do psychologa/psychoterapeuty. Zostawiam Ci namiary na świetną psychoterapeutkę z Siedlec https://psychologsiedlce.pl/ . Bardzo dużo jej zawdzięczam, dzięki psychoterapii w końcu zaczęłam żyć na nowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmagam się od lat z depresją. Jest to największy koszmar w moim życiu. Dzięki pomocy psychologicznej uzyskanej w www.psychologgarwolin.pl nauczyłam się żyć z chorobą depresyjną. Same leki w chorobach o podłożu psychicznym nie wystarczają. Potrzebna jest często długotrwała psychoterapia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria44
CalMax pomoże radzić sobie nawet z tak sporymi problemami jak brak chęci do życia. Po rzuceniu pracy na skutek skandalu, moja córka straciła sens życia, kompletnie zamknęła się w sobie i zaczęła spędzać sporo czasu sama. Od razu zauważyliśmy problem i postanowiliśmy z tym walczyć przy pomocy CalMax poleconego przez znajomego specjalistę. W dosłownie kilka dni sytuacja się odmieniła, produkt pobudził wewnętrzne zasoby organizmu. Teraz wszystko jest w porządku, nadeszła nowa praca i nowe zainteresowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyleczycie sie sami jezeli potraficie wytrzymac bez pradu wody biezacej odzyskacie usmiech i wiare w siebie pole namiotowe Elganowo .Jezioro Leleskie zabieramy rower sprzet sportowy pilki itp usmiech sprzet do nurkowania maska rurka pletwy woda bajeczna do zobaczenia znowu caly miesiac cudownego zycia och milo bedzie patrzec na biegajace dzieci bez internetu cuddddddoooowwwnieee polecam .Jestescie zdrowi wszyscy wmawiacie sobie choroby i was dojaaaaa a sami maja tam domki letniskowe i zyja pol roku za wasza kase te hieny terapeuci masazyci i inne frajerstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi tez jest ciezko trzy tygodnie poza domem wracam na kilka dni zona tez pracuje i zajmuje sie dziecmi i co ciezko zarobione pieniadze mamy zaniesc lekarzom bo depresja .leniwi k.....rwa jestescie i tyle i placcie tym frajerom co sie jak hieny tu podszywaja .ruszcie dupsko na rower i do lasu .smieszne moj psychiatra powiedzial ze mam depresje i musze brac tabletki bbbbbuuuuaaaahhhaaahhhaa niech sami je zra za swoje pieniadze ludzie tylko w pysk wam dac one nie lecza tylko uzalezniaja i biznes sie kreci na baranach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi tez jest ciezko trzy tygodnie poza domem wracam na kilka dni zona tez pracuje i zajmuje sie dziecmi i co ciezko zarobione pieniadze mamy zaniesc lekarzom bo depresja .leniwi k.....rwa jestescie i tyle i placcie tym frajerom co sie jak hieny tu podszywaja .ruszcie dupsko na rower i do lasu .smieszne moj psychiatra powiedzial ze mam depresje i musze brac tabletki bbbbbuuuuaaaahhhaaahhhaa niech sami je zra za swoje pieniadze ludzie tylko w pysk wam dac one nie lecza tylko uzalezniaja i biznes sie kreci na baranach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgaaa811
Z depresją nie da się żyć. Trzeba bowiem podjąć terapię, aby nie sięgnąć dna. Tutaj https://psychomedic.online/ jest coś takiego jak psychoterapia online. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×