Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość chora

Jak zyc z depresja?

Polecane posty

Prawda jest taka, że trzeba spróbować też i innej metody niż farmakologicznej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, napisz proszę na przygodazduchowoscia@wp;pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Depremmma
Ja w leczeniu zgłosiłam się do http://www.activummed.com/o-nas bo juz samej było mi naprawdę ciezko, lecza mnie naturalnie bez zadnych ogłupiających leków, dlatego jeszcze sie trzymam i chodze do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam spacery, przebywanie w towarzystwie, dobrym sposobem na pozbycie sie depresji jest rownież posiadanie jakiegos przyjacielskiego zwierzaka w domu. Osobiscie oprócz tych sposobów korzystam również z usług sprawdzonych astrologów np: http://allegro.pl/nowosc-wrozba-tarot-4-pytania-horoskop-na-rok-i5107307474.html lub innych tego typu. Naprawdę potrafią ogromnie motywować do działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę, że każda osoba z depresją powinna chodzić na terapię, ja chodzę do psycholog w okolicach Szczecina w Mierzynie http://www.psychologdlaciebie.com/ i dużo mi to daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anianugaj
Po co żyć z depresją, skoro możesz z nią walczyć i pokonać chorobę? Ja też miałam depresję. Tygodniami siedziałam w domu, nic mnie nie interesowało. Na każdą sugestię o pójściu do psychologa reagowałam płaczem. Pomogła mi terapia online, znalazłam coś takiego na stronie pokonajsmutek.pl. Mają ciekawe video porady psychologiczne, można rozmawiać z innymi chorymi i wzajemnie się motywować. Najważniejsze dla mnie było jednak to, że nikt nie mówił mi jak mam żyć i co robić. Wszystko działo się w tempie, które sama sobie narzuciłam. I wygrałam :) Teraz się uśmiecham, a Wam polecam tę stronę, bo to DZIAŁA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najgorsza jest bezsenność. W nocy nie sypiam do trzeciej czwartej nad ranem. Ostatnio moja pani psycholog poleciła mi książkę Kobieta która zapomniała parasola. Są to autentyczne wspomnienia dziewczyny, która trafiła na terapię dzienną. Jakoś mnie to podbudowało, żeby też się zapisać. Zobaczę co z tego wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irkoza332
Moja siostra miała silną depresje po ukończeniu studiów wpadła w taki dół. Długo szukałam jak jej pomóc. Trafiłam do uzdrowiciela pana Zbigniewa Jana Popko. Chodziła do niego jakiś czas, ale z każdą wizytą widziałam, że lepiej się czuje. Dziś po depresji nie ma śladu. Wiem, że nie wolno się poddawać, gdy coś takiego nas spotka. Trzeba walczyć! o siebie i swoich bliskich, zostawiam namiar na tego Pana: http://www.popko.pl/, może komuś się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobiście byłam w takiej sytuacji, że nic mi sie nie chciało, było mi smutno, ciągle chciało mi się spać, brzuch mnie bolał ,głowa, nie dobrze mi sie robiło, słabiło mnie od czasu do czasu, traciłam równowage. Przypadkowo trafiłam na stronę http://rzeka-energii.pl i zamówiłam oczyszczenie aury. Z dnia na dzień moja sytuacja zaczęła się poprawiac. Odzyskałam radość życia i w końcu mam lepsze samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na moją depresję idealnie działają Zioła Tybetańskie. Naprawdę szczerze polecam z autopsji. U mnie efekt pokonania depresji nastąpił po 3 tygodniach stosowania kuracji. Zamówione zioła przyszły pocztą błyskawicznie na drugi dzień. Wszystko się zgadzało i zgadza z opisem na stronie sklepu…..Marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciężko tak na dłuższą metę żyć z depresją. Życie nie cieszy, nie ma się ochoty na nic, nie ma się apetytu, człowiek wtedy umiera od wewnątrz. Niestety ma również różne myśli samobójcze. Dlatego jeśli bliscy widza osobę w takim stanie to powinni ja skierować do psychologa. Wiadomo że są małe szanse że osoba z depresją sama uda się do psychologa ale bliscy powinni o to zadbać. Ja tez miałam w rodzinie kogoś kto się męczył psychicznie i pomoc znaleźliśmy u Pani Natalii Guglas-Jankowiak http://www.psychologguglas.pl/ w Poznaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po zaliczeniu rozmaitych leków , nasennych, uspakajających itd , znalazłam cos takiego -tryptopure l-tryptophan.Jest to w kapsułkach, sprzedawanych przez różne sklepy z suplementami. Działa to jakoś na serotoninę , wklejam opis- ,,Tryptofan jest podstawowym aminokwasem wykorzystywanym przez mózg do syntezy serotoniny. neurotransmitera, który bierze udział w przekazywaniu informacji między komórkami nerwowymi, a także stanowi jedną z biochemicznych podstaw snu. Odpowiedni poziom tryptofanu jest niezbędny dla prawidłowego przebiegu wielu procesów fizjologicznych, które poza układem nerwowym obejmują także układ trawienny, a już niewielkie niedobory tego aminokwasu powodować mogą zniżkę nastroju, bezsenność. Przedłużający się deficyt natomiast nieuchronnie powoduje przygnębienie, zniechęcenie i zaburzenia neurologiczne. '' Od kiedy to biorę,( już ze 3 tygodnie) , lepiej śpię i po prostu aż chce się żyć . Nic nie biorę innego w tym kierunku , raz tylko wziełam pół tabletki na sen. Występuje to również pod nazwa 5-htp , jest również składnikiem polskiego suplementu , chyba tonisil , w małej dawce.Szczerze polecam.Poczytajcie opinie i uwagi w necie. Ja polecam z autopsji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, moim zdaniem leczenie depresji należy zacząć od ustalenia jej przyczyny oraz zdiagnozowania jaki typ depresji nam dolega ale już z tym drugim to trzeba udać się do specjalisty. Przed wizytą warto jest sobie trochę poczytać na ten temat: http://przyczyny-objawy-leczenie.pl/depresja-choroba-xxi-wieku/ Nie warto siedzieć w domu i czekać aż depresja minie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idb93
Witam serdecznie. Depresja to bardzo trudny temat i bardzo trudno ją zwalczyć. Ja mogę Wam podpowiedzieć jak mi się udało :) Zachęcam do zajrzenia na stronkę: http://psychiatrawarszawa.com.pl/ Dr. Pokorska jest specjalistą w tej dziedzinie i odpowiada na wszystkie nurtujące pytania. Polecam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WIEM CO MÓWIE WIEC ZAUFAJ
HEJ LUDZIE, MAM WAM COŚ DO POWIEDZENIA: BÓG KOCHA WAS TAK, JAK NIKT NIGDY NIE BĘDZIE WAS KOCHAŁ, JEGO MIŁOŚĆ TO NAJLEPSZE CO WAM SIĘ MOGŁO PRZYTRAFIĆ CHOĆ MOŻE NIENAWIDZICIE SWOJEGO ŻYCIA, ALE UWIERZCIE, TO NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z NIM, ON JEST DOSKONAŁY I JEGO MIŁOŚĆ TEŻ, JEŚLI JESTEŚ DALEKO OD JEZUSA, WRÓĆ, JESZCZE WSZYSTKO SIĘ DA POUKŁADAĆ, UWIERZ W CUD, ODDAJ WSZYSTKO BOGU !! JA GO DOŚWIADCZYŁAM OSOBIŚCIE, JEZUS CZEKA, ZAWSZE CIĘ KOCHAŁ, NIGDY NIE PRZESTAŁ, ROZUMIESZ? NIGDY !! JEGO MIŁOŚĆ DA RADĘ ZNISZCZYĆ CAŁY TWÓJ BÓL chciałam wam opowiedzieć coś co zmieniło moje życie; mimo że byłam dość wierząca i taka sobie średnio praktykująca odkryłam niedawno Jezusa zupełnie na nowo, to był przewrót który zmienił moje życie!!!!! jeśli wasza wiara jest żywa, autentyczna i nie chwilowa (WAŻNE) modlitwy zostaną wysłuchane i cuda wejdą do waszego życia z taką pewnością siebie jakby siedziały tam sobie wygodnie od zawsze. Może to nie będzie dokładnie to o co prosiłeś lecz będzie to najlepsza możliwa aktualnie dostępna dla Ciebie opcja a może i coś lepszego niż „zamawiałeś”. Bóg da Ci to czego nie da Ci nikt, nikt nigdy nie będzie kochał Cię tak bardzo jak on, nikt nie doda Ci tyle odwagi i siły, tyle radości i ciepła oraz zrozumienia. To nie jest ktoś odległy, on jest bardziej ludzki od ludzi a jego dobroć większa niż dobroć wszystkich ludzi którzy kiedykolwiek żyli na tej planecie razem wziętych. To się wydaje Ci teraz może pusta gadka, ale jest coś takiego jak wylanie Ducha Świętego (sprawdź też pod nazwą: chrzest w Duchu Świętym) i jest to mega przeżycie mistyczne i realne jednocześnie, używałam w życiu różnych rzeczy i uwierz mi- nic Ci nie da takiego powera, jest to odlot nie do opisania ludzkim językiem, wiem co mówię. Jeśli jesteś teraz daleko od Jezusa i masz wymówkę w stylu „ …no ale ja już zrobiłam tyle złych rzeczy i teraz to już w sumie tak głupio, nie ma sensu wracać…” to muszę cię rozczarować gdyż to gó**no a nie wymówka ja miałam podpisany własną krwią pakt z diabłem (we wczesnej młodości) a Bóg wybaczył mi to, przyjął z powrotem jak gdyby nigdy nic, tyle Ci powiem; spowiedź to potęga, weźcie to na serio, dzięki spowiedzi możecie dosłownie wykasować te wszystkie złe rzeczy w majestacie duchowego prawa które jest po drugiej stronie (po śmierci) brane ze 100% szacunkiem i uznaniem Wróć do Jezusa, on czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mało tu wsparcia, więcej reklam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można się nauczyć żyć z depresją. Ale trzeba o siebie zadbać. Trzeba zapewnić sobie - odpowiednio dużo snu i ruch - urozmaicone jedzenie (warzywa i białko) - dużo słońca i świeżego powietrza - towarzystwo ciepłej, i przyjaznej osoby - stopniowo rozwiązać ważne problemy. Nawet, jeśli to nie wyleczy depresji, to złagodzi jej objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podejrzewałam u siebie depresję. Cały czas się denerwowałam, płakałam, nie chciało mi się nigdzie wychodzic i nic robic. A wszystko zaczelo sie od tego jak dowiedzialam sie o tym ze moj syn ma zespol downa. Miałam bardzo mieszane uczucia. Od Euforii po Furię i odwrotnie. Zaczynałam czuć nienawiść do samej siebie. Wszyscy wydawali mi sie lepsi ode mnie. Czułam sie beznadziejna i WINNA. Miałam ochote sie zabic... Z pomocą przyszła mi strona http://moc-energii.pl na której zamówiłam rytuał oczyszczenia aury. Pomogło mi to. Nabrałam chęci do życia i przestałam winić siebie za zaistniałą sytuację. Zaakceptowałam to co dzieje się wokół mnie. Patrzę na świat inaczej, mam w sobie więcej optymizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiedza na temat depresji jest coraz większa ale nadal istnieje szereg stereotypów, które funkcjonując w społeczeństwie doprowadzają do bagatelizowania jej objawów a w skrajnych przypadkach do tragedii. Z powodu wciąż żywych stereotypów związanych także z korzystania z pomocy psychoterapeuty i psychiatry wiele potrzebujących osób nie zgłasza się po pomoc skazując siebie na cierpienie w samotności. Podczas trwającej od 23 lutego do 23 marca 2016 roku akcji odbędzie się łącznie kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń: wykładów, warsztatów, projekcji filmów, wystaw – poświęconych tematyce diagnozowania i leczenia depresji, radzenia sobie ze stresem, relaksacji. http://www.whystory.pl/pl/psychologia/pomoc/depresja-wymaga-re-akcji-rusza-czwarta-edycja-akcji-psychoedukacyjnej.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytania, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, w tym i depresja są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zyczliwy
Jesli ktos z Was ma plomby amalgamatowe to radze jak najszybciej je powymieniac. Zatrucie rtecia pochodzaca od tych plomb po wielu latach powoduje depresje, niska samoocene, brak zainteresowania swiatem, brak motywacjii , dazenia do celu, mysli samobojcze. Czlowiek staje sie aspoleczny, ciagle jest przygnebiony, nic mu sie nie chce... Łatwo wpada w szał i wyprowadza sie z rownowagi. Warto poczytac o objawach przewleklego zatrucia rtecia . Jesli ktos takowe plomby posiada tp ja zaczalbym od tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zyczliwy
Jest masa objawow zatrucia rtecia. Kazdy organizm jest inny, np.ktos nie reaguje wcale na rtec a inny bedzie mial mase objawow i nie bedzie laczyl tego z plombami rteciowymi... Problemy zoladkowo jelitowe tez moga byc objawem zatrucia, astma. Ludzie slysza od lekarzy ze musza przyjmowac leki jiz do konca zycia, np.Ipp na obnizenie sokow zoladkowych. Czesto choroby na ktore nie ma lekarstwa lezą po stronie wlasnie zatrucia... Tak samo kandydoza , czesto mija dopiero po usunieciu tych felernych plomb i ewentualnie diecie przeciw kandydozie... Sama dieta nie pomaga bo problem lezy po stronie zatrucia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w stanach depresyjnych nie warto czekac az przerodzi sie ona w cos gorszego. idz do psychologa, moge CI polecic http://psychologia.wroc.pl/ na pewno pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jana34
Nie wiem czy słyszeliście o możliwości sesji terapeutycznych wideo np. https://psychomedic.pl/psychoterapia-przez-skype . Według mnie to dobre rozwiązanie dla osób, które mają problem, aby otworzyć się przed drugą osobą, albo po prostu są zapracowane i brakuje im czasu. Skuteczność takiej terapii jest podobna, jak w przypadku tradycyjnych wizyt u psychoterapeuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosiaa7
Nie można żyć z depresją, trzeba szukac pomocy. Jest taki świetny ośrodek w Turawie, Mental Relax House. Zgłoś się tam, na pewno pomogą Ci odzyskać równowagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najwazniejsze to zrozumieć dlaczego jesteśmy w takim stanie i co należy zrobic aby z niego wyjsć. Na swoim blogu depresja-inaczej.pl opisuję psychoterapię na którą uczesczalam i pomogła mi. Minął rok zanim się zdecydowałam ją podjąć. Ciezko mi było zaakceptować fakt, że jestem chora. Nic nie reklamuję i nic nie sprzedaję na blogu, ktoś pomógł mńie i Ty moze skorzystasz. Jesli ktos ma pytania to odpowiem w miarę mozliwosci. Zdrówka wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×