Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurde kurde

krew z nosa

Polecane posty

Zazdroszczę !!!!!!!!!!! Jutro sadzam Kubusia przed naszym topikiem i czytam mu to!!!!!!!!!!!!!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eny---------> kochana napisz mi wasz przykładowy jadłospis. Proszę!!!!! Bo ja ciągle się martwię czy dobrze karmię mojego bajtla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M_ka - u nas to różnie z tym jedzeniem bywa. Ale zazwyczaj jest tak, że Melka rano, tj. ok 9 zjada albo miseczkę kaszki (ok.200ml) albo jajecznicę z bułką, popijaną mlekiem. Później w między czasie zawsze zje kilka chrupków kukurydzianych albo biszkopty. Około 11-12 wypija mleko (ok. 150ml) albo zjada banana i idzie spać. Później ok 14 zjada słoiczek gerbera - taki 190g. Nie chce jeść nic innego niestety. Pomiędzy obiadem, a kolacją zazwyczaj jest jakiś danonek albo kawałek drożdżówki, albo budyń z owocami, około 17-18 jeszcze pije mleko i po kąpieli ok.20 zjada miseczkę kaszki (ok.200ml). I zazwyczaj śpi do 8. Sporadycznie zdarza się, że w nocy muszę dać jej mleko. Oczywiście ciężko jest opisać jej \"podjadanie\", bo na przykład dziś miała taką fazę, że ciągle wołała \"buła\" (to jej ulubione słowo od kilku miesięcy) więc jej dawałam po kawałku i w ten oto sposób zjadła całą kajzerkę :D Czasem jak jemy pizzę to też jej dajemy, albo naleśniki. Ona nie chce jeść jak zrobię dla niej specjalnie, a jak my jemy to zawsze coś skubnie. Ogólnie wydaje mi się, że ona je niewielkie porcje, ale częściej. Ma oczywiście takie dni, że ma napady jedzenia, ale to przy skokach rozwojowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eny---> podobne macie menu do mojego bo u nas jest tak: rano po wstaniu około 7:00 kaszka 180ml albo płatki ryżowe, lub owsiane potem 10:00 danonek, potem około 12:00-13:00 mleko przed spaniem - pije ile chce zazwyczaj około 150 ml, potem około 15:00 (to zależy o której pójdzie spać i o której wstanie) zjada gotowany obiadek tj. albo zupka, albo ziemniaczki, kasza z mięskiem, ewentualnie rybka, no i kolacja około 18:00 i tu różne mam pomysły: jajecznica, jajka gotowane,kanapki, budyń, kisiel z owocami, makaron różnego rodzaju itd. No i na końcu już do spania mleko - zazwyczaj wypija 240 ml!!!!!! No i oczywiście w między czasie na spacerku albo w domku podjadanie i tu są albo owoce albo: mniam mniam czyli ciacho :p A jeszcze mam pytanie - podajesz już małej mleko krowie, bo ja np. budyń gotuję na mleku z kartonika??? Nie wiem czy można już podawać ale nic mu po nim nie jest więc ryzykuję. Hej dziewczyny??????? Co u was????????? Natki, Szurek, Ustyś, Mikan - jak tam wasze pociechy kochane?????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M_ka - ja gotuję budyń na zwykłym mleku krowim UHT. Mela nie ma żadnego uczulenia ani nic więc jej daję. W danonkach też jest mleko krowie chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadadza się, w danonkach jest krowie mleko. Jeżeli podajecie mleko krowie pociechom koniecznie je wczesniej zagotujcie! Wtedy laktoza i białko rozpadają się na mniejsze cząstki. Nasze mamy nam dawały krowie mleko i żyjemy. Witam laseczki :) Mój synuś własnie skończył 7 i pół miesiąca. Nie znosi leżeć na brzusiu. Jest rozkoszny, boski, najkochańszy na świecie, hihihi, jak wszystkie nasze pociechy. Rośnie jak na drożdżach. Teraz troche choruje, ma prawdopodobnie 3-dniówkę, ale to się dziś okaże, jeżeli go wysypie. Od 5 stycznia wróciłam do pracy. Do małego przychodzi niania. U nas niestety nie było innego wyjścia, z jednej wypłaty nie pociągnelibysmy długo. A tu dom do wykonczenia, rachunki co miesiac a wszystko drożeje.... Muszę powiedzieć, że niani szukaliśmy ponad 2 miesiące. Krystiano ją uwielbia, a jej wynagrodzenie nie obciąża bardzo naszego budżetu. Buziole, pisze z pracy, może w domciu coś doskrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej U nas oki, zdarzają się przeziębienia, ale ogólnie jest dobrze. Właśnie Mateuszkowi wybija się reszta ząbów i bedzie miał komplet ! uwielbia czytać ksiązki, opowiadać. Śpiewa \"kółko graniste\", :sto latl\", idzie się już z nim dogadać, potrafi powiedzieć co chce itp. Nie robi jeszcze sisusi na nocnik ani kupki, wogóle to je bardzo dużo produktów, kt powinny \"wywolać \" kupkę, ale ona ma zatwardzenie i zrobienie kupki kosztuje nas wiele potu i płaczu ! Buziaki dla Was kochane !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mikan, hej Nati :) To prawda, że nasze dzieci są najukochańsze na świecie, wszystkie razem i każde z osobna. Buziaczki dla wszystkich :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuuuuuuuuuuuuuuuuu chyba forum wygasło na zawsze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaglądam, a tu cisza :( Faktycznie chyba już tu nikt nie zagląda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tu zaglądam :) Postanowiłam się w końcu odezwać: Dziewczyny, co u was słychać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×