Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurde kurde

krew z nosa

Polecane posty

To był mój krzyk rozpaczy bo się wczoraj dowiedziałam, że ja strasznie głupia jestem, otóż piszę też na forum dla listopadówek i się przez przypadek dowiedziałam, że mleka modyfikowanego się nie przechowuje w lodówce a ja małemu już od dawna wieczorem robiłam butlę do lodówki i w nocy jak się budził to mu tylko przygrzewałam i podawałam, nie przeczytałam na pudełku czy tak można bo na początku podawałam małemu mleko Hipp na którym było napisane, że można przechowywać w lodówce do 24h więc myślałam, że tak jest ze wszystkimi mlekami, na obecnym mleku nie jest nic napisane o lodówce, tylko, że musi być zużyte do godziny i żeby nie podgrzewać w mikrofali, no i w ten sposób moje dziecko dostawało mleczko z lodóweczki każdej nocy. Ale nic mu nie było, tzn. kupa normalna, żadnych wzdęć czy tp. No i się wczoraj troszkę załamałam i tak sobie tu popłakałam się!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_ka a ja nawet nie wiedzialam ze mozna mleko przechowywac w lodowce, myslalam ze trzeba od razu zuzyc jak sie zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja słyszałam chociaz nie karmiłam mlekiem ale to samo jest z kaszą na mleku modyfikowanym, trzeba odrazu podać po zrobieniu. M_ka no ale nie załamuj sie jak małemu nic nie było to tragedii nie ma ;) przeciez nie podawałas zepsutego mleka, nie wiem co sie z nim dzieje ze nie mozna pozniej podawać tylko od razu ale nie wiedziałaś, trudno- teraz wiesz i bedziesz robić dobrze ;) nie przejmuj sie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już mi trochę przeszło, ale wyrzuty sumienia zostały - pocieszające jest to, że chyba nic mu nie jest - przynajmniej zewnętrznych objawów nie ma ale i tak się martwię, że jednak stała mu się jakaś krzywda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati---> kobieto oglądam sobie twojego bąbla i stwierdzam, że jest rozbrajający, współczuję Ci w przyszłości bo go pewnie szybko jakaś laska zabierze :( Czym ty go karmisz, że on taki pulchniutki jest??? Ja mojego jakoś nie mogę podtuczyć i cosik mi mało na wadze przybiera a w sumie ładnie je, tylko mleka w ciągu dnia nie chce pić. Podaj jakiś przepis na zupkę dla mojego łobuza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M_ka... mojemu małemu to trudno dogodzić w jedzeniu, kaszek nie chce pić, ani jeśc, mleko to tylko na spiocha, bo inaczej nie wypije :( Jada paróweczki, ziemniaczki z mieskiem lub z gotowanymi warzywami i masełkiem, budynie mu gotuje, zupki jak je to z ryżem poduszonym i warzywami ( czasem 2 miseczki zje :D ), specjalnych zupek mu nie gotuje, tylko takie jak do nas, zanim doprawię na obiad to odlewam malemu ... a Mati jakos specjalnie poddtłuczony nie jest, tylko jak się nadyma to mu takie polikasy wyskakuja :D:D:D mariolka a kubus tez niczego sobie, ogladałam wasze zdjęcia na n-k, suuper razem wyglądacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to kilka przespiów od moich koleżanek z forum : BUDYŃ 150 ML WODY + MLEKO MODYFIKOWANE 2 WEDŁUG DANYCH NA OPAKOWANIU, 1 BANAN BEZ KOŃCÓWEK, OBRANY. 2 ŁYŻECZKI MĄKI ZIEMNIACZANEJ 120 ml mleka zagotowa w 30 ml rozpuści mąkę ziemnniaczaną i wlac do gotującego się mleka, pogotowac chwilkę. Banana zmiksowac, ja miksuję blenderem wlac budyń i zmiksowac raz jeszcze. Przelac do miseczki do wystygniecia. Budyń ma brzydki kolor, ale w smaku pychota. Nie trzeba słodzic bo banany są słodkie same w sobie. Zupka buraczkowa : woda do garna jak sie zagotuje to wrzucam sredniego ziemiazka srednia marcheweczkę, plasterek pora i pół burazka gotuje do miekkości, pod koniec gotowania dodaje oliwe z estek winogron i gtuje jeszcze 2-5 minut wyłączam , studze, miksuje, saj jest juz temperatura ok to podaje Zupka pomidorowa : wode zagotowałam w garnuszku na wrzątk wrzuciłamobrane i pokrojone warzywa czyli marchewkę ziemniaczka krążek pora i plasterek pietruszki , jak warzywka już zmiękły dodoałam 2 łyżki przecieru pomidorowego pudliszek i podgotowałm jeszcze około 10 minut na wolnym ogniu. na 2 minut przed końce dodałam łyżeczke oliwy z pestek winogron. Potem zmiksowałam i podałam. zupka ogorkowa: Zupka z ogórkiem kwaszonym: ugotowałam rosołek na chudziutkieł łopatce. W drugim garnuszku zagtowałam wrzatek, na gotującą się wodę tradycyjnie wrzuciłam, obrane, umyte i pokrojone warzywka (marcheweczka, ziemniaczek, por, pietruszka) i gotowałam do miękkości. Następnie wrzuciłam dwa plastry ogórka kawszonego (takie grubości 0,5 cm obrane ze skórki) i gotowałam jeszcze 10 minut. Wyjęłam ogórka, zupkę przestudziłam wrzuciłam do niej czubatą łyżkę stołową pokrojonego mięska z rosołku i zmiksowałam. Mały wcianł aż mu sie uszy trzęsły, ale zjadł mnie niz zawsze - widocznie zupka z mieskiem jest bardzie sycaca. ZIELONA ZUPA (7 miesiąc) garśćmrożonegogroszku średniziemniak póługotowanego żółtka Obranego ipokrjonego ziemniaczka z groszkiem (umytym) wrzućdo rondelkazalej wodą taktylko,żeby warzywa były zakryte i gotuj aż będą miękkie. Jak warzywka lekko rzestygnął dodaj żółtkoi całość zmixuj. Jaddasz kleiku to powstapie purre:)) JARZYNOWE TRIO (w 7 miesiącu - cycowe,w 5- butelkowe) mały ziemniak kilka różyczek brokuła kilka różyczek kalafiora najpier gotuj zimnieka,na 10minut wrzucić do gotowania kalafiora i brokuły (moim zadniem tu 5 minut), otem tylko zmiksować z wodą lub mlekiem modyfikowanym ew.dodać kleik. a tu masz stronke z przepisami dla dzieci http://www.dzieckook.pl/kuchnia/index.php3?name=welcome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki ci Nati - kochaniutka 👄👄👄 Ja mu już gotowałam zupki ale taki, wiesz - papkowate jak w słoiczkach - nawet zjadał ładnie ale ostatnio znowu tylko słoiczki ale muszę to zmienić bo mój chuderlaczek malutko przybiera i muszę go koniecznie podtuczyć. Kochana - ty mnie źle zrozumiałaś, ja nie miałam na myśli, tego że twój Mati jest podtuczony, tylko że bardzo ładnie wygląda - aż miło popatrzeć. No to w ramach sprostowania!! Pozdrawiam wszystkich ale widzę, że nikt tu oprócz nas już nie zagląda - Nati musimy się nr gg wymienić i tam pisać bo tu już chyba nie ma sensu :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no i zapytać się miałam - czy te wszystkie zupki już mogę podawać??? Mały ma 5,5 m-ca i jest na butli????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M_ka wiem że nie o grubaska Ci chodziło ! Myślę że spokojnie zupkę ważywną zaciągana kleikiem możesz podawać, kurde juz teraz nie pamiętam, popatrz też na te zupki w słoiczkach , jakie sa, myśle że zerkłabyś z czego są zrobione, a sama gotowała zdrowsze. Mój matuś nie chciał jeść tych gotowych obiadków, więc wszystko sama gotowałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko wiesz co?? Ja się martwię o te warzywa, bo tutaj organic (czyli te zdrowe niby) to są tylko ziemniaki i marchew no i cebula a reszta to te zwykłe i pewnie nafaszerowane chemią ale w końcu kiedyś musi jeść gotowane - co nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Szurek się pokazała - co słychać jak tam Jasiek????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej m_ka my nie mamy czasu na neta bo całymi dniami siedzimy na powietrzu, niestety teraz wychodzą mu czwórki i bardzo marudzi przez to, aż mu się ropień zrobił na dziąsełku a jak twój mały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ja zaglądam czasem, także się nigdzie nie wyprowadzajcie :) Mój syneczek w 28 tc ważył 1300 g i mierzył 40 cm, a ja przytyłam tylko 7 kilo. Tak naprawdę to tylko piłeczka mi rośnie :) Czuję się super, cały czas pracuję :) I przyznam szczerze i bez bicia, że jeszcze nic nie kupiliśmy z wyprawki dla synka. Na zakupy jedziemy w sobotę.... Mamuśki powiedzcie jakie macie wózki? Bo ja jestem na etapie x-lander XA, chcę najlepiej taki wielofunkcyjny do 3 roku życia i najlepiej żeby starczył na dwoje dzieci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikan wielofunkcyjny to i tak w sumie ma sie gondole, chwilke tylko wersje spacerową a potem juz sie chce lzejszego wozka typu spacerowka/parasolka wiec nie sadze zeby ci jeden wozek wystarczyl...my mielismy wielofuncyjny deltim fokus i jasiu jezdzil dlugo w gondolce bo byla duza, pozniej wersja spacerowa tak do 10 miesiaca, teraz mamy super lekką spacerowke peg perego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szukam szczoteczki do zębów NUBY!!! nie mogę jej dostać :( jakby któraś z Was ją spotkała - proszę o kontakt i o kupienie mi jej a ja wyślę pieniążki przelewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka nie zaglądałam bo przez kilka dni nie mialam dostępu do netu. Mikan super że się dobrze czujesz :) Tak jak szurek napisała z tymi wózkami to tak jest że jeden to nie straczy. Mati też jeszcze jeżdzi w wózku, ale spacerówke leciutka juz mam kupioną i tez jej uzywamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka... Mati jest chory, bardzo się smarczy, ma czerwone gardziełko, ja pozaziebiana że szok...nie wiem skąd się to pobrało ...masakra...więc od soboty walczymy z choróbskami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello:D:D:D ja zaglądam do Was regularnie,ale na razie to jakoś trudno sie wypowiadac w sprawie katarków,zupek i innych tego typu spraw!hehe:D ja już siedze na walizce powoli,choć na razie oznak zbliżającego sie porodu brak,no ale kto wie,kiedy ten mój mały bąbelek sie zdecyduje wyjść???czy nas przytrzyma do końca maja czy moze pojawi sie na tym świecie wcześniej???pożyjemy zobaczymy! jednak będziemy rodzić naturalnie więc nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać! trzymajcie kciuki za nas,żeby wszystko poszło dobrze i żeby mój synuś urodził sie zdrowy! pozdrowionka!papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
h e l l o z a g l ą d a t u j e s z c z e k t o s ????????????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M_ka79
Mnie tu nie ma !!!!!!!!!! Ustysia - trzymamy kciuki, wszystko będzie oki doki!!!!!!!! Jak tylko się rozdwoisz to daj znać!!!!!!!!! Czekamy !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M_ka79
a co - to dlaczego ja mandaryna jestem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehehhehehe jak zwykle zakręcona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati - najczęściej my! Powiedzą o nas, że się dziećmi nie zajmujemy tylko przed kompem siedzimy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×