Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przeprowadzam

Polki w Niemczech...i nie tylko ...radosci, problemy..dzien codzienny

Polecane posty

Gość darime
Hej ,ja wkrótce jadę na stałe z synem do męża okolice Karsluhe czy któraś z Was tam jest? Fajnie byłoby się spotkać,nie znam tam nikogo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JADOjaskulska
JADO Izabela Jaskulska PROBLEMY W NIEMCZECH ! FACHOWA POMOC ! - sprawy urzędowe - kary na raty - zakazy wjazdu - odszkodowania - aresztowania (wnioski o widzenia) - rozliczenia podatkowe w Niemczech - wnioski o zasiłek rodzinny - zameldowania GEWERBE - zamykanie GEWERBE - Centrum Tłumaczeń (wszystkie języki świata) NASZE USŁUGI ŚWIADCZYMY NA TERENIE CAŁEJ POLSKI ! strona: http://www.jado.vns.pl +48 607 353 007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gJola 58ość
Witajcie Diewczyny !! Ja wprawdzie mieszkam w Polsce ale czytam wasze wypowiedzi gdyz planuje wyjazd i chce wiedziec jak najwiecej. moze ktos moglby mi pomoc , bardzo prosze o kontakt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patulka1993
Witajcie moje drogie Panie :))) ja przez ostatnie dwa lata latałam z polski do niemiec i na odwrót a powodem moich ciągłych podróży był mój tż, który mieszkał i pracował w niemczech , natomiast ja miałam prace i obowiązki w polsce... Jednak dwa miesiące temu wszystko wywróciło sie do góry nogami i wreszcie odważyłam sie na waaażny dla mnie krok; rzuciłam wszystko w polsce i zamieszkałam w niemczech dokładnie w miejscowości Overath jakies 30 km od koloni-gdzie planujemy przeprowadzić sie od nowego roku :)) Niestety nie wszystko jest tak kolorowe jak tego oczekiwałam. języka uczyłam sie przez długi okres czasu siedząc w szkolnej ławce, lecz w praktyce jest zupełnie inaczej... nie mam tu znajomych ani nie pracuje jak narazie nudze sie całe dnie spędzając sama jak palec... Chętnie poznam polki mieszkające w pobliżu, lub kogoś do towarzystwa, wyjścia na kawe lub na miasto,zauważyłam w sieci wiele ogłoszeń do prac grupowych np w produkcji lub pracach sezonowych, lub pokojówki , myśle że mogłbysmy znaleść wspólny język co do pracy jak i spędzania wolnego czasu :) pozdrawiam wszystkie rodaczki i rodaków też oczywiście :P podajeswojego maila i czekam na miłe zasoczenie . pozdrowionka :) e-mail- patrycjajabcon@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axatka
ja podcieram dupy starymniemieckim prochnom i gdyby nie tesknota za polska to sobie nawet chwale na pewno finansowo jest lepiej niemcow jako ludzi nie lubie kraj rowniez mnie nie zachwyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amitass
Jestem w Niemczech od dwóch tygodni w Munster nie znam to nikogo może ktoś mieszka w okolicach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościła
Witam, Od tygodnia jestem w z mężem i dzieckiem w Niemczech w Bretten. Przyjechała do męża. Brak znajomości języka, brak znajomych. Nie ma się do kogo odezwać. Jest ciężko. Piszę na różnych forach i grupach szukam półek z dziećmi chętnych na wspólną zabawę itp. Ale cisza. Idąc ulicą słyszę POLAKÓW ale gdy oni uslysza innego ziomka z kraju, milkną. Tacy jesteśmy. Co Mnie dziwi, bo siostra mieszka w Londynie id 6 lat i jest zupełnie inaczej. Tam ludzie się szukają, tworzą grupy towarzyskie itp. Pomagają sobie na wzajemnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×