Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość satine...

radio i chemioterapia KTOS PRZEZYł???

Polecane posty

Gość satine...

Czy są tu osoby które mają to juz za sobą i mogłyby mi przybliżyć przebieg leczenia i objawy po leczeniu? Bardzo proszę, bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satine...
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspres
moja mama jest po radioterapii, a konkretnie to jakich okolic ona ma dotyczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jadlane
jezu dziewczyno! co za pytanie, kto przezyl. puknij sie idiotko w leb. delikatnie pytanie nie ma co! myslsiz ze tu nie ma ludzi ktorzy stracili bliskich z chemia? puknij sie kretynko w pusta glowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CHEMIA chemii nie rowna
chemie sie przezywa, tylko czasem ta chemia jest niewystarczajaca, ona sama w sobie nie zabija, zabija gdy czlowiek wchodzi w ostatnia faze, ludzie!!!!! po chemii mozesz czuc sie fatalnie, wymioty, zawroty glowy i inne takie, dowiedz sie w osrodku czy by jakas pielegniarka nie przychodzila w momentach krytycznych, zeby kroplowke podpiac, bo wtedy poprostu latwiej to przejdziesz, organizm tak reaguje wiec nie przejmuj sie, wyglada to tak, jak bys miala za chwile odleciec, ale badz spokojna, to tylko odreagowanie organizmu, dlatego popros pielegniarke, by byla w pogotowiu na "po chemii", oczywiscie pielegniarke z chemii, bo te z osrodka to nie maja pojecia czasami o co biega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CHEMIA chemii nie rowna
pielegniarke zeby przyslali z chemii oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspres
moja sąsiadka jest po chemii, długi czas chodziłą w chustce, ale teraz już ma się bardzo dobrze, jest już zdrowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CHEMIA chemii nie rowna
NO PEWNIE!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radioterapia
zależy jaki obszar ma być naświetlany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satine...
Chodzi o płuca. Nie jadlane, źle mnie zrozumiałaś i może ja źle napisałam, chodzi mi kto przeszedł to leczenie, jak radził sobie z objawami po leczeniu, i co jest gorsze chenmia czy naświetlania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akjsddhfoas
mojego brata żona brała chemię, z tego co wiem to jest kilka rodzajów, ona brała najsilniejszą, oprócz tego naświetlania (dokładnie nie wiem bo nie chciałam ich wypytywać i drążyć ciężkiego tematu, a bywałam w domu bardzo żadko, mieszkam w innym mieście niż oni i rodzice, guzy miała w okolicach węzłów, na szyji...) uporała się z chorobą, od tamtej pory minęło jakieś 2 lata, ale co się nacierpieli to ich, kilkdziesiat kilometrów wracali samochodem po chemii, całą drogę wymiotowała, potem na naświetlaniach już zostawała w ośrodku na dłuży czas, ich dzieci w tamty czasie miały 3 i 5 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radioterapia
Maż miał bardzo wysoką goraczkę,falowo.Dodatkowo dochodzą poparzenia ,on miał naświetlaną głowe,wiec poparzenia skóry i gardła/jadł tylko letnie papki/.Ogólne osłabienie. Kolega miał chemie i objawy podobne,poza oparzeniami,dodatkowo silne wymioty,ale nie wiem czy wszyscy tak przechodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satine...
Bliska mi osoba jest chora na raka płuc. Teraz przechodzi chemie, dostaje cisplatin, wlewy, czuje się bardzo, bardzo xle. Dziś przeprowadziłam z nim poważną rozmowę, powiedfział że jest coraz słabszy, że stara się być silnym psychicznie aby walczyć, ale tya chemia go wykańcza. Po chemi ma przejśc naświetlania, On mysli że to jest łagodniejsze od chemi, prosił mnie dziś żebym sprawdziła w internecie jak sie bedzie czuł po naswietlanbiach. I jak poczytałam o tym co go czeka to załamałam się, nie wiem co mam mu powiedzieć...Jest mi tak smutno, tak strasznie smutno :-( Dlatego chciałam porozmawiac z ludźmi, którzy przez to przeszli, żebyu dowiedziec się jak sobie radzili, jak ja mogłabym mu pomóc, czysa jakieś sposoby żeby nie cierpiał...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radioterapia
do satine To wszystko minie po zakończeniu leczenia,powiedz mu,ze po naświetlaniach nie bedzie wymiotował,moze jakoś go pocieszy,bo podobne te wymioty sa wykańczające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspres
moja mama miała napromieniowywane okolice szyi i twarzy, koszmarnie to wygladało, skóra była bardzo poparzona :( ale wszystko się ładnie wygoiło na szczęście ślinianki przestały wtedy pracować - więc kłopoty z wytwarzaniem śliny, wielka suchość i ból gardła, brak apetytu, problemy z zębami, także ze snem mama była praktycznie tylko na kroplówkach, soku z buraków ( który mozna było kupić w szpitalu, świezo wyciśnięty :) ) i mleku, bardzo schudła, ale mam wrażenie, że to pomogło, bo organizm się pieknie oczyścił na tej przymusowej płynnej diecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satine...
On teraz po chemi ma te wymioty, tego sie nie da opisać. Nie może nawet normalnie zebów umyć bo od razu ma odruchy wymiotne. On mówi że to sa takie odrruchy że az cały żołądek mu do gardła podchodzi i tak dzień i noc. Dziś zjadł troche zupy, przypilnowałam...:-( Z tego co czytam w necie radioterapia jest gorsza i to mnie przeraża, boje się że On nie da rady...:-( Z postawnego mężczyzny zrobił się szczupły łysy chłopaczek, ogolił sie na łyso jak tylko zobaczył pierwsze włosy na grzebieniu żeby oszczędzić sobie widoku włosów na poduszce, tak strasznie mi go żal...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspres
Satine moja mama twierdzi, że radoiterpia to nic w porównaniu z chemią, leżała z osobami, które przechodziły chemię i mówi, że męczyły się starszliwie, że ona by tego nie wytrzymała, także jesli ta bliska Ci osoba to wytrzyma, wytrzyma tez chemię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspres
maiłąo być: radioterapię !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satine...
Przerażają mnie te owrzodzenia i poparzenia. On będzie miał naświetlaną klatke piersiową, bo to rak płuc. Czytam że podobno nie wolno się myć podczas trwania naświetlań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radioterapia
nie wolno myć naświetlanych miejsc,skóra wygląda jak przy poparzeniu słońcem ,stosuje się na te miejsca specjalne pudry/lekarz powie które/.Popytaj lekarza czy może pić nutri drinki w czasie chemii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspres
tak, nie wolno się myć, ale można smarować, moja mama miała jakiś taki specjalny łagodzący krem apteczny, który przynosił ulgę, wiadomo że poparzona skóra piecze i boli, ale to się potem ładnie zagoi no i mojej mamie pomogły chyba różne suplementy, olej z rekina, koniecznie sok z buraków i selen, to wzmacnia wycienczony organizm i podnosi odprność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satine...
A co to sa te nutri drinki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satine...
Ekspres a czy to wszystko co podałas przyjmuje sie po czy w trakcie naswietlań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radioterapia
napoje w małych kartonikach/rózne smaki/,kupuje sie w aptece bez recepty,są niewielkie,co ma duze znaczenie przy braku apetytu,ale za to mają dużo kalorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satine...
Dziękuje Ci bardzo radioterapia, spytam lekarza czy może to pić i nakupuje tego ile sie da. Ekspres to co podałaś równiez kupię tylko dowiem się co może i kiedy. Po tym całym leczeniu też bede musiała mu cos podawać żeby organizm sie zregenerował. Czy znacie jakies sposoby na szybki powrót do normalności po takim radykalnym leczeniu, co daje najwiecej witamin, może jakas dieta, która odbuduje organizm. Jesli tak to prosze pisac na mejla belucci@o2.pl z góry dziekuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radioterapia
Jeszcze cos .Po chemii i naświetlaniach porozmawiaj z lekarzem na temat megace/na receptę/,jest bardzo drogi,ale chorzy na raka mają bardzo duża zniżkę/prawie bezpłatnie/,porawia apetyt i choremu łatwiej wrócić do swojej wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radioterapia
nam polecono tez grejfruty,świeżo wyciskany sok,mąz pił bardzo chętnie,pomimo,że przed chorobą nienawidził:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspres
oczywiście że w trakcie naświetlań ! olej z wątroby rekina jest wręcz polecany w trakcie naświetlań, osoby które go nie brały znosiły radioterapię znacznie gorzej niż moja mama, niestety ten tran jest dosyc drogi: http://www.apteka-leki.com/go/_info/?id=9114&sess_id=855166cabc93085c8d0ef1a7cb772520 później postaram się wrzucić Ci inne linki, jesli znajdę te rzeczy, które zarzywała wtedy moja mama, miałam pół biblioteki w domu i zaczytywałam się w we wszystkich możliwych publikacjach, także sporo tego było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satine...
Radioterapia słoneczko bardzo Ci dziekuję, ja nic jeszcze nie wiem o tym wszystkim, szukam informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×