Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przeprowadzam

nauczcie mnie gotować zupę POMIDOROWĄ z ryżem

Polecane posty

blondi jak nie lubisz piernika to nie dodawaj cynamonu wyjdzie ci murzynek bardzo duzo osob ktore jadly to ciasto u mnie pierwszy raz nie potrafily okreslic czy to murzynek czy piernik jak dawalam cynamon a bez niego to smakuje calkiem jak murzynek a sie duzo szybciej je robi niz murzynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim:D super ten przepis!! moze w weekend zwyprobuje ale jednak wole piernik niz murzynka:D:) lubie cynamon i imbir i normalnie moglbym dodawac te przyprawy do wszystkiego (no moze z drobnymi wyjatkami hehe) ;) dzieki zajebista za dodatkowe informacje dla mnie;) przydadza sie-szczegolnie jesli chodzi o korzystanie z jednej szklanki:P ja NIENAWIDZE zmywac, to jest najgorsza rzecz jaka moze czlowieka spotkac!!! lubie gotowac ale jak po wszystkim musze pozmywac to dopada mnie depresja:( Dziewczyny powiedzcie mi jak sie robi czekoladowa polewe? bo chcialbym polac nia to ciacho:D wystarczy rozpuscic zwykla czekolade?? aha i jeszcze jedno - zamiast tego dzemu mozna dodac np.rodzynki? czy moze wtedy nie wyjdzie tak jak powinno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaa, szkoda mi Ciebie:( naprawde masz az tyle roboty?? a placa Ci chociaz za to w miare przyzwoicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekk jak dodajesz dzem to to ciasto nie jest takie bardzo suche polewe czekoladowa mozesz zrobic tak ze albo poprostu rozpuscisz czekolade albo na margarynie rozrobisz kakao rozpuszczasz troche margaryny i lyzeczka wsypujesz kakao az bedzie odpowiedno geste i polewa gotowa trzeba dobrze mieszac zeby sie nie zrobily grudki no i najlepsze jest ciemne gorzkie a co do rodzynek mozesz smialo dodac ja robilam kiedys z dzemem domowej roboty z winogron z ich kawalkami wiec wyszedl mi tez tak jakby byly w nim rodzynki i wszystkim smakowalo zamiast polewy mozesz tez posypac cukrem pudrem tez fajnie smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przypomnialo mi sie cos:) wczoraj bylem u kolegi we Wroclawiu i jedlismy kopytka (przywiozl je z domu), ale nie mielismy zadnego miesa ani sosu wiec posypalem je cukrem i cynamonem, czego ani ja ani moj kolega nigdy nie jedlismy w domu, i byly PYCHA!! (...zrobilem tak bo przypomnialo mi sie ze w przedszkolu takie jadlem:D , nie m to jak dobra pamiec;) ) ale wiecie co, wolalbym jednak takie kopytka zjesc z sosem:) , wiec mam prosbe - nauczcie mnie robic sos ktory pasuje do ziemniakow i ich pochodnych;) :D plisssss 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj wiesz jak to jest u nas z zarobkami trzeba sie cieszyc ze wogole placa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez w sumie nie przepadam i robię rzadko ale akurat miałam składniki pod ręką, bo takie to zawsze są w domu:) No, już prawie zjadłam, na śniadanie było jak znalazł:-P Myślę co by tu dietetycznego w miarę zrobić na obiad, macie jakiś pomysł? O!Może świderki na półtwardo+ papryka, kalafior i pieczarki z patelni?? ee chyba dietetyczne niezbyt ale smaczne:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sos do miesa: tluszczyk ktory sie wytopil z pieczonego mieska albo poprostu rosolek z kostki rozpuszczony we wrzacej wodzie musi byc bardzo gorace do kubka wsypujesz make pszenna wlewasz do niej troche zumnej wody wazne aby byla zimna i mieszasz bardzo dokladnie zeby nie bylo ani jednej grudki jak juz rozmieszasz wlewasz powoli do gotujacego sie tluszczu pamietaj aby mieszac jak juz wlejesz mieszasz az sie na nowo zagotuje i zgestnieje tak bardzi jak lubisz sciagasz z ognia dodajesz do smaku sol pieprz mage i gotowe sos pomidorowy robisz rosolek z kostki, dodajesz do niego koncentrat pomidorowy jak sie zagotuje dodajesz tak jak normalnie do zupy pomidorowej smietane w kubeczku podobnie jak w sosie wczesniejszym rozmieszasz make pszenna z woda i dodajesz powoli do sosu ciagle mieszajac zagotowujesz czekasz az zgestnieje odpowiednio i sciagasz z ognia i dopraw do smku i gotowe sos slodko kwasny np do jajek na twardo przekrojonych w polowki i ziemniaczkow: pol kostki margaryny roztapiasz w garnku dodajesz make pszenna tak zeby zrobic zasmazke jak maka dobrze sie polczy z margaryna dolewasz wody zimnej z kranu taka ilosc jaka chcesz zeby bylo sosu odstawiasz spowrotem na piec i mieszajac czekasz az sie zagotuje i bedzie dosc geste ale nie za bardzo sciagasz z pieca i doprawiasz sola octem i cukrem do smaku tym sosem polewasz pokrojone w polowki jajka i ziemniaki ja to uwielbiam na piatkowy obiad sos pieczarkowy: na oliwie smazysz pokrojone drobno pieczarki z pokrojona w kosteczke cebulke tak dlugo az bedzie miekkie wszystko zalewasz smietana smazysz az odpowiednio zgestnieje i doprawiasz sola i pieprzem i gotowe jak mi sie jeszcze jakis sos przypomni to napisze ale chyba narazie wystarczy to takie podstawowe i nie wymyslne sosiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przedszkolu z cynamonem i cukrem to dawali LENIWE :P wyglądają jak kopytka ale bez ziemniaków się je robi :D Ja jak byłam mała kazałam babci zrobić kopytka z cynamonem i cukrem i się okazało,że sie pomyliłam :D ohyda, kolega pewnie leniwe miał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondi, kurcze moze i w przedszkolu jedlismy leniwe ale wczoraj normalne ziemniaczane kopytka tak jedlismy i bardzo mi smakowaly, serio:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikogo nie ma :(:(:( wszyscy zajeci swoimi sprawami a dla naszego topiku juz nie ma czasu:( a ja chcialem sie Was poradzic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim zagladam tu na chwilke bo juz nie mam sily grzebac sie w tych papierach a do 17 musze siedziec w biurze mam juz dosc ichce sobote po 13 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kuchareczki:D juz myslalem ze o mnie zapomnialyscie... jest taka sprawa:) - w weekend bede mial gosci, chcemy zrobic grilla i takie tam...same wiecie;) powiedzcie mi co powinienem zrobic do jedzenia? głownie chodzi mi o jakies dodatki do miesa z grilla (kurczak, karkówka, ryby) sałatki/surówki ? moze jakies propozycje sosów do miesa sam nie wiem:( mikaa ile godzin pracujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i jeszce wazna sprawa, jako ze jestescie kobietami:) - jakie alkohole preferujecie? lepiej zrobic drinki czy moze lepsze bedzie zwykle piwo?? a jesli piwo to jakie? zastanawiam sie czy dziewczynom kupic zwykle piwo i do tego sok czy lepiej jakies smakowe piwa? moja byla lubila freeqa i redsa, co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatki do grilla mam dwie wypróbowane, które wszyscy uwielbiają: grecka (chyba gdzieś podawałam przepis już) i z brokułów. Grecka: pekińska poszatkowana, ogórek świeży, pomidor, feta (w kostkę), pepperoni konserwowa pokrojona, oliwki; wszystko warstwami i zalewasz sosem czosnkowym: jogurt, czosnek, sól, pieprz, koperek. Brokułowa: Blanszowane brokuły podzielone na niewielkie różyczki, pokrojona w kostkę czerwona papryka i feta oraz sos: jogurt, majonez, czosnek, sól, pieprz. Ostatnio zajadam się też sałatką z avokado :) Co do alkoholu to ja osobiście pijam wódkę z sokiem, albo piwoZ sokiem zagęszczonym, w piwach smakowych pzreszkadza mi słodzik (tylko redds jabłkowy go nie zawiera, inne reddsy niestety tak) i jeszcze gingers jest ok i dog in the fog :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co myslicie o takiej surówce? (skopiowalem ja z innego tematu): 1 por (tylko biala i b. jasno zielona czesc) pokrojony w krazki 1 duze kwasne jablko starte dosc grubo 1 lyzka oleju 1 lyzeczka musztardy wszystkie skladniki mieszamy. ta surowka jest bardzo orzezwiajaca w smaku. swietnie pasuje np. do zapiekanek ziemniaczano-serowych. ... a czy pasuje do mies z grilla? wyglada fajnie i jest prosta wiec umialbym zrobic:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Blondi:) szukalem roznych przepisow w necie ale wole Was sie poradzic bo Wy zawsze cos fajnego i wyprobowanego podacie:D:D smakuje Ci dog in the frog???? szczerze mowiac to jest wedlug mnie najgorsze piwsko naswiecie......okropne:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaa napisalem dog in the frog:D:D:D:D pies w żabie.... nie moge:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dog jest niemęski, bo słodki, mi pasi, nie potrzebuję do niego soku :P Przypomniałam sobie pożywną sałatkę w sam raz do mięcha z grilla :D Kartoflana niemiecka: ziemniaki ugotować w mundurkach,obrać i pokroić w kostkę, ogórki małosolne (jeszcze do kupienia w dużych sklepach) i jabłko kostka, do tego sól, pieprz i majonez. Co do tej sałatki z pora to ja jednak wole majonez niż musztardę. W musztardzie za to polecam marynować i piec karkóweczkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marynujesz w musztardzie?? tzn jak? smarujesz mieso musztarda i po jakims czasie kladziesz miecho na grilla?? bo nie wiem:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już wszystko tłumaczę ;) do większego kubeczka wlej trochę oliwy, dodaj musztardę, przyprawy jakie lubisz, odrobine cukru i czosnek zmiażdżony i tym smaruj kotlety z karczku i układaj na talerzu lub w plastikowym pojemniku warstwami i niech tak poleży, może nawet dobe poleżeć, albo przynajmniej z godzinę w lodówie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie za zimno na tego grilla? Jak dla mnie najlepszy jest sos czosnkowy, absolutny hit na ostatnich \"grillowych spotkaniach\". 1 lub 2 jogurty naturalne (bez cukru :-) ) mieszamy z kilkoma lyzeczkami majonezu, dodajemy przecisniety czosnek (kilka zabkow, zalezy jaki ma byc ostry), doprawiasz sola i gotowe. Ja dodaje jeszcze koperek( jak nie ma swiezego to suszony). Prosta salatka: kapusta pekinska drobno pokrojona, do tego ze 2 pomidory, jakis ogorek, puszka kukurydzy. Do tego przygotowujesz sos koperkowo ziolowy Knorr\'a ( przepis na opakowaniu) i gotowe! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki nieznajoma;) a ten grill bedzie jedynie stal na dworze, zeby nie kopcil w domu przeciez impreza nie musi odbywac sie na zewnatrz, co nie?? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×