Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Gość paulina199119911991
uzylam juz 6 razy duacu i jest gorzej. na razie mi nie pomaga a wrecz mysle ze stan cery sie pogorszyl. chyba bede brac znowu jakies antybiotyki bo to sie zachlastac mozna. wiem ze one dzialaja tylko jak sie je bieze ale ja juz dluzej tak nie moge....tylko nie wiem czy tetralysal czy unidox czy co tam jeszcze innego. nie mam pojecia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 20
mysle ze jakbym miałam jakies uczulenie to bardziej by sie to objawiało a ja mam poprostu wokół pryszcza czerwona plame dlatego moja buzia wyglada tak strasznie bo jest cała czerwona:(nfo ale jeszcze nie przerywam kuracji duaciem;) nie poddaje sie:P a do dermatologa u mnie w miescie chyba nie mam po co isc. Kiedys jak miałam strasznie wysypana buzie po differinie poszłam do dermat. a ona powiedziala ze to nie mozliwe ze stało sie to od differinie a sama mi to wypisala takze nie warto nawet do niej isc.Poszukam innego dermatologa w innym miescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 20
paulina to jestes w takiej samej sytuacji jak ja:( mi tez duac jakos nie pomaga a wrecz przeciwnie.. pogarsza:( ale ja jeszcze nie przestaje go uzywac ktos tutaj napisał ze jezeli po miesiacu nie zobacze zadnych efektów to wtedy przestane uzywac i tak zrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karpaulina1991199911991
ja tez jeszcze nie przestaje. wykozystam ta tubke i jezeli nadal nie bedzie zadnej poprawy to wracam do isotrxinu. juz zaluje ze go zdradzilam:( bylo duzo lepiej jak go mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak...pogorszenie jest mozliwe ale jesli masz po kazdym posmarowaniu dlugo utrzymujace sie czerwone plamy to bym jednak chyba dala sobie spokoj... a te plamy sa az do rana jak wieczorem sie posmarujesz? jedno wam powiem odnosnie antybiotykow -po wiekszosci z nich nalezy unikac slonca - tak wiec uwazajcie z nimi w lecie ja z tego powodu wlasnie sie w tej chwili lecze tylko duaciem bo dermatolog stwierdzila,ze nie da mi antybiotyku jak za miesiac jade na wakacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina1991199911991
ja juz go unikam. zawsze w pazdzierniku mialm po sloncu wysyp pryszczy wiec wole sobie darowac. jaki jest najlepszy antybiotyk na tradzik?? nie wiem co mam brac. boje sie ze tetralysal znowu mi nic nie da. chyba zaczne brac tabletki anty. to powinno pomoc troche. gdybym brala jakies trzy miesiace to chyba by mi jeszcze takiej szkody nie wyrzadzilo. ta ale co potem? odstawie i znowu bedzie to samo. nie wiem juz co mam robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina1991199911991
chyba sie zaraz rozplacze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tabletkami anty na 3 miesiace nie warto...serio one zaczna dzialac po jakies 2-3 miesiacach dopiero jak je odstawisz po 3 miesiacach to organizm znow sie bedzie musial pryzwyczajac do innej dawki hormonow na nowo po odstawieniu tabletek pare miesiacy wraca organizm do normy ogolnie...efekt ledwie co zdazysz zobaczyc, a jeszcze mozesz sobie gospodarke hormonalna rozlegulowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale jedno musze przyznac...nigdy nie mialam takiej skory fajnej bez tradziku jak po Diane35... no ale to ma swoje plusy i minusy - ja na przyklad teraz juz wiem,ze mi absolutnie nie wolno stosowac tabletek anty...troche po czasie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina1991199911991
to co brac na ta cere?? dieta i witaminki nie daja zadowalajacego efektu. tam niby jest cos lepiej ale to nie to czego bym chciala. pogodzilam sie z tym ze nie bede miec idealnej cery ale tego co mam nie moge zaakceptowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina1991199911991
a izoteku pewnie nikt mi nie przepisze. no i bym sie bala to brac troche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karollla1402
witam dziewczyny!! Dzisiaj właśnie pierwszy raz użuję duacu. Oprócz tego derma zapisała mi Borasol i Zineryt do smarowania. Macie jeakiś doświadczenia z takim połączeniem leków?? Jeszcze jedno pytanie. W ulotce duacu napisane jest, że stosować raz dziennie a derma poleciła żeby stosować 2 razy dziennie. Nie będzie tego wszystkiego za dużo. Za to zineryt kazała raz dziennie. Poradzcie bo jak mi ten zestaw nie pomoże to się chyba załamie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym stosowala duac raz dziennie (noc), a zineryt na dzien... duac nawet na opakowaniu ma \"once daily gel\"...mysle,ze dwa razy dziennie to on moze skore na wior wysuszyc nie mowiac juz o tym, ze srednio jest na dzien...bo zdaza mu sie odbarwic lekko rzeczy (choc nie tak jak brevoxyl) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulina...a moze sprobujesz te krople homeopatyczne? chyba nie powinny zaszkodzic...a tyle pozytywnych opinii maja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
Hmmm, dziewczyny wy stosujac duac nie biezecie juz antybiotyków doustnych? Na moje oko złoty tercet zeby pokonac tradzik to duac, tetrysal i viosept. Tetrysal brac z rana(oczywiscie po sniadaniu) viosept nakladac na twarz jak sie siedzi w domku bo wszystko po nim wylazi (a nikt sie pokazywac tak nie chce), a duac na noc zeby twarz byla głdsza i sie troszke uspokoiła. Osobno raczej nic dobrych efektów nie przyniesie. A ja nie rozumiem co to za strach przed antybiotykami, przeciez sa leki oslonowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina1991199911991
u mnie nie chodzi o strach tylko o to ze mi moze nie pomoc.jestem po kilku antybiotykoterapiach. a te krople to moze dzis jeszcze kupie. tylko te takie na wyrownanie hormonow czy te drugie?? bo nie wiem co lepsze. mam chyba tradzik hormonalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz...mi lekarka zdecydowanie odradzila wszelkie doustne antybiotyki na lato! podobno wyjscie po nich na slonce moze powodowac przebarwienia mysle,ze nie mozbna uogolniac co jest dla kogo najlepsze :) kazdy ma inny tradzik...szczegolnie powod mojego tradziku jest inny niz u ciebie :p no i na kazdego dziala co innego...u mnie duac nawet sam zaczyna dawac nie najgorsze efekty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, nie wiem ktore lepsze... ja bym z tymi na problemy skorne chyba najpierw zaryzykowala albo jedne i drugie tyle,ze to troche kosztuje :/ a ja jeszcze siedze za granica i musze prosic mame by mi to wszystko przesylala :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
Paulina to co amsz do stracenia? Najwyzej pieniadze, jezli nie pomoze to trudno odpuscisz sobie - ale moze najpierw sprobuj tak jak ja pisalem. Tradzik hormonalny? Nie sadzisz ze juz przy pierwszej wizycie powinnas sie dermatologa zapytac czy to moze zwykly czy hormolanly? Tak to tylko pieniadze ida w bloto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondyn... tyle, ze tego dermatolog na oko nie stwierdzi do tego sa potrzebne badania hormonalne no i jesli to jest tradzik hormonalny to wszystko dziala tylko chwilowo, a pozniej wraca do stanu poprzedniego...niestety :/ pewnie endokrynolog przy ciezkich przypadkach by sie przydal...tyle, ze tu znow ryzyko - kiepski endokrynolog moze zaszkodzic 10 razy bardziej niz kiepski dermatolog :/ blondyn...faceci jednak maja pod tym wzgledem fajniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
Quleczka rozumiem ze kazdy ma inna skore i na kazdego leki inaczej dzialaja, ale probowac zawsze mozna. A po tych antybiotykach to masz racje tylko ze plamy wychodza jesli sie wygrzewasz na sloncu dosyc dlugo i z reszta nie po kazdym antybiotyku. Po tetlisalu z tego co wiem nic nie wyskakuje. Pania hormonalne a co za klopot? Łatwiej jest chyba poprosic na skierowanie na takie badanie niz sie leczyc na zwykly tradzik nie skutecznie cale zycie, bynajmniej ja tak sadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak..ja zaplacilam za te badania kiedys kilkaset zlotych :/ no i sek w tym,ze poziomu hormonow nie ureguluje ci dermatolog...on moze dac leki zmniejszajace stan zapalny, przyspieszajace gojenie itp. no a dobry endokrynolog to skarb..i naprawde trudno go znalezc, a ryzyko przy zlym leczeniu jest duuuze poza tym ja na przyklad dowiedzialam sie,ze owszem leki moga mi uregulowac poziom hormonow ale za to poziom cholesterolu mam taki, ze nie powinnam ich nigdy brac...i co z tym fantem zrobic ? u mnie zostaje zaakceptowac, leczyc doraznie i liczyc, ze kiedys sie samo ureguluje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha...duza czesc tych badan nie jest refundowana...wiec skierowanie nic nie daje :/ za darmo to mozna z tego co pamietam poziom testosteronu i pare innych tylko...no i tylko od lekarza, ktory przyjmuje w ramach NFZ...nasza sluzba zdrowia jest bez sensu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
Zapłaciłas no trudno - jednak juz sie czegos dowiedzialas. Dermatolog leczy tylko skutki, a nie przyczyny - nigdy nie napisalem ze on Ci pomoze jesli chodzi o hormony. Wysoki poziom cholesterolu? Na to tez sa leki, ba nawet sie da go zwalczyc bez leków tylko trzeba troche sie za siebie wziasc i zaczac uprawiac jakis sport lub poprostu cwiczyc. Samo sie nic nie zrobi. Wtedy juz leki bedziesz mogla brac i jest duze prawdopodobienstwo ze wyzdrowiejesz. Napewno taka kuracja wyniesie cie mniej niz caly czas leczenie tylko skutków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
Quleczka tradzik jest jakoms poważna chroba, na nia sie nie umiera tez liczba zachorowan nie jest jaks ogromna wiec sie nie dziw ze to nie jest refundowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina1991199911991
jak poprosilam moja poprzednia pania doktor o skierowanie na badania albo chociaz o udzielenie mi informacji jakie hormony zbadac i w ogole bo ja niestety sie w ogole na tym nie znam to powiedziala ze nie bedzie robic z siebie idiotki. drugi dermatolog powiedzial ze mozna by z robic badania jakbym byla jedyna na swieci z tym problemem. ze przeciez wieleu ludzi to ma i sie to leczy i tam cos gadal ale koles ma ponad 80 lat wiec sie nie dogadasz tak do konca... ten mysli ze mam przez bakterie tradzik wywolany. i jakbym w wieku 23 lat miala krosty to mozna anty przepisac bo teraz to tylko sobie moge tym zaszkodzic inny na slowa badania przyczyny stwierdzil ze nie ma po co robic badan i tylk hormony mi pomoga. musze wrocic do wczesniejszych stron tego topicu i zobaczyc co tam bylo o tych kroplach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to akurat nie byly badania zwiazane tylko z tradzikiem....wiesz, brak rownowagi hormonalnej jest dosc powaznym problemem, choc moze fakt ze sie na niego nie umiera ;) jednak co do tego czego NFZ nie refunduje i czy powinien...to nie ten topik, wiec chyba nie ma sensu tego ciagnac :) nie chce sie wdawac w szczegoly...ja nie mam cholesterolu takiego dlatego, ze nic nie robie tylko jem i siedze przed kompem :p jestem szczupla, zdrowo sie odzywiam, cwicze dosc regularnie - ogolnie nie powiedzialbys, ze moge miec taki problem ale u mnie to niestety dziedziczne to tak samo jakbys napisal...ze mam tradzik bo widocznie o siebie nie dbam! jedyne leczenie to leki dzialajace wtedy kiedy sie je bierze ale one oczywiscie szkodza na co innego... a nie da sie tego wyleczyc :/ tak wiec wiem, ze nie bede mogla brac hormonow - trudno jakos moge z tym zyc ;) podsumowujac... nikt przez lata mi tego nie powiedzial i nie robil badan, choc regularnie chodzilam do ginekolga i on zapisywal mi tabletki niestety u nas to jest czesto na zasadzie \"jakie tabletki pani chce\"!!! tak samo jak kuracje na tradzik...bez pytania o to co sie do tej pory robilo, jak sie dba o skore, jak sie odzywia...bez wywiadu prawie i wszystkim to samo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
Quleczka wnioskowalem na temat Twojego cholesterolu, wiec chyba mialem prawo sie pomylic :) A co do lekarza to chyba amsz usta i potrafisz sie odezwac? Pamietaj ze lekarz jestdla Ciebie a nie Ty dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×