Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Gość IrocK
@ mmj Ciebie tak dlugo wysypywalo bo masz mala dawke :) ja juz wzielem 300 mg laczeni :D ja dawke bede zwiekszal napewno. Teraz pytanie do Ciebie a raczej sugestia bo slyszalem ze kuracje powinno zakonczyc sie dawka 1mg/kg masy ciala albo 0,5mg/kg nie jestem pewien ale raczej to pierwsze, wiec dlaczego Ty zmniejszasz? :P nadal przezornosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mi wiadomo to leczenie mozesz konczyc nawet z dawka 0,1mg/kg. Chodzi o to zeby dawka kulminacyjna (całego leczenia) nie przekraczała 120mg/kg masy ciała. Ilosc leku dobiera sie indyfidualnie do pacjenta i jego stanu zdrowia, takich sztywnych zasad chyba nie ma. Jednak zalecane jest przez pierwszy miesiac stosowac dawke 0,5 mg/kg. Moja dawka calkowita na dzien dzisiejszy to 200 mg :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IrocK: chodzi o to, ze zawsze po wyleczeniu powinno sie jeszcze przez miesiac, dwa zazywac lek w malych dawkach, dla podtrzymania efektu i dla opozninia wydalania leku z organizmu. Poniewaz twarz mam juz prawie wyleczona, to za niedlugo moge zaczac moja kuracje wykanczajaca - czyli male dawki przez miesiac, dwa. W sumie jezeli wyniki bede mial dobre, to wezme zalecane 120 mg / 1 kg - w moim przypadku bedzie to okolo 7000 mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
no to pomylilem sie z ta dawka konczaca :) dawka nie powinna przekraczac od 120-150mg/kg ciala bo nie daje to wiekszych efektow. Co do dobierania dawki to masz racje ja poprostu nie pamietalem dobrze :) @ mmj Powiem Ci ze nie slyszalem takiej teorii wiec nie zgadzam sie z nia, tzn po zakonczeniu kuracji nalezy przez 6 miesiecy smarowac twarz kremem z tym antybiotykiem zeby wyleczyc do konca :) ale mysle ze to wychodzi na to samo czy zastosuje krem czy mala dawke tego leku aczkolwiek ja zdecydowanie wole te druga opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozliwe, ze znadinterpretowalem to co mi mowil lekarz :P. Tak czy inaczej z racji duzej poprawy mam przez nastepne dwa miesiace brac mniejsza dawke, bo nie ma potrzeby obciazania organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
wiesz nie sugerowalem ze nie masz racji :) ale mozesz dopytac pewnie to dziala na tej samej zasadzie co ta metoda stosowania kremu tylko ze wiesz nie chce meczyc bardziej watroby i wogule kasa... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
nie no kurde jeszcze mam wysyp :P myslalem ze sie konczy a jednak nie ale dalej uwazam ze to dobrze :) no i strasznie suche wlosy jak nigdy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ja niedobra, wczoraj wycisnełam dwaokazy na mojej buzi i dzisiaj są plamy:( ale jestem glupkiem, sama tyle mówiłam, żeby nie wyciskać, ale wczoraj pomyslalam, że to tak szybko pojdzie i rano nie bede miała śladu po pryszczubo to był jużtaki biały łebek. a tu psikus, plama glupio jak cholera !! nie jestem stanowcza, za kare musze dać sobie klapsa i juz nigdy nie tknąć buźki!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
moge ja dac Ci klapsa? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masc ? Pierwsze słysze, sadziłaem ze dochodzi sie do tej dawki 120 mg /kg jest koniec leczenia, a jesli andal pojawiaja sie problemy to kolejna serie zaczyna sie po 8 tygodniach, niech ktos mi to rozjasni :). A co do wyciskania to eh ^^ robie to zdecydowanie zaczesto bo co 2dzien ale co ja poradze ze mam pełno białych główek. Mi sie juz wysyp konczy dzisiaj tylko jakies drobnostki wyskoczyły i nic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
tak tak blondyn :P trzeba potem smarowac dla utrwalenia efektu to zmniejsza szanse na powrot i napewno sie nie myle :) sluchajcie skora mi sie nadal luszczy i podszedlem do lustra i wygladam bardzo dobrze :D poschodzilo przebarwien prawie wcale pryszczy.. normalnie bomba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmj Ty stosujesz Aknenormin czy Roa ? Bo wybrałem sie dzisiaj do apteki po Aknenormin i przy okazji chcialem sie zapytac ilo kosztuje opakowanie 20mg x30 (obecnie mam 10), no ale baby sa tam tak tepe ze mi mowia ze nie ma opakowan 60..., raz jeszcze wytłumaczylem o co mi chodzi ale i tak nie pojeły... No wiec pytanko, co bardziej sie oplaca - kupywac 10 czy 20? Ja za 10 płace 117 zł, 20 na necie widze po 170zł, no wiec logiczniej bylo by kupywac 20 (moja dermatolog sie uparła ostatnim razem ze 10 wychodza taniej, ale jak widac nie ), niesteynie mam porównania z cenami z aptek. Dlatego czy mogl bym prosic, o jakies wasze ceny za 20mg x 30 kapsułek :). Wiadomo zawsze lepiej byc 50 zł do przodu :). PS. To o tej masci musze doczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra juz bylem i sie dowiedzialem, 20 kosztuja 183 zł czyli prawie 50 zł i tego bede sie trzymał :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muoda89
widzę,że nietytułowy wątek wdarł się na forum:) ale nie szkodzi. Ja mam pytanie w sprawie DUAC\'u, stosuję go od 8 grudnia tego roku (czyli ok 3 tyg) bez przepisu lekarza - po prostu sciemniłam farmaceutke,że juz kiedyś to stosowałam. Po tygodniu zauważyłam mała poprawę, a teraz znowu si je*bie wszystko. Mam białe pryszcze z ropną treścią w środku. Czy ktos może mi powiedzieć co o tym sądzi? tzn po ilu Wam przyniósł ten specyfik poprawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
blondyn wieksze opakowania zawsze sie oplacaja bardziej :) ja dzisiaj zrobie sobie fotke to zobaczycie jak moj stan jesli bedziecie chcieli :P nietytulowy watek.. :D dla mnie to temat powinien byc inny heh :) nie pomoge CI bo nidgy nie stosowalem duacu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muoda89 3 tygodnie to troche malo, taki normalny tradzik znika po okolo 3 miesiacach leczenia. Duac dziala tylko na duze ropne pryszcze takiej \"kaszki\" i zaskórników nim nie usuniesz (a masz takie napewno), wiec proponowal bym ci dokupic brevoxyl i stosowac go w dzien a duac na noc. Jesli to nie pomoze i bedzie coraz gorzej wybierz sie do dermatologa bo na wlasna reke duzo nie zdziałasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałem leczenie duac\'em jest bardzo skuteczne ale przez pierwsze 6 miesiecy potem juz tak super nie działa. To ze sie oplaca to wiem, ale moja dermatolog mi wmawiała ze 10 napewno wychodza taniej... Albo sie pomyslila albo ma podpisana jakoms umowe z producentem leku i chciala mnie naciagnac. Teraz bede bral tylko 20 mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore Aknenormin, ale nie powiem Ci ile kosztuje w Polsce, bo nie kupilem tutaj ani jednego opakowania. W Niemczech za 100 sztuk 10 mg, place 42e, a za 100 sztuk 20 mg, 66e. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muoda89----> Jesli o duac chodzi to ja poprawe zauwazylam juz w pierwszym tygodniu stosowania,a naprawde wygladalam tragicznie...I trwala dopoki duacu uzywalam czyli 2 msc.A pozniej gdy stosowalam go na wlasna ręke,tak jak Ty,tez juz nie osiagnelam takich efektow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muoda89--->Moze inaczej-Gdy pierwszy raz zaczelam swoja,ze tak powiem przygode z duaciem,moja cera poprawila sie juz w pierwszych dniach stosowania.Po miesiacu wygladalam o niebo lepiej,wszyscy zauwazyli,ze moja cera stala sie ladna,kolezanki cieszyly sie ze mna,ze wreszcie udalo mi sie,ze chociaz ten lek mi pomaga...Ale radosc dlugo nie trwala,bowiem po 2 msc dostalam recepte na differin i zaczelo sie pieklo.Po 2 msc gdy ponownie uzylam duacu twarz mi spuchla,oczy....masakra.Potem po kolejnych dwoch znowu sprobowalam....sytuacja sie powtorzyla,ale zauwazylam,ze nieco lzej...a dlatego,ze uzylam duacu tylko na srodku policzkow,aby zachowac jak najwieksza odleglosc od oczu.Wtedy duac pomagal ale juz nie tak jak kiedys.Owszem ograniczal troche ten wysyp,ale niestety juz nie tak jak dotad :( No coz....drugiego takiego leku nie znajde...A najgorsze jest to,ze jestem uczulona na nadtlenek benzoilu :O I wiele preparatow odpada....tzn nie moge ich uzywac.Duac takze mnie uczula,ale mimo wszystko z niego nie rezygnowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuje duac od 3 tyg i chyba jestem jedynym przypadkiem któremu on niezbyt pomaga. uzywałam Differin i cos chyba Biodicord? wiem ze sterydowy, a takze Nubaxin Unidox.... czuje sie jak królik doswiadczalny a efekty niewielkie... juz sama nie wiem co stosować.... i czy to mozliwe ze po duacu i po tak długim stosowaniu wyszła mi pokrzywka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po Duacu to bardzo mozliwe. Sam mialem lekka, ale ustapila po paru dniach. Ogolnie, to czytajac opienie ludzi z tego tematu, Duac pomogl niewielu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
to tak jak z kazdym lekiem.. moze nie pomagac wiekszosci a Tobie tradzik wyleczy.. no ale takim optymista to ja nigdy nie bylem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt z nas chyba nie jest na tyle odwazny by myslec,ze na zawsze pozbedzie sie tego tradziku dzieki jakiejs masci czy zelowi....Nawet jesli to antybiotyk.Ja ewentualnie licze po cichu na to,ze moze choc troche pomoze-ale na jakis czas.Bo juz chyba przestaje wierzyc,ze kiedys sie tego pozbede :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
ja wierze ze sie pozbede :) dlatego ide zaraz lykac 20 mg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
eh.. ;p ja nawet nie mysle co by bylo jak wroci tradzik.. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Violka86435
Po tygodniu stosowania nie zauwazylam wielkich zmian,ale faktycznie pryszcze wyskaiwaly mniejsze. Teraz dodatkowo biore Yasminelle i to razem pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda18
ej mam małe pytanko i licze na odpowiedz:)powiedzcie mi czy ten duac działa tez na pryszcze na plecach?kurcze mam pryszcze na plecach i nie wiem jak je zlikwidować:(błagam pomóżcie :)moze znacie jakis dobry preparat na pryszcze na plecach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie mysle bo jeszcze sie go nie pozbylem. Duac jako lek na tadzik i tak ma wysoka skutecznoc w porównaniu do innych masci/zelów. Poprostu tak zawiłej i nie do konca wyjasnionej choroby nie da sie zwalczyc tylko mascia/zelem. PS. Dzisiaj 2 seria zdjec twarzy. 10 dzien stosowania Aknenorminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×