Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Gość IrocK
moja dermatolog mi zawsze robi caly pakiet badan :P wkoncu to wszystko i tak z krwi ale tez sie ciekawie jak to bedzie z moim wynikami 16 stycznia :) mam nadzieje ze beda tak dobre jak moje samopoczucie. ps. nie wyciskaj!!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadłam na lepszy pomysł, zamiast obciążać siebie rzucę na niego klatwę miliona pryszczy każdego dnia. to będzie chyba najgorsza z kar. swoją drogą jak się przespałam już mi trochę emocje opadły, co nie zmienia faktu że dupek ma u mnie przesrane a twarz się uspokaja. nie stosuję narazie effaklaru na dzien, bo jakoś może to po nim mnie tak wysypało? pianka chyba krzywdy nie robi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nikt dzisiaj juz sie czarów nie boji :). Jednak moge Ci porzyczyc z 2-3 ksiazki o czarnej magii :) U mnie twarz normalnie bez rewelacji, kac tez troche sie na niej odbil :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muoda89
Donniedarko --> ja chodziłam na mikrodermabtazje. Mialam robione zabiegi co 4 tygodnie, głowicą z kwarcową końcówką i diamentową. Zabiegi bardzo pomogły na blizny i zmarszczki;] pomimo tego,że takowych nie miałam;p (zmarszczek). Czy wpłynęło na wyskakiwanie pryszczy?..hm, może i tak, ale trwało to niedługo. Mikro polecam tylko na przebarwienia ,blizny i dziurko. KWAS GLIKOLOWY miałam też, byłam na 13 zabiegach w odstepach tygodniowych. Stężenia kolejno 50% a potem jechałam na 70% i tez byłam bardzo bardzo zadowolona ze stanu skóry. Teraz stosuje DUAC i szczerze mówiąc hm..skóra owszem mięciutka,ale pryszcze jak były tak są:(..dokoncze to opakowanie i zobaczymy co dalej.. chyba nie bede miec już siły i przezucę się na IZO / ROA.. Męczę sie z tym już ponad 4 lata i stosowałam: Brevoxyl,Differin,Tetralysal, Formułę chinśką 101 E,Aknemycin, AcneDerm, Zineryt, Diane 35, Effaclar K, bosz nawet wszystkiego nie pamietam..w dodatku byłam tez raz na zabiegu Laserem IPL,ale kosztował 240 zł i se odpuściłam.. ktos skomentuje? :).. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja moge skomentowac. Wcale nie masz tak duzej listy lekow, jak niektorzy :P A na powaznie, to ile mialas terapii Tetralysalem lub pochodnymi Tetracykliny i jakie byly efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
ja stosowalem moze ze 20 specyfikow ale nie bylo tego duzo przynajmniej takie mam odczucie :P ja mam tradzik taki sredni ogolnie ale bardzo upierdliwy bo ciagle wraca tj. po 2 kuracjach tetralysalem :) powiem wam ze tak jak teraz na Roa juz dobrze wygladam to nie bylo :P skora mi sie luszczy tonami ale to tam gdzie sie gole, na reszcie ciala i twarzy luszczy sie niewidocznie :)) Ja bym na Twoim miejscu zastosowal Roa oczywiscie jezeli Cie stac i doktor pozwoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, jakbys poszukal jakies 80 stron wczesniej, to pisalem dokladnie tak samo, jak Ty. Juz na samym poczatku mialem takie postepy, jak nigdy na zadnych antybiotykach doustnych i zewnetrznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
mam nadzieje ze nie miales zamiaru gasic mojej euforii?:P chce jak najszybciej skonczyc te leczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie cos ostatnio wysypuje :O Nie wiem dlaczego...Zaczelam sie zastanawiac czy ten Clindacne aby nie jest lekiem po ktorym najpierw wysypuje.Bo nawet zanim zaczelam brac tabletki to tak mnie nie wysypywalo.Ratuje sie maseczka,ale ona za duzo nie pomaga. A w Sylwestra musze sie pochwalic,ze nie pilam :) No wypilam,ale tylko 3 kieliszki :) Jeden na zgode z kumplem,drugi dlatego,ze jeden sie obrazil,ze nie pije,a trzeci,bo zerwalam z chlopakiem i musialam sobie jebnac jednego tak na odstresowanie,bo to bylo bardzo ciezkie dla mnie. Ale jestem z siebie dumna,ze nie pilam ogolnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IrocK: w zadnym razie. Po prostu potwierdzam skutecznosc leku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
mmj to swietnie :)) jak cos wyskoczy to coraz szybciej schodzi :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
i kolejne 20mg poszloo :D dziwie sie czemu przy tetracyclinie (nie tetralysalu) bolal mnie brzuch po dwoch dniach a przy takim silnym leku nie boli ... :) moze dlatego ze to witaminka heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
gdzie jak gdzie ale nie nawidze kolo ust ;(( a mi taki maly wyskoczyl nad warga :( sorka za te 3 posty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biore tabletki,wiec mysle,ze nie powinno mnie przed okresem wysypac...Jesli juz to w tej przerwie 7dniowej... A wysypuje mnie juz od dluzszego czasu-z tydzien :O I znowu mam takie duze bolące....i mysle,ze to znowu z powodu kremu,a raczej tej masci witaminowej.Bo jak nie uzywam kremu to mi takich kulfonow nie wali... A w tej masci jest wazelina,wiec moze mi zapycha pory.... Zajebac sie normalnie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie ma tak dobrze, ze jesli bierzesz hormony to nic Cie nie wysypuje przed okresem....owszem dostarczasz dawke hormonow ale jak by nie bylo w roznych dniach miesiaca twoj poziom hormonow i tak jest rozny... a co do masci witaminowej to niestety mozesz miec racje - ona jest wazelinowa :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muoda89
raz miałam terapie Tetralysalem, ale juz wiecej nie chce bo włosy wypadały mi garściami. a pochodnych tetracykliny czy czegoś tam innych nie stosowałam chyba... Co do ROA to mój dermatolog który prowadził mnie przez 1,5 roku zalecił mi to po wakacjach i wtedy postanowiłam,że czas zmienić dermatologa, bo ROA to ostatecznośc..i teraz ten nowy zapisał mi Aknemycin 3 razy dziennie i jak widział,że po miesiący nie ma poprawy to kazał odstawić i zapisał Dalacin T i Differin..ja sama nie zauwazałam poprawy i po 3 tyg. na własną rekę zaczęłam stosowac DUAC.. Na ROA znalazłaby sie kasa ale ja nie pracuje a nie chcę obciążać rodziców tak wielkimi kosztami.. :( sama nie wiem co robic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aknemycin nie nadaje sie absolutnie na nasilony tradzik, to najslabszy antybiotyk oparty na erytromecynie. Skoro pozostale leki nie przynosza efektow, to raczej ciezko bedzie Ci sie wyleczyc bez doustnej terapii. Nie wiem ile masz lat, ale warto zrobic badania hormonalne - bo to glowny sprawca problemow z tradzikiem. Nie chce krakac, ale jak przez 1,5 roku sie leczysz bez wiekszych efektow, to hormony, albo Roa moga byc jedynym wyjsciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
mmj dobrze prawi ale jednak lepiej juz wziasc ten glopi lek niz tak ingerowac w organizm no chyba ze antykocpecja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie sie zastanawiam nad tym,ze ta masc moze byc przyczyna teo,ze mnie tak wysypuje....Ale w takim razie co mam uzywac...ja naprawde z tymi kremami dostaje jebca juz...Po kazdym wychodza mi jakies duze kulfony...Nawet po tonikach..A ta dermatolog to tez jakas troche nie tego,ze mi przepisala masc z wazelina i ten spirytus...Ale prywatnie chodzic nie bede...Bo jestem tego zdania,ze i tak mnie prywatnie nie wylecza,bo chodzi im tylko o kase.Ogolnie nie mam az tak tragicznego tradziku,choc teraz wygladam strasznie :O Ale jesli za rok nie zobacze poprawy albo jesli hormony pomoga,a potem wszystko wroci (odpukac!) to bede sie starala o Roa lub cos w tym stylu...Tylko tutaj problemem moze byc zdrowie...I moja fobia odnosnie krwi-a badanie trzeba robic czesto... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serio wysypuje ci po toniku? - o tym jeszcze nie slyszalam. Moze kup sobie jakis polecony przez farmaceutke nawilzajacy krem oil-free...jest szansa,ze nie bedzie zapychal. Na mnie super dziala physiogel...nie wysypuje mnie nic ale z tego co bravia mowila to tez nie jest idealny. Tak czy inaczej ja na razie brevoxyl na noc + physiogel na dzien i nie jest tak zle... powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weridiana: ale z tego co ja sie orientuje, to przeciez dermatolog z NFZu tez dostaje pieniadze od kazdej wizyty, wiec zalezy mu tak samo, zeby do niego chodzic. No i sprobuj kremu z Physiogelu, moze masz po prostu podrazniona skore od stosowania tylu srodkow, a ten krem pozwoli jej od tego odpoczac. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
tak dostaje za kazda wizyte :) ale np mojej dermatolog nie zalezy na pieniadzach tak bardzo.. wiele razy to udowodnila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mowie naprawde szczerze-po kazdym kremie i tonikach robia mi sie takie kulfony bolace...Masc witaminowa,krem bambino,under twenty,avon,ziaja.... w kazdym przypadku to samo.Z tonikami identyczna sytuacja.Czy to z avonu,czy ziaji,czy kiedys mialam taka serie tin tin...Po kremie z tej serii wygladalam masakrcznie :O Juz normalnie wysiadam :( Nie wiem co robic...A nie wyobrazam sobie zebym miala uzyc pudru,bez uprzedniego uzycia kremu...To po prostu niemozliwe.Juz ograniczam sie i smaruje tylko rano porzed wypudrowaniem....Ale to i tak nic nie daje :O Musze babce o tym powiedziec..A wizyta dzieki Bogu niebawem,bo 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zmus ja by dala ci cos beztluszowego .... glupie to ale u nas lekarzy czasem trzeba zmuszac :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samemu sie nie zadba o własny tylek to nikt tego za nas robic nie bedzie. Dlatego warto zawsze wiedziec co i jak zeby nie dawac sie ciagac na coraz to kolejne wizyty i coraz to inne leki. Czqasem lekarz moze dzialac na nasza niekorzysc swiadomie badz nie, trzebva sie miec na bacznosci tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondym dobrze mowi. Musimy tez troche sami weryfikowac to co lekarz przypisuje i jezeli mamy jakies watpliwosci, to mu o tym powiedziec. Jezeli nic sie nie zmieni, to wystarczy poprosic o historie choroby (to wazne) i poszukac innego. Ja odebralem wyniki. Wszystko w normie, nawet cholesterol ktory ostatnio mialem 4,9 (z przedzialu 3,1 - 5,2) spadl do 4,7. Mam za to wysoki poziom glukozy 4,9 na dopuszczalny 5,55 - na to akurat nie ma wplytu Iso, ale zaintrygowalo mnie to, bo moze to tez miec negatywny wplyw na twarz. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie racje...Musze ja jakos przycisnac,bo teraz to my sami chyba wiemy wiecej niz nie jeden lekarz :O Jak juz cos czasem przepisza to szkoda gadac.Masc z wazelina dla cery tradzikowej :O A ja glupoia jeszcze sie tym smarowalam....no ale czasem czlowiek slepo wierzy.A,ze masc byla tania jak barszcz to kupilam bez zastanowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muoda89
ktoś pytał ile mam lat, no 19 jak wynika z mojego nicku:) w sobote mam studniówke..nic już do tego czasu nie zdziałam..ale trudno, skoncze DUAC i pójde znów do derm., bo chce mi przepisac jakieś pochodne TETRACYKLINY, ale nie tetralysal bo to juz btrałam.. jakie są inne skuteczne leki tego typu? bo nie wiem czy sie zgodzic na kolejną terapie antybiotykami.. jeszcze raz powiem jakie mam wypryski: są to ropne wykwity, takie białe co wystarczy drapnąc i wypływa z nich ropa..tylkop trzeba jeszcze docisnąć,żeby nic nie zostało.. poza tym mam zaskórniki, z których własnie robia mi sie te ropne.. help?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi ona pomaga akurat ale to tak jak mam bardzo sucha skore, ktora sie luszczy...to smaruje 1-2 razy na noc i jest lepiej. Wiadomo, ze wtedy to nie zdazy zapchac skory tak jak stosowana codziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×