Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Gość Muoda89
donniedarko, IrocK -> dziekuję za odp. donniedarko -> co do wysuszania twarzy na wiór to własnie tak to okreslił mój dermatolog 3 miesiące temu..powiedział,żebym mu zaufała, bo jak zasusze na maxa skórę to nie będą sie miały jak prosukować syfy. Oczywiście nie jestem jakaś pogięta, żeby to wciągnąć bo każdy wie, co dzieje się po wysuszeniu kiedy wiórki skóry aż lecą z twarzy.. ok,kupię następną tubkę DUAC'u i dalej bedę brała tabsy FACE OK!, co do pielęgnacji to uzywam do mycia i demakijaży żelu La Roche Possay. Planuję kupić z tej firmy krem nawilżający do skóry tłustej i trądzikowej,ale jeszcze się zastanawiam.. Co do dermatologów estetycznych, to nie słyszałam o takich w Zielonej Górze (bo własnie tam mieszkam), a też chętnie wybrałabym się na jakiś kwas by zredukować blizn.. mam koleżankę która wyciska każdy wyskakujący a nawet "niedorozwinięty" jeszcze syf i blizny jej schodzą po paru dniach..nie ma żadnych czerwonych plamek..nie wiem jaką ona ma cere,że jej sie tak szybko regeneruje bo ja jak wycisne to najpierw jest zaczerwienione 2 dni a potem zostaje czerwona plamka płytka już na zawsze...dopóki jej nie wybiele np kwasem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
Irock-ja nie wiem jak było z Tobą,ale dla mnie-osoby,która nigdy nie miała problemów z syfami-pojawienie się syfa po prostu oznaczało jego wyciśnięcie.Ja do 21 r.ż. mialem pojedyncze pryszcze i zawsze wyciskałem,było ok.Kiedy pojawiło się ich więcej,jeszcze nie wiedziałem co się dzieje :P zatem też wyciskałem no i się zaczęło na dobre.A co do tego wysuszania,to tak-część leków nawet ma za zadanie wysuszyć skórę do pewnej warstwy,ale jej dogłębne przesuszenie jest błędem. Muoda89-to jest chyba przeznaczenie :P bo ja też jestem z Zielonej Góry!! Więc już Ci mówię-w naszym pięknym mieście na dobrą sprawę jest tylko jeden taki gabinet,to dziwne na tak duże miasto.Tak czy inaczej,to jest adres: ul. Żeromskiego 17/2,tel 0683253151 dr. Ewa Włosińska- Strzelecka. To jest na deptaku,ten gabinet jest połączony z salonem kosmetycznym i pani doktor w czasie np zabiegu,peelingu przychodzi kontrolować sytuację i na bieżąco obserwuje reakcje skóry na zabiegi.Dziś tam właśnie zmierzam:)A co najlepsze-mają umowę z NFZ i jako jedyny gabinet w Zielonej wykonują zabiegi właśnie lekarze,nie kosmetyczki. Jest tam jeszcze druga pani doktor,ale polecam tę,dużo dobrego o niej się nasłuchalem,np w aldemedzie mi ją polecali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
@ doniedarko zgazdam sie przesuszenie jest niepozyteczne :) jeszcze co do wyduszania to ja poprostu nigdy sie tego nawyku nie lapalem dlatego nie mam :) Wtrasie sie troche co do "przeznaczenia waszego" :D pochodze z Zielonej Gory rowniez :) obecnie mieszkam we Wroclawiu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra1234
Bravia mam doświadczenie z tymi tabsami bo brałam je dośc dlugo, odezwij sie do mnie na GG to pogadamy 8936817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen89
a czy ten zel pomaga na zwalczenie wagrow ??mam pryszcze takie podskorne a feee.. i ciezko mi z tym juz! aha i jak moge to zapytam ejszcze pryz okazji co myslicei o preparacie na wybielanie zebow BIAŁA PERŁA??mysle nad kupnem tego wiec..doradzcie mi;) Bede baaardzo wdzieczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen89
a czy ten zel pomaga na zwalczenie wagrow ??mam pryszcze takie podskorne a feee.. i ciezko mi z tym juz! aha i jak moge to zapytam ejszcze pryz okazji co myslicei o preparacie na wybielanie zebow BIAŁA PERŁA??mysle nad kupnem tego wiec..doradzcie mi;) Bede baaardzo wdzieczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen89
a czy ten zel pomaga na zwalczenie wagrow ??mam pryszcze takie podskorne a feee.. i ciezko mi z tym juz! aha i jak moge to zapytam ejszcze pryz okazji co myslicei o preparacie na wybielanie zebow BIAŁA PERŁA??mysle nad kupnem tego wiec..doradzcie mi;) Bede baaardzo wdzieczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen89----->Wągry,a podskorne pryszcze to zupelnie co innego... A duac nie pomaga ani na jedno ani na drugie...Juz wiele razy byla o tym mowa..i bardzo dobry ponoc jest krem brevoxyl-dostaniesz go w aptece bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wagry nie pomaga, na to chyba tylko dobry jest piling lub czas. A co do zebów to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bravia---> Trzeci dzien to nic zlego.Ja zawsze dostaje najpredzej 3.A zdarza sie nawet,ze 5.Takze spokojna glowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra1
pytanie do osob z warszawy - czy ktos byl u doktora tomasza wasyłyszyn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie bylam ale opinie niby sa dobre w necie :) tyle, ze kiedys czytalam jego strone i jakos mi nie podpasowal... wiem,ze moja opinia nie na wiele sie przyda - moze po prostu pojdz i sprawdz sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forum wciaga jak diabli.Ja po powrocie ze szkoly od razu smigam po kompa i pierwsze co robie to odpalam GG,a potem wchodze na kafe ;) Wciagnelo mnie to do takiego stopnia,ze nieraz to nawet w lozku leze i buszuje se w necie...oczy mi sie zamykaja,ale nie poddaje sie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostałam ten pieroński okres. boli jak zawsze, kręci mi sie w głowie, ale przynajmniej jest, co potwierdza skuteczność tabsów :D Buzia nadal troche w rozsypce, ale zdaje się, że się goi juz. bardzo długo to trwa, niestety te gule przy brodzie są ciężkie w leczeniu, dzisiaj jakby lepiej, bo na noc zasmarowałam zieloną glinką i trochę się to tak obsuszyło . reszta buzi szorstka, ale nie widac pod makijażem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen89: pasta dobra, ale z racji beznadziejnych szyn do ktorych sie naklada paste, nie sprawdza sie najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich bo jestem tutaj po raz pierwszy. Wczoraj wybrałam się (w końcu) do dermatologa bo moja twarz wygląda już naprawdę okropnie tzn. mam syfy, gule, wągry i blizny już też http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3321507&start=4680 Dermatolog przepisał mi Tetralysal, Metronidazol (na dzień) i Duac (na noc). Mogę liczyć na wypowiedź znawców na mój temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra1
czy ktos jeszcze byl u dr Wasyłyszyna Tomasza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolita1124 stosowalem to wszystko, najpierw tetrysal połaczony z duac\'iem i efekty byly wspaniałe, szybka poprawa, niemal ze zadnych przebarwien: Przed - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3c9253e10737fd78.html Po - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/808e3faec645468e.html Jednak potem pojawil sie problem bo problemy wrocily, a ze antybiotyku niemozna brac caly czas dostalem Aknenormin inaczej izoteryne. Metronizadol z tego co pamietam bardzo wysuszal twarz i byl raczej kiepsko skuteczny, ale pamietaj na kazdego leki dzialaja inaczej! Uprzedzajac kolejne pytanie, duac stosuj na wilkotna skore i w bardzo malych ilosciach okolo wielkosci gdzies tak ziarenka groch :) i to tylko na noc. Z metronizadolem tez sie oszczedzaj i nie doprowadzaj do wysuszenia twarzy, pamietaj czasem lepiej masci nalozyc mniej niz sie luszczyc i specialnie nawilzac :). Tyle :). PS. Prosze nie usowac posta z wzgledu na linki :). Dziekuje :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia_22
Bravia - ja mam ten sam problem co Ty z gulami własnie na brodzie:( Brałam 2 razy Diane 35. Jej skuteczność gdy brałam po pierwszych trzech miesiącach była naprawde dobra jeśłi chodzi o te gule..zniknely i nie pojawiały sie.Po kilku miesiacach jak zrobiłam przerwe ale zmieniłam na inne hormony o niższej zawartości hormonów..to i tak mnie strasznie wysypało..szczegolnie brodę bo z nia mam własnie problemy.Wróciłam do Diany ale juz na mnie nie zadziałała , nawet po pół roku nie było poprawy:( Obecnię biorę Syndi 35 i mam już dośc tych lekarzy..biore 3 miesiac , jest źle..pod makijazem nawet widać.reszte buzi mam ok ale ta broda jest straszna.Zielona glinka nawet wyusza ale ja potrzebuje czegos mocniejszego..miałam Acnemycin ale mi bardzo podraznił skóre i musiałam odstawic.Teraz stosuję Acne -derm, skóra się goi..niewiem jak to dalej bedzie ale ja mam już dośc tych kurcji hormnlanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do mojej terapi Aknenorminem to zarzyłem juz w sumie 460mg. poprawa caly czas widoczna, mala ale jednak :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
lolita1124-z własnego doświadczenia wiem,że terapia krzyżowa jaką jest łączenie Duacu i tetracyklin,daje dobre efekty.U mnie trądzik się uspokoił.Pojawiają się jedynie raz na tydzień jakieś syfki,ale żadnych większych.Metronidazol to nie moja działka,więc nie pomogę.Ja mam Duac na noc,na dzień Skinoren(lek cudo!!!) i Unidox(tetracyklinę). A teraz sam mam pytanie-czy ktoś ma doświadczenie z kwasami?Dziś dermatolog powiedziała mi,że na drugi peeling za wcześnie,ale kwasy (jakiś glikol mi się o uszy odbił czy coś takiego)jak najbardziej i mikrodermabrazję można zrobić też,a potem taką jakąś inną "mikrodermabrazję do krwi" jak to nazwała pani doktor:P Czyli warto te kwasy?Bo juz kuuupe kasy wydałem na to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
blondyn,ta fotka z maja 2007 roku wygląda jakbyś miał zupełnie gładką cerę.Rzeczywiście miałeś wielką poprawę po Duacu i Tetralysalu.Jak szybko Ci trądzik wrócił?Jest tak jak na pierwszych fotkach?Czy trochę lepiej? Powiem Ci szczerze,że trzeba mieć jaja(przepraszam za kolokwializm),żeby pokazywać swoje fotki,podziwiam Cię i masz mój wielki szacunek. Dodam jeszcze,że trochę sam się podbudowałem,bo mój trądzik w najgorszym wydaniu we wrześniu 2007 nie wyglądał na połowę tego co Twój na pierwszych zdjęciach. Życzę Ci mistrzu,żeby to ścierwo zeszło! W ogóle wszystkim Wam tego życzę!:) Bo w końcu to coś nas połączyło w jakiś tam sposób i jak już się skończy to warto by było kiedyś się spotkać i powspominać walkę z tym gównem :P haha .Pozdrawiam ludziska!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Wam bardzo blondyn i donniedarko za odpowiedzi. Ale mam jeszcze jedno pytanko czy stosując leki robiliście też peelingi czy nie są one konieczne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt bylem gładki, jednak potem wrocilo coprawda juz dozo mniejszy ale jednak. Wrocil dokladnie gdzies tak po 3 miesiacach moze 4, przez wiekszosc wakacji jeszcze bylo ok. Te zdjecie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ce1b9b0afc8301b8.html To chyba wrzesien czy pazdziernik wtedy mnie strasnie wysypalo takimi malymi, wiec stosowalym brewoxyl i pomoglo. Ogolnie po tetrysalu i duacu niezakonczylem leczenia, stosowalem gdzies do grudnia kupe innych leków ale nic nie pomoglo dlatego zabralem sie za izoteryne. Co do zdjecie to jeszcze nic takiego, nie widziales tych z agrafka w policzku, ramieniu lub brodzie :). Pilingi nie sa koniecznie, nawet moga roznosic tradzik jednak sporo osob sobie to chwali, ja uzywalem tylko jakiego pilingu do ciala takiego grubo ziarnistego i to raz w tygodniu i skora byla faktycznie gładsza a jakis tragicznych zmian nie zauwazylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn. mnie dermatolog zaproponował jeżdżenie na peelingi do niego ale nie wiem jak one będą wyglądały i czy będą skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
lolita1124-ja jestem w trakcie leczenia od października i pierwszy peeling pozwolono mi zrobić tydzień temu,mimo,że mój trądzik jest raczej słaby.Miałem tydzień temu robiony peeling ziołowy,bolało,piekło,twarz była spuchnięta,skóra schodziła płatami,ale... Zniknęły zaskórniki,blizenki nieco się spłyciły,plamki też się rozjaśniły,nie zrobiły się żadne nowe pryszcze,oprócz jednego w okolicy ust,ale to od golenia.Jak już pisałem lekarka pozwoliła mi robić mikrodermabrazję,więc domniemam,że juz nie jest tak źle,bo z tego co wiem można ją robić jedynie jak ustąpią stany zapalne. Co do peelingów jeszcze to ja to bardzo polecam ,ale żadnych kosmetyczek.Jedynie gabinety dermatologii estetycznej z nadzorem lekarza dermatologa. Blondyn -cieszy mnie to,że dużo mniejszy wrócił.Wiem,że każdy reaguje inaczej,ale skoro Twój trądzik się zmniejszył,to może mój jeśli wróci to minimalny,po skończonej kuracji.Brevoxylu nigdy nie stosowałem.Jakoś nie miałem przekonania do niego.Zineryt mi nie pomógł,Differin zresztą też nie.Dopiero Duac się spisał na medal.Teraz dołożyłem Skinoren i jest naprawdę coraz lepiej mimo pojedynczych nowych. Agrafka w policzku mówisz... :P ciekawe,chociaz ramię na brodzie też...nie wiem co to znaczy,ale domyślam się,że nie było ciekawie.W każdym razie bardzo dobrze,że masz IZO!Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
Ja doświadcznia w peelingach wykonywanych u dermatologa nie mam,bo miałem tylko jeden,ale powiem Ci szczerze,że było git.To zalezy jaki peeling będziesz miała i jak wrażliwą masz skórę.Mi powiedziano,że długość trwania zabiegu zależy od mojej skóry,jak długo zniosę ból i opuchlizna nie będzie zbyt duża,tak długo lekarz będzie ścierał naskórek.I ścierał dość długo,potem był okład kojący,bo jednak piekło i piekło potem przez całą noc,a później było ok.Utowrzyła się taka świecąca skorupa,która po 3 dniach zaczęła się łuszczyć.Musiałem wziąć wolne od pracy i studiów,bo jednak skóra schodziła dość intensywnie,ale efekty są dobre.Dziś byłem własnie na wizycie kontrolnej,tydzien po i lekarz twierdzi,ze jest bardzo dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam u dermatologa jak już wcześniej wspominałam w tym tygodniu no i powiedziała mi że w przyszłym tygodniu mogłabym już przyjść na peeling... Nie wiem co o tym mam teraz myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×