Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

hej, tak peeling robil mi dermatolog. i owszem trzeba miec troszke podleczona skore. :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misisipi
ja niby mam tlusta tradzikowa cere ale jwst bardzo wrazliwa... ale zauwazlylam ze mnei tak nei piecze jak myje ja woda mineralna do tego uzywam sobie s serii do ckory tradzikowej dr ireny eris delikatna pianke. jako krem do codziennego uzytku dermatolog polecila mi z la roche posay krem effaclar ale mi po nim wyskakuja czerwone placki a skora piecze...na razie uzywam iwostinu do cery tradzikowej na bazie polskiej wody termalnej ale znalazlam fantastyczny krem z firmy ktora bardzo lubie i wiem ze sie na pewno na niej nei zawiode...(procz ceny:() opis znalazlam w necie: Avene Clean- Ac emulsja nawilżająca i łagodząca podrażnienia uzupełnia niedobory w zakresie skóry wynikające z kuracji przeciwtrądzikowej, respektując jednocześnie jej wrażliwość. Jest bogata w wodę termalną Avene, o właściwościwościach kojących i łagodzących podrażnienia. Zawarte w emulsji składniki nawilżające i przeciwdziałające wysuszeniu, odbudowują uszkodzoną powłokę hydrolipidową, przywracając skórze utracony komfort. Emulsja normalizuje wydzielanie łoju. hmm pora wie zaczac oszczedzac pieniadze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wania
A o sumamedzie nikt nie słyszał nic?? szkoda:( Zobacze jakie u mnie będą rezultaty i opisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam bardzoooooo
czy ten duac jest na recepte? i ew. ile kosztuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam bardzoooooo
chyba sie nie dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wania
Wuystarczy spojrzec pare postow wyzej..Tak jest na recepte a kosztuje ok 40 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tak bylo przez pierwszych kilka dni potem juz tak bardzo sie nie przesuaszala ale i tak wspomagalam ja kremem nawilzajacym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassie
ODSPRZEDAM DUAC! sluchajcie zaczelam leczenie wewnetrzne izotekiem i przy przyjmowaniu leku IZOTEK nie mozna stosowac na skore lekow zadnych masci itp tylko nawilzanie no wiec mam do sprzedania opakowanie duacu to normalne 15g jest nowiutkie nienaruszone prosto z apteki i trzymane w lodowce waznosc do 2008 kupilam go jakis tydzien temu a w piatek wykupilam izotek, takze nie moge juz smarowac duackiem tak powiedziala dermatolog i tak jest na ulotkach wiec nie potrzebuje juz tego opakowania, jesli jestescie zainteresowani odkupieniem go ode mnie to piszcie na mail, w lodzi moge osobiscie sie umowic i sprzedac jesli jestescie z innego miasta moge go wyslac paczka, chce za niego 40,89 taka cene macie na opakowaniu z apteki. mail podaje dirtydiana@vp.pl lek osobiscie polecam bo bardzo mi pomogl na twarz jednak gdybym miala sie cala nim smarowac to by bylo bez sensu tak wiec biore ten izotek jako ostatecznosc.lek jest na recke ale tylko w polsce w innycn krajach mozna go normalnie kupic jak kazda inna masc na pryszcze typu skinorem etc.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja wszystkim Ale numer. Wiecie co wlasnie sie doweidzialam ze kremy ktore zawieraja adapalene czyli differin to zawiera lub retin-a lub accutane i osoby ktore tych kremow uzywaja (cz\yli ja) nie powiiny exfoliowac twarzy czyli uzywac peelingow. Kurcze a mialam wybrac sie na peeling. Powiedzcie mi co zawera duac bo tego nie mam zeby sprawdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
kassie ja bym odkupila ale musialabys wyslac, co by mnie troche kosztowalo. Masz moze konto na allegro? bo boje siew ciemno kase wysylac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arleen
dwa tygodnie temu kupiłam Duac, i przyznaję że poprawa jest :) nie mam dużego trądziku, najbardziej go widac na czole, znacznie wiecej mam czerwonych plamek i przebarwień, tak zwanych dziur nie mam. Czy są w aptece jakieś dobre produkty który pomagają pozbyć się przebarwień??? pozdrawiam :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missisipi
wiecie co??dostalam probke tego kremu avene w aptece(o ktorym wam psialam). na poczatku troszke piekl bo mam skore naprawde podraznona po duacu.jest skuteczny ale skora jest wysuszona.krem fanatstyczny.czulam ze moja skora zostala nawizlona i stala sie milsza w dotyku--ja na tym avene to sie nigdy nei zawiodlam:) konsekwentnie zbieram na ten kremik pieniadze i postanowilam ze sobie kupie jeszce spray z sama woda termalna avenue a co ta u Was dziewczynki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rob89
Mam za tydzień mieć plastykę nosa. Chirurdzy nie chcą żadnych zmian ropnych na twarzy. Ja trądziku nie mkam, tylko widoczne zaskórniki. Czy w 8 dni mogę oczekiwać poprawy? Lekarze boją się, że po 3 tygkiedy będę musiał nosić plastry pooperacyjne (na czole) może dojść do odparzeń, co może zepsuć efekt zabiegu całkowicie. Co robić. Drugi dzień stosuję Duac. W środę za tydzień zabieg. Decydować się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rob89
Ściągnięcie plastrów jest po 3 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missisipi
a ja kupilam sobie mala wode etrmalna avene i zbeiram cal yczas ten ten krem o ktorym psialam a po wodzie ktora stosuje mam wrazenie ze skora jest lepiej nawilzona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiki taki
odswiezam...piszecie co i jak u Was..ja stosuje juz ponad miesiac i pryszczolki caly czas sa..:( chociaz chyba jest troszke lepiej..sama niewiem..pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ellenaj
Rewelacjo!tak siedze i czytam, az mnie głowa rozbolaLa...i skora poszarzała..a tez jestem po pierwszym tygodniu z duaciem..a mam do ciebie pytanie jako do fachowca...jakie mogą byc przyczyny tradziku na policzkach,dolnej czesci konkretnie i zwłaszcza na prawym policzku mam takie ognisko, ktore mnie juz od paru ładnych lat denerwuje az sie zbliznowacenia zrobiły..myslisz, ze duac troszke te blizny przygasi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika1126
witam!! ja mam problem,z tym ze niewiem jaki to tradzik...uzywam brevoxyl,ale niesttey tzw.bolace bulwy pojawily sie na brodzie i pod broda na lini szyi...pomozcie i niewiem dokladnie czy to ma podloze hormonalne:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika1126
dodam jeszcze ze mam podobne objawy co moja kolezanka wyzej:(:( na prawym policzku ponizej ....hmm dziewczyny doradzajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialem spore problemy pomocy
Ja uzylem duac 3 razy. Za pierwszym razem super, wszystko ok (uzywalem na cala twarz, nie punktowo) nawet zadzialal matujaco. Po 3 razach skora w niektorych miejsach sie zaczerwienila, a w wiekszosci stala sie bardzo szorstka i sucha (ogolnie moja sie przesusza ale az tak to nigdy chyba nie mialem) Zaczela schodzic. Stala sie zaczerwieniona. Mocno sciagnieta. Z domu nie bylo sensu wychodzic. Przez 4-5 dni smarowalem wiec co kilka godzin a nawet czesciej tlustym kremem. szorstkosc ustapila gdzies po 4 dniach. Teraz po tygodniu prawde mowiac gdy juz skora prawie sie zregenerowala, wyglada sporo lepiej niz przed uzyciem DUAC. Duac raczej zaczal dzialac (gdyz wieksze krosty ktore przez 2 tyg nie schodzily, sa coraz mniej widoczne (clindacne, ktorego wczesniej uzywalem z przyzwoitym skutkiem, nawet ich nie ruszyl). Te mniej widoczne tez jakby ustapily. Ale tak czy inaczej to byly tylko 3 uzycia, a kupiem DUAC z mysla o zwalczeniu problemow do lub przynajmniej prawie do konca. Jednak w zwiazku z powyzszymi problemami boje sie uzyc tego srodka ponownie. Moze macie jakies rady jak tego uzywac by takie problemy sie nie pojawily. Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ellenaj
do Miki 11 26:ja mam dokładnie takie same objawy jak ty , poza tym , ze na policzkach wyskauja te bolace gule, które sie tygodniami goją i przykro to powiedziec, ale slady zostaja po nich na długo....to i na lini szyi tez mi wyrzuca regularnie....czolo, nos i brode mam ok, wiec chyba to w naszym przypadku nie sa zmiany hormonalne.Czytalam gdzies, ze skoro sypie na policzkach , to wina jest złe odzywianie, za dużo cukru we krwi.No i rzeczywiscie chyba jest w tym krzta prawdy, bo jak zjem czekolade, albo paczuszke ciasteczek to na drugi dzien sie budze ze słynnymi "gulami"...A wracajac do tematu, duac zaczyna mi sie podobac, choc skóra strasznie przsuszona, kilka wartw kremu wchlania jak gąbka.Ale z tego co zauwazyłam to kazdy tutaj narzeka na to przesuszenie, wiec chyba tak ma byc...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajetka
witam wszystkich DUAC stosuje od kilku dni i nie moge sie jeszcze wypowiadac bo to masc z antybiotykiem a tutaj potrzeba systematycznosci O czym chcialam napisac to o tych problemach z pieczeniem i przesuszoną skóra trądzikową. Ja walczylam z okropnymi krościskami przez ponad 10 lat katując ta moją skóre wszystkim co na opakowaniu mialo "przeciwtr." + "antybakteryjne" i co sie okazalo - specyfiki te nie tylko obciążaly znacznie mój budzet ale i pomogaly tylko chwilowo - jakas poprawa i za chwile znow to samo - ale pewnie nie musze wam o tym pisac - :) aaa - bym zapomniala - oczywiscie kilku deratologów ktorzy równiez zakatowali mi prawie skore twarzy - ogolnie tragedia czasem mialam wrazenie ze jak tej twarzy nie umyje to bedzie lepiej - bo gorzej juz byc nie moze.... no i wlasnie w tym tkwil problem - za duzo specyfików wysuszajacych - to takie proste - oczywiscie nie pomoze to wszystkim ale moze warto spróbowac... Do mycia twarzy nie stosuje juz wody + "superdrogi antybakteryj.żel " ale hipoalergiczny żel ( physiogel- cleanser -20zl) super zmywa i jest bardzo wydajny, do tego lekkie kremy nawilżajace ( np. bioderma hydrabio - 60zl ale bardzo wydajny - opakowanie na 2miesiace) no i podstawa - dobry dermatolog - dla tych z was którzy sa z Krakowa moge pomóc namiarem pani dermatolog która mi pomogla - zreszta dowiedzialam sie o niej też z forum Zycze wam sily w walce z tą okropną przypadłościa bo tylko my wiemy co to znaczy - codzienne unikanie odbicia w sklepowych lustrach itd. - bo po co sobie psuć humor... Moj nr gg 4980799 - jak macie pytania - piszcie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stachoo
mam pytanie. stosowalam duac przez 2tygodnie, widze poprawe ale musze przerwac stosowanie gdyz zbliza sie moja 100dniowka i musze zaczac chodzic na solarium a jak wiadomo przy stosowaniu tego leku jest to niemozliwe. ile mam odczekac zeby nie dostac przebarwien?wie ktos? prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wania
lepiej nei przerywać skoro widzisz efekty..MOze wystarczy dobry balsam brązujący zamiast solarium....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mhhmmm
Witam. Mam 16 lat, trądzik zaatakował mnie jakieś 3 lata temu. Stosowałem jakieś preparaty, ale zaniedbywałem to. Teraz jestem w liceum no i jednak człowiek chce jakoś wyglądać. Od ok 3 miesiecy stosuje kuracje przepisaną przez dermatologa. Najpierw był to Duac, później pani doktor przepisała mi Brevoxyl na dzień i Differin na noc, stosuje to do tej pory, cały czas jestem na Tetralysalu, teraz już 1 tabletke dziennie, bo przez ok 2 miechy brałem 2 tabletki. Widać poprawe skóry, nie tworzą sie już nowe ropne zmiany, może czasami, tylko że skóra zrobiła sie taka wysuszona i niezbyt to wygląda. Przebarwienia itd :(. Czy np stosowanie jakiś maseczek pomoże?? Skóra sie dosyć złuszcza, szczególnie bo tym brevoxylu, schodzi żywcem gdzie nie gdzie. Jakie maseczki i jak często stosować?? Chciałbym odstawić antybiotyk, ale nie wiem czy to nie wróci. Jak można zapobiegać, czy picie drożdzy itd pomoże?? Jakiego typu maseczki stosować i jakich kremów używać na dzień, bo czasami wyglądam jak kameleon. Troche sie rozpisałem:) ale prosze o pomoc, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edziek244
Witam wszystkich:D Moja "przygoda" z lekarzami, i lekami zaczęła sie jakieś 1,5 roku temu.Stosowałam juz tyle środków, że nawet nie pamiętam jak sie nazywają, ale są to m.in.benzacene, metronidazol, klindamycin T, zineryt, differin, tetralysal..... Teraz ponownie zaczęłam kurację(niestety wcześniejszą musiałam przerwać, ze względu na brak finansów-jak wiadomo wszystkie te środki są cholernie drogie;/) i pani dermatolog przepisała mi tetralysal(który musze przyznać, że mi pomagał) i właśnie Duac. Mam nadzieję, ze ta kombinacja mi pomoże... Chociaż jak przeczytałam skład tego leku, to jest to połączenie dwóch, wcześniej używanych przeze mnie leków:klinkamycinu T i benzacene i boje sie , że to nie zadziała.... Już sie boję tej wysuszonej skóry, która na 90% wystąpi(nienawidzę tego złuszczania;/)i dyskomfortu jki wystąpi... Poza tym przeczytałam całe forum i zaciekawił mnie ten peeling migdałowy.Będę musiała poszukać informacji gdzie mogę go wykonać, bo niestety na pewno nie w moim mieście, bo jest niewielkie ... Na pewno też poszukam jakiegos peelingu zawierającego kwas salicylowy i zacznę go reguralnie stosować:D Dzis juz posmarowałam pierwszy raz twarz Duaciem(wrażenie niezbyt miłe-jak po benzacene-w końcu to ten sam składnik) i mam nadzieje, że za jakis czas bedą efekty.Myślę, że antybiotyk+duac pomogą mi choć trochę podleczyć się do studniówki, która jest za miesiąć(z zgrozo!). Będę wam zdawać relację z postępów leczenia:D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edziek244
Aha i jeszcze co do niektórych wypowiedzi: o ile wiem czekolada nie powoduje pryszczy, chyba, ze jest sie uczulonym(może dlatego jednak lepiej sie jej wystrzegać) zaproponowany przez jedna z osób "peeling" czy ja to tam nazwać(bodajże spirytusem salicylowym) nie wydaje mi sie dobrym rozwiązaniem... i wydaje mi sie , że temperatura przechowywania po otwarciu(DO 25 stopni)wskazuje, że można zarówno w pokoju jaki i łazience, czy lodówce przechowywać ten lek...Ale to tylko takie moje spostrzerzenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość womenn
edziek244 zycze powodzenia :) ja stosuje duac i tabletki hormonalne i musze przyznac ze jest duza poprawa:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edziek244
Dzięki:D Dzisiaj postanowiłam też, że nie będę sią pudrować:P A tak się zastanawiam, gdzie wy dziewczyny robiłyście badania na poziom hormonów i obecnośc gronkowca...Znając życie, to pewnie prywatnie.Bo zastanawiam się , czy ich nie ztrobić, zawsze miałabym czyste sumienie. Tylko własnie nie wiem gdzie i czy trzeba mieć skierowanie, a jak tak to od kogo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×