Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Gość AcneMen25lat
Czytałem opinie o Roaccutane. Jestem przerażony skutkami ubocznymi tego leku. poza tym dermatolog mi tego nie przepisze bo nie będę pod jego kontrolą. Wyjeżdżam z Polski i nie będę miał kontaktu. Myślę jeszcze nad tetracykliną. Zastanawiam się czy dermatolog mi przepisze taki duży zapas antybiotyku. Chyba że pójdę do trzech różnych lekarzy i poproszę o recepty na tetracyklinę. Sam nie wiem co powinienem zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AcneMen25lat
Boję się skutków ubocznych tym bardziej że w razie ich wystąpienia nie będę miał kontaktu z lekarzem. Puki co mój angielski nie jest na tyle dobry żeby iść do dermatologa w Anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SandraCa
Ludziki kochane napiszcie mi proszę jak to jest z Duaciem, mam go od stycznia...... używałam wcześniej, raz trzymałam go w lodówie, a raz w łazience, w niej jest dość chłodno, ciemno itd i niezbyt wilgotno, bo zawsze tam wietrzę.... Teraz go potrzebuje i stosuję, ale czy on jecsez będzie tak silnie działał, po takim czasie, słyszałam, że jego trwałość po otwarciu jest licha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AcneMen25lat
Duac należy zużyć w ciągu 2 miesięcy po otwarciu. Nie radzę używać po terminie chociaż nie wiem czy ma wtedy jakiekolwiek działanie. Możesz spróbować i jeśli zauważysz jakieś podrażnienie odstawić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość one-nt
do acnemen! sluchaj, ja robie tak ze 2 razy w tyg w pon i czw nakladam najpierw peeling enzymatyczny, czekam z 10 min, zmywam i stosuje glinke zielona. nie zniechecaj sie, bo glinka wygladza i rozjasnia przebarwienia. maseczka z daxa, ktora miales podejrzewam ze taka zolta tez rozjasnia i to widac. ale efekty sa dopiero po systematycznej kuracji tzn at least :) one month! ale zielona to jak dla mnie rewelacja!!!a skoro nie masz wiekszych zmian to po co ci antybiotyki? po co truc tym organizm. z tego co piszesz to nie wiem czy roacutan cos pomoze, bo on skutecznie ponoc (mi nie pomogl) zwalcza pryszcze. na zluszczanie to szkoda takiej kasy tracic i lepiej isc na peeling do lekarza! swoja droga jak pojedziesz do uk, to sobie troszke funciakow zarobisz i mozesz poszalec w kraju...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
AcneMen25lat Ja kończę kuracje na początku sierpnia, a biorę od 18 grudnia i coś mi jest? : P Spójrz na wypowiedzi blondyna i mmj, chyba też nie piszą jak "siedem dni po zgonie"? xD I wiesz co Ci powiem, że skutki uboczne są prawie nieodczuwalne - ba! jaka poprawa samopoczucia, kondycji psychicznej. Większość wypowiedzi to tylko bezpodstawne zastraszanie ludzi, nie wiem czy z zazdrości, czy z głupoty. Zdarzają się czasem obiektywne i konstruktywne wypowiedzi i rady, którymi np. my możemy Ci pomóc : ) Chcesz obiektywnej rady? To wejdź na link poniżej i zobacz jakie skutki uboczne mogą Cie spotkać stosując zwykłą Aspirynę na ból głowy ; ) http://www.pdfdownload.org/pdf2html/pdf2html.php?url=http%3A%2F%2Fwww.aspirin.pl%2FAspirin_Migrena.pdf&images=yes Jeśli będziesz miał możliwość leczenia się Roaccutane to przemyśl to : ) Tymczasem życzę Ci zdrówka i siły. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja, Dan i mmj jakos zyjemy i nikomu z nas jeszcze watroba nie wysiadła :). Jedyne skutki uboczne jakie mam to suchost ust i ogolnie skory, od czasu do czasu sucha skora na rekach ale to znika za 2 dni jak sie balsamem posmaruje. Wyniki krwi idealne. One-nt pamietaj ze isoteryna ma najwyzsza skutecznosc w walce z tradzikiem ponad 80%, dokladnie chyba 86% u wiekszosci pacjentów tradzik znika juz po pierwszej terapi w dramatycznych przypadkach potrzeba drugiej i trzeciej jednak to juz zadko spotykane przypadki. Jednak powracajac do sedna mojej wypowiedzi, jesli cos nie pomoglo Tobie nie oznacza ze mu tez nie pomoze - kazdy z nas ma inna skore i inne rzeczy na nia działaja. AcneMen jesli poprzednia kuracja antybiotykowa okazala sie nie skuteczna to po co sie decydowac na druga? Pieniadze w błoto, ja po nie udanej kuracji antybiotykami (tetrysal) zdecydowalem sie na izoteryne i narazie jest wspaniale. SandraCa duac trzyma sie w lodówce tylko do pierwszego otwarcia potem wystarczy go trzymac w miare chlodnym i nie nasloniecznionym miejscu. Otwarty duac faktycznie po 2 miesiacach traci swe wlasciwosci. Poza tym gdzies po 6-8 miesiacach stosowania nasza skóra uodparnia sie na duac. I jeszcze jedno tez na internecie czytałem o osobach ktorym isoteryna zniszczyla serce watrobe itp. jednak byly to osoby ktore mialy nie douczonego lekarza lub stosowaly lek na wlasna reke w jakis botycznych dawkach. Leczyc sie tym mozna tylko u lekarza ktory wczesniej to robil i wysyla Cie regularnie na badania krwi. PS. W angli napewno znajdziesz polskiego dermatologa :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AcneMen25lat
do one-nt Stosowałem zieloną maseczkę z dr Eris. Glinka zielona rzeczywiście poprawiała cerę z tego co pamiętam. Wydaje mi się że mój problem polega teraz na tym żeby przywrócić zdrowy wygląd skóry. Nowe zmiany pojawiają się sporadycznie a te które są systematycznie zanikają. Teraz przyda mi się chyba kuracja maseczkami, peelingiem itp. ale wszystko wolę skonsultować z lekarzem. Boję się żeby wszystko nie powróciło. Funciaki rzeczywiście zarobie ale wolę je wydać w inny sposób :) Pozdrawiam :) Do Dan91, blondyn89 Wiem że część z wypowiedzi na pewno jest mocno przesadzona i że poważniejsze skutki uboczne zdarzają się rzadko. Właśnie dlatego nie mam teraz szans na leczenie Roacutan ponieważ nie będę pod kontrolą lekarza i nie będę miał możliwości kontroli i badań krwi. Ale dziękuje za wszystkie sugestie. Na pewno porozmawiam o tym z lekarzem. Chyba zauważyłem pierwsze rezultaty działania Duaca. Teraz stosuje go na noc. To co zostało staje się mniej widoczne :) Może pod koniec kuracji w końcu zniknie. Oby tylko potem nie powróciło tak jak to zwykle bywa na jesień. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
AcneMen25lat Tak jak mówiłem - jak będziesz miał możliwość, a trądzik będzie Ci dalej dokuczał to nie wahaj się : ) Ps. Patrzę na ludzi, którzy się wypowiadają i widzę, że się zmienił nam skład : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duac+tetralysal
Stosuje tetre i duac. Mam takie pytanie. Czy mogę stosować do tego jakieś inne kremy i żele? I jezeli tak to co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz cos jeszcze stosowac ale pod warunkiem ze leki nie beda sie gryzły (przeczytaj dokładnie ulotke!) oraz nie bedziesz mial zbytnio wysuszonej twarzy. polecic moge brevoxyl i krem do skóry tradzikowej z alsy czy tam asa\'y - jak sie pojawi Quleczka to poda Ci pełną nazwe :). Jednak znalazłem to scierwo : http://www.asa.eu/produkt.php?kto=klient&id=28 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarz_
DUAC jest skutecznym lekiem, jednak trądzik ma rożne podłoże. Jednym trądzik pomaga innym nie. Ja osobiście jako lekarz nie przepisuje DUACU ponieważ jest dośc drogi a wiekszosc pacjętek nie stać na taką kurację. Jedna czy dwie tubki nie wystarcza na schorzenie. DUAC to antybiotyk, skuteczny przy regularnym i dlugotrwałym stosowaniu. POlecam inne tańsze metody jak np. pasty czy maści cynkowe. W cenie ok.2zl, bardzo skuteczne , szczególne dla osób, którym kuracja antybiotykowa nie pomogła pozbyc trądziku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
jeśli w Polsce jest więcej takich lekarzy jak Ty,to wyjeżdżam! PacjĘtek...hehe dobre sobie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duac to koszt 40zł miesiecznie, przy terapi antybiotykowej to i tak tanio - taka terapia gdzies 120zł miesiecznie, a w porownaniu do terapi isoteryna to naprawde sa smieszne pieniadze - terapia iso w moim przypadku 320zł miesiecznie. Maście cynkowe pomagaja, jednak w mojej opini nie wylecza ciezkiego tradziku - nie jestem lekarzem ale swoje przezyłem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
Dokładniem, 40zł miesięcznie to kpina w porównaniu z tym co wydaje obecnie - 375zł ; O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
Tak przy okazji chciałem wam powiedzieć, że wreszcie naprawadę "żyję" : ) Wczoraj zrobiłem pierwszy milowy krok, aby odzyskać pewność siebie, która miałem kiedyś... : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AcneMen25lat
Maści cynkowe :) dobre ale chyba dla osób które mają dwa wypryski na krzyż :) Jeśli kuracja antybiotykami nie pomaga to nie ma cudu żeby zwykła maść cynkowa pomogła. Zresztą chyba każdy kiedyś próbował taką maść nakładać. W moim przypadku zero reakcji. Dan91 Gratuluje :) Też bym chciał ją odzyskać - podobno jestem przystojny ale przez trądzik tracę pewność siebie. ps. Nadal myślę nad tetracykliną i nie wiem czy się zdecydować. Waham się strasznie. Czy tetracyklina działa też na ślady i przebarwienia? Czy tylko na nowe ropne zmiany??? Jeśli tylko na nowe to nie ma sensu bo te się zdarzają rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
AcneMen25lat-a nie możesz iść po prostu do lekarza i on Ci powie co i jak?Tak czytam Twoje wypowiedzi i tylko czas marnujesz.Chyba aż tak bardzo nie potrzebujesz lekarskiej opieki podczas przyjmowania antybiotyku.Jak coś złego będzie się działo,to od razu odstawiasz lek. Tetracyklina nie pomaga na plamy.Ona zabija bakterie,które trądzik powodują.Nawet jeśli pojawiają się sporadycznie nowe syfy to i tak dobrze jest kurację podjąć,tym bardziej,że jak czytam,miałeś spore problemy.To jest dobry antybiotyk i z pewnością Ci pomoże,a jeśli nie ma wielkich kłopotów to zadziała prewencyjnie.Do tego polecam tabletki Zincas albo Zincteral. Co do kosztów kuracji.Ci co leczą się iso,to zupełnie inna grupa niż ci,którzy leczą się Duac'iem. Panowie,Wy po prostu musicie takie siano wydawać,jeśli chcecie być zdrowi.Ci,którzy mają trądzik umiarkowany już nie tak często czują potrzebę,że teraz i natychmiast muszę się wyleczyć,ale robią mniej lub więcej w tym kierunku,dlatego wydanie 40 zł na Duac to dla nich spory wydatek.Mają po prostu zupełnie inne spojrzenie na problem.Ja do tej grupy się zaliczam i dla przykładu mogę powiedzieć,że i te pienądze,które Wy wydajecie(czyli np 350zł miesięcznie)to dla mnie też mało,bo mi się zdarzało po 600 zł,a wciąż nie jest tak jakbym chciał,ale jest dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrocia
witam ale dawno mnie nie bylo:) czy stosowal ktos zel isotrexin? wlasnie wykupilam na ten moj dekold i zastanawiam sie czy pomoze..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
Ja tam ciągle słysze od mamy tylko już "ale Ci się cera poprawiła" xD to podnosi na duchu... zresztą sam widzę ogromne efekty, zero pryszczy! 2,5 miesiąca do koncja kuracji chyba wykończy mi przebarwienia i ślady : ) stokrocia powinno pomóc : ) doniedarko masz racje, jednak pieniądz to pieniądz : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrocia
Dan91 dzieki mam nadzieje:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AcneMen25lat
Byłem dzisiaj u dermatologa. Powiedziałem że chciałbym zacząć kurację antybiotykową a ona na to że oczywiście może mi przepisać ale nie widzi wskazań. Powiedziałem że wyjeżdżam do Anglii. Pytała gdzie będę pracował. Ja na to że niestety na kuchni. Oczywiście to nie jest obojętne dla skóry. Powiedziała że w razie gdyby mi się na miejscu cera pogorszyła to ktoś z rodziny może przyjść po receptę i wysłać leki pocztą. Powiedziała coś co mnie bardzo zaniepokoiło. Powiedziała że wydaje jej się że mój trądzik przechodzi chyba w różowaty. Kupiłem maseczkę z glinki zielonej i będę dzisiaj nakładać :) Może na początek spróbuje pół opakowania rozpuścić w wodzie. w piątek drugie pół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość one-nt
to co ty masz za glinkę że ją w wodzie rozpuszczasz? ja używam z dermaglinu w rosmanie jest po 4,9 i starcza na 4 razy. a ta twoja to jak duza jest i z jakiej firmy? i czy kupiles w aptece czy w drogerii? pozdro i 3mam kciuki za efekty, ale jesli mowisz, ze masz przebarwienia to sama glinka nie pomoze i polecam ci kwasy owocowe. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
AcneMen25lat Jesli nie bedziesz mogl sie tam leczyc to przynajmniej dbaj o skore : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AcneMen25lat
Wczoraj nałożyłem maseczkę z glinki zielonej :) Kiedy zmyłem z twarzy nie mogłem uwierzyć jak świetnie działa. Skóra była naprawdę czysta a pory odblokowane i przeczyszczone ( szczególnie było to widać na nosie). Jestem bardzo zadowolony i już nie mogę się doczekać następnej którą nałożę w piątek. Nakładałem i leżałem w wannie tak żeby mnie w domu nie widzieli z zieloną twarzą bo by mieli się z czego potem śmiać :) hehe Jest to maseczka z glinki zielonej z firmy "Aprol-fr" cana 5 zł. Kupowałem w aptece. Waga 10g. Rozpuszczałem w wodzie mineralnej. Miała mieć konsystencję budyniu ale zrobiłem ją troszkę rzadszą żeby mi nie wyschła na twarzy (a i tak w pewnych miejscach przeschła). Na internecie widziałem znacznie większe opakowania - może się o takie pokuszę. Teraz muszę jeszcze dobrać odpowiedni peeling enzymatyczny. Z tym mam problem bo kompletnie się na tym nie znam i nie wiem co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Everybody Needs A Hero
Jestescie bardziej doswiadczeni ode mnie w walce z tradzikiem, dlatego zapytam... Na poczatku czerwca mam wesele i musze sie troszke opalic, czy moge isc na solarium skoro biore tetralysal i na noc differin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja napisze tak, możesz isc, tradzik przez pewien czas nawet ebdzie mniej widoczny jednak wcale nie zniknie a bedzie sie tworzyc wiecej zaskorników az po pewnym czasie to wszystko wyjdzie z podwojona siła. Wiec masz do wyboru chwilke brązu i 3 miesiace leczenia dłużej czy byc na weselu bladą ale szybciej sie pozbyc tego gówna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AcneMen25lat
Nie warto się opalać dla chwilowej poprawy. Zawsze jak tylko pojawiało się słońce opalałem się a potem były tego skutki. Teraz będę musiał szczególnie uważać na słońce bo będę mieszkał i pracował nad morzem. Oczywiście po pracy spacery przy plaży :) mmm Już nie mogę się doczekać :) Muszę dobrać dobry filtr przeciwsłoneczny którym będę się smarować przed wyjściem (chociaż rok temu bardziej jak olejek do opalania przydał się płaszcz przeciwdeszczowy hehe ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×