Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

hehe ja tez stosowałam urynoterapie (fuj jak teraz o tym mysle..) i nie pomogło mi to wcale, wrecz zaszkodziło jeszcze bardziej. a stosowałam długo i zgodnie z zaleceniami.. na mnie to nie działa, ale oczywiście wiem, zeco osoba to inaczej reaguje. ale duac powoli mi pomaga, nawet mama zauważyła dzisiaj ze mam juz jasniejszą twarz, a taki komplement z jej strony to rzadkosć bo nawet jak mi sie wydawało, ze jest lepiej, to ona zawsze mnie sprowadzała na ziemię ze wyglądam okropnie. a ile kosztuje ten vitosept ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwe
skoro wolicie zatruwac organizm chemią zamiast skorzystać z bezpłatnego leku....to się męczcie. Ja radze dobrze, bo w moim przyapdku bardzo mi oklady z moczu pomogły...a latami jadłam rózne leki w tym tetracykline ,która zupełnie rozwaliła mi wątrobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwe ale to nie o to chodzi ze ja Cie krytykuje, ja Ci mowie, ze ja to stosowałam i mi nie pomogło. a stosowałam ponad miesiąc dzien w dzien. a myslisz ze my wolimy sie truć za dużą kasę? to nie jest tak łatwo. fajnie się mówi, jak Tobie coś pomoże i myślisz ze na wszystkich zadziała jednakowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
wwe co jak co ja pozostaje przy swoim, tak zdesperowany nie jestem zeby sie bawic własnym moczem. A jak juz kolezanka nadmienila nie kazdemu to musi pomóc, Tobie pomoglo super ale jej nie bywa. BRAVIA viosept kosztuje gdzies w granicach 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwe
ręczę że z czasem bedziesz zdesperowany....młody jesteś jeszcze pewnie...:)...ja tez kiedyś tak twierdziłam....życzę powodzenia i...szanuj własny organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmj
Bravia: przy wadze 60kg trzeba przyjac okolo 360 tabletek. Wiec wychodzi grubo ponad 1000 zlotych. Dzisiaj sie dowiem co z niemieckimi odpowiednikami, sa duzo tansze i mozna bez problemu przepisac polska recepte. Co do alkoholu, to od roku stosuje terapie antybiotykowa i kilkadziesiat razy bralem udzial w grubo zakrapianych imprezach. Zle czulem sie tylko raz, wtedy gdy bralem tetracykliny. Od czasu, jak biore tetralysal, nie zaobserwowalem negatywnych skutkow. Nowe antybiotyki sa duzo mniej szkodliwe, niz te pare lat temu. Przyjmuje sie bardzo male, praktycznie nieszkodliwe dawki. Ja od roku jestem na antybiotykach i co dwa miesiace robie kompleksowe badanie krwii. Porownujac wyniki sprzed rozpoczecia terapi, a ze stanu obecnego widze, ze wszystkie zmiany sa w normie i wynikaja raczej ze zmiany trybu zycia. Terapia jest bezpieczna, pod warunkiem, ze stosuje sie do zalecen lekarza i robi badania, kazdy organizm jest inny, wiec i reakcje nie sa podobne. Teraz co do metod naturalnych, to moge one pomoc w znikomych przypadkach na konkretny rodzaj tradziku. Jezeli ktos ma podskorne grudki + wagry, to jezeli cos takiego mu pomorze, to ma szczescie. Jest to jednak wyjatek. Ten tradzik jest spowodowany nadmiernym lojotokiem, nadaktywnoscia gruczolow lojowych i zadne zewnetrzne lekerstwo naturalne, czy nie, nie ma znaczacego wplywu na jego zmniejszenie. Podobnie zreszta jak antybiotyki, ktore dzialaja bakteriobojczo, ale nie dzialaja stale na glowna przyczyne, czyli zmniejszenie lojotoku. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panczenistka
A czy ktoś z Was stosował Duac nie tylko na twarz? Ja np. używam go nie na twarz, tylko smaruję nim plecy. I tu się dopiero zaczyna masakra, bo każda bluzka jest poodbarwiana na plecach :( I nic nie daje dokładne oczyszczanie skóry pleców co rano. Odbarwienia i tak się pojawiają. Może ktoś miał podobny problem i mógłby mi pomóc, bo inaczej wydam majątek na nowe bluzki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmj
To uzywaj go na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panczenistka
Jak najbardziej używam go tylko na noc, rano zmywam plecy, w razie gdyby zostały jakieś pozostałości, a odbarwienia jak są tak są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
wwe juz raczej zdesperowany nie bede bo juz prawie sie pozbylem tradziku zobacz zdjecie ktore wstawilem kilka stron wczesniej. Panczenistka jedyne co ci może pomoc to porzadny prysnic za kazdym razem z rana, ja tez tak mialem i odbawrilem a raczej wybielilem 2 pary bokserek ;/ A co dziwne smarowalem sie na wysokosci żeber.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochani wróciłam z obozu :) było świetnie :) no a buzka jest super, miała straszny test, bo był ogromny upał, dwa dni w pelnym słońcu ciągle w wodzie. skóra na całym ciele spalona no a duacstosowałam na noc, na dzien filtrspf50 i nie mam odbarwien ani nic, wrecz przeciwnie, nie błyszczała mi sie prawie skóra, nie wyskoczyły nowe niespodzianki, takze jestem dumna z duacu . mam tylko jeden problem...strasznie mnie pieką plecy i ramiona.. znacie cos na oparzenia sloneczne ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malewar
czesc:) Ja dzisiaj kupiłem duac. Mam WIELKĄ nadzieję, że znacząco poprawi moje problemy z trądzikiem. Tyyyyyle sie o nim dobrych rzeczy naczytałem. Dzisiaj wieczorem użyję go pierwszy raz. Tylko nie wiem czym mam się przedtem umyć. Jak narazie zawsze używałem żelu do mycia twarzy UNDER20 ale on jest przeciwtrądzikowy, więc boję się to mieszać z duacem:/ no na dzień (zapewne po wysuszeniu) planuję używać kremu nivea soft nawilżającego. Myślicie że to jest dobry pomysł ;-) ? Pzdr i dzieki z góry za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malevar ja myję buzię żelem nawilżającym , nie jest przeznaczony do cery trądzikowej, bo takie wysuszają strasznie. na pewno nie myj buzi mydłem ani w płynie ani takim stałym. najlepsze są żele, zapomnij o mleczkach itp bo zatykają pory. nie polecam garniera, bo bardzo wysusza, kup coś delikatnego, teraz ziaja ma bardzo dobre i tanie żele do mycia twarzy. na dzień nivea to nie jest dobre rozwiązanie, bo ona jest dość tłustawa i treściwa, ja bardzo sobie teraz chwalę ten żel na dzien o którym już pisałam wcześniej, bo jest na bazie naturalnych składników i jest lekki, nie obciąża mi buzi. mam nadzieje ze duac C ipomoże, to teraz twoja kolej opisywania co się z Toba dzieje :) napisz nam wiecej o sobie, ile masz lat, jakie masz problemy z buzią itd :) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
BRAVIA no no widze że nie pozostawisz tematu na pastwe losu :) A co do mnie to mialem sie wybrac do dermatologa ale zlamalem karte w poł wiec musze czekacok. 3 tygodni na nowa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondyn nie zostawie tematu tak długo aż nie b ędę miała gładkiej buźki!! :) a tojest przecież trudna sprawa :) ale z dnia na dzień jest lepiej, chce tylko zobaczyć co bedzie przed nastepnym okresem, czy znowu bede cała w gulach.. jak narazie słoneczko mi posłużyło i bardzo się z tego cieszę, bo jest naprawde lepiej, ale chyba nie bede stosować przez jakiś czas maseczki z glinki, bo ona wysusza, a ja przecież już mam dośc sucha skóre przez ta maseczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
To walcz dziewczyno :). Ja tymczasem ide sie napic ... Ps. Jak bede mial jakies nowe wiesci z placu boju to napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz mało mam do zwalczania, coraz mniej, dzisiaj tylko jeden pryszcz na czole i chyba 3 takie podskórne białeplamki na policzku, to naprawde sukces!! duac jest rzeczywiście skuteczny, trzeba tylko trochę cierpliwości, nic nie dzieje się od razu. ja jestem zadowolona, bo nawet jak dzisiaj był upał to nie porzybyło mi pryszczy a skóra nie świeciła się tak mocno jak zawsze\\\\ i jeszcze jeden powód do dumy: zaliczyłam już całą sesje wiec zaczynają się wakacje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pryszcz z czoła zniknął ale mam nowy problem, bo przedawkowałam słoneczko na tym obozie i nie nawilzyłam odpowiednio skóry twarzy, a duac trochę ją wysuszył i dzisiaj strasznie mi zeszła skóra z czoła i nosa, ale to wina tego, że nie zastosowałam filtra przy opalaniu ostatnio, a duac nie nawilża ptrzecież. szkoda ze sobie nie zrobiłam zdjęcia jak blondyn na poczatku kuracji, bo teraz jest zdecydowanie lepiej, mam jeszcze kilka plamek, ale pryszcze się już kończą.. :) jestem szczesliwa. teraz moim celem jest wygładzenie twarzy, bo ma nierówna powierzchnie, jesczze jakieś dziadostwo jest pod skórą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
Na poczatku? :) Ja kuracje rozpoczolem w pazdzierniku tamtego roku... A co do mojej twarzy to wlasnie przed chwila sobie wyciskalem te wszytkie male kuleczki spod skory wiec obecnie jestem caly w laty, ale juz nakladam sobie taka smolista ciemna masc po ktorej to wszystko jeszcze powychodzi potem prysnic na noc duac i z rana juz powinno byc ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
Boże co za byk... mailo byc rozpocząłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezyłam szok, nagle ni z tego ni z owego mialam na twarzy 6 nowych pryszczy :( musiałam sie za nie zabrac niestety, bo nie mogłam na to patrzec, teraz jest lepiej, ale czy to znak, ze skóra sie przyzwyczaja do duacu? może tez być ze znowu hormony daja o sobie znak bo teraz czas na owulacje, ale ja nie chce juz mieć tych syfów na twarzy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
Nikt nie chce, jesli nie stosujesz zadnych antybiotykow do ustnych to pryszcze beda sie jeszcze co jakis czas pojawiac, poniewaz nadal bakterie znajdyja sie na pow. skory, sam duac wszystkiego nie zalatwi niestety. A twoja skora raczej nie nie przyzwyczaila, ja stosuje duac juz długooo i nadal dziala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hebb
BRAVIA: z tego co piszesz to chyba jest wysyp po nadmiernym opalaniu na początku po słoneczku niby jest lepiej ale potem po kilku dniach może się bardzo pogorszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się załatwilam, znowu te pryszczole, a już było tak dobrze. może rzeczywiście to ponadmiernym opalaniu, ale mi się wydaje, że ma to związek z owulacją, zobaczymy jak bezie przed okresem, jak bedzie gorzej, to już na pewno bedzie znaczyło ze mam peoblemy czysto hormonalne.. a to by bylo tragiczne, bo nie bede brała tabletek...pfe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide dzisiaj do dermatologa, niech mnie kobieta ratuje, bo to jest takie dziwne zjawisko, jak już widzi się dużą poprawę to poźniej jak wyskoczy chociaż jeden pryszcz to jest nagle tragedia, a kiedyś wyskakiwao ich naście dziennie.. zobaczymy jak ona oceni poprawę. mam nadzieje, że znowu pfrzepisze mi duac bo jużmi się konczy, bo w ostatnich dniach jak znowu zaczynało się pojawiać wiecej pryszczy to automatycznie gruszą warstwą się smarowałam a to w sumie chyba glupota,bo efekt taki sam.. ale czego się nie robi w desperacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jestem po wizycie u dermatolożki :) dostałam dalej duac i muszę łykać tetralysal. także skonczyło się opalanie. nie wiem tylko czy to ma sens teraz zaczynać kurację antybiotykiem. straszne pieniądze mnie to kosztuje, bo miesięcznie to koszt 80 zł tetralysal i 40 zł duac,..wieć trochę dużo. no ale cóż, może bedzie lepiej. ma teraz kilka więcej pryszczy i to mnie niestety martwi bo znowu zaczynam wyglądać coraz gorzej. liczę tylko na to, że doustny antybiotyk nie spowoduje wysypu :( szukam sponsora :) jest ktoś chętny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmj
Masz dokladnie ta sama terapie, ktora ja skonczylem 2 tygodnie temu. Nie specjalnie mi to pomoglo. Za to moja diagnoza z izotretinoinom byla trafna, pani doktor jak mnie ostatnio zobaczyla, to zalamala rece, bo ostatnia terapia nie przyniosla znacznej poprawy. Uznala, ze czas sprobowac Aknenorminu, ale w bardzo malych dawkach, bo jak to powiedziala - lekarze czesto niepotrzebnie stosuja sie do zasady, ze trzeba przyjac 120mg na kilogram ciala - powinno sie zaczynac od najmniejszych dawek, obserwowac efekty i na ich podstawie zwiekszac lub zmniejszac dawki. Nie przynudzajac, jak mi sie bedzie chcialo to jutro, lub pojutrze ide robic badania krwii. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to się faszeruję antybiotykami teraz, piję maślankę i kupiłam sobie Lacidozone aby chronić wątróbkę. dzisiaj moja twarz jest bardzo podrażniona i czerwona, mam 4 nowe pryszcze i skóra wokół nich jest zaczerwieniona i twarz mnie boli. zrobiłam sobie maseczkę z glunki ale to chyba nie był najlepszy pomysł bo twarz mnie pieczemocniej. muszę sobie zrobić chyba jakąś dietkę żeby oczyscic znowu organizm. rezygnuję z ziemniaków i chleba ( jak w south beach) dzisiaj jem na obiadek duszonego kalafiorka.zaczęlamsie zastanawać nad kuracja izotekiem, przecież wyjdzie mnie to taniej niż leczenie się całe zycie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hebb
no to jedziemy na tym samym . ja tetralysal+isotrex i ewentualnie aknenormin od września. ale ten antybiotyk to już 7 miesiąc biorę i wzasadzie to raz jest lepiej raz gorzej... z kolei aknenorminu się boję :) pozatym wiele osób pisze że trzeba terapie powtarzać a ja chyba mam za słabe nerwy za mało pieniędzy i zdrowia też nie chce sobie niszczyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmj
Przy odpowiednim dawkowaniu isotretinoiny , robionych badaniach i odpowiednim specjaliscie ryzyko powiklan jest znikome. Tak samo, jak przy braniu peralginy, czy innych lekow. BRAVIA jak zaczynasz terapie tetrylysalem, to naprawde nie ma potrzeby brania lekow na oslone, czy regeneracje watroby. To nowoczesny i stosunkowo bezpieczny antybiotyk, a dawki jakie przyjmujsz sa bardzo male. Ja po 7 miesiacach brania go nie mam zadnych zmian, wlasnie dzisiaj robilem badania krwii. Co do izotretinoiny, to jestem gotow zaryzykowac, bo skoro nic nie pomaga, to moze to pomoze, a jezeli nie, to pozostaje sie przyzwyczaic, bo to jest juz ostatnia deska ratunku. I prawdopodobnie mimo przeciwskazan zdecyduje sie na terapie latem, bo nie znosze slonca i z domu wychodze zazwyczaj wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×