Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość panikararra

PANICZNIE boję się dentysty, a wiem, ze robi mi się dziura!!!

Polecane posty

Gość panikararra

Ludziska, pomóżcie, co mam robić? Mam 30 lat i za każdym razem kiedy mam iść do dentysty jestem nieprzytomna z przerażenia! Wiem, wiem - wstyd, ale nic nie poradzę.... i to chyba się nie zmieni... Ale jak się zmusić do pójścia do dentysty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też strasznie się boję i idę, a właściwie zmuszają mnie dopiero kiedy umieram z bólu :o Ważne to znaleźć dentyste u którego będziesz się czuła bezpiecznie, ja takiego znalazłam i chodzę z mniejszym strachem, bo wiem, że będzie dobrze. A potem podstawą jest znieczulenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panikararra
Bólu się boję... i na nic świadomość, że jest znieczulenie... Boję się, że mimo znieczulenia coś poczuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanalek
Mam to samo.. ale nie podam Ci uniwersalnego srodka bo sama go nie znalazlam.. Tez sie panicznie boje.. mam 30 lat a przed wizyta placze jak dziecko ze strachu.. biore leki na uspokojenie bo trzese sie jak galareta i przestaje panowac nad soba.. Ale zmuszam sie i raz na jakis czas ide.. tlumacze sobie ze to dla mojego zdrowia.. Pozdrawiam Cie goraco.. i trzymaj sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no dobra a
a inny ból ? też tak strasznie się boicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panikararra
Dzieki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasandra.
Tez sie balam.Znieczulenie i luziiik... Najpierw przylozy Ci watke ze znieczuleniem dziasla przed zastrzykiem, nastepnie zamykasz oczy i czujesz delikatne ,naprawde delikatne uklucie ,troszke poszczypie (minimalnie) i jazdaaa!!! Nic nie boli!!!! :) Mam koszmarna prochnice.Dala mi lekarstwo bo sie nie dalo borowac - ząb byl mieciutki ..jak mokre wapno. Nie doprowadz do tego samego do czego ja doprowadzilam!!! Idz do denti,zjedz apap jak chcesz, napij melisy i biegiem!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legio patria nostra
powiem ci jedno- nie pojdziesz teraz to jak zacznie bolec to qrw...a bedzie STRASZNIE bolalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez sie boje... tak jak wlasciwie nieczego innego:( troche mi dentysci zalezli za skore jak balma mala to fakt, ale to nie mienia faktu ze dorosla kobita powinna byc bardziej rozsadna..:/Wlasnie sioe nosze juz ponad tydzien z okropnym bolem i jade non stop na tabletkach przeciw bolowych:/ nie wiem co mam zrobic ostatnio jak MUSIALAM juz pojsc to prawie zemdlalam w gabinecie... strasznie sie tego wstydze:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no dobra a
CZEGO się boicie ? Okres też boli, prawda ? poród ? Ból głowy ? depilacja ? odcisk od nowych butów ? Też mdlejecie ? Ja myślę, ze to nie ból, tylko fobia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boisz się bólu
to nie tylko kwestia znieczulenia. Poszukaj dobrego nowoczesnego gabinetu, gdzie nie trzeba borowac zęba . niestety z tego co wiem to te inne metody (laser?, płyn?-nie pamiętam) są skuteczne jeżeli próchnica jest mała. Więc spiesz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze i fobia, co nie zmienia faktu, ze nie umiem sobioe z tym poradzic, bol bolem, bo teraz tez boli...ale sam dentysta, borowanie... ehhh wiem, ze to jest smieszne ale i tak i tak sie panicznie boje chociaz probuje z tym juz od lat wlaczyc:/ a zeby mam szczerze mowiac juz powoli w kiepskim stanie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boisz się bólu
WKLEJAM Z WYSZUKIWARKI Bez wierteł, igieł i borowania. Kilkanaście sekund działania ozonem na chory ząb powoduje bezbolesne oczyszczenie go z bakterii wywołujących próchnicę. Piękny uśmiech, błyszczący bielą zdrowych i zadbanych zębów to powód do dumy. Ale, powiedzmy sobie szczerze - nikt tak naprawdę nie lubi wizyt u stomatologa. Borowanie - nieodłączny element pobytu w gabinecie jest przyczyną strachu i bólu u pacjentów, a szczególnie problem ten dotyczy małych dzieci. Rodzice, którzy siłą przyprowadzali swoje pociechy do stomatologa, mogą odetchnąć z ulgą. Teraz już dzieci z uśmiechem będą przychodzić do dentysty, ponieważ tradycyjną metodę mechanicznego usuwania próchnicy kojarzącą się z bólem i stresem nareszcie możemy zastąpić bezpiecznym i bezbolesnym utlenianiem bakterii powodujących próchnicę. Dodatkowym atutem takiego leczenia jest jego rewelacyjnie krótki czas. Taka właśnie terapia możliwa jest dzięki zastosowaniu urządzenia zwanego HealOzone firmy KaVo. Nareszcie możemy walczyć z próchnicą zarówno w stanie początkowym jak i bardzo zaawansowanym bezstresowo i bezinwazyjnie. A wszystko to dzięki ozonowi. Urządzenie to wykorzystuje utleniające działanie ozonu, który usuwa próchnicotwórcze bakterie. Badania naukowe potwierdziły wyeliminowanie 99% bakterii już po 10 sekundach! Eksperci dowiedli, że zaledwie w ciągu 4-12 tygodni następuje reminalizacja objętych próchnicą korzeni i bruzd bez żadnych skutków ubocznych, tak więc nie ma potrzeby rozwiercania małych ubytków szkliwa. Zasada działania tego wynalazku jest bardzo prosta. HealOzone wykorzystując ozon z powietrza, dostarcza 300 razy na sekundę gaz na wyznaczoną powierzchnię zęba w odpowiedniej dawce. Przyrząd nie jest duży, ma rękaw zupełnie taki sam, jak rękawy unitów, tyle że zakończony czymś, co przypomina nieco zwykłą kątnicę. Do tej "kątnicy" montuje się elastyczną czapeczkę, która ma szczelnie pokryć koronę zęba z ubytkiem. Stosujemy wiele różnych silikonowych kapturków zakładanych na końcówkę HealOzone - inne na siekacze, inne na zęby trzonowe, przedtrzonowe, górne, dolne. Ozon doskonale radzi sobie z aftami, suchymi zębodołami, nawet opryszczką - jeśli tylko jesteśmy w stanie uzyskać dobrą szczelność silikonowej końcówki - wszystkie je możemy tym aparatem skutecznie leczyć. Ozonoterapia jest metodą bezpieczną, poleca się ją głównie dzieciom, kobietom w ciąży oraz szerokiej grupie pacjentów dorosłych, zwłaszcza mężczyzn. Implanty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no dobra a
no to powiedz na dzien dobry, ze chcesz dobre znieczulenie przewodowe - napij sie melisy przed wyjsciem, to znieczulenie odcina niemalże nerwy w połowie gęby razem z językiem i kącikiem ust - i niech robi co chce - jakoś trzeba, bo zęby nie włosy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boisz się bólu
STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA: - bezwiertłowe leczenie metodą abrazji powietrznej - opracowanie ubytków szwedzkim żelem CARISOLV, czyli leczenie próchnicy bez borowania - laseroterapia biosymulacyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boisz się bólu
może ten carisolv ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak juz ide to zawsze mam takie znieczulenie... nie boje sie nawet tego zazstrzyku, ale borowania, jeden zab mam na bank do usuniecia... kiedys milam trzy szwy, przez tydzien nie potrafilam mowic:/ moze to po tych traumatycznych rzezyciach mi taka fobia zostala:( najchezniej to bym po prostu wziela narkoze... zeby zasnac, obudzic sie i byloby juz po wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasandra.
oj no ja tez boje sie wyrywania :( :( :( :( jeden mam. o co chodzi z tym leczeniem prochnicy bez borowania?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boisz się bólu
NO TO MAMY NA RAZIE -OZON -CARISOLV -TRADYCYJNE ZNIECZULENIE -NARKOZA MOŻE WYPOWIE SIĘ KTOŚ KTO PRÓBOWAŁ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo - dodam że mam 27 lat. To co wymieniła wcześniej \"no dobra a\" - to wszystko pestka w porównaniu z wizytą u dentysty;) Ostatnio miałam leczenie kanałowe, dawno nie byłam u dentysty więc jak idiotka zapomniałam, że przed trzeba zmyć makijaż - pojechałam prosto z pracy. Po godzinie siedzenia na fotelu z podwójną dawką znieczulenia, byłam mokra jak mysz od potu, zaryczana - tak, że pielęgniarki asystujące przychodziły sobie popatrzeć jak mi makijaż spływa po brodzie (miś panda to mało powiedziane). Dodam, że bolało pomimo tego znieczulenia. Na zakończenie dostałam żółtą nalepkę na karcie co oznacza \"trudna pacjentka\" ;) Powiem wam tyle, że jak dla mnie mogliby kręcić horrory zamiast z teksańską piłą mechaniczną - z dentystami w roli głównej. Ja nie mam fobii...bo jak mi dentysta robi coś w paszczy co nie boli, to siedze spokojnie...ciut spięta bo zawsze może zaboleć, ale jestem spokojna. Grunt to znaleść dentyste z odpowiednim podejciem, który będzie cierpliwy i nie będzie się tylko wkurzał, że to tyle czasu zajmuje borowanie trudnej pacjentki. Pozdrawiam i zdrowych zębów życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalnie az mnie sciska w zoladku jak o tym wszystkim mysle... a najbardziej to jestem na siebie wsciekla jak pomysle do jakiego stanu doprowadzilam swoje zeby przez ten strach:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boisz się bólu
Kasandra - nie wiem o co chodzi, ale widziałam reklamy, czytałam artykuły. Ale nigdy nie korzystałam. Ja się nie boję, a syn ma zdrowe zęby, ale jest panikarz, więc gdyby cos się stało staram się kojarzyć co rynek stomatologiczny oferuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasandra.
aha ok:) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja uwilbiam dentystow...borowanie na zywca....itd...to sama rpzyjemnmosc....nie wiem dlaaczego tak sie schizujecie,przeicez oni nam pomagaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem co czujesz. Ja też bardzo długo bałam się dentysty. Do tego stopnia, że moje zęby były w opłakanym stanie. W końcu musialam pójść, bo ból był nie do wytrzymania. Idź, póki jest co ratować. Mnie zęby uratowała pani Agnieszka http://artdenta.pl/. Jeśli jesteś z Warszawy, to polecam. Jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też się panicznie boję dentysty a szczególnie tego okropnego znieczulenia a niestety bez niego ani rusz :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego bez znieczulenia ani rusz ?. Właśnie to jest to że ludzie wychodzą z takiego założenia nie wiedząc że mają inne wyjście. Ja też od zawsze bardzo bałam się dentysty i na samą myśl o wizycie robiło mi się niedobrze. Główną przeszkodą było właśnie znieczulenie ze względu na igłę a igły od zawsze budziły we mnie największy strach łącznie z pobieraniem krwi przy którymś kiedyś zemdlałam. Tak naprawdę do dentysty zaczęłam przychodzić dopiero wtedy jak u nas w Chełmie w przychodni Eko Med wprowadzono laser Fotona. Jak się nim leczy to nie trzeba używać znieczulenia a przy okazji jest bezwiertłowo co dla mnie świetnie bo dźwięk wiertła też nie należy do moich ulubionych. Ogólnie jak widać można znaleźć rozwiązanie a nie robić tak żeby zęby jeszcze bardziej się psuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czego tu się bać. Stomatolog też człowiek i jak się trafi do profesjonalisty to nic nie powinno boleć. Po to są przecież znieczulenia. Ja jak chodziłem na leczenie kanałowe do DentalParku to nawet i znieczulenia nie potrzebowałem. Do dziś mam spokój i zdrowe zęby. Raz na pół roku pojadę na kontrolę, żeby już więcej zębom nie zaszkodzić i jest naprawdę super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To na co cierpisz to się chyba nazywa dentofobia. Współczuję tego strachu przed dentystą, bo sama wiem jak to jest, też tak kiedyś miałam. Może spróbuj sama sobie racjonalnie wyjasnic, ze dentysta to normalny lekarz, że nie ma się czego bać, że pojdziesz i będziesz mieć z glowy i że wcale nie musi boleć. Zawsze możesz poprosić o znieczulenie. Czy tradycyjne czy komputerowe czy jakieś inne. Chociaż przy takim stopniu dentofobii polecałabym Ci znieczulenie ogólne. Jeśli potrze bujesz kontaktu do dobrego stomatologa, który Cie nie przestraszy na wejściu, to proszę, możesz się wybrać do Dentalu w Lublinie(ulica Lwowska). Gwarantuje Ci że nie wyjdziesz stamtąd przerażona, a na pewno z pięknym, zdrowym uśmiechem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×