Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość NIP- po raz pierwszy.

NIP- po raz pierwszy.

Polecane posty

Gość NIP- po raz pierwszy.

Chce złożyć podanie o NIP. W związku z tym mam kilka pytań: 1. Miejsce zamieszkania jest inne niż miejsce zameldowania, w zwiazku z tym w jakim Urzedzie Skarbowym trzeba złożyć podanie? Tym "od zamieszkania" czy tym "od zameldowania"? A może to nie ma znaczenia? 2. Czy formularz w moim imieniu może złożyć osoba postronna, tzn. taka, która nie jest moją rodziną, opiekunem prawnym, kuratorem itepe.? 3. Czy to prawda, ze trzeba mieć potwierdzenie od pracodawcy? Słyszałam, że tak, ale przecież ludzie składają podania o NIP tak "na zapas", więc jak to w końcu jest? 4. Jak to jest potem z rozliczeniami podatkowymi? Załóżmy, że mam NIP, ale nie pracowałam. Czy mam w takim razie obowiązek złożyć PIT? Będę wdzięczna za konkretne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tego nie rozumim
1. w miejscu zameldowania 2.moze zlozyc ktokolwiek ale podpis osobisty na druku 3.trzeba miec potwierdzenie od pracodawcy lub urzedu pracy jesli masz zamiar sie zarejestrowac to jet glupi wymog i nie raz sie z nimi o to klocilam ale trzeba i koniec 4. jesli nie osiagalas dochodow nie masz obowiazku skladania pitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tego nie rozumim
Ad.3 Z tym potwierdzeniem to jest tak jesli znasz kogos kto ma firme to niech Ci przybije pieczatke ten druk nie wymaga podpisu i nie jest zobowiazujacy dla tego potencjalnego pracodawcy tzn nie musi Cie wcale przyjac do pracy zawsze moze powiedziec ze mial zamiar ale zrezygnowal to tak w razie czego ale z tego co wiem nikt tego nie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość py-tajnik
a ja złozyłam wniosek o nip bez pieczątki pupu i pracodawcy i nikt tego nie wymagał...ale to było 2 lata temu i może coś się zmieniło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIP- po raz pierwszy.
to w końcu składam podanie w miejscu zameldowania czy zamieszkania? za dotychczasowe odpowiedzi bardzo dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość py-tajnik
najlepiej zadzwoń albo przejdź się do urzędu skarbowego, będziesz mieć pewną odpowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUTORKO, 1) formularz NIP-3 (jeśli jesteś osobą fizyczną nieprowadzącą dział. gosp.) składasz wg miejsca zamieszkania, czyli zgodnie z właściwością miejscową 2) formularz nie musi być składany osobiście, możesz go przesłać pocztą, ważne aby był podpisany! 3) żadnego potwierdzenia ani zaświadczenia nie musisz mieć 4) zgodnie z art.27 ustawy obowiązek złożenia zeznania powstaje gdy Twój roczny dochód przekroczy 2790,00 zł (taki próg podatkowy wyznaczony był za rok 2005, w przyszłym roku należałoby się dowiedzieć czy nie zaszły jakieś zmiany ) Zawsze warto składać zeznania na tzw zero, na podstawie nich urząd będzie mógł wydać Tobie zaświadczenia o dochodach które wymagane są np. w sytuacji gdy ubiegasz się o rodzinne.. pozdrawiam, M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tego nie rozumim
z tego wynika ze rozne urzedy maja różne wymagania u mnie bez pieczatki nie przyjmuja i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIP- po raz pierwszy.
M.A.R.T.Y.N.K.A : Formularz ściągnęłam z inforu. Więc już mam, ale za link dziękuję. Za odpowiedzi konkretne również. Faktem jest, że nie w niektórych urzędach wymagają pieczątki. No cóż- co kraj to obyczaj :P To teraz po NIP-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×