Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mala ale ciezarowa

jestem w ciazy- pozostaje mi otwworzyc firme?

Polecane posty

Gość mala ale ciezarowa

Hej! bardzo prosze o rade madrzejszych i bardziej doswiadczonychc. jestem w 8 tc.. nie mam pracy, z mezem ledwo wiazemy koniec z koncem( zarabia 1300 zł).. obecnie konczy mi sie staz - 3 miesiace.. szefowa gdy dowiedziala sie ze jestemw ciazy od razu powiedziala ze w takiej syt stazu nie przedluzy.. jestem po studiach.. mialam nadzieje ze znajde prace- niestety.. szukalam ponad pol roku- i nic... poszlam wiec na staz.. teraz jestem przerazona.. 1500 zł nie starczy ani na mieszkanie, ani na jedzenie.. nie starczy na nic..czy widzieci dla mnie jakies rozwiazanie?? moze szukac pracy teraz... kiedy ciaza nie jest jeszcze widoczna? ale nie przyznawac sie.. do wlasnego dziecka? tak bezczelnie wyprzec sie ciazy? czy w ogole istnieje na tym swiecie pracodawca ktory zatrudnilby ciezarna???? moze otworzyc wlasna firme??czy jesli np bede prowadzic przez 4 miesiace firme, oplacac zus i inne.. to czy dostane macierzynski?? ps- dziecko to nie byla wpadka, leczylam sie dlugi by zajsc w ciaze...lekarz stwierdzil ze to dla mnie- osoby chorej na to na co jestem najlepszy moment...wiec nie piszcie prosze ze jestem bezmyslna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszukaj po znajomych, może ktoś cię zatrudni..., tzn da ci umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala ale ciezarowa
niestety nie mam takich znajomosci:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak będziesz miała własną firme to nie bedziesz miala prawa do wychowawczego. do macierzyńskiego tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala ale ciezarowa
a bardzo Was prosze- napiszcie ile takie zalozenie firmy potrwa mniej wiecej.. i po jakim czasie od zalozenia bedzie mi przyslugiwal macierzynski.. bo jesli ktos by mnie zatrudnil w ciazy to dowiedzialam sie w urzedzie ze musialabym przepracowac 6 miesiecy i opiero wtedy dostalabym macierzynski..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeeee, poszukaj. pracodawca nic nie straci na tym (no będziesz mu tylko blokowała 1 miejsce), popytaj znajomych, znajomych znajomych, bo gra warta trochę pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem nie trzeba pracować 6 miesięcy, ale może coś się zmieniłood 2 lat, więc nie dam głowy. Założenie firmy to koszt 200 zł, no ale miesięcznie musisz płacić ZUS (250 zł około z racji 1 raz działalności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala ale ciezarowa
no powaznie- znajomosci odpadaja:( poprostu mieszkam w sredniej wielkosci miescie.. nie ma tu pracy... nie mam osob ktore moglyby mi cos zalatwic, pomoc... poprostu ni e mam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala ale ciezarowa
a jesli bede ten najnizszy zus placila to macierzynski tez mi bedzie przyslugiwal??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
założenie firmy to ok 1 mca (2 tyg na wpis, 2 tyg na regon, skarbówka). wszystko zależy od miejsca zamieszkania, urzędników itp, ale trzeba liczyć że 1 mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala ale ciezarowa
dziekuje Wam bardzo za odpowiedzi..:) jesli ktos wie cos jeszcze na ten temat bardzo prosze o wypowiedz;) dam cukierka w podziece:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dla mnie, jesli masz pmysł na działalność, to zakładaj firmę. założenie twa niedługo. co do wszelkich świadczeń to pytaj na topiku o zasiłkach - jest gdzieś taki kobylasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobie prowadzącej firmę nie przysługuje prawo do urlopu wychowawczego. Urlop wychowawczy jest tylko i wyłącznie świadczeniem pracowniczym w rozumieniu art. 186 kodeksu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a do tego będziesz na swoim i nikt nie bedzie ci wymawiał, że zatrudnił babe w ciąży i tylko koszty ma:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale pracodawca nie ma żadnych kosztów z pracownicą w ciąży :) Wszystko płaci ZUS i miasto/gmina. A własną działalność polecam, o ile jest dobry pomysł, bo wyrzucać kasęna ZUS to też nie warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala ale ciezarowa
o wychowawczym wiem, ze nie przysluguje.. a i jeszcze wazne pytanie... ile ja bym tego macierzynskiego dostala?? bo ta firma to w zasadzie bedzie tylko dla tego maciezynskiego... chcialam otworzyc salon kosmetyczny.. ale poki co musze otworzyc jakas prowizorke...ktora praktycznie nie wymaga wkladu... a ktora ewentualnie moglaby w przyszlosci wypalic... na razie intensywnie mysle:) wiec bede jeszcze wdzieczna za odpowiedz ile sie macierzynskiego dostaje i od czego jego wysokosc jest uzalezniona.. bo jesli np od zarobkow.. a moja firma w ciazu pierwszych miesiecy nie przyniesie zadnych zyskow to co wtedy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala ale ciezarowa
jestem z kielc:O bo z firma to jest tak- pienadz robi pieniadz... ja niestety jestem tuz po studiach.. i nie mam pieniedzy.. jestem tak biedna ze normalnie szkoda gadac:) no staz mnie na internet...;) ale tak powaznie... ja jestem zdania ze na poczatku, jak sie nie ma kasy lepiej popracowac u kogos... troche odlozyc.. dopiero potem zakladac firme... niestety ja raczej wyjscia nie mam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala ale ciezarowa
to moze zaczne rozsylac cv i blagac pracodawcow?:P napisze ze jestem bardzo biedna, wyksztalcona, mloda, mam odbyty staz i blagam na kolanach o jakakolwiek prace... bo jestem ciezarna i cholernie zdesperowana:P:P LITOSCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! myslicie ze taki apel zadziala?:):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zus dla prywatnych przedsiębiorców liczy się od pewnej okreslonej kwoty - ok 1200-1300. trzeba sprawdzić. później zwolnienie lekarskie wypłacają też na poziomie tej kwoty, podejrzewam, że macierzyński również. zadzwoń do zusu to ci powiedza i bedzie najlepiej. jeszcze raz polecam topik o zasiłkach. zastanów się tylko czy bedzie cie stać na ten zus. nie możesz mieć ani dnia spóźnienia z płatnosciami bo wstrzymuja na 3 mce wypłatę swiadczeń. DeGie -> wiem, ze pracodawcy kobieta w ciaży w zasadzie nic nie kosztuje ale wytłumacz to pracodawcom:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala ale ciezarowa
bylam na tym topiku ale niky mi nie odpowiedzial;) ciaza, macierzynstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala ale ciezarowa
"kobieta w ciazy nic nie kosztuje"- dolacze to haslo do cv-apelu do pracodawcy;) chwytliwe... i takie... wpadajace w ucho:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urodziłam się w Kielcach:) i mam tam gromadkę rodziny. napisz do mnie na gg 4875079. może uda mi się popytać. czasem fartem coś się trafi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie pisz w CV nic o ciąży :) Imina ma rację, że osoba w ciąży jest w kolejce do zatrudnienia tuż za osobą trędowatą. Niestety, żyjemy w takim kraju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boże co za bezmyślność
Co za bezmyślność zachodzić w ciążę jak się nie ma środków do życia. To się nazywa rozmnażanie niekontrolowane. Jak zwierzę...i co zaoferujesz dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala ale ciezarowa
ok- wytlumacze sie... rozmnazanie nikontrolowana jest dla mnie wtedt gdy dziecka sie nie chce a w ciaze sie zachoodzi... ja dziecko chcialam... stalalismy sie z mezem od roku... mmyslalam ze dzidzius pojawi sie rok przed ukonczeniem studiow.. niestety okazalo sie ze jestem chora i czas dziala na moja niekorzysc..ja nie moglam z ciaza czekac... imina dzieki za chec pomocy.. odezwe sie na gg:) kurcze dla Ciebie to chyba torba cukierkow:D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej kilogram śledzi z octu;) ale to dopiero jak coś się uda ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejnaliso
przy malum zusie niecale 300 zl nie nalezy sie macierzynski wiec pomysl z zalozweniem firmy jest bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×