Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szalona-pp

Kto zna przepisy na tanie obiadki??

Polecane posty

Mieszkam z siostrą, która całymi dniami i nocami sie uczy, chcę Jej zapewnić chociaż jeden posiłek ciepły dziennie, ale kończą mi się juz pomysły:-/ macie pomysł jakis??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia II
ziemniaczki pieczone w piekarniku do tego ryba upieczona w foli tez w piekarniku (za jednym pradem) i surowka i kiszonej kapusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzydełka z kurczaka w sosie śmietyanowym z kasza jęczmienną lub z kuskusem Skrzydełka obgotowujesz np na kostce rosołowej do miękkości, potem do rondelka wlewasz śmietanę ja uwielbiam 18% z piątnicy, chwilę gotujesz żeby smietana zgęstniała, solisz pieprzysz dośc sporo bo onaczej sos będzie mdły, posypujesz siekaną pietruszką i podajesz z ugotowaną kasza jęczmienna lub z kuskusem zalanym rosołkiem spod skrzydełek. Makaron z sosem pieczrkowo pomidorowym Na dwie osoby to pieczrek wystarczy 25 dag, dusisz je porojone w ćwiartki lub drobniej jeśli duże, dodajesz przecieru pomidorowego, posiekaną natkę a jescze lepiej świeżą bazylie lub nawet suszoną. Gotujesz makaron, polewasz sosem i podajesz jescze można posypać tartym żóltym serem jak lubisz Zupy są dość tanim rozwiązaniem bo potrzebujesz tylko trochę warzyw a te nie są takie drogie, a zupę można ugotować nawet z mrożonki. Kurupnik, koperkowa, ogórkowa, barszcz biały z torebki z jajkiem. Myslę że generalnie na was dwie to jest tak wiele róznych potraw których koszt można zamknąć w 10 zł, jak się trochę pokombinuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie za pomysły. napewno skorzystam. ja to nie potrzebuje jesc obiadow, ale musze gotowac siostrze, i chce aby na 2-3 dni cos jej gotowac. Jakbyście mialy jeszcze jakies przepisy to poprosze...:) z góry dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie musisz jeść
Jak to Ty nie musisz jeść a siostra musi? Jak gotujesz dla niej to ty też przecież jesz!? Bardzo proste na dwa - trzy dni to zrób leczo (na czasie) albo bigos (im więcej razy odgrzewany tym lepszy) a może tez jakieś krokieciki (albo paszteciki) i do tego albo czysty barszczyk czerwony, albo rosół czysty, albo biały barszczyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe..no ja nie mam potrzeby jedzenia codziennie obiadu, gdyz pracuje, studiuje i jak wracam wieczorami do domu to nawet nie mam ochoty. dlatego zalezy mi tylko aby siostrze cos gotowac na 2-3 dni:) dziekuje za pomysly :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lollll czy ktos tu na forum zajmuje się czasem gotowaniem w domu????????? i zna jakies przepisy??? halllo...nie załamujcie mnie :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospochaa
Robisz gulasz - np. ze ścinków gulaszowych albo tańszych kawałków mięsa. Gulasz dzuelisz na kilka porcji, zimny wlewasz do pudełek np. po margarynie i mrozisz. Wyciągasz kiedy chcesz. Ryż do tego możesz tez ugotować raz na dwa dni i przechować normalnie w lodówce. Dalej, podobnie, kotlety mielone z taniego mielonego w batonie. Smażysz, zamrażasz, ona wyciąga i odgrzewa sobie po jednym. Do tego tanio wychodzą takie surówki z kapusty w dużych litrowych słoikach (np. z czerwonej, kiszonej białaej z różnymi dodatksami) starcza spokojnie an tydzień. Tanio wychodzą pierogi z biedronki, chyba ugotować sama potrafi? To tylko wrzucić na wrzątek:-P tyle ile zje. Ja ostatnio zamroziłam: mięsko z rosołu. Gotujesz rosół na kilku takich pałkach czy całych udkach. Póżniej wyciągasz mięsko, jak obcieknie -do woreczków i mrozisz. Duże udko możesz podzielić na dwie części. Kilka obiadów a prądu mało. Zawsze jednak pozostaje kwestia ugotowania do tego ziemniaków, ryżu lub makaronu (np. do sosu). Aha - rosół może mieć na dwa dni lub możesz z niego zrobić pomidorówkę i zalać w słoiki żeby zaciągnęłą, przechowuje się w lodówce super! Tylko nie dodawaj śmeutany, to dopiero po odgrzamiu! Aja dodaję tylko mleka do zup, odzwyczaiłam się od śmietany już dawno. A! I przepis na gotowanie makaronu: wrzucasz makaron na wrzątek, jak widzisz że woda już się z tym makaronem gotuje -przykrywasz pokrywką i wyłączasz gaz. Jak zajrzysz za jakieś10-15 min. makaron będzie już gotowy.:) Bardzo oszczędne! Nie wiem czy pisać daelj, może napisz co gotowałaś do tej pory? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospochaa
Albo - pycha! jajko w sosie muszatrdowym. Taki sos możesz mieć na 2-3 dni , następnym razem wrzucić do niego 2 paróweczki - mniaaam! Do tego oczywiście ziemniaczki. Podam Ci sposób na odświeżenie wczorajszych ziemniaków. Na drugi dzień, jak zostaną Ci gotowane ziemniaki bierzesz tłuczek do ziemniaków, zapalasz duży gaz I wtedy: wlewasz do garnka z wczorajszymi ziemniaczkami troszkę mleka i na tym gazie tłuczesz przez chwilę ziemniaki w garnku stojącym na ogniu, jak zacznie parować i ziemiaki będą gorące - wyłącasz gaz. Podobnie można robić na patelni -też się sprawdza, nikt nie wie ze to wczorajsze ziemniaczki:-P Oczywiście przechowujesz w lodówce bo teraz takie G... w sklepach ze potrafią się popsuć na drugi dzień. Czy potrafisz zrobić sos musztardowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no Ty gospocha
napewno nie potrafisz :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mnie zaskoczyłaś:) dzięki wielkie za tyle normalnie pomysłów:) ja narazie gotowałam jej spaghetti, zupę, kupiłam pierogi na wagę. w tym tygodniu ma rosół, robiłam też rybkę w piekarniku z kapusta kiszoną. a którys Twój przepis wypróbuje w weekend:) widzę, że kuchnia i gotowanie nie są Ci obce:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospochaa
Hej szalona!:) fajnie że powalczysz w kuchni, ja na dzisiaj pasuję i idę pod kołdrę:-D oaoa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli24
a jaka rybka najlepsza do zapiekania tak w piekarniku?i na ile nastawić piekarnik i na ile czasu?ziemniaki kroicie w talarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospocha,daj ten przepis na sosik.Jajo w sosie to było w piątkowy internatowy obiad.Plus marchewka z groszkiem...ach!niebo w gębie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawiązując do oszczędzania:)Jeśli robi sie mielone z gotowca to połowa wyplynie w postaci niezjadliwego tłuszczu na patelnię.Polecam mielić biodrówkę,łopatkę(do łopatki trochu boczku)Wiesz co jesz a jakie kotlety wkładasz takie ściągasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Placuszki ziemniaczane:) przepis jest barrdzo prosty:) -1kg ziemniaków -1-2 cebule -jajko -odrobina mąki -sól, pieprz ,vegeta do smaku Ziemniaki obieramy i trzemy na tarce(lub w specjlanej maszynie)dodajemy 1 jajko, troche maki(zeby ciasto nie było zbyt płynne), startą cebulę oraz sól i pieprz i/lub vegetę do smaku. Formujemy na rozgrzanym oleju male placzuszki i smażymy.Można je jeść suche lub z cukrem.Bardzo smaczne są również z keczupem:) tanie i pyszne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pityon
1 puszka kukurydzy. 1 puszka czerwonej fasoli. 1 kapusta pekińska. Zupa chińska kurczak pieczony. Zupa chińska ostra. Majonez. 1 pierś z kurczaka. Pierś usmażyć i pokroić na kawałki. Kapustę drobno pokroić. Zupki wkruszyć na sucho Całość wymieszać i dodać majonez. Poczekać około 2 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pityon
Pyszna sałatka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelincia172
możesz zrobić jej tanią zupkę meksykańską. Jest bardzo sytna i pożywna. Do wody w garnku wrzucasz puszkę kukurydzy, puszkę czerwonej fasolki, pokrojone paróweczki, oregano lub bazylię, jedną pokrojoną w kostkę paprykę i na koniec jak się zagotuje, to dodajesz koncentrat pomidorowy. do tego pokrój bagietkę w plastry 1 cm grubości, posmaruj masłem lub margaryną i posyp czosnkiem w proszku. W ten sposób otrzymasz chyba najtańszy obiad na świecie. zawsze możesz też zupkę poporcjować i zamrozić, no a grzanki na szybko można zrobić również ze zwyklego chleba...grzanki można zrobić w piekarniku lub w tosterze... Zaufaj mi, w końcu jestem zawodową kucharką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawodowa kucharka
dodaje do zupy meksykanskiej oregano...rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupić dwa skrzydełka z kurczaka plus udka, ugotować na tym rosół (plus włoszczyzna, wiadomo), makaron do tego i masz już zupę. Z mięsa, które zostało z rosołu, można zrobić drugie danie (następnego dnia, albo nawet jeszcze po dwóch dniach). Cebulę się podsmaża na patelni - ale nie może być spalona, chodzi o taką duszoną, do tego wkładasz mięso z rosołu, polewasz śmietaną, sól, pieprz i pod przykryciem tak smażysz/gotujesz. Do tego ziemniaki i za grosze ma się obiad na 2-3 dni :) jeśli chodzi o ziemniaki.. jeśli zostaną po obiedze, to ich nie wyrzucaj. Zostaw na następny dzień. Wystarczy (nawet takie rozbiote) wrzucić na rozgrzany tłuszcz i się fajnie podsmażą (można dodać ciut bułki tartej). Jeśli nie są rozbite, czyli w całości zostały po wcześniejszym obiedzie, to trzeba je pokroić w plasterki i też na patelnię - takie ziemniaki też są bardzo dobre, a nic się nie wyrzuca. Swoją drogą dobra z Ciebie siostra :) Ja dzisiaj zrobiłam obiad dla siebie i siostry za niecałe 8 zł. Kupiłam dwa plastry schabu, ziemniaki, jedną dużą marchewkę, duże jabłko. Kotlety rozbiłam, obtoczyłam w bułce tartej i w rozgniecionych płatkach kukurydzianych. Marchewkę i jabłko starłam na tarce, trochę cukru, skropiłam cytryną, no i już surówka była. Ziemniaki normalnie ugotowałam i tak się najadłyśmy, że szok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię zupę meksykańską
z mielonym mięsem i dodaję mnóstwo różnych przypraw oraz jak wyżej ktoś napisał koncentrat, kukurydzę i fasolkę, a na wierzchu posypuję świeżą kolendrą. Do tego podsmażone na suchej patelni tortille pokrojone w trójkąciki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię zupę meksykańską
Teraz łatwiej o tani obiad, bo warzywa są za grosze. Gorzej jest zimą, kiedy tak naprawdę tanie są tylko ziemniaki i włoszczyzna, a za całą resztę jak za zboże. ja dziś mam fasolkę z parowara, ziemniaczki z parowara, jajko sadzone i kefir. Postny, piątkowy obiad, ale jaki pyszny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TADEKniejadek
100g pieczarek 100g kukurydzy z puszki 100g marchewki 1torebka kaszy jeczmiennej mala cebulka sos pieczarkowy np z winiary w torebce pieprz pieczarki,marchewke i cebule kroisz w kostke,wrzucasz na rozgrzany olej i zalewasz szklanka wody. dusisz az zmieknie .jak woda odparuje a warzywa jeszcze nie beda gotowe to dolewasz jeszcze wody. jak juz zmiekna to odparowujesz wode i podsmazasz warzywka. w miedzyszasie gotujesz 1 torebke kaszy jeczmiennej i przygotowujesz sos wg instrukcji podanej na opakowaniu. jak juz warzywa beda gotowe to dodajesz kukurydze i kasze i zalewasz to sosem tyle ile lubisz (ja dodaje 3/4 ) calos popieprzyc wg uznania i wymeszac. danie pyszne i tanie. moze byc na obiad jak i na kolacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia M. - Pruszcz Gdański
Z rosołu który robiłaś możesz przerobić na pomidorówkę, wystarczy że dodasz koncentrat i śmietanę. A z wczorajszych bądź nawet dwudniowych ziemniaków możesz zrobić kopytka. To polać bułką tartą z masłem albo sos z paczki. Ja teraz sie wycwaniłam i robię bardzo tanią zupę jarzynową. Na kostkach rosołowych albo na kości(są bardzo tanie, trzeba kupować je tylko w mięsnym). Do tego warzywa mrożone z biedronki( najtaniej). Ostatnio robiłam racuchy z jabłkami mniam :) Najważniejszy w sumie jest pomysł na obiad bo skład można łatwo znaleźć na internecie. Poza tym to fajne tu wstawiacie przepisy. Muszę spróbować tej zupy meksykańskiej :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kroliczek :D
zapiekanka z kurczakiem 5 minut roboty ziemniaki kroimy na ćwiartki dodajemy do naczynia .podudzia z kurczaka moczymy w marynacie ( 3 łyzki oleju 3 łyzki miodu 2 łyzki odctu pieprz sól skórka z połowy cytryny) moczymy kurczaka dodajemy pałeczki na ziemniaczkii przykrywamy je piórkami cebulki pieczemy 1,godzinki smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałbym polecić stronę która publikuje wyłącznie przepisy na tanie obiady. Polubcie stronkę na FB a dostaniecie najnowsze przepisy bezpośrednio do FB :) http://nieprzesol.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×