Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość WIE KTOS

PRACODOWCA U KTOREGO ODBYWAMY STAZ MA OBOWIAZEK POZNIEJ NAS ZATRUDNIC?

Polecane posty

Gość WIE KTOS

JAK TO W KONCU JEST PO TYM STAZU? JESLI TAK TO MIN NA 3 MIESIACE MA NAS ZATRUDNIC? CZY MOZE PO ODBYTYM STAZU ( OBOJETNIE CZY 3 CZY 6 MIESIECZNYM) NIE MUSI NAS DALEJ U SIEBIE ZATRUDNIC. PISZCE CO WIECIE NA TEN TEMAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty opanowałam
Nie musi. Stąd inna nazwa stażysty to "niewolnik" itd. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To czy musi czy nie musi zalezy od tego, jaka umowe podpisal z UP. Jezeli w umowie jest warunek, ze musi, to znaczy ze zgodzil sie na ten warunek i ma nas zatrudnic na okres, jaki jest podany w umowie. Chociaz niestety, z doswiadczenia wiem, ze te umowy to lipa :o Mialam zostac zatrudniona po stazu, zgodnie z umowa na rok, ale niestety pracodawcy mi odmowili. W UP pani byla zaskoczona \"jak to tak moze byc skoro musieli\" ale co sie dalej z tym dzialo to nie wiem, wiem tylko ze zostalam bez pracy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejnaliso
jw zalezy to od umowy z up w zasadzie kolezanko powyzej powinnas sie klocic o swoje bo pracodawcy ktory nie dotrzyma umowy bez wyraznego powodu groza kary wiec gdybys powalczyla byc moze by Cie przyjeli albo chociaz dostali by kare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaaaaaa
a jesli to jest budzetówka to wogole nie musi cie zatrudniac. a co do kolezanki wyzej jednyna kara jaka moze zastowac UP wobec takiego pracodawcy to jest niedanie mu nastepnego stazysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejnaliso
no przynajmniej jakas nauczka a z budzetówka prawda nieraz tez tak jest w bankach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulabidula
ja jestem na stazu z wojewodzkim urzedzie pracy, i z tego co mi wiadomo, to pracodawca nie musi mnie zatrudnic po odbyciu stazu, mało tego jeśli chciałabym załapać sie tu na jakis etat to musze przystąpic do konkursu, po to aby nie zarzucic nikomu, ze dostal prace po znajomosci, ta ustawa obowiązuje od zeszłego roku, wcześniej po stażu była możliwość zatrudnienia ( jeśli oczywiście etat sie zwolnił) dlatego ja szukam pracy bedac na stażu, bo w dalszym ciągu mam status osoby bezrobotnej;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obowiązek zatrudnienia po stażu jest w przypadku tzw. \"umowy absolwenckej\". Nie wiem, czy to jeszcze w ogóle jest, ale kiedys było. Pracodawca zatrudniał pracownika, który zarabiał jakieś 8 baniek. Te pieniądze w całości pochodziły z PUP, pracodawca nic nie dopłacał. Ale potem miał obowiązek tego pracownika zatrudnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umowa absolwencka to nie to samo co staż. To wszystko może podobnie wygląda w praktyce, ale jak widać, różni się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie w UP wytłumaczyli, że małe i średnie firmy prywatne mają obowiązek zatrudnić stażystów i taki też warunek jest zawarty w umowie. Natomiast nie mają obowiązku zatrudniać wszelkie instytucje państwowe oraz duże firmy, przyjmujące dużo stażystów. Wiecie, ja już pytałam tu kiedys na forum co mogą takiemu pracodawcy zrobić. Pracownik UP odpowiedział mi, że teoretycznie to grożą mu konsekwencje prawne w wyniku nie dotrzymania warunków umowy, ale praktycznie jedyną konsekwencja jest to, że taki pracodawca nie dostanie już żadnego stażysty. Tak więc umowa to jedno, a rzeczywistość to inna sprawa :o Tak naprawdę to ja nie miałam tu nic do powiedzenia, ponieważ pracodawca zawiera umowę z UP, a nie ze mną. Z tego co wiem, bo mam kontakt z koleżanka która pracuje w tej firmie, pracodawcy nie ponieśli żadnych konsekwencji. Musieli wiedzieć, że tak się stanie, skoro od początku nie zamierzali mnie zatrudnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krótko mówiąc - jak wszystko w Polsce. Prawo niby jakies jest, ale wszyscy mają je gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaa
niewolnictwo to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytalska katarzyna
Ile wynosi kara jaką musi zapłacić pracodawca który mnie nie zatrudni po stażu. A miał na minimum 3 miesiące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
byłam kilka razy na stażach i nikt mnie nie zatrudnił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×