Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majunia___

SZWECJA? co myslicie ?

Polecane posty

Witam :-) Co sądzicie o wyjeździe do Szwecji (mysle o sztokholmie) do pracy i ogólnie żeby tam się osiedlić? Może ktoś z Was przeżył już swoją \\\"przygodę ze Szwecją\\\" ? Jak Szwedzi są nastawieni do polskich emigrantów? UK czy Irlandia sa już nami (Polakami) przepełnione, i może jest tam o wiele łatwiej, natomiast w Szwecji... poczatki (pierwsze 2 lata)mogą być trudniejsze..o wiele trudniejsze... ale w miarę upływu czasu Szwecja wydaje mi sie dobrym miejscem na ulokowanie życia :-) Co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam w Szwecji, niestety najwieksza przeszkada jest jezyk szwedzi bardzo klada na to nacisk w pracy (chyba ze chodzi CI np o sprzatanie). Na poczatku bardzo latwo mozna sie dogadac po ang (sa dwojezyczni) pozniej natomiast zostaje tylko nauka bardzo trudnego szwedzkiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakbym sie zdecydowała, to moge pracować w hotelu jako pokojówka. Z angielskim u mnie ogólnie OK, a szwedzkiego zamierzam uczyc sie w zasadzie od kiedy tam przyjadę... bo wydaje mi się że warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kraj jest naprawde przesliczny, czysto spokojnie, ludzie mili, wszytsko poporostu cud miod maliny jezyk przy intensywnym uczeniu zajmuje 2 lata . Dostajac umowe na rok masz zapewnione juz praktycznie wszytsko, jak najbardziej polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trendy
czarnuleczka jezyk nie jest trudny. duzo latwiejszy niz niemiecki.ale to fakt jesli nie masz pracy zalatwionej juz w Polsce, to tutaj bedzie ci ciezko na poczatku. bez jezyka tylko sprzatanie i to zwykle na czarno :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwedzkiego chcę się uczyć od razu po przyjeździe, prace w hotelu (na biało) tez mam załatwioną - jesli tylko się zdecyduję, tylko mnie głównie zastanawiało, jakim krajem jest Szwecja? otwartym? życzliwym dla emigrantów np. z Polski? ach, i jeszcze jedno - jakie tam sa temperatury zimą? bo ja jestem strasznym zmarźluchem... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie byłam w Szwecji ale słyszałam że ludzie tam są mili, życzliwi. Ale zimy to chyba maja srogie, bardziej niż u nas bo są bliżej pólnocy. Tylko teraz to nie waidomo tak naprawde, bo mamy zmiane klimatu. Ja mam do Ciebie pytanie. Jak sobie załątwiłąs tam pracę.? Pzrez jakieś biuro? Będę wdzieczna za odpowiedź. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie przez biuro. mój facet pracuje w Szwecji od miesiąca w firmie remontowej i jego szefami jest polak i szwed...no i zagadał z tym szwedem...i on powiedział, że może załatwic mi prace w hotelu jako pokojówka. i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trendy
co do klimatu. to duze roznice temp. byly moze z 10-20lat temu,ale wtedy i u nas byly "zimy stulecia". teraz zima jest porownywalna do polskiej tylko dluzej trwa. poza tym jest b. ciemno zwlaszcza w Sztokholmie i w gore ;) za to latem bedzie jasno prawie caly czas. uwielbialam te dluuugie letnie noce kiedy tam mieszkalam. u gory ktos napisal,ze nie byl w Szwecji ale ludzie sa zyczliwi mili itp. kolejny mit. ciezko jest generalizowac bo im wiecej i blizej osob sie poznaje tym pelniejszy obraz i ciezej cos powiedzec o calej nacji. dla obcych sa grzeczni i uprzejmi bo taki jest kod zachowania tutaj. ale przygotuj sie ze jako "invandrare" czyli imigrant bedziesz traktowana protekcjonalnie troche jak taki biedny i glupszy kuzyn. no i nawet jesli nauczysz sie jezyka to nigdy nie bedziesz "tutejsza". bardzo mala jest tutaj potrzeba konfrontacji( w przeciwienstwie do Polski) wiec wszyscy slodko sie usmiechaja zlego slowa nie powiedza, nie zwroca uwagi nawet jesli ich cos drazni itp ale za plecami potrafia paskudnie d...e obrobic. O tym czlowiek dowiaduje sie dopiero kiedy juz ma szwedzkich dobrych znajomych po jakims czasie kazdy sie otwiera i mozna sie zdziwic ile jadu w nich siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trendy
cd dot.moich obserwacji na temat szwedzkiej mentalnosci juz wkrotce :) aha piszac o klimacie mialam na mysli obszar max do wysokosci Sztokholmu, wyzej jest gorzej. w centralnej Szwecji juz teraz pada snieg i jest +2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no moze ja ....
fajny jezyk ten szwerdzki uczylam sie ale zapomnialam ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trendy wielkie dzieki za info... czyli puchowa kurtka, ciepłe buty, duzo wiary w siebie i pozytywnych mysli i ... pora brac życie w swoje ręcę :-) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szwecja____
lato trwa ponoc tydzień, a reszta.......to noc :-) tak słyszałam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ingela
Ja bym jechala do Szwecji i chwytala szanse. Mieszkam tu juz ponad 4 lata, jezyka nauczylam sie w rok, n atyle zebyz aczac prace ekspedientkiw butiku. Problem z bezrobociem, a jesli nie ma kontaktow, to strasznie ciezko znalezc prace, ale nie jest to nie niemozliwe, czego ja ejstem przykladem. Szwecja, wynarzony kraj do zalozenia rodziny,panstwo roztacza opieke nad kazdym kto kiedykolwiek zaplacil podatek, a nawet nad tymi ktorzy tego nie robili. Jezyk latwo przyswoic, jesli zna sie ciut niemiecki lub angielski. na poczatek w ogole wystarczy angielski, bo tu znaja ten jezyk od malego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celiak
widze,ze topik umarl... szkoda. majunia napisz co u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abibabi
mieszkam w Szwecji od prawie 10 lat. Super kraj jak sie potrafisz przystosowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo Wam dziekuję za dobre słowa.... ja wyjeżdżam 30.11. Mój chłopak od 1.12 wynajmuje dla nas 2 pokojowe mieszkanko blisko centrum. On ma pracę - bedziemy tam razem i to najważniejsze...a wasze słowa podniosły mnie na duchu. Damy radę !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam w Szwecji od kilku miesiecy i widze ze jest to taki kraj ,ktory daje wiele mozliwosci i nie wiem dlaczego piszecie tu tylko o sprzataniu i pracy w hotelch jako pokojowki, nie macie wiekszych ambicji bo ja tak.Ucze sie szwedzkiego i nie mam zamiaru pracowac jako sprzataczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne, że mam ambicje - ale skąd masz pieniądze na opłacanie lekcji szwedzkiego ? na mieszkanie i jedzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekcje szwedzkiego sa za darmo. Za szkoly w Szwecji sie nie placi! Zapisz sie na SFI. Idz do najblizszego gimnazjum( mam na mysli liceum) i zapytaj o lekcje SFI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie Majunia , nauka szwedzkiego jest za darmo, jesli tylko masz ochote spokojnie mozesz zapisac sie do szkoly tak jak ja , mowilam przeciez ze Szwecja to kraj wielkich mozliwosci miedzy innymi mialam na mysli bezplatna mozliwosc nauki jezyka , sama jestem tego najlepszym przykladem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szwedunia
Szwedzi doskonale mówią po angielsku, a język szwedzki jest prosty - należy do języków germańskich więc ma dużo wspólnego z angielskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość topolinkaxxxbebebebe
moja kumpela byla 6 lat tam i wrocila zadowolona,chwali sobie ten kraj i zyczliwosc ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asior28
napisz czy trzba byc gdzies zameldowanym w szecji, ja np.pracuje tu na czarno i bardzo chcialabym uczyc sie szwedzkiego a potem tutaj studiowac, jest mozliwosc pojscia na to SFI za darmo i bez meldunku i pracy na biało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jedz tam cwaniaro
nie warto tam jechać i wogóle dlaczego nie zostaniesz w polsce ? nie jedz tam bo ci zle na zdrowie to wpłynie.poszukaj pracy w polsce i zacznij myśleć logicznie a nie marzyć.taka cwane że moze wyjedzie i zostawi innych w polsce a sama się dorobi z mężusiem w Szwecji :/ niektółrzy już zacieraja ręce na twoje stanowisko mała więc trzymaj sie zimno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka 79
witam piszecie o szwecji jezdze tam co rok mam tam duza rodzine ,jestem bardzo zadowolona to naprawde wspanialy kraj,ludzie sypatyczni,a najbardziej uwielbiam szwedzkie jedzenie rewelka.latem jest tam bardzo ladnie zwlaszca w Danii,czyste morze piekne widoki polecam wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka 79
Jestem teraz w Irlandii,juz ponad 2 lata przede wszystkim duzo polakow,irlandzycy mili uprzejmi ale najgorsze tutaj jest dla mie jedzenie,ale niema porownania,szwecja to czysty kraj,zycie ludzie zywnosc naprawde to jest to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asior28
no co nikt nie odpisze na pytanie, andrija zastanawiam sie jakim cudem uczysz sie tego szwedzkiego za darmo, to jakas sciema jestes tu kilka miesiecy i masz ambicje na super prace ( nie sąrztaczki).... a co teraz robisz? gdzie mieszkasz? z czego sie utzrymujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×