Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zimna dlon_

Czemu mam ciagle zimne rece??? pomocy!

Polecane posty

Gość AlinA.
Ja też mam często zimne i czerwone lub blade ręce i nogi. Wieczorem często robią się strasznie gorące , żyły się wybrzuszają i to jest wręcz bolesne :O Podobny problem mam z nosem i w ogóle resztą twarzy :O Zimą robi się cała czerwona, co strasznie odróżnia ją od szyi. Wyglądam, jakbym przesadziła z solarium :O Nos także czerwienieje mi pod włypem stresu i gdy jestem zmęczona :( Leczę się na nerwicę , a efektu i tak nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlinA.
Ja też mam często zimne i czerwone lub blade ręce i nogi. Wieczorem często robią się strasznie gorące , żyły się wybrzuszają i to jest wręcz bolesne :O Podobny problem mam z nosem i w ogóle resztą twarzy :O Zimą robi się cała czerwona, co strasznie odróżnia ją od szyi. Wyglądam, jakbym przesadziła z solarium :O Nos także czerwienieje mi pod włypem stresu i gdy jestem zmęczona :( Leczę się na nerwicę , a efektu i tak nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareyolaa
A ja nie mam anemii, nie jestem anorektyczka, nie pije, nie pale, raz w tygodniu chodze na basen na 2h a mimo to mam zimne rece jak lod!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareyolaa
Joanna co do nog to ja zrobilam tak, ze jak bylam juz w lozku to dawalam sobie poduszke nie pod glowe tylko pod nogi zeby byly wyzej niz glowa i po chwili robily sie cieple:) Niepamietam skad ten pomysl , ale mi pomoglo. No niestety rece dalej zimne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lea1967
OOoooooo jak fajnie. to nie tylko ja tak mam. Srodek lata, upał ok. 30 stopni a u mnie zimne stopy i ręce. O nosie nie wspomne. A zimą... szkoda gadac. Mogę służyc zamiast zamrażalnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boniek
Proponuje zbadać się pod katem hormonów TSH, T3, T4.... możliwe są problemy z tarczycą ja tak mam podwyższone TSH niskie T3, T4 = Niedoczynność tarczycy.... zimne nogi, rece i drętwienie min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimna ronsia
Dermatologa nie olśniło, że mam chorobę Rejno. Dopiero fizykoterapeutka mi powiedziała :/ . Teraz też mam lody. Ledwo naciskam klawisze, a temp. 23 stopnie! Śpię w skarpetkach! Przekichane. Dobrze wiedzieć, że nie jestem jedna jedyna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blade i zimne rece
Strasznie sie boje tego, ze mam blade sine i zimne, ręce i stopy.Mam już to od dłuższego czasu i nie mam pojęcia co z tym zrobić.Mam takie wrażenie ,że jest mi ciepło w dłonie i stopy, ale tak naprawde są zimne ja lód.Jeżeli ktoś z Was mógłby dać mi jakąś rade to bardzo proszę.Piszcie i rozmawiajcie na ten temat z osobami z waszego otoczenia, a daje Wam gwarancje ,że będzie Wam łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eveline 23
Jezu, ja mam to samo, juzmi sie płąkać dziś chciało, chodze ubrana jak miś polarny, dziś mróz -9stopni, nogi zamarzniete -rajstopy grube plus skarpetki+skórzane buty, rece w rękawiczkach polarowych też skostniałe. Wręcz mi odmarzaja. W domu non stop pijęgorącąherbateale to daje tylko chwilowy efekt. NIestety podobnie ćwiczenia-efekt na chwile... Ja mam niskie ciśnienie- 95 na 64 np, niestety cieżko je podnieść.... Poza tym jestem szczupła bardzo ale nie potrafie przytyć... :( Nie jakaś przerażliwie chuda!! ;) No a z krwinkami to bywa u mnie ze mam tak na progu dopuszczalnej normy albo czasem za mało... Mam wrazenie ze co roku jest gorzej.... Nie chcę sie psucżadnymi tabletkami bo z tego co wiem one niekoniecznie pomagaja, albo pomagaja po długim czasie dopiero stosowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuuuuuuuuusia
ja tez mam prawie zawsze zimne rece i nogi to chyba caly czas. Zimna to mam je tak skostniale- Nawet 2 pary cieplych skarpetek i rekawiczek nie pomagalaj mi zima.... Moze ktoras z Was jednak wie co na to poradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimnokrwistaa
jak inne mam ten problem zimne wręcz lodowate dłonie i stopy dodatkowo cierpły mi nogi od kolan w dół.kiedy byłam u lekarza i powiedziałam o tym, to lekarz zapytał czy niemam bladych dłoni i że jest oki, że już taka moja uroda i że jestem "zimnokrwista"i zapytał czy mi się dłonie nie pocą że może mam nerwice :/jedyne co mi pozostało to jak powiedział ubierać grube rajstopy i skarpety ..więc chyba trzeba się przyzwyczaić no i czekać na lato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam sine dłonie poprostu trupie;/ smaruje je nawet masciami z witamina A itp alei tak peka mi skora na rekach i sa rany;/ mimo ze nosze rekawiczki. Mam bardzo niskie cisnienie. Wstydze sie pokazywac dloni bo sa zniszczone raz czerwone jak buraki raz fioletowe jak trupie;/ Juz nie wspominam o nogach. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cosmic_girl
Do tej pory myślałam, że tylko ja mam ten problem, a tu widzę tyle osób! Jest to trochę pocieszające. :) Ja też przeważnie mam zimne ręce i nogi. Do tego bardzo często dochodzą rumieńce na twarzy i czerwony nos. Wtedy czuję się okropnie, bo w twarz mi gorąco, a w ręce i nogi zimno. Nie mam pojęcia skąd się to bierze. Być może ma to jakiś związek z moją chorobą tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qbus
Witajcie! Przez przypadek zobaczylem ten temat... Tak jak myslalem, same kobietki... ;-) Super ze sie wspieracie!!! Zajmuje sie profilaktyka zdrowia i bardzo czesto mam do czynienia z takimi przypadkami. Jest to ewidentnie wynik zlej diety i problemow z tarczyca. Trzeba dzialac szybko bo jak tarczyca sie rozreguluje to...juz doktory sie Wami zajma. To nie koniecznie jest wynikiem niedokrwistosci!! Tabletkami od lekarza tez niewiele zdzialacie, niestety. Znam metode ktora jest bardzo pomocna w tego typu dyskomfortachJesli chcecie sie dowiedziec wiecej piszcie bezposrednio na e-mail lub gg: 9000191. Odpowiem na kazda wiadomosc z przyjemnoscia ;-) Pozdrawiam serdecznie! Trzymajcie sie cieplo! Jakub Kraska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez przesady nie
gadajcie głupot, to nie musi wcale byćod tarczycy, prędzej z krążenia. polecam zeń szeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja Majka
No ja mam tak, że ciągle jest mi zimno, mam lodowate dłonie, nawet teraz w maju śpię pod kocem i kołdrą i nadal marznę :/ Do tego zauważyłam, że wieczorami jak siedzę już w piżamie i znowu robi mi się zimno to paznokcie robią mi się delikatnie fioletowe od góry :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owca68
ja uwazam ze zimne rece to problem wielu kobiet,ja mam to samo,a przed okresem to jusz calkiem zamarzam,wybieram sie do specjalisty bo to sa chyba problemy chormonalne pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konieczna84
pracuje w miejscu, gdzie mam stycznosc z zimnyni proguktami. Ze mam zimne glonie to jedno ale drugie to, to ze réce miejscami puchná i stajá sie sine..jakie srodki zastosowac by zniknély te nieladne réce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GNM
tu jest ciekawie opisana przyczyna zimnych rąk: http://www.germanska-nowa-medycyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=58&Itemid=55 Prawo dwufazowości wszystkich chorób całej medycyny, stawia naszą dotychczasową wiedzę "na głowie". Do tej pory znaliśmy, z grubsza licząc, kilka setek tzw. chorób. Jeżeli się im dokładnie przyjrzymy, to stwierdzimy, że przy około połowie tych rzekomych chorób pacjent miał zawsze zimne dłonie z widocznym całościowym ochłodzeniem ciała. Przy drugiej połowie tych domniemanych chorób pacjent miał zawsze ciepłe, albo gorące dłonie oraz przeważnie gorączkę. W rzeczywistości mamy do czynienia z "tandemami": w każdym z nich na początku (bezpośrednio po wystąpieniu DHS®) z zimną sympatykotoniczną fazą aktywną konfliktu, a na końcu (po konfliktolizie - CL®) z gorącą fazą po rozwiązaniu konfliktu, z wagotoniczną fazą zdrowienia. Schemat tej dwufazowości jest biologiczną prawidłowością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danielos 16
mam 16 lat mam caly czas zimne rece i zle zablizniaja mi sie rany nawet najmniejsze zadrapanie powoduje ze mam blizne nie wiem co z tym zrobic prosze o cenne porady !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam tak samo caly czas zimne rece o stopach juz nie wspomne:) cisnienie mam wporzedku zadnej anemii nie mam i niewiem od czego to ale sie tym nie przejmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WŁAŚNIE jak
Dokładnie mam tak samo i za sobą wędrówkę od lekarza do lekarza.Ostatnia diagnoza to złe krążenie ,pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danielos 16
a co dokladnie powiedzial ci lekarz ??? zapisal ci jakies lekarstwa czy cokolwiek nie pokoje sie o to bo nie wiem co mam z tym zrobic pomozcie??!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konczynka
moj zmarly maz tez mial zimne raczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baskaikl
a to ciekawe moj tez mial takie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna93
Widzę, że nie jestem sama, też mam zimne dłonie i stopy, zakładam wtedy skarpetki i rękawiczki i mnie nie obchodzi, co kto o tym myśli xD W zimę to mam nawet popękaną skórę na rękach,(tak zwane posiekane ręce) w dotyku jak papier ścierny xD, ale wystarczy krem i po sprawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szuryga
Witam a ja słyszałem że jak dziewczyna ma zimne rączki to jest świetna w łóżku i ze jest dziewica !pozdrawiam więc wszystkie zimne rączki pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa na forummmmm
witam ja mam zimna prawa strone:( stopy i rece mialam zimne prawie zawsze ale teraz mam takie uczucie zimna calej nogi:( dodatkowo czuje takie uciski:/ trudno mi rozgrzac noge , co to moze byc??? dodam ze dlugo biore tabletki hormonalne,ale rzucam, wiec myslicie ze po odstawieniu wroci do normy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko co tu piszecie
ja tez mam zimne ręce i stopy i zyje z tym już 4 krzyzyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×